CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de mosharu » 03 Noi 2008, 21:04

Ba da...pe bani :D
scz Florentin :">
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
validanik
senior
senior
Mesaje: 319
Membru din: 22 Feb 2008, 20:51
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de validanik » 03 Noi 2008, 21:15

Dane te asteptam sa te hotarasti sa intri in clubul nostru.
Avem ce invata de la tine si totodata sa formam un club mult mai puternic in anul ce urmeaza.
CS GREEN LAKE

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

GATA SI CU ASTA

Mesaj de florentiniuga » 03 Noi 2008, 21:20

A trecut (concursul) si s-a incheiat (sezonul). 8->
Raman impresiile si concluziile. Fiecare le are pe ale lui. Eu, am o misiune mai grea. Trebuie sa sintetizez o concluzie generala, sa o extrag din multimea afirmatiilor, disputelor, orgoliilor, observatiilor tuturor dar si a celor personale. Si trebuie sa fiu obiectiv, sa-mi evit propriile subiectivisme, simpatii, antipatii, etc.
Din toate astea, ar trebui sa rezulte fundamentul strategiei clubului pentru anul viitor. E greu sa-i multumesti pe toti, e si mai greu sa-i impaci pe fiecare cu fiecare. E cel mai greu sa avem in club mai multe echipe de valoare pe care sa ne putem baza in realizarea obiectivelor anului viitor.
Pe fondul acestor considerente, am sa incerc sa fiu corect in aprecierea modului cum a fost abordat acest concurs. Va trebui deci sa incep prin a felicita echipa Mitranescu - Mirea si ma mir ca nu ati retinut numele Florin Mirea, un pescar la fel de bun ca partenerul sau Dan. Au venit pregatiti, au muncit pe branci, au scos aproape o tona si s-au suit, firesc, pe podium. Nada, a facut 50% din diferenta. A fost bine pregatita, pe gustul pestelui de crescatorie proaspat introdus (aici ar fi de spus ca cine si-a facut bine temele, s-a interesat de unde a fost adus pestele si cu ce a fost hranit pana atunci) si IN SPECIAL, a fost preparata (la fel ca in primavara) direct pe balta, pe masura ce se consuma. ASTA a facut diferenta in ceea ce priveste nada.
In ceea ce priveste "strategia" de pescuit (cum le place unora sa spuna), situatia sta in felul urmator:
1. Lui Dan Marinita nu-i gasesc nicio vina. Nu se poate compara echipa Mitranescu/Mirea, bine sudata, formata din pescari exceptionali, experimentati, cu echipa lui Dan, avand in componenta doi incepatori, aflati la prima participare intr-un concurs. In aceste conditii s-a facut ce s-a putut. Cine crede ca ar fi putut sa imparta pestele de la egal la egal cu Mitranescu, fiind secondat de doi incepatori, dati-mi voie sa cred ca este cel putin infatuat.
2. Nici George cu Iulian nu au gresit. In conditiile date, au facut tot ce au putut desi George afirma ca au gresit la inceput dar atunci nu aveau de unde sa stie. Ghinionul sau nesansa lor s-a numit MATY. Norocul lor, ca diferenta sa nu fie si mai mare, s-a numit Ratusca. Maty a inceput concursul singur. Daca ar fi avut o echipa atat de bine sudata cum este cea a lui George/Iulian sau Mitranescu/Mirea, cred ca se mai schimbau datele putin dar asta tine de scenarii si nu vreau sa ma bag in asa ceva. Concursul asta a fost un mare castig pentru ei si sunt convins ca in primavara vor stii exact ce au de facut, in orice conditii de loc sau vecinatate.
3. Eu inca nu am reusit sa-mi gasesc un partener stabil dar sper ca, odata cu aderarea noilor membrii la club sa se formeze mai multe echipe care sa progreseze. Ce am reusit sa fac, a fost sa-i dau o sansa lui Iulian Comanescu sa "simta" si sa participe intr-o competitie apriga si sa-l aduc in postura de a se descurca singur cu tot ceea ce inseamna preparat nada, nadire, pescuit, cantarit, tras cu ochiul la vecini, etc. De aceea l-am lasat singur pe finalul concursului, ca sa ia in plin competitia. Noi oricum nu mai aveam o miza.
4. Felicit si celelalte doua echipe pentru ca au promovat pescari incepatori si pentru implicarea acestora in concurs.
5. Felicitari pentru participare si celorlalti membrii Carp Zone, care nu au fost in echipe exclusiv formate din membrii ai clubului.

