CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Madalin Dirla » 02 Noi 2008, 17:06

poate postai si voi clasamentul final!!!

Avatar utilizator
OCTOPUS
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 03 Oct 2008, 22:49
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de OCTOPUS » 02 Noi 2008, 17:53

Felicitari domnului Mitranescu si coechipierului acestuia pentru efortul depus pentru castigarea acestui concurs! I-am "urmarit" din standul alaturat (24), si se miscau incredibil - totul le-a mers "ceas"! Vorba cuiva de pe balta: "Daca baga plasa nu scotea atata peste!". Nu sunt foarte experimentat fiind la prima participare la un concurs de gen, dar m-am bucurat de "supravegherea" d-lui Dan Marinita-CARP*ZONE, si am prins un loc bunicel, tinand cont ca in echipa noastra doar Dan stia ce si cum... unii dintre concurenti comentau rautacios as zice: daca eram eu in locul lor, pe cap de stand, faceam si dregeam... dupa razboi multi "experimentati" au prins cat Dl Mitranescu la cantarul de dimineata :twisted:. Felicitari tuturor participantilor si fire intinse!
Cind te grabesti, te lovesti de toti prostii. Daca, insa, nu te grabesti, ramai printre ei!

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de iulian petre » 02 Noi 2008, 18:12

OCTOPUS scrie:Felicitari domnului Mitranescu si coechipierului acestuia pentru efortul depus pentru castigarea acestui concurs! I-am "urmarit" din standul alaturat (24), si se miscau incredibil - totul le-a mers "ceas"! Vorba cuiva de pe balta: "Daca baga plasa nu scotea atata peste!". Nu sunt foarte experimentat fiind la prima participare la un concurs de gen, dar m-am bucurat de "supravegherea" d-lui Dan Marinita-CARP*ZONE, si am prins un loc bunicel, tinand cont ca in echipa noastra doar Dan stia ce si cum... unii dintre concurenti comentau rautacios as zice: daca eram eu in locul lor, pe cap de stand, faceam si dregeam... dupa razboi multi "experimentati" au prins cat Dl Mitranescu la cantarul de dimineata :twisted:. Felicitari tuturor participantilor si fire intinse!

=================

salut ...eu pot afirma ca daca am reusit sa-l tin pe MATY in frau si a pierdut locul 1 si 2 si era sa-l piarda si pe 3 il puteam tine si pe MITRANESCU .Gandeste logic ca daca nu eram noi langa MATY el putea sa prinda si mai mult decat Mitranescu.....noi am am impartit pestele si impreuna am prins 1200 kg.....daca era altcineva mai "incepator" el tragea din acest peste cel putin 1000 de kg ......binenteles ca si viceversa se intampla.....dar ghinionul nostru si lui MATY ca am fost vecini de stand si ne-am "duelat" non-stop ......greseala majora a fost la majoritatrea concurentilor ca nu au stiut cum sa-ti tina pestele pe vad si sa nu lase pe altii sa-l "fure".....mai ales ca la ce fructuatiile de apa au fost trebuia schimbata strategia si nada la fiecare schimbare de nivel al apei si de debit..... :wink:

Avatar utilizator
OCTOPUS
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 03 Oct 2008, 22:49
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de OCTOPUS » 02 Noi 2008, 19:57

