concurs Moara Vlasiei

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: concurs Moara Vlasiei

Mesaj de iulian petre » 22 Mar 2009, 20:02

clasamentul real trebuia sa fie asa

-1 -MITRANESCU
-2-MATY
-3 -MARY

sau in cel mai prost caz asa

1-MATY
2-MITRANESCU
3-MARY

ps .in curand o sa aflati si de ce :-? am fost batuti de echipe infratite peste noapte la calitate (media capturilor)

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: concurs Moara Vlasiei

Mesaj de florentiniuga » 22 Mar 2009, 21:31

E mai bine sa nu facem acuzatii fara acoperire in dovezi.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: concurs Moara Vlasiei

Mesaj de IULIAN C » 22 Mar 2009, 21:48

florentiniuga scrie:E mai bine sa nu facem acuzatii fara acoperire in dovezi.
Corect!!!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: concurs Moara Vlasiei

Mesaj de Dan Mitranescu » 23 Mar 2009, 00:15

florentiniuga scrie:E mai bine sa nu facem acuzatii fara acoperire in dovezi.
Acuzatiile pe care le facem nu au dovezi ca sunt acuzatii ... :D

Avatar utilizator
catalin duta
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 01 Sep 2008, 09:02

Re: concurs Moara Vlasiei

Mesaj de catalin duta » 23 Mar 2009, 09:22

Multumim frumos baieti dar tot locul 4 a fost si trebuie sa facem mai mult in urmatorul concurs.

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: concurs Moara Vlasiei

Mesaj de iulian petre » 23 Mar 2009, 11:54

nu sunt acuzatii de furt ,cantarirea a fost corecta doar ca sa format o adevarata trupa de soc ca sa reuseasca sa scoata de pe podium echipele nostre Carp Zone. E vorba de fair-play ca unele echipe au fost motivate financiar sa incerce sa prinda peste mare in dauna cantitatii pt a castiga bani si nu s-au gandit la munca depusa de echipele care aveau acest drept sa castige.


. nada,bilele,pasta si monturile au fost livrate la pachetul de oferte "cine-l intrece pe Mitranescu are banul de la mine"-pana la urma nu e nimic in afara regulamentului dar nu este sportiv.

ps. eu unul ma bucur ca au asa frica de echipele nostre Carp Zone de recurg la aceste scenarii :D ..si pt mine clasamentul adevarului arata altfel cu 2 echipe pe podium ale clubului nostru CARP ZONE.

Avatar utilizator
florin mirea
membru activ
membru activ
Mesaje: 97
Membru din: 04 Noi 2008, 21:47

Re: concurs Moara Vlasiei

Mesaj de florin mirea » 23 Mar 2009, 15:43

Este foame mare ca doar este criza financiara,doar nu credeti ca a facuto pentru o cupa :D :))

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: concurs Moara Vlasiei

Mesaj de Marinita » 23 Mar 2009, 15:59

florin mirea scrie:Este foame mare ca doar este criza financiara,doar nu credeti ca a facuto pentru o cupa :D :))

Nu cred ca e asta Florine mai repede cred ca voi le-ati cam tras-o de vre-o 2 ani incoacela toate concursurile pe balta asta cu o simpla mamaliga si ieri au reusit sa va depaseasca dar pentru moment si sub un regulament care cred ca nu se va mai aplica niciodata deoarece nu are transparenta totala.Rog sa nu se inteleaga altceva.Ghita chiar a si injurat in stand la Mari mamaliga cu care pescuiti dar ne-a confundat.Eu cred ca au avut impresia ca toti pescuim in stilul lui Dan Mitranescu si sub indicatiile lui.E posibil sa fi facut si front comun cu alti pescari.Dar daca regulamentul nu interzice asa ceva care e problema.Sa facem si noi la alte concursuri la fel.Am mai spus-o si o repet clubul CARP ZONE in competitii va avea multe de spus.deci asteptati-va la mosmoande si alte vrajitorii :))
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: concurs Moara Vlasiei

Mesaj de Madalin Dirla » 23 Mar 2009, 17:20

Daca ar fi dupa mine eu nu asa mai participa la aceste concursuri unde este loc de manevre!
Pe bune nu cred ca ne poate invinge cineva :D !
Fir intins!

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: concurs Moara Vlasiei

Mesaj de Dan Mitranescu » 23 Mar 2009, 17:44

MDI scrie:Daca ar fi dupa mine eu nu asa mai participa la aceste concursuri unde este loc de manevre!
Pe bune nu cred ca ne poate invinge cineva :D !
Fir intins!
Eu am sa merg la aceste concursuri pentru ca este "loc"... :D

Ma bucur ca exista o motivatie in plus : sa-i bat pe limba lor :D

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: concurs Moara Vlasiei

Mesaj de Madalin Dirla » 23 Mar 2009, 17:55

Dan Mitranescu scrie:
MDI scrie:Daca ar fi dupa mine eu nu asa mai participa la aceste concursuri unde este loc de manevre!
Pe bune nu cred ca ne poate invinge cineva :D !
Fir intins!
Eu am sa merg la aceste concursuri pentru ca este "loc"... :D

Ma bucur ca exista o motivatie in plus : sa-i bat pe limba lor :D
Dane, pt. mine echipa ta si cea a lui Mary sunteti castigatorii concursului.
Ai drepate, "loc" este intotdeauna :))

Avatar utilizator
Sionut
membru activ
membru activ
Mesaje: 71
Membru din: 12 Dec 2008, 12:17