O apreciere speciala pentru Maty, pentru tot ceea ce reprezinta acest OM si pescar pentru pescuitul sportiv romanesc.
Felicitari castigatorilor, tuturor participantilor pentru efortul depus si nu in ultimul rand organizatorilor.
Multumiri Lui Ghita pentru gustoasa sponsorizare.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de nando » 03 Noi 2008, 21:28

frumos comentariu nota 10
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de mosharu » 03 Noi 2008, 22:08

validanik scrie:multumim Moshare pt catapulte,nu strica si mai ales cand vin din partea ta . :">
tie ti-o dau cu autograf :-P pe a ta o iei de la p-ta. progresu'...sti tu de unde (:|
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
validanik
senior
senior
Mesaje: 319
Membru din: 22 Feb 2008, 20:51
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de validanik » 03 Noi 2008, 22:50

mosharu scrie:
validanik scrie:multumim Moshare pt catapulte,nu strica si mai ales cand vin din partea ta . :">
tie ti-o dau cu autograf :-P pe a ta o iei de la p-ta. progresu'...sti tu de unde (:|
da ms :D
CS GREEN LAKE

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de vali003 » 03 Noi 2008, 23:46

Bravo Carp Zone , un sezon de exceptie , sint curios ce va fi la anul ???? Abia astept sa va urmaresc (de la distanta ) la primavara . Inca o data felicitari tuturor .

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de IULIAN C » 04 Noi 2008, 11:35

Sa pun si eu niste instantanee din concurs,pt inceput ceva luat de pe alt forum si ...
"made by Vijelie"
Fişiere ataşate
Lanseuri....
Lanseuri....
Echipa cu "tonaj" in actiune...
Echipa cu "tonaj" in actiune...
punctari....
punctari....
Drilluri...
Drilluri...
Asteptarea "momentului adevarului"
Asteptarea "momentului adevarului"
Masa cu premiile
Masa cu premiile
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de IULIAN C » 04 Noi 2008, 11:41

Inca ceva tot "made by vijelie...
Fişiere ataşate
O luptatoare....
O luptatoare....
Obosit....m-am uitat in "oglinda"
Obosit....m-am uitat in "oglinda"
Standul nostru(10)
Standul nostru(10)
Arbitrii....la treaba
Arbitrii....la treaba
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de IULIAN C » 04 Noi 2008, 11:58

Si inca ceva...tot de la vijelie....
S-a muncit intens....
S-a muncit intens....
Mascota de concurs...."vanilie olteneasca"
Mascota de concurs...."vanilie olteneasca"
Insusi vijelie la treaba...
Insusi vijelie la treaba...
neobositul Maty
neobositul Maty
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de IULIAN C » 04 Noi 2008, 12:21

