Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de Laurentiu » 26 Mai 2012, 16:57

Acum nu tin partea nimanui, dar Mosharu presupun ca are mai multa experienta decat tine in materie de concursuri.
Tu nici nu cunosti balta respectiva si dai sfaturi; parerea mea e ca te bagi aiurea.
Daca ai organizat si tu un concurs la Lazar asta nu te face vreun expert.

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de popescu59 » 26 Mai 2012, 17:59

Asta nu ai inteles si tu , tocmai ca am organizat si mi-am dat seama ca este foarte foarte greu sa organizezi un concurs.
Si ca cel mai bine este sa asculti diferite pareri sau sfaturi si sa extragi esenta .
Oricit de mult te-ai straduii nu poti multumi pe toata lumea, problema este ca as dori sa ma inscriu la acest concurs si pun intrebari care vad ca deranjeaza , de ce oare?
Daca nu cunosc balta nu este normal sa intreb? Sa ma documentez, De aceea am si intrebat de ce 3 lansete ? Dacac balta este mica cum ai spus de ce reducem nr de lansete si nu reducem nr de participanti ? Deci exista citeva de ce uri ce anume vezi gresit in aceste intrebari ? Tu daca vezi un cocncurs la segarcea deal nu esti interesat sa cunosti conditiile locul si chestii din astea ? S-au te inscrii asa la concurs fara ca macar sa ti se explice cum sta treaba? Daca asa procedezi tu sa fi sanatos si bv tie eu unul am pus aceste intrebari fiindca doresc sa particip si mi se pare anormal ca in loc sa reduc nr de participanti se reduc nr de lansete.
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
Eduard Daniel Vrabie
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 21 Mar 2012, 20:46
Contact:

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de Eduard Daniel Vrabie » 26 Mai 2012, 20:34

popescu59 scrie:Asta nu ai inteles si tu , tocmai ca am organizat si mi-am dat seama ca este foarte foarte greu sa organizezi un concurs.
Si ca cel mai bine este sa asculti diferite pareri sau sfaturi si sa extragi esenta .
Oricit de mult te-ai straduii nu poti multumi pe toata lumea, problema este ca as dori sa ma inscriu la acest concurs si pun intrebari care vad ca deranjeaza , de ce oare?
Daca nu cunosc balta nu este normal sa intreb? Sa ma documentez, De aceea am si intrebat de ce 3 lansete ? Dacac balta este mica cum ai spus de ce reducem nr de lansete si nu reducem nr de participanti ? Deci exista citeva de ce uri ce anume vezi gresit in aceste intrebari ? Tu daca vezi un cocncurs la segarcea deal nu esti interesat sa cunosti conditiile locul si chestii din astea ? S-au te inscrii asa la concurs fara ca macar sa ti se explice cum sta treaba? Daca asa procedezi tu sa fi sanatos si bv tie eu unul am pus aceste intrebari fiindca doresc sa particip si mi se pare anormal ca in loc sa reduc nr de participanti se reduc nr de lansete.
Eu am organizat anul trecut concursul unde s-au prins 4700kg, de sfaturi si Mos
haru si eu suntem satui. Te inscrii sau nu? (astfel lasa-ne)

Avatar utilizator
Eduard Daniel Vrabie
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 21 Mar 2012, 20:46
Contact:

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de Eduard Daniel Vrabie » 26 Mai 2012, 20:49

edi vrabie & co
Eduard Vrabie + Marian Constantin + partener - achitat

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de popescu59 » 26 Mai 2012, 22:45

Sincer la cit vad ca esti de recalcitrant imi este teama sa ma inscriu . Si chiar nu vad de ce???? Am cerut niste mici detalii care sunt normale pentru cineva care nu a pescuit acolo . Ce e atit de mare secret sa se spuna ce suprafata are lacul ce peste este in el si ce distanta va fi intr e pescari . S-au nu ai voie sa stii daca se va sta 2-3 echipe pe 10 m ? Chiar nu vad de ce te-ai deranjat asa . Se pare ca m-am invata eu prost de la MV2 si Tincabesti . Eu nu am intrebat cite sute de tone de peste este in balta eu am intrebat citeva chestii simple ,ce importanta are ca sunt 10 t de peste daca lacul are 3-4 ha de apa. Findca nu am participat la nici un concurs cu 3 lansete si de aceea eream curios sa stiu de ce se merge 3 pescari pe 3 lansete.Din ce raspuns am primit am tras concluzia ca balta este mica si nu au loc toate echipele programate si daca s-a redus 1 lanseta s-a facut loc sa incapa echipele programate. Si de aceea eream curios ce distanta este intre echipe atit pe mal cit si in apa . Daca am deranjat imi cer scuze dar nu pot sa merg la un concurs unde nu se spune nimic despre balta .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de mosharu » 27 Mai 2012, 11:25

