Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dan pop-coman
utilizator
utilizator
Mesaje: 31
Membru din: 06 Iul 2008, 23:52

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de dan pop-coman » 18 Mai 2009, 22:42

Domnu Florentin, eu va cred si va inteleg cand spuneti ca ati venit la Socodor si nu m-am prezentat dumneavoastra. Probabil sunteti un om ocupat si nu mai tineti minte, dar am venit la dumneavoastra si v-am cerut scuze pt. acel esec de concurs . Ati facut chiar si cateva poze in momentul cand am venit la dumneavoastra si chiar dumneavoastra le-ati pus pe topicul de la Socodor pe forumul dumneavoastra. Am un carlig de aur, un carlig de argint, o mentiune, un loc 1 si un loc 2 impreuna cu baietii cu care fac echipa castigate in 3 concursuri in afara Banatului. Cu toate acestea sunt prea mic, fata de pescarii de competie de pe forumuri, ca sa am pretentia sa ma cunoasca cineva. Nu am reprosat nimanui si nu o sa reprosez niciodata ca nu ma cunoaste :) dar pot sa spun ca la festivitatea de premiere de la Chiroiu, in afara de DAN C.C., Vladut, Maty, George Alexandru si Marian Constantin, nu ne-a zis nimeni macar drum bun. Nu aveam nevoie sa-mi zica mie ci macar celorlalte 2 echipe din Timis care au batut 600 de km, pt. un concurs sub asteptari. Nu cred ca este cazul sa mai purtam polemici pe acest subiect. Sunt alte subiecte mult mai importante. Multa Sanatate ! si sa auzim de bine !!

Avatar utilizator
vlad tepes
membru activ
membru activ
Mesaje: 62
Membru din: 09 Mai 2009, 19:38

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de vlad tepes » 18 Mai 2009, 22:45

ticu scrie:Domnilor parerea me este sa inchieiem discutia aici,nu-si au rostul toate aceste polemici.
Dl Florentin
Dan P-C este cel din dreapta mea,eu fiind in mijloc.In echipa noastra nu este nimeni lider,poate si asta este un motiv,de ne intelegem asa bine.Daca castigam este meritul intregi echipe,daca pierdem este esecu intregi echipe nu vina unuia sau altuia.
=D> =D> =D> si scuze ca am fost rautacios :">
altul decit Vlad Tepes sa nu se mai creeze confuzii

Avatar utilizator
ninja_gri
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 27 Noi 2007, 16:12

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de ninja_gri » 19 Mai 2009, 20:11

faine poze; cam mustacios ''carasul'' ala la kil din primul lot de fotografii din concurs.

Avatar utilizator
faraon tudor
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 20 Iul 2008, 21:38
Localitate: bucuresti

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de faraon tudor » 19 Mai 2009, 22:05

gor965 scrie:
vlad tepes scrie:...orcum carasul la kilogram a lui Catalin de fapt e ciortan tota ziua :D
E de fapt un caras "rebel" ...care s-a salbaticit si nu si-a mai ras mustata ! :))
A dat George raspunsul :))

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de gor965 » 19 Mai 2009, 22:39

Da mai ,p-ala il stie toata balta !..."Che Guevara" ai zice ! =))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
faraon tudor
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 20 Iul 2008, 21:38
Localitate: bucuresti

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de faraon tudor » 19 Mai 2009, 23:03

=)) =)) =)) =))

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de florentiniuga » 20 Mai 2009, 12:15

