CUPA IERNII MOARA VLASIEI 2 - EDITIE 5-A

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: CUPA IERNII MOARA VLASIEI 2 - EDITIE 5-A

Mesaj de Madalin Dirla » 15 Noi 2011, 01:55

florentiniuga scrie:
gor965 scrie: Se face noncombat la CN si CM si nu poate fi penalizat ! Galita se jura ca a pescuit intentionat cu bile tari de 24, exclusiv dupa peste mare, avand in vedere ca locul e slab si o cantitate de peste mic l-ar fi dezavantaja clar in mansa a 2-a !
I-a mers strategia. Ai avut dreptate George, nu e corect genul asta de clasament. Trebuia sa se adune punctele din mansa I cu cele din mansa II si departajarea se facea la kg in caz de egalitate de puncte.Atunci se vedea cine a muncit.
Acum, dupa doar o noapte de pescuit, Galita e la egalitate de puncte cu Madalin care a tras tare tot concursul.

Apropo de Madalin, unii numai asa il pot invinge :))
Madalin.jpg
Madalin1.jpg

Mi-a dat "perversa ca pe Moara Vlasiei o:-) "

Avatar utilizator
culita
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 15 Noi 2011, 20:10

Re: CUPA IERNII MOARA VLASIEI 2 - EDITIE 5-A

Mesaj de culita » 15 Noi 2011, 20:28

Domnule Teddy nu stiu de unde ai aflat ca s-au plimbat saci cu peste pe mal dar te rog frumos sa fii mai explicit **==
iar an legatura cu concursul nu eu am facut regulamentul o:-)
daca te uiti pe fisa de arbitraj ceilalti concurenti ce au prins pe standul 24? an mansa secunda ?

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CUPA IERNII MOARA VLASIEI 2 - EDITIE 5-A

Mesaj de Dan Mitranescu » 15 Noi 2011, 21:23

culita scrie:Domnule Teddy nu stiu de unde ai aflat ca s-au plimbat saci cu peste pe mal dar te rog frumos sa fii mai explicit **==
iar an legatura cu concursul nu eu am facut regulamentul o:-)
daca te uiti pe fisa de arbitraj ceilalti concurenti ce au prins pe standul 24? an mansa secunda ?
Am scris si pe xxx . Bravo voua ! Ati muncit ... cu capul ! Si eu alegeam varianta asta daca nu eram convins ca am tras un loc bun de pe care pot castiga sectorul la calitate. Cunosteam locul pentru ca am castigat acolo acum 3 ani , dar acum era foarte multa agatatura si nu am reusit decat un loc 3 cu jumatate din cantitatea locului 1 si 2 ... Am plecat cu cantitate mica ... si nici nu mai puteam sa dau inapoi sa joc la 0.

Problema de "noncombat" este pusa gresit ! Noncombatul este atunci cand nu pescuiesc sa ajut o alta echipa nu cand imi fac un avantaj personal pentru a castiga !
Ca si cum daca nadesc doua zile fara sa prind peste si in a 3-a prind si castig este tot noncombat !?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA IERNII MOARA VLASIEI 2 - EDITIE 5-A

Mesaj de florentiniuga » 15 Noi 2011, 22:00

Corect! Castigatorii nu au nicio vina, regulamentul a fost defectuos dar sunt convins ca nici Vladut nu l-a facut cu intentia de a favoriza pe cineva. Pur si simplu nu s-a gandit la variantele care apar, asa cum nici concurentii nu s-au gandit inainte, pentru ca niciunul nu a semnalat ceva.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
culita
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 15 Noi 2011, 20:10

Re: CUPA IERNII MOARA VLASIEI 2 - EDITIE 5-A

Mesaj de culita » 16 Noi 2011, 14:33

multumesc dane .dar sant mahnit cand vad ce aberatii scriu unii.
am participat la multe concursuri si nu cred ca am facut vreo magarie.
este foarte usor sa arunci cu noroi
ami lasa un gust amar cea ce scriu unii

Avatar utilizator
alex coman
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 20 Noi 2011, 19:38

Re: CUPA IERNII MOARA VLASIEI 2 - EDITIE 5-A

Mesaj de alex coman » 20 Noi 2011, 20:14

edit ----> florentiniuga - Ca sa faceti acuzatii ar trebui sa aveti dovezi si in special sa va asumati raspunderea semnand cu numele propriu (adica sa fi auzit si noi de un pescar participant la competitii, cu numele respectiv). Forumul nostru nu va gazdui asemenea calomnii anonime.

