CUPA HAGIESTI 1 2012

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pestacu
senior
senior
Mesaje: 286
Membru din: 10 Mai 2011, 11:58
Localitate: bucuresti

Re: CUPA HAGIESTI 1 2012

Mesaj de pestacu » 26 Iun 2012, 21:59

LISTA PARTICIPANTI :

1. Margarit Cristian + Mihai Suteu...............achitat avans 16.05/ integral 26.06
2. Moise Alexandru+Burdel Radu................achitat avans 20.05
3. Bassula Roberto + Cosmin Radu..............achitat avans 21.05
4. Ciotoran Marian+Tudosa Razvan.............achitat avans 25.05
5. Bodescu Daniel+Ciotoran Ghe................achitat avans 25.05
6. Ionut Nistor + Victor Conta...................achitat avans 28.05
7. Onaca Adrian+ Paul Rusu.....................achitat avans 29.05 / integral 15.06
8. Andreescu Tudor + Mitica Minca.............achitat avans 30.05
9. Mihai Adrian + Mitrache Daniel..............achitat avans 08.06
10. Vasile Cornel + partener......................achitat avans 12.06
11. Mario + partener..............................achitat integral 12.06
12. Paduraru Georgian + Mihai Cristi............achitat avans 13.06
13. Chisavu Madalin + Ciolacu Adrian……………..achitat avans 18.06
14. Ene Cristian + Ciubo………………………..achitat avans 20.06
15. Baba Iulian + Caciureac …………………….achitat avans 20.06
16. Ciprian Cramer + partener ...........................achitat avans 21.06
17.Preda Florian + Parvanel Ionut.......................achitat avans 22.06
18.Avram Claudiu ..............................................achitat avans 25.06
19.Gheorghe Laurentiu + partener ........................achitat avans 25.06
20.Soare Florentiu+Ion Laur..................................achitat avans 25.06
21.Duduman + Stancu.......................................achitat integral 26.06

1.Raphael Postu + partener
2.Cristian Niculae + Gabriel Ilies
3.Ciupag Nicolae + Istrate Florin
4.Badi Catalin + partener
5.Stroia Sorin + partener
6.Ristea Marian + partener
7.Dan Cernea
8.Ionescu Marian
9.Sarbu C-tin si Dobrescu Iulian


Locul este garantat doar de platirea avansului de 150 RON

Avatar utilizator
pestacu
senior
senior
Mesaje: 286
Membru din: 10 Mai 2011, 11:58
Localitate: bucuresti

Re: CUPA HAGIESTI 1 2012

Mesaj de pestacu » 29 Iun 2012, 08:32

in cazul in care cei care au anuntat telefonic ca platesc direct pe balta nu se prezinta si raman locuri neocupate
premiile vor fi asa :

LOCUL 1 : 700 LEI + cupe + 3 partide de pescuit + produse sponsori(Beldiman fishing si Carp-one)

LOCUL 2 : 600 LEI + cupe + 2 partide de pescuit + produse sponsori(Beldiman fishing si Carp-one

LOCUL 3 :500 LEI + cupe +1 partida de pescuit + produse sponsori(Beldiman fishing si Carp-one

CAPTURA 400 LEI + cupe+ 1 partida de pescuit + produse sponsori(Carp-one)

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA HAGIESTI 1 2012

Mesaj de mosharu » 01 Iul 2012, 19:32

cum sa terminat? #:-S
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
zaky
senior
senior
Mesaje: 257
Membru din: 07 Mai 2008, 15:22
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CUPA HAGIESTI 1 2012

Mesaj de zaky » 01 Iul 2012, 21:04

mosharu scrie:cum sa terminat? #:-S
inca mai numara numara si cintaresc sutele de crapi prinsi la acest concurs =)) =)) =)) =)) =)) =))

imi pare rau pt acei concurenti ai acestui concurs care des au vazut si au fost informati pe diverse saituri de profil in legatura cu asa mult "laudata si apreciata"balta hagiesti au crezut ca sint doar rautati ale unor pescari "frustrati" care nu stiu a pescui .
Unde e oare pestele ala mult din balta cu care se lauda patroni si organizatorul acestui concurs

