Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
CristianBadislav
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 12 Mai 2012, 23:35

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de CristianBadislav » 14 Iun 2012, 14:48

POPESCULE nici aici nu lasi oameni in pace... esti chiar atat de stres... sau vrei sa te duci cu fitu ala GRAS sa iei si tu 300 =)))))) dar problema e ca tu nu stii sa pescuiesti decat pe tancabesti ca esti un pescar de TOP =))))) frate eu zic prieteneste sa te duci tare dupa forum =)) esti praf.....

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de popescu59 » 15 Iun 2012, 00:09

Omule esti obsedat sau esti bonlav ??? In primul rind fiul meu nu este grassssssssssssssss asa cum sustii fiul meu are 27 de ani si are 65 de kg. Mi-ai dovedit din nou ca esti praf si sutii numai si numai aberatii. Acum o vei da la intors ca ai zis la misto cum facti voi baietii , da tot praf ramii .
V-am rugat sa ma ignorati si unde vedeti ca am scris sa nu ma bagati in sema dar vad ca va place savarina si mai ales frisca .
Rog moderatorul forumului sa starga toate interventiile OFF TOPIC .
Sa lasam omu sa isi promoveze concursul fiindca asta e subiectul topicului, eu cer scuze pentru OFF TOPIC.
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
IngeauaR
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 26 Mai 2011, 09:08

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de IngeauaR » 17 Iun 2012, 19:46

Sincer imi cer scuze ca ma bag, dar am vazut ca dl. Popescu este foarte interesat de tot ce misca pe forum-uri referitor la concursuri de pescuit.
Stimate d-le Popescu, am si eu o intrebare la care as dori sa imi raspundeti:
De ce, dumneavoastra pescar de TOP, va bagati in seama cu pleava (pescari non-TOP)?


Cu stima,
Razvan

P.S. Poate dumneavoastra avti treaba si sunteti retinut de forum-uri!!!

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de popescu59 » 18 Iun 2012, 00:47

Dl Ingeaua va raspund fiindca asa e frumos si corect .
DIN PACATE SUNTETI FOARTE DEZINFORMAT SA NU SPUN ALTFEL .
Nu am spus NICIODATA da NICIODATA CA EU SUNT PESCAR DE TOP.
Am spus intodeauna ca ma inscriu si prefer concursurile fara miza mare deoarece cele cu miza mare duc la scandaluri si la MAGARII .
Findca e stiut de cind lumea BANUL ESTE OCHIUL DRACULUI.
Asa ca v-am raspuns corect si la obiect , NU VA MAI LUATI DUPA TOATE TIMPENIILE SCRISE DE ALTII , nu imi mai puneti mie in gura cea ce debiteaza unul sau altul.
Sunt un pescar obisnuit care merge la pescuit de cel putin 5 ori pe saptamina , NUMAI SI NUMAI PENTRU A MA RELAXA, si particip la concursurile fara miza mare in banii fiindca sunt satul de hotiile din tara asta , SI MAI ALES PENTRU A MA PERFECTIONA si pentru a INVATA cit mai multe din tainele pescuitului.
Asa ca domnul meu cred ca ati inteles ca cel mai corect este sa ii pui in gura unui om cea ce afirma el personal NU CEA CE AFIRMA UNUL SAU ALTUL.
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de fish30 » 18 Iun 2012, 22:55

de curiozitate.cand te-ai apucat de pescuit.de competitii vorbesc
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Avatar utilizator
CristianBadislav
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 12 Mai 2012, 23:35

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de CristianBadislav » 19 Iun 2012, 10:20

Inca nu sa apucat fish.. =))) incearca sa participe si el la concurs dar nu reuseste... :)))

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de fish30 » 19 Iun 2012, 11:53

pai daca sunt numai din astea cu premii mari.domnului popescu nu ii plac astea =))
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Avatar utilizator
CristianBadislav
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 12 Mai 2012, 23:35

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de CristianBadislav » 19 Iun 2012, 12:01

da se poate mentiona cand se organizeaza un concurs special pentru popescu se dau doar cupe si diplome nu se dau bani :))))

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de popescu59 » 19 Iun 2012, 14:12