@.PETRE IULIAN -R&S FISCHING -

Nu te pot contrazice, si nici nu vreau sa intru in polemica cu tine din motive de experienta f. putina... dar pot afirma, vazand evolutia Mitranescu-Mirea - live, ca era destul de greu sa poti depasi cantitatea lor, indiferent langa cine picai sau daca ai fi avut tu si George standul 24. Cred ca in momentul asta il poti doar "jigni' pe Marinita fara sa vrei... El (Marinita) a incercat sa faca din concursul asta un 'demo' pt noi (am fost echipa de 2+runner) si a reusit foarte bine din punctul meu de vedere, cu atat mai mult ca a fost un 'demo' pe bani. Din ce spui inteleg ca inclusiv voi faceti parte din acea majoritate care nu a reusit sa-si pastreze pestele si l-ati impartit frateste (mai mult sau mai putin :) ) cu Maty, lucru valabil si in cazul nostru doar ca suma la noi ar fi de 1240kg iar noi nu am reusit sa "tinem" decat a5a parte. Probabil ca si voi ati avut ceva probleme la schimbat strategii si nade in functie de fluctuatiile de debit, nivel apa, vant, temperatura si toate cele daca balanta s-a inclinat totusi in favoarea lui Maty. La a cata participare sunteti si ce experienta aveti daca nu va suparati? Noi suntem la prima (asa cum am precizat si in postarea anterioara) si am terminat concursul dupa voi. De fapt, 90% din concurs l-a tinut Dan, noi am incercat doar sa "furam" de la el, sa ne simtim bine si am reusit mai mult decat ne-am propus si anume sa-l si "incurcam" si la propriu si la figurat sa-l "tina" pe Mitranescu sau pe oricare altu'. Fir intins!
Cind te grabesti, te lovesti de toti prostii. Daca, insa, nu te grabesti, ramai printre ei!

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de nando » 02 Noi 2008, 20:27

OCTOPUS scrie:@.PETRE IULIAN -R&S FISCHING -

Nu te pot contrazice, si nici nu vreau sa intru in polemica cu tine din motive de experienta f. putina... dar pot afirma, vazand evolutia Mitranescu-Mirea - live, ca era destul de greu sa poti depasi cantitatea lor, indiferent langa cine picai sau daca ai fi avut tu si George standul 24. Cred ca in momentul asta il poti doar "jigni' pe Marinita fara sa vrei... El (Marinita) a incercat sa faca din concursul asta un 'demo' pt noi (am fost echipa de 2+runner) si a reusit foarte bine din punctul meu de vedere, cu atat mai mult ca a fost un 'demo' pe bani. Din ce spui inteleg ca inclusiv voi faceti parte din acea majoritate care nu a reusit sa-si pastreze pestele si l-ati impartit frateste (mai mult sau mai putin :) ) cu Maty, lucru valabil si in cazul nostru doar ca suma la noi ar fi de 1240kg iar noi nu am reusit sa "tinem" decat a5a parte. Probabil ca si voi ati avut ceva probleme la schimbat strategii si nade in functie de fluctuatiile de debit, nivel apa, vant, temperatura si toate cele daca balanta s-a inclinat totusi in favoarea lui Maty. La a cata participare sunteti si ce experienta aveti daca nu va suparati? Noi suntem la prima (asa cum am precizat si in postarea anterioara) si am terminat concursul dupa voi. De fapt, 90% din concurs l-a tinut Dan, noi am incercat doar sa "furam" de la el, sa ne simtim bine si am reusit mai mult decat ne-am propus si anume sa-l si "incurcam" si la propriu si la figurat sa-l "tina" pe Mitranescu sau pe oricare altu'. Fir intins!
nici eu nu vreau sa intru in polemica cu nimeni dar de ce nu pui in aceasi situatie [pe Maty cu Mitranescu ]adica Maty sa stea in locul lui Mitranescu sa vezi cine cit putea sa prinda si Maty in aceiasi situatie .[sau alt concurent cu experienta lui Maty sau Mitranescu?
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
OCTOPUS
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 03 Oct 2008, 22:49
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de OCTOPUS » 02 Noi 2008, 21:24

@nando
eu nu inteleg ce se intampla si ce vreti...eu am postat pt a-l felicita pe castigatorul acestui concurs si a-mi exprima o parere despre ce sa intamplat. DECI fac referire strict la lucruri clare si reale, da? :oops: De ce tot incercati voi sa aflati de la mine rezultatul unor situatii ipotetice care va trec voua prin cap? Am incercat sa va raspund calm dar vad ca nu va trebuie f mult pentru a lua foc si a face din nimic - armasar. Nu imi pasa si nu ma intereseaza ce s-ar fi intamplat nici daca pica Maty langa Mitranescu, nici daca Dan M ar fi stat langa dl. Florentin! Nu am chef sa fac combinatii de 24 luate cate 24 si sa fac scenarii cum ar fi mers concursul... Scurt/2 : Am postat doar pentru a-l felicita pe Mitranescu si cam atat dar se gaseste cate unu care nu vede padurea din cauza copacilor si descopera brusc apa calda :twisted: . Va doresc fir intins!
Cind te grabesti, te lovesti de toti prostii. Daca, insa, nu te grabesti, ramai printre ei!