Ce aveti frate de impartit? :))
@Popescu - initial am vrut sa-l fac cu 4 lansete dar mai multi viitori participanti au vrut cu 3 si asa ramane. Daca se voteaza cu 4 lansete, ramane asa. Cupa BUCURESTI este cel de-al 4-lea concurs organizat de mine deci am o oarecare experienta....
DA, am pus taxa cam mare dar si premiile sunt pe masura. <:-P
Cine nu cunoaste balta: 6 hectare - 15 tone de crap ( media 3,5 kg ) si standurile sunt echilibrate ca si locuri de pescuit.
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de mosharu » 27 Mai 2012, 11:26

Lista de intentie:
1. Smart Fishing Club
2. Kitanu
3. edi vrabie & co
4. dan otvos & co - ACHITAT AVANS
5.Pena Stefan & co
6. Florin Mihalache - Florin Braileanu - Radu Androne - ACHITAT AVANS
7. Radica Ion & co
8. Catalin Serbanescu/Daniel Aftenii/Sergiu Popescu
9. MOCS CARP TEAM
10. CARPING CLUB o echipa - ACHITAT AVANS
11. Dan Biga & co.
12. Neacsu Dorin & co - ACHITAT AVANS
13. Marian Nedelcu +partener +partener
14. CARP-ZONE - o echipa
15. Bogdan "yoghi"
16. Marian & co
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de popescu59 » 27 Mai 2012, 12:14

Multumesc frumos pentru informatiile date , sper ca nu am deranjat daca da imi cer scuze.
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de mosharu » 27 Mai 2012, 21:17

popescu59 scrie:Multumesc frumos pentru informatiile date , sper ca nu am deranjat daca da imi cer scuze.
Nu ai deranjat pe nimeni. Mi-ar face placere sa participi si tu. Ai numarul meu si daca esti interesat, vorbim la telefon.
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de popescu59 » 27 Mai 2012, 23:42

Sincer o spun nu sunt ahtiat dupa concursurile cu premii mari , vin cu mare placere la orice concurs in care se dau premii mici , sau chiar si numai cupe . Cred ca sunt destui pescari care nu se omoara dupa premii la un concurs , nu stiu daca ai incercat dar cu siguranta vei avea imediat lista de inscrieri plina.Exemplu simplu pe Tincabesti concurs de 10 mil cu premii in cupe si in 3 -4 zile s-a umplut lista . si e tocmai in Septembrie.
Deci cind vor fi premii mici sunt inscris din oficiu si particip cu cea mai mare placere. Te-ai gindit ce ar fi ca sa fi pe locul 1, 2 zile si in ultimele ore sa ajungi pe locul 4 ? Trebuie sa alertezi smurdul ca vor fi destui care vor face infart dupa cele 80 de mil de lei . :O :O :O :O :O
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de mosharu » 09 Iun 2012, 12:49

M-am gandit sa fac Cupa Bucuresti mai interesanta **==

NUMAI 15 echipe - cu 4 lansete.
3000 lei taxa
3-4 pescari / echipa.
72 de ore. luni -joi ( data ramane aceeasi )
Locul 1 - 20.000 lei :O :D
Locul 2 - 7000 lei 8->
CMMC- 3000 lei ;;)
8 sponsori cu produse in valoare de peste 1000 euro ;;)
Acest concurs NU este pt cei "slabi de inima" ca dl. popescu =)) ci pt. cei care vor "sange" pe balta :))
Daca NU se achita taxa pana la 25 IULIE 2012, concursul NU se mai tine **==
Aveti numarul meu de telefon in profil....
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de mosharu » 10 Iun 2012, 14:54

:O :O :O :O
de ieri de cand am postat noul regulament, am primit cateva zeci de telefoane de la baieti de baieti.... si am decis impreuna asa: :O :D
UN SINGUR PREMIU pt 15 standuri ( cele mai bune de pe balta) FARA captura ( care este oricum de bulan...)

