CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de iulian petre » 08 Apr 2013, 23:31

milly

era o iluzie optica cu 5 metrii de mal :)) ...am fost si eu pe balta si am vazut cu ochii mei ca nu va apropiati mai mult de 20 metrii si ma tot miram cum de va trage ;;) .

sincer am fost la peste o suta de concursuri si nu am vazut niciodata un participant in concurs sa vina sa/mi dea mie directii de pescuit ,sa ma controleze noaptea cum pescuiesc ,etc ,etc ...Toate aceste lucruri le face arbitrul nu un participant-organizator la concurs ;)

Din greseli se invata si data viitoare sigur Dan nu mai face asa greseli . Omul a incercat sa impace pe toata lumea dar in calitate de participant nu avea voie sa se bage in atributiunile arbitrilor ;)......binenteles daca si ai arbitrii ;)

o zi buna si sa ne vedem sanatosi la TNT **==

Avatar utilizator
MILLY
utilizator
utilizator
Mesaje: 25
Membru din: 05 Sep 2012, 21:36

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de MILLY » 09 Apr 2013, 08:23

iulian petre scrie:milly

era o iluzie optica cu 5 metrii de mal :)) ...am fost si eu pe balta si am vazut cu ochii mei ca nu va apropiati mai mult de 20 metrii si ma tot miram cum de va trage ;;) .

sincer am fost la peste o suta de concursuri si nu am vazut niciodata un participant in concurs sa vina sa/mi dea mie directii de pescuit ,sa ma controleze noaptea cum pescuiesc ,etc ,etc ...Toate aceste lucruri le face arbitrul nu un participant-organizator la concurs ;)

Din greseli se invata si data viitoare sigur Dan nu mai face asa greseli . Omul a incercat sa impace pe toata lumea dar in calitate de participant nu avea voie sa se bage in atributiunile arbitrilor ;)......binenteles daca si ai arbitrii ;)

o zi buna si sa ne vedem sanatosi la TNT **==
Salut Iulica,cand ai venit tu batea vantul si nu mai atingeam malul ai foarte mare dreptate,dar in rest vezi ca am vreo 3 monturi in stuf si acuma si tu daca erai la concurs iti dadeai seama si de ce luam peste de la 30m de mal
Acum nu are rost sa intram in polemica de distante ca nu suntem la casting =P~ =P~
Iar in legatura cu locul lui Mircea de pescuit are tot dreptul sa fie nemultumit cand el trebuia sa dea la 5 m de locul nostru de campare,dar asa se mintampla cand vrei cat mai multe locuri [-x [-x [-x
Eu va urez fir intins la tnt

Avatar utilizator
Toni Comsa
Partener
Partener
Mesaje: 286
Membru din: 21 Feb 2009, 17:32
Localitate: Moreni

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de Toni Comsa » 09 Apr 2013, 14:04

Eu si echipa mea green-paradise team am pescuit pe 21 , directia de pescuit a fost spre dreapta la fel ca si echipa MG special Carp pe 22 , in stanga echipa lu Maty si Dan Marinita. Poate nu am inteles noi bine directia de pescuit data de la inceput si am nadit , ne-am uitat in dreapta si in stanga sa vedem unde pescuiuesc vecinii , totul a fost bine pana a 2 zi cand s-a pescuit la distanta ne-am trezit dintr-o parte si din alta cu lansari peste noi , l-am sunat pe Dan sa lamurim treburile , imediat cum a ajuns pe balta a venit la noi , intr-un final am picat deacord sa pescuim pe patul nostru de nada unde am pescuit de la inceput in caz ca ne mai agatam sa ne descurcam politicos , asa am si facut , m-am dus la Maty in stand si intradevar de la ei din stand dadeau pe directia care trebuia , totul a decurs civilizat si am putut pescuii. Greselile de pescuit le-am facut noi , nu am fost deloc pregatiti pt substrat malos , cand a dat Dan drumu la apa ne-a anuntat , parerea mea este ca trebuie scos standul 21 sau sa se de-a directiile de pescuit mai echilibrate . Inca o precizare noi am fost langa echipa lu Maty, am vazut cum s-a pescuit si cine, Dan nu a pescuit mai mult de o zi in rest Maty jr si Maty au pescuit intens vreau sa ii felicit pt locul 1 au muncit mult , au meritat si sa felicit echipele overten pt reusite
http://www.green-paradise.ro
FairPlay Fishing Club

Avatar utilizator
baxterwar
membru activ
membru activ
Mesaje: 78
Membru din: 15 Dec 2012, 15:44
Localitate: moreni

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de baxterwar » 09 Apr 2013, 14:34