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de IULIAN C » 02 Noi 2008, 21:25

Un concurs greu pt cei ca mine,au mai fost debutanti,o batalie acerba chiar si intre cei care nu mai erau "in carti" !
Au fost si obstacole pe aceasta pista,obstacole menite sa creasca frumusetea acestei competitii,cum ar fi fluctuatiile de apa datorate deversarilor din amonte,vremea si presiunea atmosferica dar si rasturnarile de situatie aparute din minut in minut.
Am vazut o mica parte din alfabetul concursurilor de crap,am vazut cam cum sta treaba cu gandul la anul viitor competitional.
O vreme atat de calduroasa incat credeai ca vine vara,nu iarna!
Repopularea efectuata aici a facut sa se prinda tone de crap....
Nu ma asteptam sa particip dar se pare ca a fost sa fie
M-am testat sa vad ce as fi in stare....concluzia:mai am de invatat milioane de lucruri atat despre pescuitul crapului cat si despre uneltele si accesoriile necesare,nada si strategie de nadire....dar mai ales despre competitii!
Multumiri D-lui Florentin pentru aceasta oportunitate oferita,sunt faramat de oboseala dar foarte fericit,eu de fapt am fost in castig:am spus vazand cum decurg "ostilitatile" inca din debutul concursului ca vreau sa trecem de 200 kg peste prins,am trecut!
Am avut mare concurenta din standul 11,care si-au propus sa ne depaseasca pana la final,dar ma bucur ca m-am luptat mai mult singur cu dansii ,deoarece Florentin a trebuit sa se ocupe si de montajul emisiunii,pe final era foarte obosit si ultimele aproape 20 de ore dansii s-au luptat cu un incepator in pescuitul crapului si debutant intr-un concurs,depasindu-ne cu putin,deci eu sunt oarecum multumit!
Felicitari castigatorilor,dar in special vreau sa-i felicit pe Victor si partenerul(mido) pentru taria de caracter si ambitia de care au dat dovada tinand cont ca au fost "pe 0" pana aproape de finalul concursului si au avut puterea sa revina si sa puncteze vreo suta si ceva de kilograme,numai "batrani" ai baltii...de la 5-6 kg in sus!
Bravo,baieti,carligul cu prazul se pare ca v-a intarit pe final!
Toata aprecierea mea!
Carp-Zone...tare ca intotdeauna,balta la fel si Nea' Victoras o gazda ospitaliera ca intotdeauna!
Frumos....mult mai frumos decat ma asteptam!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de nando » 02 Noi 2008, 21:38

nu trebuie sa te superi dar daca te uiti inapoi[ tu ai scris ca din prea putina experienta ].la care eu am adaugat ca au contat foarte multi factori si ca cel mai norocos a fost dl. Mitranescu. cu locul pe care la ales.personal nu il cunosc si nu ii contest meritele .felicitari.dar nu trebuie sa devina un DUMNEZEU cu acea mamaliga. este o nada ca multe altele ffbuna pina la urma . parerea mea ca daca lucrurile ar fi stat invers si Maty ar fi avut aceleasi rezultate. daca intelegi
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de nando » 02 Noi 2008, 21:40

nando scrie:nu trebuie sa te superi dar daca te uiti inapoi[ tu ai scris ca din prea putina experienta ].la care eu am adaugat ca au contat foarte multi factori si ca cel mai norocos a fost dl. Mitranescu. cu locul pe care la ales.personal nu il cunosc si nu ii contest meritele .felicitari.dar nu trebuie sa devina un DUMNEZEU cu acea mamaliga. este o nada ca multe altele ffbuna pina la urma . parerea mea ca daca lucrurile ar fi stat invers si Maty ar fi avut aceleasi rezultate. daca intelegi
scuze cu locul pe care la tras
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de george-alexandru » 02 Noi 2008, 23:09

