CUPA - LAZAR - ALEXANDRIA editia 1

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
florinio2006
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 26 Noi 2008, 21:34

Re: CUPA - LAZAR - ALEXANDRIA editia 1

Mesaj de florinio2006 » 25 Apr 2012, 20:39

unde vor fi introduse inca 2 standuri fata de concursul trecut?

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Re: CUPA - LAZAR - ALEXANDRIA editia 1

Mesaj de fish30 » 13 Mai 2012, 20:34

la taxa de 900 premiu de 2000 ron nu e cam putin?cum sa se inscrie in concurs?sau ai uitat sa treci premiul pentru general si ai trecut numai pe sector
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: CUPA - LAZAR - ALEXANDRIA editia 1

Mesaj de popescu59 » 14 Mai 2012, 23:46

Dca nu ai observat sunt 2 sectoare si fiecare sector are premiile lui , adica 9 concurenti din care 3 premianti .
Ca sa se poate da si un premiu general trebuia puse la taxa ince ceva milioane . Si asa trebuie platita balta , arbitri cupe si diplome .
Si inca un amanunt balta este impartita in doua si de aceea se fac 2 sectoare fiindca o parte din concurenti care ar trage locurile din fata ar fi toatal dezavantajati. Dupa ce se mai incalzeste apa pestele vine spre zona cu stuf mai mult .
De aceea aici pe balta Lazar trebuie facute neaparat la orice concurs 2 sectoare , daca se lasa un singur sector automat o parte din echipe sunt dezavantajate clar din start. Cunosc foarte bine acesta balta si stiu cam cum se plimba pestele si unde poate fi gasit in anumite perioade .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Re: CUPA - LAZAR - ALEXANDRIA editia 1

Mesaj de fish30 » 15 Mai 2012, 18:26

cred ca toate baltile au locuri bune si mai putin bune.era mai atractiv un premiu mai mare si fara sectoare.locurile se trag la sorti nu se aleg.daca facem un calcul asa cum l-ai descris tu pe cel cu cheltuiala pentru un concurs nu ai nimic de castigat mai ales ca sunt 2-3 in echipa.zic si eu o parere acum fara suparare
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: CUPA - LAZAR - ALEXANDRIA editia 1

Mesaj de popescu59 » 15 Mai 2012, 19:12

Intodeauna cind te gindesti la un concurs te gindesti cum sa faci sa echilibrezi balta , daca pe MV2 s-ar face un concurs asa cum spui tu ce ar fi? Din 28 de locuri cistigatorul va fi suta la suta din primi 6 adica zna pontoane ,in cazul cind ar fi o singua premiere restul concurentilor ce ar fi???? Simpli platitori . De aceea se fac tot felul de trageri de schibari sau sectoare la concursuri. Aproape toate baltile au locuri foarte bune si locuri mai putin bune. Automat cind cauti sa te inscrii la un concurs te uiti sa vezi cum se procedeaza si dupa ce constati daca iti este convenabil regulamentul abia atunci te inscrii .
Tu ai plati la acest concurs 9 mil si sa cazi pe ultimul loc din coada unde apa are sub 1 m adincime??? S-au agatatura, stuf sau chesti din astea. De aceea se cauta sa fie echilibrat concursul , un concurs unde nu se schimba locurile sau nu sunt sectoare e clar ca va nemultumi multa lume sau nu se va tine fiindca nu se vor inscrie oamenii.Cel mai corecte sunt concursurile de 4 zile in care la 2 zile se schimba locul de pescuit darrrrrrrrrrrrrr pentru a tine un concurs de 4 zile costurile sunt duble si atunci premiile vor fi la fel de mici . Daca se fac concursuri de 18 mil atunci poti juca altfel si cu regulamentul si cu premiile.
Dar in afara de MV2 si Tincabesti sunt foarte putini pescari sau deloc care ar plati la un concurs mai mult de 6 mil si automat si premiile sunt la fel de mici.
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Re: CUPA - LAZAR - ALEXANDRIA editia 1

Mesaj de fish30 » 15 Mai 2012, 22:21

eu pe lazar nu am pescuit niciodata si ti-am zis sunt din alexandria dar nu am avut cand.o sa vin o data acolo la o partita.concursul tau se suprapune cu cupa energy si mi-e mai la indemana aici
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Re: CUPA - LAZAR - ALEXANDRIA editia 1

Mesaj de fish30 » 15 Mai 2012, 22:25

e un concurs la suica cu premii destul de mari.vdar vad ca nu se bate nimeni la inscriere.sunt numai 6 din 25 iar locul 1 e `10 00.de ce oare?
ai idee?eu am inteles ca la concursul trecut ar fi fost discutii ca s-ar fi mutat pestele si s-ar fi pescuit cu 6-7 lansete
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Avatar utilizator
florinio2006
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 26 Noi 2008, 21:34

Re: CUPA - LAZAR - ALEXANDRIA editia 1

Mesaj de florinio2006 » 18 Mai 2012, 10:47

se mai tine concursul?