Re: concurs Moara Vlasiei

Mesaj de Sionut » 23 Mar 2009, 18:17

Nu prea inteleg inteleg supararile voastre.Am citit pe ambele forumuri si in afara de faptul ca s-a afirmat ca s-a pescuit pe alt pat de bile (al vecinului-aici trebuia chemat arbitrul si corectat acest lucru), in rest nu a fost nimic ilegal. Se stia de la inceput ca sund doua clasamente, care puncteaza in mod egal (au aceeasi pondere in rezultatul final), deci tactica trebuia adaptata acestui lucru. Si oricum, la multe concursuri,cand nu mai ai sanse la podium, incerci s-o dai pe captura, cu atat mai mult acum cand datorita felului in care s-a facut clasamentul te putea salta pozitii bune.
Respecte !
Asociatia Pescar Sportiv

Avatar utilizator
catalin duta
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 01 Sep 2008, 09:02

Re: concurs Moara Vlasiei

Mesaj de catalin duta » 23 Mar 2009, 19:24

Sionut scrie:Nu prea inteleg inteleg supararile voastre.Am citit pe ambele forumuri si in afara de faptul ca s-a afirmat ca s-a pescuit pe alt pat de bile (al vecinului-aici trebuia chemat arbitrul si corectat acest lucru), in rest nu a fost nimic ilegal. Se stia de la inceput ca sund doua clasamente, care puncteaza in mod egal (au aceeasi pondere in rezultatul final), deci tactica trebuia adaptata acestui lucru. Si oricum, la multe concursuri,cand nu mai ai sanse la podium, incerci s-o dai pe captura, cu atat mai mult acum cand datorita felului in care s-a facut clasamentul te putea salta pozitii bune.
Respecte !
hai sa-ti explic,ghita avea 164 gk locul 6 la cantitate -6 puncte si nu avea cum sa urce mai mult iar la capturi mai mult de locul 2 nu avea cum sa-l depasasca pe maty deci 8 puncte adica loc nasol ca noi aveam 7 puncte,si aici a intervenit stimularea sau nu stiu cum sa-i zic si cineva a primit bile sau altceva sa traga sa prinda peste mare ca sa ne depasasca pe noi la capturi si asa am fost devansati cu 3 puncte,si dupa 72 ore de tras ca nebunii pe vremea aia sa aflii ca nu prinzi podium nu cred ca e chiar bine,mai ales cand aflii ca nu am fost batuti cu sportivitate ca din punct de vedere legal e la limita. :-w :-w

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: concurs Moara Vlasiei

Mesaj de Dan Mitranescu » 23 Mar 2009, 19:47

Sionut scrie:Nu prea inteleg inteleg supararile voastre.Am citit pe ambele forumuri si in afara de faptul ca s-a afirmat ca s-a pescuit pe alt pat de bile (al vecinului-aici trebuia chemat arbitrul si corectat acest lucru), in rest nu a fost nimic ilegal. Se stia de la inceput ca sund doua clasamente, care puncteaza in mod egal (au aceeasi pondere in rezultatul final), deci tactica trebuia adaptata acestui lucru. Si oricum, la multe concursuri,cand nu mai ai sanse la podium, incerci s-o dai pe captura, cu atat mai mult acum cand datorita felului in care s-a facut clasamentul te putea salta pozitii bune.
Respecte !
Adica este corect sa te duci la vecinu sa-i dai nada sa pescuiasca pe patul tau pentru a influenta clasamentul ?
Ce vroiai sa-si faca reclamatie singuri ?

Daca este pe strategii de acest fel se pricepe destul de bine si Mitranescu la ele si are cu ce sa le faca ...cu sute de kg de mamaliga ,nu cu o mana de bile.

Si cel mai important lucru este ca avem si cu cine ... :D

O sa fie totul legal ...promit ...!!! :D

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: concurs Moara Vlasiei

Mesaj de Marinita » 23 Mar 2009, 21:15

Dan Mitranescu scrie:
Sionut scrie:Nu prea inteleg inteleg supararile voastre.Am citit pe ambele forumuri si in afara de faptul ca s-a afirmat ca s-a pescuit pe alt pat de bile (al vecinului-aici trebuia chemat arbitrul si corectat acest lucru), in rest nu a fost nimic ilegal. Se stia de la inceput ca sund doua clasamente, care puncteaza in mod egal (au aceeasi pondere in rezultatul final), deci tactica trebuia adaptata acestui lucru. Si oricum, la multe concursuri,cand nu mai ai sanse la podium, incerci s-o dai pe captura, cu atat mai mult acum cand datorita felului in care s-a facut clasamentul te putea salta pozitii bune.
Respecte !
Adica este corect sa te duci la vecinu sa-i dai nada sa pescuiasca pe patul tau pentru a influenta clasamentul ?
Ce vroiai sa-si faca reclamatie singuri ?

Daca este pe strategii de acest fel se pricepe destul de bine si Mitranescu la ele si are cu ce sa le faca ...cu sute de kg de mamaliga ,nu cu o mana de bile.

Si cel mai important lucru este ca avem si cu cine ... :D

O sa fie totul legal ...promit ...!!! :D

Danute, hai sa lasam orgoliile si sa ne concentram la urmatorul concurs.
Am afirmat in postarea mea de mai sus despre "mosmoande si vrajitorii" se referea la anumite strategii ale unor participanti la concurs in urma sesizarilor voastre.Nu vreau sa se inteleaga ca acest concurs a fost prost organizat sau ca nu sa arbitrat corect.Din contra am vazut cum sa facut cantarirea de catre arbitrii si sa respectat regulamentul .Pe viitor ca sa nu mai existe asemenea situatii recomand sa se introduca in regulamentul concursului si aceasta varianta.Nu uitati ca si noi organizam concursuri si daca se produce o greseala (fara intentie)ni se poate reprosa .Deci ca sa fim respectati va rog respect.
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”