Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de Ion Mironov » 05 Apr 2009, 10:11

andrei_i scrie:Gogule...ai mancat prea multe Pancakes cu betaina? si te prinzi mai greut? Ce secret? nici un secret...zisei ...noroc cu Sorin :) ...altfel .. nu ii gaseai in clasament acolo sus

FELICIT TOTI PARTICIPANTII la acest concurs, in special echipa din bihor pentru anduranta, echipa lui Costel Stanila pentru captura, pe Sorin (Soare) ca asa vreau eu :)) si de asemenea pe Madalin007 ...pe ce loc ai iesi Madaline? :D ...... a era sa uit ..si pe Dan Mitranescu ( :P cum e cu locurile egale pe moara?)
din punctul meu de vedere nu esti in masura sa comentezi.....echipa noastra (madalin eu si cu teddy au scos un somn de 34 kg cu fir de 20 asa ca ciocu mic si joc de glezne....cat despre locul unde noi am cazut....au fost gropane cu somni...dimineatza urmatoare am mai prins un somn.....uita-te la cei mai mari pesti prinsi.....am avut 2 de 10 kg,2 de 6,50kg unu de vreo 7 ....oricum nu are rost sa ma jusific in fata unuia care pur si simplu nu are nici o valoare.....cat despre mitranescu......bagate la o braila cu el.....iti da si 100 kg in avans si te asigur ca nu apuci sa prinzi nici macar avansul pe care ti-l da el.....

ps:pacat ca ne-ati improscat cu noroi pe xxx..sa va fie rusine...ati cazut in jos si vreti sa trageti pe toti dupa voi......RUSINICAAAAAAAAA
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Dan Cotelici
membru activ
membru activ
Mesaje: 53
Membru din: 18 Dec 2008, 13:10

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de Dan Cotelici » 05 Apr 2009, 10:50

Felicitari concurentilor si castigatorilor.

Felicitari Carpzone! =D>
Aveti proiecte ambitioase, aveti capacitate organizatorica, si sunteti pe cale sa va dovediti forta prin pescarii valorosi din club. =D>
Avand in spate si o emisiune in curand veti fi No.1. =D>

Asta-i face pe unii sa fie foarte, foarte nefericiti . :-@ ~x(

Ramaneti uniti!Nu va lasati dezbinati! <:-P

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de dan _city_center » 05 Apr 2009, 11:25

Acum la 24 de ore de la finalul concursului, se poate pune un clasament?......
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de costelino » 05 Apr 2009, 11:30

Ce s-a intamplat la concurs?
Am citit pe un site anumite acuzatii la adresa lui Florentin si a lui George.
Ne pute-ti da detalii?

Avatar utilizator
faraon tudor
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 20 Iul 2008, 21:38
Localitate: bucuresti

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de faraon tudor » 05 Apr 2009, 11:36

jonny_23 scrie:
andrei_i scrie:Gogule...ai mancat prea multe Pancakes cu betaina? si te prinzi mai greut? Ce secret? nici un secret...zisei ...noroc cu Sorin :) ...altfel .. nu ii gaseai in clasament acolo sus

FELICIT TOTI PARTICIPANTII la acest concurs, in special echipa din bihor pentru anduranta, echipa lui Costel Stanila pentru captura, pe Sorin (Soare) ca asa vreau eu :)) si de asemenea pe Madalin007 ...pe ce loc ai iesi Madaline? :D ...... a era sa uit ..si pe Dan Mitranescu ( :P cum e cu locurile egale pe moara?)
din punctul meu de vedere nu esti in masura sa comentezi.....echipa noastra (madalin eu si cu teddy au scos un somn de 34 kg cu fir de 20 asa ca ciocu mic si joc de glezne....cat despre locul unde noi am cazut....au fost gropane cu somni...dimineatza urmatoare am mai prins un somn.....uita-te la cei mai mari pesti prinsi.....am avut 2 de 10 kg,2 de 6,50kg unu de vreo 7 ....oricum nu are rost sa ma jusific in fata unuia care pur si simplu nu are nici o valoare.....cat despre mitranescu......bagate la o braila cu el.....iti da si 100 kg in avans si te asigur ca nu apuci sa prinzi nici macar avansul pe care ti-l da el.....