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Re: CUPA - LAZAR - ALEXANDRIA editia 1

Mesaj de fish30 » 19 Mai 2012, 10:38

la minim 10 echipe ziceau ca se tine dar va fi 4000 locul 1 2000 si 1000.vezi ca este concues suica tot aici la competitii
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Avatar utilizator
florinio2006
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 26 Noi 2008, 21:34

Re: CUPA - LAZAR - ALEXANDRIA editia 1

Mesaj de florinio2006 » 27 Mai 2012, 21:59

rusine organizatorului :^O

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: CUPA - LAZAR - ALEXANDRIA editia 1

Mesaj de popescu59 » 27 Mai 2012, 23:33

Nici o rusine din partea organizatorului. Dupa concursul in care ati fost locul 1 am hotarit sa nu il mai tin fiindca nu mai avea rost , se stia cistigatorul dupa ce v-ati inscris . Am preferat sa merg la un concurs adevarat pe Tincabesti sa vad daca ma tin curelele cu pescari de TOP . Si din intimplare a iesit bine locul 3 . Asa ca va astept la unul din concursurile de pe MV2 , Tincabesti sau Sarulesti unde mamaliga voastra nu va prinde decit ciortanica care nu se puncteaza .
Si aici la pescuit sunt ca la fotbal divizii-A-B-C -- am vazut ca nu vreti sa promovati deloc , de ce?
Satisfactia prinderii crapilor de peste 10 kg nu se compara cu 5 concursuri cistigate pe Lazar sau balti de genul asta .
Asa ca luati-va inima in dinti si riscati cistigul de la 2-3 concursuri si mergeti la un concurs cu pescarii din top.
Si dupa aceea mai discutam , acolo nu este rusine daca te clasezi pe locul 10 sau 20 acolo este o onoare ca ai participat.

Dupa ce ati cistigat pe Lazar ati promovat in divizia A , de ce nu participati la concursurile aferente diviziei voastre ???
Oricum nu conteaza , va urez fire cit mai intinse tuturor .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
florian serban
Veteran
Veteran
Mesaje: 659
Membru din: 18 Dec 2007, 21:27
Localitate: bucuresti

Re: CUPA - LAZAR - ALEXANDRIA editia 1

Mesaj de florian serban » 27 Mai 2012, 23:45

sa intelec ca sunteti un pescar de top?

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: CUPA - LAZAR - ALEXANDRIA editia 1

Mesaj de popescu59 » 28 Mai 2012, 10:27

Am scris undeva ca as fi eu pescar de top??? Ca particip la concursuri cu pescari de top e altceva. Pentru a deveni pescar de top e ceva de muncit SI MAI ALES DE PARTICIPAT LA CONCURSURI pe baltile de top. Dupa ce participi la acele concursuri si daca te urci pe podium incet incet ajungi si in TOP . Nu cistigind concursuri pe baltile no name poti ajunge in TOP.
Si aici la pescuit este ca la fotbal pe divizii A, B , C si promovarea se face NUMAI SI NUMAI daca participi la concursurile de pe MV2 , Tincabesti, Sarulesti , Doripesco .Indiferent de ce loc ocupi la concursurile de pe aceste balti experienta acumulata te ridica SUS cit mai SUS .Incercati citeva astfel de concursuri si imi veti spune atunci cum este .Daca veti conctinua sa participati la concursurile pe baltile enumerate de mine e clar ca nu veti mai fi atrasi de concursurile pe baltile no name.Sincer va spun am invatat atit de multe din concururile de pe MV2 si de pe Tincabesti de la pescarii de TOP.
Am ajuns la concluzia ca mai bine particip la 1 concurs pe Tincabesti sau MV2 decit sa cistig 2-3 concursuri pe baltile no name. Nu exista comparatie .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
xdocx
membru activ
membru activ
Mesaje: 141
Membru din: 08 Noi 2009, 08:51
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA - LAZAR - ALEXANDRIA editia 1

Mesaj de xdocx » 28 Mai 2012, 10:33

:-?? :-?? :-??
Nu mai inteleg nimic...
Pana mai ieri spuneati ca nu aveti ce sa cautati pe Tancabesti, Sarulesti sau mai stiu eu unde, ca sunt balti de fite, cu bani multi, ca balta Lazar este cea mai potrivita pt dv.
Acum este deja no name? [-x [-x [-x [-x
Cam repede va suciti... :-? :-? :-? :-?
Daniel Spoiala

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: CUPA - LAZAR - ALEXANDRIA editia 1

Mesaj de popescu59 » 28 Mai 2012, 10:42

Dupa ce am gustat cozonacul piinea nu imi mai place , de aceea recomand tuturor sa participe la astfel de concursuri pe baltile enumerate . Si dupa aceea discutam daca le va mai place piinea .Aici erea vorba de concursuri nici decum ca nu imi mai place mie sa pescuiesc pe Lazar. Pescuiesc cu foarte mare placere pe Lazar dar nu exista comparatie dintre un dril cu un pestisor de peste 13-20 kg si un dril cu pesti de 3-10 kg .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”