Un super concurs de final de sezon,cu un nou lot de crapi care au fost dispusi sa produca si un nou record(Bravo DANE).
In linii mari un concurs foarte interesant din toate punctele de vedere,un concurs de viteza aprig disputat unde mereu vor iesi la rampa cei mai iscusiti si experimentati pescari si cele mai omogene echipe.
Avand in vedere ca sezonul competitional 2008 sa terminat felicit toti membrii Carp Zone pt ceea ce au reusit sa faca in acest an si le urez fire intinse pt 2009.

ne vedem miercuri la sedinta :wink:
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Marinita » 03 Noi 2008, 10:31

iulian petre scrie:
OCTOPUS scrie:Felicitari domnului Mitranescu si coechipierului acestuia pentru efortul depus pentru castigarea acestui concurs! I-am "urmarit" din standul alaturat (24), si se miscau incredibil - totul le-a mers "ceas"! Vorba cuiva de pe balta: "Daca baga plasa nu scotea atata peste!". Nu sunt foarte experimentat fiind la prima participare la un concurs de gen, dar m-am bucurat de "supravegherea" d-lui Dan Marinita-CARP*ZONE, si am prins un loc bunicel, tinand cont ca in echipa noastra doar Dan stia ce si cum... unii dintre concurenti comentau rautacios as zice: daca eram eu in locul lor, pe cap de stand, faceam si dregeam... dupa razboi multi "experimentati" au prins cat Dl Mitranescu la cantarul de dimineata :twisted:. Felicitari tuturor participantilor si fire intinse!

=================

salut ...eu pot afirma ca daca am reusit sa-l tin pe MATY in frau si a pierdut locul 1 si 2 si era sa-l piarda si pe 3 il puteam tine si pe MITRANESCU .Gandeste logic ca daca nu eram noi langa MATY el putea sa prinda si mai mult decat Mitranescu.....noi am am impartit pestele si impreuna am prins 1200 kg.....daca era altcineva mai "incepator" el tragea din acest peste cel putin 1000 de kg ......binenteles ca si viceversa se intampla.....dar ghinionul nostru si lui MATY ca am fost vecini de stand si ne-am "duelat" non-stop ......greseala majora a fost la majoritatrea concurentilor ca nu au stiut cum sa-ti tina pestele pe vad si sa nu lase pe altii sa-l "fure".....mai ales ca la ce fructuatiile de apa au fost trebuia schimbata strategia si nada la fiecare schimbare de nivel al apei si de debit..... :wink:

@ Iulian Petre

Iuliane ,tot ce spui tu poate fi real sau nu deci e o presupunere.In primele 24h am facut tot ce am avut in putere uite-te la cantitatile de peste prins.Dupa aceea eu am inceput sa prind mai putin si asta din cauza ca nada pe care am folosit-o a dat arndament la inceput si dupa aceea diferenta a facut-o aromele.Singurul care a spus corect a fost Florentin care a afirmat ca in nada trebuie sa mai adaug ceva aroma de fructe.Si asa a fost.Deci sa recapitulam varianta cu daca si cu parca nu tine.Comentarii pro si contra le vom face fata in fata la prima intalnire.Nu uitati ca nici un meci nu seamana cu celelalt.Oricum eu am puterea sa spun ca cel care se considera fara nici o greseala in pescuitul crapului sa dea primul cu piatra in mine(echipa),restul ciocu mic.Se poate intampla oricui.Oricum MULTUMESC echipei GOLD _TEAM pentru sprijinul acordat.
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Marinita » 03 Noi 2008, 10:53

nando scrie:nu trebuie sa te superi dar daca te uiti inapoi[ tu ai scris ca din prea putina experienta ].la care eu am adaugat ca au contat foarte multi factori si ca cel mai norocos a fost dl. Mitranescu. cu locul pe care la ales.personal nu il cunosc si nu ii contest meritele .felicitari.dar nu trebuie sa devina un DUMNEZEU cu acea mamaliga. este o nada ca multe altele ffbuna pina la urma . parerea mea ca daca lucrurile ar fi stat invers si Maty ar fi avut aceleasi rezultate. daca intelegi

