CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de Marian Constantin » 08 Apr 2013, 14:32

CristianBadislav scrie:Dane,
Parca standul 14 nu avea voie sa pescuiasca pe langa mal, avand directia de pescuit in fata. Parca din spusele tale de la tragerea la sorti ai zis ca pui marcar. Sa pus ceva? pe toata durata concursului sa pescuit langa mal in dreapta.
Inaintea tragerii la sorti s-a spus clar ca standul 14 are directia inainte si nu in dreapta , Dan a mentionat doar ca are o limita de 10 m dreapta dar asta nu a insemnat ca poate da in dreapta .

Acest lucru a fost necesar pentru ca standul 28 de pe malul de vis-a-vis avea directia catre standul 14 , probleme fiind si in timpul competitiei cand a avut monturi agatate de catre standul 14 .

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de Marinita » 08 Apr 2013, 14:41

CristianBadislav scrie:Dane,
Parca standul 14 nu avea voie sa pescuiasca pe langa mal, avand directia de pescuit in fata. Parca din spusele tale de la tragerea la sorti ai zis ca pui marcar. Sa pus ceva? pe toata durata concursului sa pescuit langa mal in dreapta.
Cristi am fost la baietii de pe 14 de doua ori noaptea si in prezenta mea au recuperat monturile din dreapta si distanta era aceea care am stabilit-o
Nu era necesar sa pun marcar.
Eu cred ca oricare dintre noi ar fi tras standul 14 probabil pescuia la fel.
Pe viitor cine mai organizeaza concursuri la Sulimanu recomand ca standul 14 sa nu fie bagat
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
xeno13
senior
senior
Mesaje: 390
Membru din: 15 Mai 2011, 21:19
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de xeno13 » 08 Apr 2013, 14:46

Marian Constantin scrie:... Dan a mentionat doar ca are o limita de 10 m dreapta dar asta nu a insemnat ca poate da in dreapta .
Logica ta e blonda complet. limita de 10 m dreapta era pentru a face baie nu?
Marian Constantin scrie: Acest lucru a fost necesar pentru ca standul 28 de pe malul de vis-a-vis avea directia catre standul 14 , probleme fiind si in timpul competitiei cand a avut monturi agatate de catre standul 14 .
Acest lucru il poate spune doar cel de pe standul 28 nu cineva de la 1000 metri distanta.
Mai bine taci ca esti mai castigat.
Mai bine sa taci si sa pari prost decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice dubiu.

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de Marian Constantin » 08 Apr 2013, 14:52

xeno13 scrie:
Marian Constantin scrie: Mai bine taci ca esti mai castigat.
Ai fost la festivitatea de deschidere ?

Problema a fost pusa inainte de extragere si fiecare participant a inteles ca nu are voie in dreapta ...

Tu mai bine tragete de sireturi cu cine vrei nu cu mine ... ia-o ca pe un sfat si vei fi si tu mai castigat :-q

Avatar utilizator
xeno13
senior
senior
Mesaje: 390
Membru din: 15 Mai 2011, 21:19
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de xeno13 » 08 Apr 2013, 14:54

Marian Constantin scrie:
Tu mai bine tragete de sireturi cu cine vrei nu cu mine ... ia-o ca pe un sfat si vei fi si tu mai castigat :-q
:-@ daca vreau sa castig...joc la loto...restul e doar munca
Ultima oară modificat 08 Apr 2013, 15:07 de către xeno13, modificat 1 dată în total.
Mai bine sa taci si sa pari prost decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice dubiu.

Avatar utilizator
dorin neacsu
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 27 Noi 2012, 23:57

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de dorin neacsu » 08 Apr 2013, 15:04

Felicitari castigatorilor,tuturor concurentilor pentru efortul depus si multumim echipei Senzor pentru sponsorizarea facuta in produse de calitate.

