Cupa R.P.C pescuit sportiv Saulia,jud Mures 15-17.04

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vali_ms
senior
senior
Mesaje: 274
Membru din: 16 Ian 2011, 13:25
Localitate: tg-mures

Re: Cupa R.P.C pescuit sportiv Saulia,jud Mures 15-17.04

Mesaj de Vali_ms » 14 Apr 2011, 13:31

Avem un loc disponibil,doritori ma pot contacta pe numarul 0752145885 pana la ora 20!
Vreau in tarile calde!

Avatar utilizator
Vali_ms
senior
senior
Mesaje: 274
Membru din: 16 Ian 2011, 13:25
Localitate: tg-mures

Re: Cupa R.P.C pescuit sportiv Saulia,jud Mures 15-17.04

Mesaj de Vali_ms » 14 Apr 2011, 17:46

Incercati va rog(din respect fata de colegii dmn-voastra)sa nu intarziati !Ora de intalnire este 12!
In cazul in care cineva are dificultati in a gasi balta,il rog sa nu ezite sa ma contacteze pe nr 0752145885
DRUMURI BUNE TUTUROR!
Vreau in tarile calde!

Avatar utilizator
tokra_13
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 13 Oct 2009, 09:45

Re: Cupa R.P.C pescuit sportiv Saulia,jud Mures 15-17.04

Mesaj de tokra_13 » 18 Apr 2011, 12:43

pe cind niste poze rezultate asa de curiozitete ssa vedem si noi

Avatar utilizator
rares_giurgiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 90
Membru din: 13 Feb 2011, 13:10

Re: Cupa R.P.C pescuit sportiv Saulia,jud Mures 15-17.04

Mesaj de rares_giurgiu » 19 Apr 2011, 10:48

da da da , domnu' Vali, si eu sunt nerabdator sa vad niste poze, sau un clasament ,sa vad si eu un total al capturilor, i-mi pare nespus de rau ca nu am mai ajuns
LA TOTI NII GREU...................... DA' NU LA FEL!!!!!!!

Avatar utilizator
Ovi11
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 13 Feb 2011, 17:18

Re: Cupa R.P.C pescuit sportiv Saulia,jud Mures 15-17.04

Mesaj de Ovi11 » 19 Apr 2011, 11:26

Crede-ma ca nu ai pierdut nimic...concursul a fost un esec, au fost 3 capturi in 3 zile...44 de pescari. E foarte ciudat sa mergi la un CONCURS si sa treaca localnici sa iti spuna: "Ce vreti sa prindeti ca se plasuieste toata ziua". Au plecat vreo 6-7 echipe sambata(asta spune totul). Pacat!

Avatar utilizator
adrian_florin_28
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 09 Mar 2011, 09:30

Re: Cupa R.P.C pescuit sportiv Saulia,jud Mures 15-17.04

Mesaj de adrian_florin_28 » 19 Apr 2011, 11:34

Oricum dupa cum a spus si amicul meu Ovi .... Dar in alta ordine de idei parerea mea este ca in mica mare masura unele echipe au fost o idee favorizati + ca una s-a promis si alta s-a facut :( ...Pacat ...daca se popula in acel lac cum se spunea ... s-ar fi prins macar acel amarat de Caras :( dar nimic :( ...Pe viitor cand se promite ceva ar fi frumos sa se si tina de promisiune

Avatar utilizator
Vali_ms
senior
senior
Mesaje: 274
Membru din: 16 Ian 2011, 13:25
Localitate: tg-mures

Re: Cupa R.P.C pescuit sportiv Saulia,jud Mures 15-17.04

Mesaj de Vali_ms » 19 Apr 2011, 11:50

Ovi11 scrie:Crede-ma ca nu ai pierdut nimic...concursul a fost un esec, au fost 3 capturi in 3 zile...44 de pescari. E foarte ciudat sa mergi la un CONCURS si sa treaca localnici sa iti spuna: "Ce vreti sa prindeti ca se plasuieste toata ziua". Au plecat vreo 6-7 echipe sambata(asta spune totul). Pacat!
In primul rand au fost 4 capturi si nu trei,au fost 46 de ore de concurs si nu 3 zile cum ai spus(72 ore),in al doilea rand esec poate fi numit doar de unii din aceea care avand aceeasi sansa ca a celorlalti nu au reusit sa prinda peste........
Tin sa reamintesc ca balta e deschisa pentru toata lumea,interesant ca nu se plasuia pana nu au inceput sa umble in anumite cercuri zvonuri de 2 bani,totodata tin sa reamintesc ca in aceasta perioada nu e singura competitie in care nu s-a prins peste,au plecat pescari dezamagiti de pe alte balti mult peste Saulia ca potential fara sa prinda nimic.Cat despre cei ce au plecat din concurs unii au plecat din cauza unor probleme,altii au plecat din cauza ca nu s-au nimerit langa amicii lor sa poata chefuii si nu li sa dat voie sa circule intre standuri intre orele 20-08,acestia confundand o competitie cu o petrecere campeneasca!
Cine are cat de cat tangente cu pescuitul stie care a fost motivul pentru care nu sa prins peste,altii au plecat deamagiti pentru ca vremea nu a fost compatibila cu berea rece!
Vreau in tarile calde!