Sustin cele spuse de partenerul meu referitor la eliminarea standului 21, la stima purtata lui marinita si lui maty insa cu directiile de pescuit a vrut el sa fie un domn, pentru ca directia de pescuit ni s-a schimbat de 3 ori, iar patul de nada am fost nevoiti sa-l facem foarte aproape ceea ce ne-a dezavantajat.Si parerea mea este ca totul se trage din lipsa marcarii corecte pe malul opus.Pe directia corecta de pescuit a noastra am fi prins cu 2 lansete zona nisipoasa care s-a dovedit a fi si cea castigatoare.Oricum felicit castigatorii, organizatorul pentru felul lui de a fi, lasand la o parte concursul asta, eu pe sulimanu pescuiesc mai tot anul si de la paznici pana la administrator jos palaria.Stima MG si Overten.
FairPlay Fishing Club

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de cristian505ro » 09 Apr 2013, 20:36

Acuma ca am citit toate postarile si mi-am facut o parere generala, cred ca daca se insista un pic pe organizare si nu se dadea drumul la apa, totul era ok. Eu am comentat doar "ca participant la tastatura" lipsa oricarei informatii cu privire la desfasurare,clasament,etc. Daca esti insa participant in concurs nu-ti este usor sa suporti cu fruntea sus toate problemele care vad ca au fost.Sa nu uitam insa ca Balta Sulimanu s-a afirmat in ultimii 2 ani drept o pista de concurs foarte buna. Sunt convins ca si administratorul Dan Marinita, daca a avut unele scapari in organizarea concursului va face totul ca sa nu se mai repete. Dane, daca cumva te-au suparat postarile mele imi cer scuze,nu am avut aceasta intentie.
Balta ramane in continuare foarte buna,retractez ce am spus ca o tai de pe lista pentru ca nu are balta nici o vina in problemele care vad ca au fost. Voi reveni oricand cu placere si o sa o recomand in continuare (cum fac de altfel de 2 ani ).
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de Marinita » 10 Apr 2013, 09:12

cristian505ro scrie:Acuma ca am citit toate postarile si mi-am facut o parere generala, cred ca daca se insista un pic pe organizare si nu se dadea drumul la apa, totul era ok. Eu am comentat doar "ca participant la tastatura" lipsa oricarei informatii cu privire la desfasurare,clasament,etc. Daca esti insa participant in concurs nu-ti este usor sa suporti cu fruntea sus toate problemele care vad ca au fost.Sa nu uitam insa ca Balta Sulimanu s-a afirmat in ultimii 2 ani drept o pista de concurs foarte buna. Sunt convins ca si administratorul Dan Marinita, daca a avut unele scapari in organizarea concursului va face totul ca sa nu se mai repete. Dane, daca cumva te-au suparat postarile mele imi cer scuze,nu am avut aceasta intentie.
Balta ramane in continuare foarte buna,retractez ce am spus ca o tai de pe lista pentru ca nu are balta nici o vina in problemele care vad ca au fost. Voi reveni oricand cu placere si o sa o recomand in continuare (cum fac de altfel de 2 ani ).
Cristi,nu m-am suparat .Ideea este ca balta nu ti-a facut nimic ea si-a facut "datoria"fata de cerintele pescrilor zic eu adica 5tone in 72h (pentru mine care o administrez bine sau rau inseamna ceva bun )mai ales pentru perioada asta cand apa avea tempertura de 4grade.
Te-ai grabit in afirmatii dar partea reala este ca si eu am gresit
-nu trebuia sa particip
-nu trebuia sa dau drumul la apa
-directiile de pescuit trebuiau marcate bine(ca pe sectorul A)
in rest se stie ca nu poti multumii pe toata lumea.
Am spus si repet
IMI PARE RAU DACA AM DEZAMAGIT.
PROMIT CA LA URMATORUL CONCURS SE VA VEDEA VALOAREA SI EXPERIENTA PE CARE O AM IN ORGANIZAREA DE CONCURSURI TIMP DE10 ANI.
In rest sa fim sanatosi lasa ca ma revansez eu fata de voi pescarii nu veti pierde cu mine o sa vedeti asta va promit :))
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de cristian505ro » 10 Apr 2013, 10:45

Dane, tocmai de aceea am postat si mi-am revizuit comentariile, pentru ca daca "stam stramb si judecam drept", faptul ca balta Sulimanu a ajuns in topul pistelor de concurs este in primul rand meritul tau incontestabil !
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de Marinita » 10 Apr 2013, 12:55

Multumesc Cristi,
Este meritul nostru al tuturor care pescuim care populam cu crap cei care ingrijesc si pazesc balta.
Singur nu puteam face mare lucru
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
baxterwar
membru activ
membru activ
Mesaje: 78
Membru din: 15 Dec 2012, 15:44
Localitate: moreni

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de baxterwar » 10 Apr 2013, 13:04

Toata stima Dane si asteptam urmatorul concurs.Daca am fugit din spital, d-abia operat, ca sa vin pe balta la tine, iti dai seama cat inseamna balta asta pentru mine. **==
FairPlay Fishing Club

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de Marinita » 10 Apr 2013, 13:51

baxterwar scrie:Toata stima Dane si asteptam urmatorul concurs.Daca am fugit din spital, d-abia operat, ca sa vin pe balta la tine, iti dai seama cat inseamna balta asta pentru mine. **==
Iti multumesc
si eu vreau sa repar greseala
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de Marinita » 10 Apr 2013, 13:56