Avatar utilizator
dragoi adrian
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 13 Aug 2012, 20:53
Localitate: Bucuresti/Bragadiru
Contact:

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de dragoi adrian » 08 Apr 2013, 15:09

xeno13 scrie:
Marian Constantin scrie:
Tu mai bine tragete de sireturi cu cine vrei nu cu mine ... ia-o ca pe un sfat si vei fi si tu mai castigat :-q
:-@ daca vreau sa castig...joc la loto...restul e doar munca
Citeste-ti semnatura ;) daca nu ai fost acolo...
CARP MANIACS TEAM

Avatar utilizator
xeno13
senior
senior
Mesaje: 390
Membru din: 15 Mai 2011, 21:19
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de xeno13 » 08 Apr 2013, 15:31

dragoi adrian scrie: Citeste-ti semnatura ;) daca nu ai fost acolo...
...daca...ehe ce tari am fi daca nu ar fi daca...
Mai bine sa taci si sa pari prost decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice dubiu.

Avatar utilizator
neacsu mircea
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 08 Apr 2013, 17:51

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de neacsu mircea » 08 Apr 2013, 18:06

Marian Constantin scrie:
CristianBadislav scrie:Dane,
Parca standul 14 nu avea voie sa pescuiasca pe langa mal, avand directia de pescuit in fata. Parca din spusele tale de la tragerea la sorti ai zis ca pui marcar. Sa pus ceva? pe toata durata concursului sa pescuit langa mal in dreapta.
Inaintea tragerii la sorti s-a spus clar ca standul 14 are directia inainte si nu in dreapta , Dan a mentionat doar ca are o limita de 10 m dreapta dar asta nu a insemnat ca poate da in dreapta .

Acest lucru a fost necesar pentru ca standul 28 de pe malul de vis-a-vis avea directia catre standul 14 , probleme fiind si in timpul competitiei cand a avut monturi agatate de catre standul 14 .
COMPLET FALS Baieti dupa 28 nu prindeau malu cea mai buna aruncare a lor cadea la 20 de metri de mal noi pescuiam cu ele lipite de mal Logic cum ma agatam cu ei daca il cunosti pe Militianu sti prea bine ca glumeste mult dar mai si infloreste apropo directia era in fata si maxim 10 metri in dreapta in fata nu sa putut pescui pentru ca standu 28 facea extraordinara multa galagie rasete,tipete etc asa ca neam concentrat pe dreapta daca directia trebuia sa ramana in fata acel stand mirific care se zice ca este trebuia sa ramana in A ,deci te rog MARY sa verifici informatia inainte de a o posta NU NE-AM AGATAT CU STANDU 28 NICI MACAR DIN GRESEALA NU AVEAM CUM
GREEN LAKE

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de Marian Constantin » 08 Apr 2013, 18:24

Pompieru , pe balta ajung tot felul de informatii , false sau reale , cert este ca la tragerea la sorti s-a spus ca echipa de la standul 14 va pescui pe directia inainte , in nici un caz ca va pescui langa malul din dreapta, Dan poate confirma sau nu .

Cand erai pe primul loc la primul cantar , deja se auzise pe sectorul B tu aruncai lansetele in dreapta , de aici si verificarea de catre organizator a zonei pe care pescuiai . Normal lansetele tale trebuiau sa fie cu varful spre inainte si nu pozitionate cat mai in dreapta ( cum spunea cineva mai devreme ca pescuiai la feeder )

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de viorelb73 » 08 Apr 2013, 19:02

osc1or scrie:Si uite asa organizatorul si administratorul baltii a incasat banii si pt balta, si pt organizare si pt premiul 1 :)
Inteleg sa organizez, ca administrator... inteleg sa organizez ca administrator si sa si particip ca concurent, dar sa mai si castig sa iau si premiul cel mare, e haios tare...
Eterna si fascinanta ROMÂNIE! ~x( ~x( ~x(

Respect
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
RAZVAN GHEORGHE
senior
senior
Mesaje: 178
Membru din: 09 Mai 2010, 12:53
Localitate: bucuresti