Avatar utilizator
Vali_ms
senior
senior
Mesaje: 274
Membru din: 16 Ian 2011, 13:25
Localitate: tg-mures

Re: Cupa R.P.C pescuit sportiv Saulia,jud Mures 15-17.04

Mesaj de Vali_ms » 19 Apr 2011, 12:07

Locul 1:Moldovan Vasile&Sardi Laurentiu 3.62kg(800ron+100ron captura zilei1+produse de la Energofish)
Locul 2:Mocean Rares&Boldi Cosmin 2.96kg(600ron+produse de la Energofish)
Locul 3 :Criste Valentin&Boga Cristian 2,88kg
Locul 4:Indrei Calin&Indrei Cornel 1,50(400 ron +100ron captura zilei2 +produse de la Energofish)
Mentionez ca echipa R.P.C Carp Team(Criste Valentin&Boga Sandor)in calitate de organizatori au cedat primiile in bani urmatoarei echipe pozitionate un loc mai jos.Restul participantiilor au fost rasplatiti cu diplome de participare si produse de la Energofish.
DSC01513.JPG
DSC01513.JPG
DSC01513.JPG
DSC01513.JPG
DSC01513.JPG
DSC01513.JPG
DSC01513.JPG
Tinem sa multumim in special Sponsorului ENERGOFISH pentru ajutorul acordat,domnului Runcan Claudiu pentru gazduire si nu in ultimul rand tuturor concurentilor pentru participare cu promisiune ca sirul de competitii pe aceasta balta superba nu se incheie aici si avem de gand ca odata cu venirea la propriu a verii sa mai organizam o intalnire!
Totodata multumin administratosilor site-ului pentru gazduire!
Fişiere ataşate
Picture 058.jpg
Picture 030.jpg
DSC01624.JPG
DSC01617.JPG
DSC01562.JPG
DSC01523.JPG
DSC01521.JPG
Vreau in tarile calde!

Avatar utilizator
Vali_ms
senior
senior
Mesaje: 274
Membru din: 16 Ian 2011, 13:25
Localitate: tg-mures

Re: Cupa R.P.C pescuit sportiv Saulia,jud Mures 15-17.04

Mesaj de Vali_ms » 19 Apr 2011, 12:52

adrian_florin_28 scrie:Oricum dupa cum a spus si amicul meu Ovi .... Dar in alta ordine de idei parerea mea este ca in mica mare masura unele echipe au fost o idee favorizati + ca una s-a promis si alta s-a facut :( ...Pacat ...daca se popula in acel lac cum se spunea ... s-ar fi prins macar acel amarat de Caras :( dar nimic :( ...Pe viitor cand se promite ceva ar fi frumos sa se si tina de promisiune
Apropo,cine a fost favorizat si de ce?Hai sa lamurim chestia asta ca nu suna deloc bine,si sunt curios cu cine stau de vorba,asta asa sa stiu ce legatura ai cu concursul asta.
Vreau in tarile calde!

Avatar utilizator
Vali_ms
senior
senior
Mesaje: 274
Membru din: 16 Ian 2011, 13:25
Localitate: tg-mures

Re: Cupa R.P.C pescuit sportiv Saulia,jud Mures 15-17.04

Mesaj de Vali_ms » 19 Apr 2011, 23:07

Inca astept!
Vreau in tarile calde!

Avatar utilizator
rares_giurgiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 90
Membru din: 13 Feb 2011, 13:10

Re: Cupa R.P.C pescuit sportiv Saulia,jud Mures 15-17.04

Mesaj de rares_giurgiu » 20 Apr 2011, 09:29

lasa vali, carcotasi au fost, sunt si o sa fie tot timpul ,cred si asta e parerea mea proprie si personala, ca atata timp cit unui singur concurent i-a mirosit mana a peste, poate ceilalti nu au abordat concursul asa cum se cuvine, dar aici se pune intrebarea daca balta s-a populat inaintea concursului asa cum spuneai la momentul lansarii acestuia, orivum din cate am inteles este primul concurs organizat de tine pe balta asta, nu am fost si deci nu ma pot pronunta daca a fost un esec sau un succes dar pentru oricine e greu,poate daca inaintea urmatorului concurs se va face si o populare , toata ecuatia se va schimba. oricum multa bafta si la mai mare
LA TOTI NII GREU...................... DA' NU LA FEL!!!!!!!