Avatar utilizator
Maty
membru activ
membru activ
Mesaje: 77
Membru din: 13 Dec 2008, 13:09
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CUPA IERNII MOARA VLASIEI 2 - EDITIE 5-A

Mesaj de Maty » 22 Noi 2011, 10:50

Am aflat ca sau facut aici niste comentarii rautacioase,calomnioase chiar,deaceia consider ca este de datoria mea sa intervin,si spun:
Am 62 de ani si cocurez ca si pescar sportiv de la 18 ani(pescuit stationar) la crap concurez inca de la inceput,adica de cand sa disputat primul concurs de pescuit la crap in tara noastra.
Ei bine pot sa spun ca am avut multe,multe, experiente pe tot acest parcurs,dar pana acum(cupa iernii MV2),nu am mai trait o astfel de experienta.
Am experimentato si pe asta, sa fiu spectator intre doua echipe care prind la greu in timp ce eu somam.
Si asta nu pentru ca nu mam straduit si am facut tot posibilul sa prind sperand sa le trag pestii cumva,organizandumi f. bine pescuitul,etc.ci ptr. ca pur si simplu nam fost in stare.
De ce ? Sunt explicatii,pe care leam cautat si gasit dupa concurs,cum ar fi de ex.faptul ca in vad erau f. multi fitofagi,si altele pe care nu le mai comentez.
Ce vreau insa sa subliniez este faptul ca mam straduit si am luptat corect pana in ultima clipa continuand sa cred in sansa mea,dar na fost sa fie.
Altfel au stat lucrurile cu cei di dr. si st.mea care repet prindeau la greu !eu fiind un simplu spectator,ptr. ca nu puteam nici sa dorm(ca sa ma aleg totusi cu ceva) asa incat am vazut clar cum cei de pe ponton 2 dadeau recital avand de multe ori chiar doi crapi in dril,iar pe cei de pe pontonul 4 prinzand f. bine mai ales dupa ce George A. le adusese seara o cobra mai performanta.
La final nu mia mai ramas decat sa ma duc si sai felicit pe Culita si George ptr.fantasticul efort depus(nu stiam inca ca ei chiar castigasera generalul) si sa il incurajez pe Dani fiul meu care este inca un copil spunandui ca numai cei ce stiu sa si piarda pot mai apoi cand vor castiga sa intelega si sa aprecieze cat de frumos si de important este sa castigi !
Cat despre manevre,sau lucruri neregulamentare eu nu fac,ptr. ca stiu ca ma vede Dumnezeu,si este si nedemn.
Sunt absolut sigur ca concursul sa castigat in mod corect,si ii felicit si pe aceata cale pe ivingatori,desi nici mie nu mia convenit de loc regulamentul.

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA IERNII MOARA VLASIEI 2 - EDITIE 5-A

Mesaj de cristian505ro » 22 Noi 2011, 22:10

Maty scrie:Am aflat ca sau facut aici niste comentarii rautacioase,calomnioase chiar,deaceia consider ca este de datoria mea sa intervin,si spun:
Bravo Maty pentru acest frumos comentariu si dovada de fair play! Un mare si multiplu campion ca tine stie sa si piarda. Au mai fost cazuri. Mai ales acuma dupa "gherla" de la Solacolu imi inchipui cat de greu v-a fost si tie si lui Dany. Cum am spus si in alte dati,i-ai educat foarte bine si pe Karolina si pe Dany.
Imi permit si eu sa-mi dau cu parerea,precum chibitul, caci am urmarit acest frumos concurs pe forumuri si refuz sa cred ca s-ar fii facut vreo magarie. Pe Culita l-am cunoscut personal si nu cred ca a facut vreo manarie. El si George s-au adaptat perfect regulamentului si au castigat. Asta e.
Felicitari lui nea Victor pentru asemenea balta si pista de concurs,organizatorilor,castigatorilor,tuturor concurentilor si echipelor Carp Zone care au muncit din greu.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: CUPA IERNII MOARA VLASIEI 2 - EDITIE 5-A

Mesaj de Ion Mironov » 23 Noi 2011, 10:42

daca culita pescuia si dupa peste mic clar nu mai prindeam asa bine pe standul 25,mai mult ca sigur aici ai auzit si pe acest segment se referea culita cand a zis ca regreta ca ne-a dat pestii.el a pescuit dupa peste mare si pestele mic l-am luat noi...din pacate multa munca depusa degeaba...insa culita s-a adaptat perfect regulamentului si nu cred ca trebuie scos tap ispasitor pentru ca a dorit sa pescuiasca asa.este alegerea timpul si banii lui .atat timp cat regulamentul permite acest lucru....cinste lui
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: CUPA IERNII MOARA VLASIEI 2 - EDITIE 5-A

Mesaj de Ion Mironov » 23 Noi 2011, 15:18

CORECT
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”