Si cate ceva din standul nostru+alte instantanee...surprinse de noi....structurate nu neaparat dupa data inscrisa ci aliniate oarecum.....strategic....adica viziunea mea despre cum trebuie sa te ..."desfasori" intr-un concurs
IMG_0314.JPG
IMG_0315.JPG
IMG_0335.JPG
IMG_0332.JPG
IMG_0336.JPG
IMG_0343.JPG
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Dan Mitranescu » 04 Noi 2008, 13:24

iulian petre scrie:
pescardent scrie:Salut pe toti utilizatorii acestui forum !
Multumesc celor care m-au felicitat si celor care-mi apreciaza felul in care pescuiesc.
Am sa particip si eu la discutii,sper sa nu se supere nimeni ...
================

bine ai venit CAMPIONULE poate le explici si tu ca nu mamaliga este "arma" letala in concurs si este strategia adoptata in concurs.dupa mine balta este egala cam in proportie de 80 %dar conteaza foarte mult cum abordez partida de pescuit.....daca gresesti pierzi din prima ca nu mai ai timp sa te redresezi fiind un pescuit de viteza.


@DANE ai avut noroc ca l-am strunit pe MATY cat am putut ca daca nu eram noi cred ca lupta era foarte stransa.....ca am vazut cat poate :D si e periculos rau.
Nu mamaliga este "arma letala" si nici nu exista nada cu aceasta proprietate.
Pentru mine mai importanta este "mecanica" unei nade decat "chimismul" ei.Din acest motiv vin cu tuciurile dupa mine ,pentru a obtine densitatile de care am nevoie.Mai precis cat de tare sau de moale sa iasa mamaliga.
Tot importanta este si prezentarea ei : de la bulgari tari pana la "frimituri" pe care le las cu momitorul.
Hai sa ne oprim aici ca daca afla Florin ce vorbim iar am necazuri. :D

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Teddy » 04 Noi 2008, 13:38

Sa mai pun si eu cateva poze, ca sa vada lumea ce s-a intamplat acolo.
Fişiere ataşate
O ceata ce nu se lasa invinsa nici macar de CARP ZONE
O ceata ce nu se lasa invinsa nici macar de CARP ZONE
Florentin si Iulian incercand sa strapunga ceata
Florentin si Iulian incercand sa strapunga ceata
Echipa George-Iulian Petre la lucru
Echipa George-Iulian Petre la lucru
Iulian lansand sub atenta supraveghere a lui Florentin
Iulian lansand sub atenta supraveghere a lui Florentin
Florentin in drill
Florentin in drill
Iulian si minciogul fermecat
Iulian si minciogul fermecat
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Dan Mitranescu » 04 Noi 2008, 13:58

@ Iulian
Despre "strunitul" lui Maty si norocul meu in acest sens am auzit aceasta idee pe la jumatatea concursului. Multumesc pentru acest avantaj cat si pentru cel din primavara cand stand in dreapta mea nu m-ati "strunit" oferindu-mi si atunci avantajul de a castiga concursul. Glumesc ! :D
Sunteti prietenii mei si tu si George si sfatul meu este ca aceste afirmatii nu au valoare pentru voi nici ca pescari si nici ca relatie cu concurentii . Voi mergeti la concursuri sa incurcati lumea ? Nu cred ...

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Teddy » 04 Noi 2008, 14:03

Si pozele de final....scuuze baietilor pentru calitatea uneia dintre ele. Dar cunoscatorii stiu despre cine era vorba.
Fişiere ataşate
Locul 1 - Dan Mitranescu Florin Mirea (scuze calitatea, a fost miscata, dar nu vroiam sa spuna cineva ca nu pun poze si cu locul 1).
Locul 1 - Dan Mitranescu Florin Mirea (scuze calitatea, a fost miscata, dar nu vroiam sa spuna cineva ca nu pun poze si cu locul 1).
Locul 2 Ciprian Dochita - Florin Marcu
Locul 2 Ciprian Dochita - Florin Marcu
Locul 3 Maty si Nicu Ratusca
Locul 3 Maty si Nicu Ratusca
Florentin si Iulian Comanescu, INFO PESCARII
Florentin si Iulian Comanescu, INFO PESCARII
Echipa din Ploiesti care a luat captura
Echipa din Ploiesti care a luat captura
Arata bine cupele alea, nu ?
Arata bine cupele alea, nu ?
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”