Mai Cristi m-am prins ce se intimpla , vreti sa ridicati postarea cu concursul acesta mereu pe prima pagina si fiindca oamenii nu se inscriu la acest concurs automat nu sunt postari si asa va tineti de vorba cu mine aici si il ridicati mereu in prima pagina.
Si ca sa va raspund frumos cum fac de obicei hai sa va spun cum sta treaba cu concursurile .
Primul concurs a fost in primavara pe MV2 unde am ocupat locul 4 sector , urmatorul concurs la 1 luna pe Lazar unde am luat captura , urmatorul pe Tincabesti unde am luat locul3 pe sector . Deci din aprilie in cele 3 luni am participat la 3 concursuri . Mai aunt inscris in iulie la Ucea , dupa aceea la Sarulesti , dupa care ne intoarcem pe Tincabesti si spre iarna mai suntem la un concurs pe MV2 . Deci cam 1 concurs pe luna , o fi bine ?/? Nu vreau sa merg la concursurile cu premii mari deoarece se fac foarte multe da multe magarii si de ce sa ma doara capul ca au facut aia si au dres cind e mai bine mai linisitit .Exemplu cel mai elocvent este CN de la CORBU unde ati vazut la ce nivel se preteaza la magarii dar la niveleul nostru si pe sume de citeva sute de milioane sunt in stare sa iti ia capul .
Asa ca va doresc concursuri cu premii cit mai mari si participanti cit mai multi.
Fire intinse doresc tuturor pescarilor care pescuiesc pe balta nu in sufragerie in fata laptopului .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
CristianBadislav
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 12 Mai 2012, 23:35

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de CristianBadislav » 19 Iun 2012, 15:13

Gata am inteles... =)))) tu de aia nu participi la concursuri cu premii mari ca iti e frica nu iti ia astia capu =)))))

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de fish30 » 19 Iun 2012, 15:19

cristi fii atent ca el merge la cate un concurs pe ,,luna'''acolo nu iti ia nimeni capul ca pe pamant =)) =)) =))
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Avatar utilizator
CristianBadislav
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 12 Mai 2012, 23:35

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de CristianBadislav » 19 Iun 2012, 15:53

fish30 scrie:cristi fii atent ca el merge la cate un concurs pe ,,luna'''acolo nu iti ia nimeni capul ca pe pamant =)) =)) =))
BRAVO =))=))=))=))=)) :)) Raspunsul asta a fost tare. :)))

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de mosharu » 19 Iun 2012, 17:03

fish30 scrie:de curiozitate.cand te-ai apucat de pescuit.de competitii vorbesc
iti zic eu: anul asta la MV2 prin martie. dar nu conteaza. EU unul nu am nimic cu nimeni, mai ales cu "universul" pescarului.....numai ca, pana sa "afle joaca la crap" in competitii o sa fie " sponsor" cel putin cativa ani.... :D

referitor la Cupa Bucuresti:
am vrut sa fac un concurs misto, (cu denumire UNICAT si cu premii babane, asa cum au fost si cele 3 concursuri organizate de mine...), cu taxa maricica pt. vremurile pe care le trecem cu totii :-S DAR cu premii mai mult decat OK. pescarii nu s-au inghesuit sa se inscrie, asa ca am renuntat la organizare , si de aici am bagat aia cu 3000 lei - echipa si locul 1 = 25.000 lei :D (sunt 8 echipe care vor sa participe...dar NU 15. )
+ sponsorizari babane ( mai rar pe la concursuri sa ai sponsori...dar deh, ma mai stie si pe mine "lumea" ;) ;;) )
le multumesc celor care au avut intentia sa sponsorizeze acest concurs. si RESPECT pt. prietenii mei !! **== >:D<

Personal consider inchis acest topic. Florentin, sar' mana pt. gazduire.... ;)

ps- NUMAI pt. Dl. Popescu: pt. ca tot m-ai intepat ca TU nu ai auzit de mine pe la concursuri ( de parca te freaca grija de mine ce si cum...) o sa vin pe LAZAR, adica ( la tine acasa =P~ ) si facem o braila pt 48-72 ore la CRAP/TEN. pe cat vrei tu. Te bagi? Doar asa ....sa ma ti minte ;)
tot nu mi-ai zis cine este Vasile Baboieru' ala de care tot ai pomenit.... (:|