LOCUL 1: 30.000 RON ( adica 300 milioane vechi :O :D ~x( =P~ ) PLUS 1000 euro premii in produse sponsori.

hai sa va vad acum.....care va tine =))

ps- echipa poate fi de 2-4 "mercenari" ;)

ps- pt echipa tata=fiu =)) popescu: stati dracu acasa sa nu va ia inima pe balta pt 300 bulioane :-h
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de popescu59 » 10 Iun 2012, 15:43

ps- pt echipa tata=fiu popescu: stati dracu acasa sa nu va ia inima pe balta pt 300 bulioane

Sa incep cu inceputul NU CRED CA MI-AM PERMIS VREODATA SA TE DRACUI PE TINE SI FAMILIA TA cum ai facut tu cu mine si fiul meu.Am scris decent fara sa jignesc pe cineva si unde am pus intrebari si am deranjat mi-am cerut scuze.

Dl Mosaru sincer da sincer iti spun nu am tinut in mina in viata mea 300 de bulioane - Sper ca la euro te referi.
Ca lei destia de la noi au si ............. Stateam asa si ma gindeam daca in decurs de 1 luna s-a schimbat regulamentul de artitea ori , cred ca ai mare cautare cu concursurile tale.
Si inca un amanunt pentru grija ce mi-o porti , acasa nu pot sa stau am abonamente pe 3 balti cum DRACU as putea sa stau acasa . Mai nou m-am mutat pe Tincabesti merg pe fiecare saptamina cite 4 zile dupa care 1 zi acasa si inca 2 zile la alte balti.Sunt inscris la 3 concursuri pina in septembrie . Cum dracu sa stau acasa ???? Acasa trebuie sa stai tu ca ai mult prea multe afaceri de rezolvat , pescuitul pentru tine a devenit un moft , cunosc destui pescari care au lasat pasiunea pentru pescuit si au transformat totul in afacere. Oare nu va ginditi ca viata este foarte scurta si trebuie traita ??? Sau banii si numai banii v-au transformat atit de mult ??? Un exemplu de pescar model este Vasilica BABOIERU un om si un pescar desvarisit , pescar care urca usor usor in topuri cit despre afacerea pe care o conduce este fara cuvinte . Cind il cauti pe Vsilica este pe balta ca e Tincabesti, MV2 ,Floarea Popestiului , Corbu, Sarulesti sau Ungaria , asa pescar si om mai rar intilnesti printre noi.
Sincer de Mosaharu in pescuit nu prea am auzit in ultimul timp , pentru tine pescuitul a trecut la afacere cred ca te-am pierdut dintre rindurile pescarilor . Si iti fac o rugaminte , nu imi mai purta mie de grije asta face referire la banii despre care scrii , cele 300 de mil nu mai reprezinta de mult o suma pentru mine de aceea nu merg la concursurile cu premii mari in bani.
PS- Ai cele mai tari catapulte si stichere de pe piata, pacat ca te-ai rezumat la atit de putine produse .
Stateam asa si ma gindeam la cite afaceri ai in domeniul pescuitului de ce nu afisezi acest concurs pe xxx????
Si chiar sunt curios citi pescari de top se vor inscrie la acest concurs , asta facind referire la zecile de telefoane de la baieti de baieti care vor singe pe balta. Cred ca acei baieti sunt pescarii de top care vor sa participe .
Iti doresc sa ai un succes enorm cu acest concurs .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de mosharu » 11 Iun 2012, 15:59

popescu59 scrie:ps- pt echipa tata=fiu popescu: stati dracu acasa sa nu va ia inima pe balta pt 300 bulioane

Sa incep cu inceputul NU CRED CA MI-AM PERMIS VREODATA SA TE DRACUI PE TINE SI FAMILIA TA cum ai facut tu cu mine si fiul meu.Am scris decent fara sa jignesc pe cineva si unde am pus intrebari si am deranjat mi-am cerut scuze.