Iuliane vezi ca ai uitat [-x
Ultima oară modificat 10 Apr 2013, 14:00 de către Marinita, modificat de 2 ori în total.
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de Marinita » 10 Apr 2013, 13:56

iulian petre scrie:milly

era o iluzie optica cu 5 metrii de mal :)) ...am fost si eu pe balta si am vazut cu ochii mei ca nu va apropiati mai mult de 20 metrii si ma tot miram cum de va trage ;;) .

sincer am fost la peste o suta de concursuri si nu am vazut niciodata un participant in concurs sa vina sa/mi dea mie directii de pescuit ,sa ma controleze noaptea cum pescuiesc ,etc ,etc ...Toate aceste lucruri le face arbitrul nu un participant-organizator la concurs ;) Din greseli se invata si data viitoare sigur Dan nu mai face asa greseli . Omul a incercat sa impace pe toata lumea dar in calitate de participant nu avea voie sa se bage in atributiunile arbitrilor ;)......binenteles daca si ai arbitrii ;)

o zi buna si sa ne vedem sanatosi la TNT **==
La cupa primaverii cu niste ani in urma cand am organizat-o eu si am si pescuit cine ti/a dat directiile de pescuit? :))
Dar atunci am iesit pe ultimul loc =))
Te prind eu la TNT sa vezi ce/ti fac :))
Te pun sa invarti la protap =))
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de iulian petre » 10 Apr 2013, 21:33

Marinita scrie:
iulian petre scrie:milly

era o iluzie optica cu 5 metrii de mal :)) ...am fost si eu pe balta si am vazut cu ochii mei ca nu va apropiati mai mult de 20 metrii si ma tot miram cum de va trage ;;) .

sincer am fost la peste o suta de concursuri si nu am vazut niciodata un participant in concurs sa vina sa/mi dea mie directii de pescuit ,sa ma controleze noaptea cum pescuiesc ,etc ,etc ...Toate aceste lucruri le face arbitrul nu un participant-organizator la concurs ;) Din greseli se invata si data viitoare sigur Dan nu mai face asa greseli . Omul a incercat sa impace pe toata lumea dar in calitate de participant nu avea voie sa se bage in atributiunile arbitrilor ;)......binenteles daca si ai arbitrii ;)

o zi buna si sa ne vedem sanatosi la TNT **==
La cupa primaverii cu niste ani in urma cand am organizat-o eu si am si pescuit cine ti/a dat directiile de pescuit? :)) ARBITRII :D
Dar atunci am iesit pe ultimul loc =))
Te prind eu la TNT sa vezi ce/ti fac :)) Abia astept sa/mi imanezi locul 1
Te pun sa invarti la protap =))NU/MI PLACE SA/MI PERPELESC NEAMURILE (CAPRELE ) =))


---------

Din greseli se invata si data viitoare sigur Dan nu mai face asa greseli . Omul a incercat sa impace pe toata lumea ...

;) ;)

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de Marinita » 11 Apr 2013, 08:32

iulian petre scrie:
Marinita scrie:
iulian petre scrie:milly

era o iluzie optica cu 5 metrii de mal :)) ...am fost si eu pe balta si am vazut cu ochii mei ca nu va apropiati mai mult de 20 metrii si ma tot miram cum de va trage ;;) .

sincer am fost la peste o suta de concursuri si nu am vazut niciodata un participant in concurs sa vina sa/mi dea mie directii de pescuit ,sa ma controleze noaptea cum pescuiesc ,etc ,etc ...Toate aceste lucruri le face arbitrul nu un participant-organizator la concurs ;) Din greseli se invata si data viitoare sigur Dan nu mai face asa greseli . Omul a incercat sa impace pe toata lumea dar in calitate de participant nu avea voie sa se bage in atributiunile arbitrilor ;)......binenteles daca si ai arbitrii ;)

o zi buna si sa ne vedem sanatosi la TNT **==
La cupa primaverii cu niste ani in urma cand am organizat-o eu si am si pescuit cine ti/a dat directiile de pescuit? :)) ARBITRII :D
Dar atunci am iesit pe ultimul loc =))
Te prind eu la TNT sa vezi ce/ti fac :)) Abia astept sa/mi imanezi locul 1
Te pun sa invarti la protap =))NU/MI PLACE SA/MI PERPELESC NEAMURILE (CAPRELE ) =))


---------

Din greseli se invata si data viitoare sigur Dan nu mai face asa greseli . Omul a incercat sa impace pe toata lumea ...

;) ;)
Bine atunci te pedepsesc altfel, te pun sa pui tu in pahare si eu dau NOROC :))
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
baxterwar
membru activ
membru activ
Mesaje: 78
Membru din: 15 Dec 2012, 15:44
Localitate: moreni

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de baxterwar » 12 Apr 2013, 16:28

Unde vedem si noi pozele facute d cel de la infopescar?
FairPlay Fishing Club

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”