Madalin Darla, tu ai auzit de Baby asta nene? =P~
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de popescu59 » 19 Iun 2012, 18:42

Stai linistit ca pe Vasile Ivan zis Baboieru il stii si tu fara probleme, este component al echipei Carping coleg cu Tomulescu si Florescu sau nici de astia nu ai auzit ???? Si unde mai pui ca au cistigat sapt trecuta prima etapa la CN. O fi si el pescar sau e un oarecare??? Sincer recunosc am invatat foarte multe din tainele pescuitului de competitie de la Baboieru.
Stai ca nu am inteles NU SE MAI TINE CONCURSU ASTA DE BAIETI DE BAIETI ???? Inseamna ca au fost foarte multi participanti si cred ca au inceput sa se bata de la inscriere ca pina la concurs s-ar fi omorit pentru cele 300 de bulioane .
Si inca ceva care vad ca nu ai retinut , NU PARTICIP si nu dau apa la moara la pariuri de genul asta , am jucat barbut , poker si rumy toata viata mea asa ca mi s-a acrit de jepcari .Am de toate nu imi lipseste nimic pentru ce as face astfel de pariuri ???
Si fara astfel de pariuri am destui dusmani asa ca pentru ce mi-as mai face altii???
Asa ca te refuz elegant daca vrei un concurs sportiv oricind unde vrei la Popesti pe MV2 pe Tincabesti cind vezi un concurs fara premii ma anunti si particip cu cea mai mare placere.
Succesuri cit mai mari si tie si amicului Cristian la organizarea de concursuri , si vreau sa va mai spun ca nu este o rusine sa recunosti cind nu iti iese ceva .
Ps.- Mi-am amintit ceva , cind ai participat la concursul de pe Lazar pe ce loc ai iesit ca nu imi amintesc ???
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa BUCURESTI la crap editia 1 ( topic nou )

Mesaj de mosharu » 19 Iun 2012, 23:47

popescu59 scrie:Stai linistit ca pe Vasile Ivan zis Baboieru il stii si tu fara probleme, este component al echipei Carping coleg cu Tomulescu si Florescu sau nici de astia nu ai auzit ???? Si unde mai pui ca au cistigat sapt trecuta prima etapa la CN. O fi si el pescar sau e un oarecare??? Sincer recunosc am invatat foarte multe din tainele pescuitului de competitie de la Baboieru.
Stai ca nu am inteles NU SE MAI TINE CONCURSU ASTA DE BAIETI DE BAIETI ???? Inseamna ca au fost foarte multi participanti si cred ca au inceput sa se bata de la inscriere ca pina la concurs s-ar fi omorit pentru cele 300 de bulioane .
Si inca ceva care vad ca nu ai retinut , NU PARTICIP si nu dau apa la moara la pariuri de genul asta , am jucat barbut , poker si rumy toata viata mea asa ca mi s-a acrit de jepcari .Am de toate nu imi lipseste nimic pentru ce as face astfel de pariuri ???
Si fara astfel de pariuri am destui dusmani asa ca pentru ce mi-as mai face altii???
Asa ca te refuz elegant daca vrei un concurs sportiv oricind unde vrei la Popesti pe MV2 pe Tincabesti cind vezi un concurs fara premii ma anunti si particip cu cea mai mare placere.
Succesuri cit mai mari si tie si amicului Cristian la organizarea de concursuri , si vreau sa va mai spun ca nu este o rusine sa recunosti cind nu iti iese ceva .
Ps.- Mi-am amintit ceva , cind ai participat la concursul de pe Lazar pe ce loc ai iesit ca nu imi amintesc ???
@Popescule
nu am auzit niciodata de Gabi Tomulescu, sau de Silviu Florescu!! Baietii de care pomenesti matale mai sus ;) . Eu, vorba ta, pescuiesc pe laptop din balcon ...mai mult, nu am prins niciodata un baboi mai mare de 5 kg. asta e.... :"> http://www.crap.ro/forum/phpBB2/viewtop ... 14bb452951
si pe balta Lazar nu am fost niciodata....http://www.mincinosii.ro/forum/viewtopi ... 0&start=10.....
(:| (:| (:| (:| (:|
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”