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: CUPA HAGIESTI 1 2012

Mesaj de georgemarian » 01 Iul 2012, 22:10

A fost un concurs unde peste doar a sarit,a facut un spectacol in sarituri :)) pacat ca asta nu sa punctat!!!
Era de asteptat oricum... :)

Avatar utilizator
Nickynick
membru activ
membru activ
Mesaje: 95
Membru din: 06 Iun 2011, 09:28

Re: CUPA HAGIESTI 1 2012

Mesaj de Nickynick » 02 Iul 2012, 08:16

Macar primele 3 pozitii si cantitatile de peste prins putem sa le aflam ?

Avatar utilizator
duvall_22
membru activ
membru activ
Mesaje: 90
Membru din: 10 Mai 2010, 18:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CUPA HAGIESTI 1 2012

Mesaj de duvall_22 » 02 Iul 2012, 09:29

cred ca au fost in total de 8kg si ceva peste prins pe toata durata concursului,captura in jur de 2.85kg, si castigatorul dupa spusele unui prieten,in jur de 5kg si ceva, eu nu am mai rezistat si am plecat pe la ora 3, multi au plecat.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA HAGIESTI 1 2012

Mesaj de osc1or » 02 Iul 2012, 10:44

Era de asteptat... ma felicit ca am renuntat sa mai particip inainte sa inceapa concursul dupa 2 antrenamente de 24 ore cu cate 2 bonuri platite in care am esuat groaznic in a prinde ceva...
Baltile de la Hagiesti, pt mine, se inscriu in lunga lista de balti de evitat clar!
Critic echilibrat

Avatar utilizator
pestacu
senior
senior
Mesaje: 286
Membru din: 10 Mai 2011, 11:58
Localitate: bucuresti

Re: CUPA HAGIESTI 1 2012

Mesaj de pestacu » 02 Iul 2012, 12:11

cu toate ca crapul a refuzat sa manance au fost si cativa care au reusit sa prinda...podiumul a fost asa :

Locul 1 si Marea captura .........Ionut Nistor si Victor Conta
Locul 2....................................Avram Claudiu
Locul 3....................................Duduman Florin si Stancu Nicusor

felicitari tuturor =D> =D> =D>

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA HAGIESTI 1 2012

Mesaj de osc1or » 02 Iul 2012, 12:13

si de ce nu ne spui si cantitatile cu care s-a castigat acest concurs? si captura?
Critic echilibrat

Avatar utilizator
pestacu
senior
senior
Mesaje: 286
Membru din: 10 Mai 2011, 11:58
Localitate: bucuresti

Re: CUPA HAGIESTI 1 2012

Mesaj de pestacu » 02 Iul 2012, 12:22

zaky scrie:
mosharu scrie:cum sa terminat? #:-S
inca mai numara numara si cintaresc sutele de crapi prinsi la acest concurs =)) =)) =)) =)) =)) =))

imi pare rau pt acei concurenti ai acestui concurs care des au vazut si au fost informati pe diverse saituri de profil in legatura cu asa mult "laudata si apreciata"balta hagiesti au crezut ca sint doar rautati ale unor pescari "frustrati" care nu stiu a pescui .
Unde e oare pestele ala mult din balta cu care se lauda patroni si organizatorul acestui concurs


ca sa iti raspund tot ironic ...pestele este in balta, dar este acoperit de apa...filmarile sunt pe youtube..sau crezi cumva ca sunt trucate....sau a bagat pestele dupa care l au scos,special sa nu se prinda mai nimic la concurs...
cui crezi ca ia picat bine ca pestele nu a mancat la concurs? si ca o ironie pe hagiesti 2 a mers foarte bine....
cand am fost la mosharu sa iau premiile mi a zis asa..."aveti grija cu utimul transport de peste bagat pentru ca ala nu o sa puna botul ,ba mai mult o sa l zapaceasca si pe ala din balta"...din pacate a avut dreptate...ultimul transport de peste a fost bagat vineri pe 22.06

Avatar utilizator
pestacu
senior
senior
Mesaje: 286
Membru din: 10 Mai 2011, 11:58
Localitate: bucuresti

Re: CUPA HAGIESTI 1 2012

Mesaj de pestacu » 02 Iul 2012, 12:26

osc1or scrie:si de ce nu ne spui si cantitatile cu care s-a castigat acest concurs? si captura?
pentru ca n au niciun fel de importanta...
si inca ceva...mi se pare mie sau o cauti cu mine????