dan pop-coman scrie:Domnu Florentin, eu va cred si va inteleg cand spuneti ca ati venit la Socodor si nu m-am prezentat dumneavoastra. Probabil sunteti un om ocupat si nu mai tineti minte, dar am venit la dumneavoastra si v-am cerut scuze pt. acel esec de concurs . Ati facut chiar si cateva poze in momentul cand am venit la dumneavoastra si chiar dumneavoastra le-ati pus pe topicul de la Socodor pe forumul dumneavoastra. Am un carlig de aur, un carlig de argint, o mentiune, un loc 1 si un loc 2 impreuna cu baietii cu care fac echipa castigate in 3 concursuri in afara Banatului. Cu toate acestea sunt prea mic, fata de pescarii de competie de pe forumuri, ca sa am pretentia sa ma cunoasca cineva. Nu am reprosat nimanui si nu o sa reprosez niciodata ca nu ma cunoaste :) dar pot sa spun ca la festivitatea de premiere de la Chiroiu, in afara de DAN C.C., Vladut, Maty, George Alexandru si Marian Constantin, nu ne-a zis nimeni macar drum bun. Nu aveam nevoie sa-mi zica mie ci macar celorlalte 2 echipe din Timis care au batut 600 de km, pt. un concurs sub asteptari. Nu cred ca este cazul sa mai purtam polemici pe acest subiect. Sunt alte subiecte mult mai importante. Multa Sanatate ! si sa auzim de bine !!
Imi cer scuze inca odata si clar, sunt alte teme mai importante. Ma simt jenat deja de acest subiect si de amploarea data.
Un singur lucru ma nedumireste, lasand la o parte chestia cu premiile, de ce spui ca a fost un concurs sub asteptari? Inteleg sa fi afirmat asta cei care au avut locuri grele, neproductive si care au iesit in coada clasamentului. Asta este un subiect pe care ar trebui sa-l lamuresti mai clar, sa ne corectam deficientele pe viitor. O asemenea anatema din partea castigatorului atarna greu si trebuie clarificata.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
dan pop-coman
utilizator
utilizator
Mesaje: 31
Membru din: 06 Iul 2008, 23:52

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de dan pop-coman » 20 Mai 2009, 23:02

Nu ne asteptam sa lasam cel putin 30 de monturi in balta . Iar pt. reclama de care a avut parte Chiroiu s-a prins putin peste. Nu zic ca nu este peste, dar probabil se pregatea pt. bataie. Cred ca a fost sub asteptari pt. toata lumea. Chiar si administratorul baltii spunea ca nu se astepta la o cantitate asa mica de peste prins. In seara dinaintea concursului spunea ca primul loc va castiga cu cel putin 500 kg peste, deci a fost un concurs sub asteptari. Toate cele bune !

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de florentiniuga » 20 Mai 2009, 23:31

Ok, am inteles. Totusi, noi am prezentat cat se poate de corect si cinstit si cat s-a putut de detaliat balta. Am spus ca a fost stuf care a fost taiat si ca este agatatura, motiv pentru care am si insistat sa nu fie folosit inaintasul. De asemenea, am prezentat popularile cu crapii mari dar totodata am spus ca balta, avand plauri, are inertie mai mare si nu au iesit inca pestii mari. Faptul ca se pregatea de bataie si nu mai avea apetit a fost evident. S-au prins majoritar masculi. Dar asta este un fapt binecunoscut de orice pescar si nu se asteapta nimeni la cantitatile obisnuite restului anului in perioada de prohibitie. Deci, daca e sa ma intrebi pe mine, nu a fost nimic anormal, surprinzator sau dezamagitor.
Ce nu am putut prevedea insa, a fost reactia pestilor la primul concurs organizat acolo. Crapii aia salbatici nu stiau ce inseamna bombardamentul cu bulgari de nada, boiliesuri, traficul de masini, prezenta umana, etc. Banuiesc ca nu aveau niciun motiv sa se repeada sa iasa de sub plauri. Cei proaspat introdusi, pe de alta parte, probabil ca nu au avut atata bogatie de hrana naturala si cotloane unde sa se ascunda, de cand s-au nascut.
Dar ce stiu eu... sunt simple prezumtii. Poate, asa cum ziceam, adevarurile sunt mai simple decat ne-ar place sa ne imaginam.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Ionutbotean
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 04 Aug 2008, 10:12

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de Ionutbotean » 22 Mai 2009, 20:46

Balta e superba , nu e chiar pregatita de un concurs , pentru ca are foarte putine locuri fara agatatura , dar sa zicem ca merge , organizarea a fost buna , exceptand unele lucruri care sunt trecut si nu mai conteaza . Felicit pe Dl. Valer pe Dl. Administrator pentru modul in care gospodaresc aceasta minune a naturii .
Este suficient peste , dar e acoperit de apa , glumeam , a fost clar ca era preocupat mai mult de perpetuarea speciei , decat de delicatesele servite cu mult zgomot de pescari .
Mi-a parut bine ca am participat , daca ar fi mai aproape de casa , as pescui fara ezitare pe ea , cu toate ca te costa mai mult monturile decat nada , dar merita .
Eu zic ca Ticu are dreptate , si sa incheiem aici polemicile care nu pot schimba ce a fost a fost .

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”