ps:pacat ca ne-ati improscat cu noroi pe xxx..sa va fie rusine...ati cazut in jos si vreti sa trageti pe toti dupa voi......RUSINICAAAAAAAAA

Jonny nu mai raspunde la provocari,oricum echipa voastra a demonstrat ca sunteti niste pescari de toata isprava si nu cred ca s-ar fi descurcat nici cei mai tari pescari pe standul vostru.Sustin asta in calitate de arbitru pe sectorul 1-12. Am campat chiar linga standul 11 asa ca stiu ce vorbesc

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de dan _city_center » 05 Apr 2009, 12:12

faraon tudor scrie:................ si nu cred ca s-ar fi descurcat nici cei mai tari pescari pe standul vostru.Sustin asta in calitate de arbitru pe sectorul 1-12. Am campat chiar linga standul 11 asa ca stiu ce vorbesc

ne poti spune cum a decurs drilull cu somnul?.....am auzit ca a fost mare........
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de Madalin Dirla » 05 Apr 2009, 12:49

andrei_i scrie:Gogule...ai mancat prea multe Pancakes cu betaina? si te prinzi mai greut? Ce secret? nici un secret...zisei ...noroc cu Sorin :) ...altfel .. nu ii gaseai in clasament acolo sus

FELICIT TOTI PARTICIPANTII la acest concurs, in special echipa din bihor pentru anduranta, echipa lui Costel Stanila pentru captura, pe Sorin (Soare) ca asa vreau eu :)) si de asemenea pe Madalin007 ...pe ce loc ai iesi Madaline? :D ...... a era sa uit ..si pe Dan Mitranescu ( :P cum e cu locurile egale pe moara?)
Multumim pt. "felicitari" ,este usor sa vb. fara sa cunosti unele detalii.........

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de Madalin Dirla » 05 Apr 2009, 12:52

Vreau sa felicit pe aceasta cale toti participanti, dar in special organizatorii!!!! =D> =D> =D> =D>

Avatar utilizator
sendy
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 19 Dec 2008, 23:20
Localitate: Oradea

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de sendy » 05 Apr 2009, 13:30

Felicitari tituror participantilor a fost un concurs de anduranta pentru cei care se bateau la podium,asta o spun din punctiul meu de vedere deorece noi eram doi si va spun sincer ca la un momendat doar pestele ne mai tinea in picioare si spiritul de competintie, am avut parte de toate de vreme rece dimineata cand a si inchetat,ploaie,vant iar vinei si sambata a fost soare si cald,am ajuns cu bine acasa dupa un drum lung.
Multumim organizatorilor si tuturor celor care au fost alaturi de noi.

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de nando » 05 Apr 2009, 13:47

jonny_23 scrie:
andrei_i scrie:Gogule...ai mancat prea multe Pancakes cu betaina? si te prinzi mai greut? Ce secret? nici un secret...zisei ...noroc cu Sorin :) ...altfel .. nu ii gaseai in clasament acolo sus

FELICIT TOTI PARTICIPANTII la acest concurs, in special echipa din bihor pentru anduranta, echipa lui Costel Stanila pentru captura, pe Sorin (Soare) ca asa vreau eu :)) si de asemenea pe Madalin007 ...pe ce loc ai iesi Madaline? :D ...... a era sa uit ..si pe Dan Mitranescu ( :P cum e cu locurile egale pe moara?)
din punctul meu de vedere nu esti in masura sa comentezi.....echipa noastra (madalin eu si cu teddy au scos un somn de 34 kg cu fir de 20 asa ca ciocu mic si joc de glezne....cat despre locul unde noi am cazut....au fost gropane cu somni...dimineatza urmatoare am mai prins un somn.....uita-te la cei mai mari pesti prinsi.....am avut 2 de 10 kg,2 de 6,50kg unu de vreo 7 ....oricum nu are rost sa ma jusific in fata unuia care pur si simplu nu are nici o valoare.....cat despre mitranescu......bagate la o braila cu el.....iti da si 100 kg in avans si te asigur ca nu apuci sa prinzi nici macar avansul pe care ti-l da el.....

ps:pacat ca ne-ati improscat cu noroi pe xxx..sa va fie rusine...ati cazut in jos si vreti sa trageti pe toti dupa voi......RUSINICAAAAAAAAA
nu sa bage o braila cu MITRANESCU sa stea treaz cit stati voi in concursuri. sa vezi daca poate
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
Cristi Ionita
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 07 Oct 2008, 19:33

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de Cristi Ionita » 05 Apr 2009, 13:51

@madalin
Mare dreptate ai cu este usor sa vorbesti fara sa cunosti unele lucruri...dar nu asa ai vorbit si tu dupa primul concurs pe moara vlasiei adresand asemenea "felicitari" echipei noastre?