Avatar utilizator
zaky
senior
senior
Mesaje: 257
Membru din: 07 Mai 2008, 15:22
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CUPA HAGIESTI 1 2012

Mesaj de zaky » 02 Iul 2012, 12:39

ca sa iti raspund tot ironic ...pestele este in balta, dar este acoperit de apa...filmarile sunt pe youtube..sau crezi cumva ca sunt trucate....sau a bagat pestele dupa care l au scos,special sa nu se prinda mai nimic la concurs...
cui crezi ca ia picat bine ca pestele nu a mancat la concurs? si ca o ironie pe hagiesti 2 a mers foarte bine....
cand am fost la mosharu sa iau premiile mi a zis asa..."aveti grija cu utimul transport de peste bagat pentru ca ala nu o sa puna botul ,ba mai mult o sa l zapaceasca si pe ala din balta"...din pacate a avut dreptate...ultimul transport de peste a fost bagat vineri pe 22.06[/quote]
sau bagat citeva sute de kg de peste care inflorit (ca de nu degeaba se zice ca pescari sunt mincinosi) sa u transformat in citeva tone care in citeva zile au ajuns in tigaie,si acum tot traiti din amintirea celor citeva "tone" de peste bagate si plecate de mult din balta,daca era asa peste mult in balta era imposibil sa nu se prinda magar 70-80 kg de peste nu 8kg cum sa prins

Avatar utilizator
zaky
senior
senior
Mesaje: 257
Membru din: 07 Mai 2008, 15:22
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CUPA HAGIESTI 1 2012

Mesaj de zaky » 02 Iul 2012, 12:39

zaky scrie:ca sa iti raspund tot ironic ...pestele este in balta, dar este acoperit de apa...filmarile sunt pe youtube..sau crezi cumva ca sunt trucate....sau a bagat pestele dupa care l au scos,special sa nu se prinda mai nimic la concurs...
cui crezi ca ia picat bine ca pestele nu a mancat la concurs? si ca o ironie pe hagiesti 2 a mers foarte bine....
cand am fost la mosharu sa iau premiile mi a zis asa..."aveti grija cu utimul transport de peste bagat pentru ca ala nu o sa puna botul ,ba mai mult o sa l zapaceasca si pe ala din balta"...din pacate a avut dreptate...ultimul transport de peste a fost bagat vineri pe 22.06


sau bagat citeva sute de kg de peste care inflorit (ca de nu degeaba se zice ca pescari sunt mincinosi) sa u transformat in citeva tone care in citeva zile au ajuns in tigaie,si acum tot traiti din amintirea celor citeva "tone" de peste bagate si plecate de mult din balta,daca era asa peste mult in balta era imposibil sa nu se prinda magar 70-80 kg de peste nu 8kg cum sa prins[/quote]

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA HAGIESTI 1 2012

Mesaj de mosharu » 02 Iul 2012, 12:50

trec peste polemicile dintre voi si, ca om batran (:| va zic asa:
1: nu conteaza cat sa prins. sa castigat cu....cat sa castigat. ( va dat prin cap sa folositi montura zig-rig daca sarea pestele??? )
2. la un concurs european prin franta,pe un lac de renume , NU sa prins nimic 3 zile si locurile s-au tras la sorti....deci... @-)
3. naspa asta cu popularea in ziua concursului...
4. hagiestiul, este o balta comerciala...la ce va asteptati??? sa fie vreun doripesco? =))
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”