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de RAZVAN GHEORGHE » 08 Apr 2013, 19:08

Din punctul meu de vedere balta trebuie sectorizata in functie de locuri valorice,standul 14 scos iar standul A1 trebuie bagat in B.
RAZVAN GHEORGHE
www.carpbait.ro

Avatar utilizator
neacsu mircea
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 08 Apr 2013, 17:51

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de neacsu mircea » 08 Apr 2013, 19:36

[quote="Marian Constantin"]Pompieru , pe balta ajung tot felul de informatii , false sau reale , cert este ca la tragerea la sorti s-a spus ca echipa de la standul 14 va pescui pe directia inainte , in nici un caz ca va pescui langa malul din dreapta, Dan poate confirma sau nu .

Cand erai pe primul loc la primul cantar , deja se auzise pe sectorul B tu aruncai lansetele in dreapta , de aici si verificarea de catre organizator a zonei pe care pescuiai . Normal lansetele tale trebuiau sa fie cu varful spre inainte si nu pozitionate cat mai in dreapta ( cum spunea cineva mai devreme ca pescuiai la feeder

de acord cu tine dar vis a vis de informati vad ca majoitate sun false am pescuit in dreapta pentru ca marinita a spus 10 metri in dreapta acum sa fim sinceri b14 cu directia inainte nu este loc de B mai degraba A1 sa intre in B si B14 in A cu directia inainte nu poti sa bati o echipa care pesciueste cu 4 lansete si noi practic pescuiam cu 2 la feeder,dar probabil acel cineva poate se refera la standu 21 sau 22 care si el pescuia la feeder dupa ce i sa schimbat directia de pescuit marinita poate sa confirme sau nu la faza cu agatatu cei de la 28 a prins un peste care avea o montura in gura(cu tot cu momitor foarte important) si au presupus ei ca este montura noastra dar nu era la noi montura permite eliberarea momitorului in caz de ruptura + nu era aceelasi model de momitor pe care l-am folsit la acest concurs nu dau nume sa nu se inteleaga reclama
GREEN LAKE

Avatar utilizator
xeno13
senior
senior
Mesaje: 390
Membru din: 15 Mai 2011, 21:19
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de xeno13 » 08 Apr 2013, 20:01

Marian Constantin scrie:Pompieru , pe balta ajung tot felul de informatii , false sau reale , cert este ca la tragerea la sorti s-a spus ca echipa de la standul 14 va pescui pe directia inainte , in nici un caz ca va pescui langa malul din dreapta, Dan poate confirma sau nu .
Marinita scrie: .... am fost la baietii de pe 14 de doua ori noaptea si in prezenta mea au recuperat monturile din dreapta si distanta era aceea care am stabilit-o
Nu era necesar sa pun marcar.
Raspunsul este destul de CLAR
Mai bine sa taci si sa pari prost decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice dubiu.

Avatar utilizator
MILLY
utilizator
utilizator
Mesaje: 25
Membru din: 05 Sep 2012, 21:36

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de MILLY » 08 Apr 2013, 22:25

Marian Constantin scrie:Pompieru , pe balta ajung tot felul de informatii , false sau reale , cert este ca la tragerea la sorti s-a spus ca echipa de la standul 14 va pescui pe directia inainte , in nici un caz ca va pescui langa malul din dreapta, Dan poate confirma sau nu .

Cand erai pe primul loc la primul cantar , deja se auzise pe sectorul B tu aruncai lansetele in dreapta , de aici si verificarea de catre organizator a zonei pe care pescuiai . Normal lansetele tale trebuiau sa fie cu varful spre inainte si nu pozitionate cat mai in dreapta ( cum spunea cineva mai devreme ca pescuiai la feeder )
Pretenas vezi ca eu nu am inflorit nimic,nu am zis ca ne-em fi agatat vreodata si monturile cadeau la vreo cinci metrii de mal :-q :-q :-q

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”