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de dan _city_center » 05 Apr 2009, 13:57

nando scrie:[nu sa bage o braila cu MITRANESCU sa stea treaz cit stati voi in concursuri. sa vezi daca poate

poti fi mai explicit?...multumesc
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
Dan Cotelici
membru activ
membru activ
Mesaje: 53
Membru din: 18 Dec 2008, 13:10

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de Dan Cotelici » 05 Apr 2009, 14:53

Teoria conspiratiei se bazeaza de multe ori pe anagrame. [-x [-x

PRIETENILA -U ;)
P=1
E=4
T=5
R=2
E=6

I=3
U= out
L=9
I=8
A=10
N=7

Va place gluma? :lol:

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de Teddy » 05 Apr 2009, 14:56

Vad ca si aici incep discutii total aiurea, se pare ca cei care scriu asemenea ineptii nu mai au cu cine sa se certe pe c...ania si vin aici. Rusine, asta se vrea un forum civilizat in care se expun concluzii despre concursuri, pescuit si tot ce tine de acestea.
Dar sa revenim la lucruri seriose. Eu abia m-am trezit,dorm de aseara, acest concurs a fost destul de greu din punctul meu de vedere, chiar daca nu am prins asa cum ne doream. In prima parte a concursului (primele 40 ore) nu am dormit deloc,iar pe tot parcursul au fost cam 8 ore de somn, si ala...
Temperaturile au fost de -2..-4 grade noaptea la 20 grade ziua.Multi nu ar fi rezistat la aceste fluctuatii, de asemenea in primul rand felicit toti participantii la acest eveniment. Din pacate locul pe care am picat este plin de gropane si in zona este foarte mult somn. Pentru cei care nu stiu, acolo unde este somn..nu prea este crap. Dar noi am insistat si am dat si de crap, nu doar de cel din burta somnului de 35 de kg pe care Johnny si Madalin l-au scos , dupa un drill epuizant si care ne-a tinut pe toti cu sufletul la gura. Pentru cei care nu stiu, am pescuit cu 0,2 , cati oare sunt in stare sa scoata un crap de 10 kg cu acest fir, ca sa nu mai vorbesc de un somn de asemenea dimensiuni (nici in minciog nu a incaput). Somnul a ramas in sac de pastrare la cabana paznicilor , iar pe pacursul concursului a dat afara crapul pe care il avea in burta, cca 2,5 kg. Deci, cum sa stea crapii in zona cand mancaul de somn era pus pe rele? Si asa cum spunea si Johnny, in cursul primei dimineti am mai avut un somn , mai mic intradevar , dar pe care din pacate nu l-am scos pe mal.
Colegii de la standurile 12 si 13 ne-au spus ca si ei au avut un somn se pare in prima noapte, care insa le-a rupt monturile, Este posibil sa fie cel pe care l-am scos noi.
Pentru cei care nu stiu, am avut si captura pentru o buna perioada, 10,200 Kg, Din pacate , s-a mai prins unul de 10,490, apoi unul de 10, 870 si in final cel de 12 Kg, la standul de langa noi, standul 10. Si noi am tras dupa captura , am avut in ultima noapte unul care am crezut ca este "cel ales" dar a avut putine grame sub 10 Kg. Ramane insa recordul meu personal, scos de asemenea cu fir 0,2. O satisfactie insa putin umbrita, dar asa este in concurs.
Pentru mine , fiind primul concurs la care particip a fost e experienta de neuitat, sunt sigur ca voi participa si la altele, cu rezultate mult mai bune.