Dl Mosaru sincer da sincer iti spun nu am tinut in mina in viata mea 300 de bulioane - Sper ca la euro te referi.
Ca lei destia de la noi au si ............. Stateam asa si ma gindeam daca in decurs de 1 luna s-a schimbat regulamentul de artitea ori , cred ca ai mare cautare cu concursurile tale.
Si inca un amanunt pentru grija ce mi-o porti , acasa nu pot sa stau am abonamente pe 3 balti cum DRACU as putea sa stau acasa . Mai nou m-am mutat pe Tincabesti merg pe fiecare saptamina cite 4 zile dupa care 1 zi acasa si inca 2 zile la alte balti.Sunt inscris la 3 concursuri pina in septembrie . Cum dracu sa stau acasa ???? Acasa trebuie sa stai tu ca ai mult prea multe afaceri de rezolvat , pescuitul pentru tine a devenit un moft , cunosc destui pescari care au lasat pasiunea pentru pescuit si au transformat totul in afacere. Oare nu va ginditi ca viata este foarte scurta si trebuie traita ??? Sau banii si numai banii v-au transformat atit de mult ??? Un exemplu de pescar model este Vasilica BABOIERU un om si un pescar desvarisit , pescar care urca usor usor in topuri cit despre afacerea pe care o conduce este fara cuvinte . Cind il cauti pe Vsilica este pe balta ca e Tincabesti, MV2 ,Floarea Popestiului , Corbu, Sarulesti sau Ungaria , asa pescar si om mai rar intilnesti printre noi.
Sincer de Mosaharu in pescuit nu prea am auzit in ultimul timp , pentru tine pescuitul a trecut la afacere cred ca te-am pierdut dintre rindurile pescarilor . Si iti fac o rugaminte , nu imi mai purta mie de grije asta face referire la banii despre care scrii , cele 300 de mil nu mai reprezinta de mult o suma pentru mine de aceea nu merg la concursurile cu premii mari in bani.
PS- Ai cele mai tari catapulte si stichere de pe piata, pacat ca te-ai rezumat la atit de putine produse .
Stateam asa si ma gindeam la cite afaceri ai in domeniul pescuitului de ce nu afisezi acest concurs pe xxx????
Si chiar sunt curios citi pescari de top se vor inscrie la acest concurs , asta facind referire la zecile de telefoane de la baieti de baieti care vor singe pe balta. Cred ca acei baieti sunt pescarii de top care vor sa participe .
Iti doresc sa ai un succes enorm cu acest concurs .

nea popescule, vad ca ai pus botu' :))
hai sa-ti zic cate ceva ca sa nu mai fi suparat pe mine:

ti-am raspuns in nas pt. ca, ai fost hilar cand ai postat ca, daca pierzi locul 1 chemi smurd-ul pe balta... :D ai fost unicat! =))
nu esti tu in masura sa ma judeci pe tine ce si cum pescuiesc eu...si cate produse am eu pe piata. DA, pe mine m-a dus capu' sa scot inventiile mele unicate ( si chiar scot una pe an ;) ), nu sa iau de la altii si sa le revand ca tine. este afacerea ta si nu ma bag ce faci tu dar nici tu nu-mi tine mie cont de afacerea mea. nu dau pe afara dar ma descurc binisor si imi ajunge asta, parol ;)
am organizat pana acum 3 concursuri, dintre care, OVER10, unde am fost primul din RO care a avut sange in...veioza sa organizeze un asa concurs, uite aici http://www.crap.ro/pagina/4/533/over-10 ... teaza.html. si a fost castigat chiar de Florentin Iuga **==
te stiu de "baiat" ...dar nu imi mai tine mie contul ca nu ai auzit tu de mine pe la concursuri. mai stiu si eu un pic sa pescuiesc si de placere si pe la concursuri si chiar am acasa cateva cupe.... (:|

cine este vasilica baboieru' ca nu am auzit de el. e vreun smecher? =))
sa traiesti popescule si...poate ne mai vedem pe la sebi. ;)

ps- stai linistit ca, la o asa taxa si asa premiu, sunt destui baieti sa participe. daca se strang 15 echipe, ok, daca nu iar ok;)
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de popescu59 » 11 Iun 2012, 22:57

Problema nu este asta , problema este cum ti-am si scris, eu nu ti-am dracuit tie familia cum ai facut tu , cind m-ai dracuit pe mine si pe baiatul meu. Ce ar fi insemnat sa iti raspund si eu la fel????? TIGANIEEEEEEEEEE sau ce????
Asta tine de altceva , si daca ereai baiat cum te dai incepeai cu ceva scuze. Dar asta esti .
Si inca o chestie sunt curios ce pescari de top se vor inscrie sa cistige cele 300 de bulioane fiindca nu am vazut adevaratii campioni sa se inscrie la astfel de concursuri.
Nu ai retinut chestia cu Baboieru nu am spus ca este un mare campion sau un mare pescar de TOP , am spus ca il admir fiindca stie sa isi imparta afacerea cu pasiunea pentru pescuit . Cind il cauti este la concurs .Si de bine de rau afacerea lui este ok.Cit despre tine ce sa spun??? Nu cred ca te-am vazut pe vre-o balta la pescuit sau la vre-un concurs.
Si inca ceva nu cred ca exista campion sau pescar de top sa nu il cunoasca pe Vasilica Baboieru , si asta e valabil pentru toata tara . Despre tine am spus si sustin ai cele mai tari catapulte de pe piata , problema este ca multa lume nu stiu ca sunt fabricate de Mosahru .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”