Avatar utilizator
Ovi11
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 13 Feb 2011, 17:18

Re: Cupa R.P.C pescuit sportiv Saulia,jud Mures 15-17.04

Mesaj de Ovi11 » 20 Apr 2011, 10:20

Prietene nu trebuie sa iei totul ca fiind un atac la persoana...Dar trebuie sa recunosti ca, concursul nu a fost conform asteptarilor...toti stiau ca se va popula cu 2 tone inainte de concurs. Sa nu intelegi gresti, nu am mers neaparat pentru a castiga, am mers ca sa prindem peste. Referitor la plase...existau inainte ceva "zvonuri" sau cum vrei tu sa le zici, dar acolo s-au adeverit. Ma gandesc ca localnicii nu au fost forati sa zica ca se plasuieste IN FIECARE ZI.
Inca ceva...zici ca altii nu stiu ce inseamna concurs...dar pe domeniul momeala nici voi nu ati fost bine informati, eu nu am vazut un concurs la care sa se pescuiasca si sa se momeasca exclusiv cu porumb uscat...din respect pentru pestele putin care a fost in balta.
Inca odata...nu interpreta gresit, eu voi veni cu placere la un nou concurs (organizat de tine), doar sa iti alegi un loc mai adecvat....daca locatia era diferita, totul era perfect.
Numai bine! si nu mai lauda lacul ala, pentru ca stiu ca in sinea ta o faci doar din obligatie!:)

Avatar utilizator
Vali_ms
senior
senior
Mesaje: 274
Membru din: 16 Ian 2011, 13:25
Localitate: tg-mures

Re: Cupa R.P.C pescuit sportiv Saulia,jud Mures 15-17.04

Mesaj de Vali_ms » 20 Apr 2011, 12:49

1.Eu am vorbit de populare pentru ca la randul meu asa am fost informat.(oricum....MEA CULPA)i-mi cer scuze pentru dezinformare
2.Porumbul folosit de mine nu era uscat [-x ,era inmuiat cateva zile,fiert apoi si tinut alte cateva zile in CSL,daca vrei sa ti convingi i-ti trimit monstra prin curier cu plata la destinatie,(se pare ca spionul nu te-a informat bine =)) )
3.Balta e o balta buna,pe care s-au prins si se vor prinde exemplare frumoase,vor mai fi concursuri pe balta si sunt convins ca am sa am parte de pescari interesati,e o balta despre care se vor auzi pe viitor lucruri bune.
4.Intradevar,intotdeauna se vor gasi carcotasi,i-mi pare bine ca sa gasit numai unul ,si acela unul din cei ce au abandonat dupa 24 de ore.
5Referitor la ,,pestele putin din balta``ai facut cumva vreun recensamant,la Santejude tot putin era pestele sambata si duminica de nu a-ti prins nimic?
Data viitoare daca vreti senzatie tineti minte ceva:ieftin si bun nu exista!Saulia e o balta de bun simt,nu una senzationala,cand va deveni ceea ce voi v-ati fi dorit sa fie cu siguranta taxa de concurs nu va mai fi 200ron
Rugamintea mea ar fi sa incheiem cu Bull-shit-urile astae ,cred ca toti avem ceva mai bun de facut!
Vreau in tarile calde!

Avatar utilizator
Ovi11
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 13 Feb 2011, 17:18

Re: Cupa R.P.C pescuit sportiv Saulia,jud Mures 15-17.04

Mesaj de Ovi11 » 20 Apr 2011, 17:11

Interpreteaza cat vrei...era vorba de alta echipa (chestie pe care ca si organizator ma gandesc ca trebuia sa o sti):) , nu cred ca ti-am pronuntat numele si stai linistit ca nu esti unul din pescari pe care vreau sa ii "spionez". Citeste ce scriu nu ce ti se pare ca scriu. Se pare ca si tu ai avut spioni care te-au informat prost...la Santejude s-a organizat o iesire a forumistilor, la care imi pare rau ca am renutat pentru concurs, deci lacul era rezervat. Inca o data, Saulia este un lac pe care nu l-as recomnda nimanui (nu inteleg de ce nu accepti chestia asta)...poate in anii trecuti.
Sunt carcotas ca ce? nu am facut decat sa imi spun parearea PROPRIE.
Ma opresc aici!

Avatar utilizator
Vali_ms
senior
senior
Mesaje: 274
Membru din: 16 Ian 2011, 13:25
Localitate: tg-mures

Re: Cupa R.P.C pescuit sportiv Saulia,jud Mures 15-17.04

Mesaj de Vali_ms » 21 Apr 2011, 09:19

Ok,e parerea ta si o respect!Ma bucur ca din 22 de echipe am decat un contestatar,ma mir...........ma mai asteptam de la vreo trei!
Numai bine si fire intinse!
Vreau in tarile calde!

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”