Despre celelalte echipe ce pot sa spun. Au fost multe rasturnari de situatie, au fost multe echipe care au prins foarte bine si pe urma s-au oprit (de exemplu standul 17 George Alexandru-Iulian Petre-Tiberiu Ionescu), altele care au prins prost in prima noapte si au revenit tare (vezi standul 24). Este pacat insa sa acuzi pe cei de pe 17 ca au cedat in favoarea standului 18 Florentin-Catalin-Soare. Eu am fost la ei in vizita si in ultima noapte am ramas impresionat de ritmul lor, Catalin si Soare pur si simplu nu faceau fata la trasaturi, neavand timp nici sa bage pestii la sac sau sa pregateasca lansetele. De asemenea o echipa care m-a impresionat este vecina noastra de pe 12 Mihaiu Adrian-Balazs Istvan, care au mers perfect, au dat o lectie de pescuit ca la carte. Si colegii nostri din club de pe 13 Marius Costache-Claudiu Popa-Marius Popa au pescuit extraordinar, si avand in vedere ca nici lor nu le-a mai intrat pestele in ultima parte si astfel cei de pe 12 au profitat si au prins in continuare, cred ca ar trebui sa lasam acuzatiile deoparte si sa ne gandim ca totusi pescuitul are multe variabile pe care nu le putem stapanii.
Un bun exemplu este Maty, sincer ma asteptam sa fie unul dintre cei care vor prinde podiumul. Oare a uitat sa pescuiasca ? Nu cred! Azi prinzi , maine nu mai prinzi, iar conditile de concurs sunt total diferite de la unul la altul sau de cele din weekend. De exemplu, sambata inaintea concursului am facut o partida pe Moara. Rezultate : 0 trasaturi la 7 echipe, 4 dintre noi participand la concurs. Si numai la noi, pe balta erau 47 de pescari care nu au prins peste. Un singur pescar prindea, si acela planta la 160-170 de m cu barcuta, in golful din stanga digului din fata casei primarului. Iar pentru cei care nu stiu, echipa castigatoare a fost de duminica pe balta, pescuind cu foarte mare succes o cantitate impresionanta de peste. Un alt fapt este locul 9 unde acum 2 saptamani s-a prins cantitatea cea mai mare iar acum situatia nu a fost asa de roza. La fel si standul 18, si standul 24, si multe altele. Temperatura si conditiilor atmosferice au schimbat total miscarea pestilor si asta a influentat total acest concurs.
Ar fi multe de spus, dar cei care au participat la concurs au tras deja concluziile. Vreau pe aceasta cale sa multumesc organizatorului, domnului Marinita pentru toate eforturile depuse, membrilor clubului care ne-au ajutat si ne-au vizitat, amintesc aici pe Gabi Neamtu,Vali,Dan Mitranescu, Marian Constantin, George Alexandru, Iulian Petre, Florentin Iuga, Catalin Duta si multi altii. De asemenea multumiri speciale unei persoane, nu dau nume dar a fost alaturi de noi 2 zile, stie el cine e ;) . Multe multumiri si arbitrilor Nea Cici si Nea Popica, niste oameni minunati. Dar cel mai mult vreau sa multumesc partenerilor mei Madalin si Ionut, care au avut incredere in mine pentru a participa la acest concurs, si care m-au ajutat sa inteleg mai bine ce inseamna un concurs de crap. Va multumesc baieti si imi pare rau ca nu am putut face mai mult, poate data viitoare sortii ne vor surade mai mult.
Urmeaza alte concursuri, alte emotii, alte discutii. Dar cred ca cel mai bine sa lasam prostiile si discutiile aiurea deoparte si sa pastram aici discutiile referitoare strict la pescuit.De accea rog moderatorii sa fie mai exigenti in privinta discutiilor purtate aici, cei care vor polemici, injurii si acuze nefondate sa ramana pe celelalte forumuri. Aici sunt INFOPESCARII, care in primul rand, sunt pescari.
Ultima oară modificat 05 Apr 2009, 17:25 de către Teddy, modificat 1 dată în total.
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
faraon tudor
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 20 Iul 2008, 21:38
Localitate: bucuresti

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de faraon tudor » 05 Apr 2009, 15:41

POATE SE POSTEAZA CLASAMENTUL FINAL , MULTI SUNT INTERESATI 8->

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”