CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: GATA SI CU ASTA

Mesaj de cristian505ro » 07 Noi 2008, 02:02

florentiniuga scrie:
cristian505ro scrie:Este adevarat ca acum a trebuit adoptata o tehnica pentru ciortan, pe care Mitranescu/Mirea o stapanesc foarte bine, cum au demonstrat si in primavara. Asta nu inseamna ca nu s-ar comporta la fel de bine si la un Over 10 sa zicem.
Mitranescu nu ar participa sau nu ar avea sanse la un Over 10, pentru faptul ca nu pescuieste la boiliesuri. Nu se baga decat in concursurile pe care le poate castiga, unde se poate folosi mamaliga si porumbul. Asta nu inseamna ca daca ar vrea, nu ar putea sa invete sa-si faca si sa pescuiasca la boilies. Doar ca nu vrea. Deocamdata. :D
Aha, asta nu stiam, deh....daca nu dau pe la con(cursuri).....Oricum unde se baga castiga detasat. Drept e ca eu, paznicii de pe MV2 si domnul Petcu ma stiu, prefer sa stau mai mult si sa prind mai mare, sincer anul acesta am prins doar 3 buc. sub 5 kg., dar ce sa faci ca acum la concurs au bagat 10 tone de puiet...deci daca vrei sa castigi te adaptezi. Nu e cazul meu, sunt cam atipic.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de mosharu » 07 Noi 2008, 10:03

Nu va mai "certati"....in sezonul urmator organizez editia a 2 a la OVER10. Sa va vad chiparoshilor o:-)
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: GATA SI CU ASTA

Mesaj de Dan Mitranescu » 07 Noi 2008, 12:33

florentiniuga scrie:
cristian505ro scrie:Este adevarat ca acum a trebuit adoptata o tehnica pentru ciortan, pe care Mitranescu/Mirea o stapanesc foarte bine, cum au demonstrat si in primavara. Asta nu inseamna ca nu s-ar comporta la fel de bine si la un Over 10 sa zicem.
Mitranescu nu ar participa sau nu ar avea sanse la un Over 10, pentru faptul ca nu pescuieste la boiliesuri. Nu se baga decat in concursurile pe care le poate castiga, unde se poate folosi mamaliga si porumbul. Asta nu inseamna ca daca ar vrea, nu ar putea sa invete sa-si faca si sa pescuiasca la boilies. Doar ca nu vrea. Deocamdata. :D
Nu ma feresc de boiliesuri. Am cateva concursuri unde am pescuit exclusiv la ele ,zic eu si cu rezultate:
Sarulesti primavara 2008 locul 4 ,xxx 2008 locul 2 , Open 2008 locul 2, Sarulesti toamna 2008 locul 5 .

Boiliesurile pentru mine s-au inventat din doua motive :
1. pentru a selecta pestele mare .
2. nu pot sa zic si oricum nu are treaba cu pescuitul. :D

Cand este vorba de primul punct si avem de-a face cu balti care au pesti mari ,dar si foarte multi mici si trebuie facuta selectia se justifica folosirea lor (Sarulesti , Tancabesti, Peris ), dar cand apare la Doripesco In regulament "exclusiv la boilies" cred ca ma incadrez la punctul 2. si-mi simt notiunile despre pescuit "depasite" ,asa ca mai bine stau in banca mea (in cabanuta mea :D ).

Avatar utilizator
bill77se
utilizator
utilizator
Mesaje: 31
Membru din: 25 Iun 2008, 14:58

Re: GATA SI CU ASTA

Mesaj de bill77se » 07 Noi 2008, 16:58

pescardent scrie:
florentiniuga scrie:
cristian505ro scrie:Este adevarat ca acum a trebuit adoptata o tehnica pentru ciortan, pe care Mitranescu/Mirea o stapanesc foarte bine, cum au demonstrat si in primavara. Asta nu inseamna ca nu s-ar comporta la fel de bine si la un Over 10 sa zicem.
Mitranescu nu ar participa sau nu ar avea sanse la un Over 10, pentru faptul ca nu pescuieste la boiliesuri. Nu se baga decat in concursurile pe care le poate castiga, unde se poate folosi mamaliga si porumbul. Asta nu inseamna ca daca ar vrea, nu ar putea sa invete sa-si faca si sa pescuiasca la boilies. Doar ca nu vrea. Deocamdata. :D
Nu ma feresc de boiliesuri. Am cateva concursuri unde am pescuit exclusiv la ele ,zic eu si cu rezultate:
Sarulesti primavara 2008 locul 4 ,xxx 2008 locul 2 , Open 2008 locul 2, Sarulesti toamna 2008 locul 5 .

Boiliesurile pentru mine s-au inventat din doua motive :
1. pentru a selecta pestele mare .
2. nu pot sa zic si oricum nu are treaba cu pescuitul. :D

Cand este vorba de primul punct si avem de-a face cu balti care au pesti mari ,dar si foarte multi mici si trebuie facuta selectia se justifica folosirea lor (Sarulesti , Tancabesti, Peris ), dar cand apare la Doripesco In regulament "exclusiv la boilies" cred ca ma incadrez la punctul 2. si-mi simt notiunile despre pescuit "depasite" ,asa ca mai bine stau in banca mea (in cabanuta mea :D ).

Bravo Dane inca o data felicitari, un comentariu foarte bun. Tin-o tot asa si sper ca in clasamentul adevarului sa fii tot mai sus eu consider ca ai o tehnica si o strategie de a aborda concursuriile mult superioara multor pescari de aici care sustin sus si tare ca costul nadei si al sculelor etc fac diferenta intre pescari si care prefera sa intre in polemici fara rost inloc sa invete caci tot omul invata cit traieste.

Inco o data felicitari Dl. Florentin pentru emisiuniile educative pe care le face la OTV tineti-o tot asa.

Post editat -> Florentiniuga
Scos referinta la asazisa concurenta intre siteuri

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Dan Mitranescu » 08 Noi 2008, 16:38

george-alexandru scrie:corect Dane scaparile sunt notate,am avut cateva si in concursul asta dar mai minore si nu au contat foarte mult in economia concursului,am mai invatat ceva si din concursul asta ...
...Si mai noteaza una :

Scoate pestele din interiorul standului ca-ti fac contestatie alta data !!! :D

Sau nu te mai lasa filmat ! :D

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de george-alexandru » 08 Noi 2008, 23:21

Dane mi/o asum,sufar de boala aia cu spatiile mici :D
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Dan Mitranescu » 09 Noi 2008, 14:25

george-alexandru scrie:Dane mi/o asum,sufar de boala aia cu spatiile mici :D
:D

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”