@Nando

Pe toata durata concursului Dan Mitranescu a pescuit la jumatate de metru de malul din fata ,nu a aruncat nici o data pe directia mea .Toti am stiut ca pestele nou bagat in balta nu stie de bile si totusi pe capatul celalalt al baltii sa prins la bile.Nu e D-zeu Mitranescu dar, vorbeste foarte putin pe forumuri si pe balti prinde peste.Dupa parerea mea Maty este un pescar mult mai experimentat de cat Mitramescu.Poate CARP ZONE va organiza un concurs intre acesia si cu BRAILE multe.

P.S chiar, la concursul asta nu au fost braile?
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
validanik
senior
senior
Mesaje: 319
Membru din: 22 Feb 2008, 20:51
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de validanik » 03 Noi 2008, 11:58

CLASAMENTUL FINAL:

1. DAN MITRANESCU - FLORIN MIREA - 969.69 KG
2. CIPRIAN DOCHITA - FLORIN MARCU - 753.32 KG
3. COSTICA MATEESCU - NICU RATUSCA - 737.47 KG
4. COSTEL STANILA - GEORGE SLAVE - 704.60 KG
5. GEORGE ALEXANDRU - IULIAN PETRE - 508.72 KG
6. DAN MARINITA - VALI DOBRE - 265 KG
7. CRISTI MAIER - COSMIN TUDOR - 255 KG
8. ORHEI LIVIU - MIHAI RADOI - 218 KG
9. FLORENTIN IUGA - IULIAN COMANESCU - 212 KG
10. IVAN VASILE - EMILIAN PARASCHIV - 203 KG
11. BOGDAN LAZAPOLU - MARIAN MORARESCU - 186 KG
12. NICUSOR DAVID - COSTEL TUDORACHE VASILACHE - 164 KG
13. NICK MANOIU - STEFAN BABITA - MARIUS IORDACHITA - 159 KG
14. PETRE JOGA - IONUT VOICU - CLAUDIU POPA - 157 KG
15. CRISTI TROFIM - NINI HORN - GABI NEAMTU - 152 KG
16. MIHAI BUTURUGEANU - SANDU GABRIEL 144 KG
17. RAZVAN ULMEANU - DRAGOS ANUTEI - 118 KG
18. ILIE VICTOR - MIRCEA DUTA - 105 KG
19. MIHAI BAICAN - CIPRIAN ANGHEL - 102 KG
20. STEFAN CIOCULET - VALI COMANICI - 101 KG
21. ADI ZARGUZON - IULIAN STAICU - DAN LIVIU - 97 KG
22. CRISTI POPESCU - AUREL URDUBAN - CRISTI VULEANU - 80.73 KG
23. ALEX STANGAGIU - OZTEKIN BORA BURAK - 50.66 KG
24. TIBI IONESCU - IONUT CHIRITA - ADI MUSTATA - 25.05 KG

Captura: Bogdan Lazapolu 17.03 KG
CS GREEN LAKE

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de iulian petre » 03 Noi 2008, 12:19

DANE stai linistit ca eu nu critic pe nimeni ca si noi la randul nostru am cazut langa Mitranescu si ne-a facut de "cacao". ~x( ...doar ca intre timp ne-am dat seama unde am gresit si acum nu mai facem aceeas greseala. Din pacate inca mai avem unele lipsuri dar le remediem de la concurs la concurs si sper ca si celelalte echipe CARP ZONE sa-si faca o idee unde au gresit daca au gresit.

in rest felicit toate echipele CARP ZONE care au participat =D> .


ps. DACA voi credeti ca mamaliga lui Mitranescu a facut diferenta in concurs inseamna ca mai aveti mult de invatat =)) ....

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Madalin Dirla » 03 Noi 2008, 12:31

Felicitari tuturor participantilor dar in special echipelor CARP ZONE!!! =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”