NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Moderatori: Qnyx, Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
calin2h
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 05 Mar 2013, 09:33

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de calin2h » 20 Mar 2013, 10:32

Ciao pescari.In sfirsit au ajuns avertizorii. Spor la cheltuit banii si sa va bucurati de noile achizitii.
P.S. uitati-va la pvtv,la emisiunea "cupa media 2012" de pe balta de la matzanca,si o sa vedeti avertizorul de care am scris mai sus.

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Bogdan Melu » 20 Mar 2013, 18:09

Salut,
Sa inteleg ca se gasesc deja in magazine?
Ultima oara spunea Dan Mitranescu ca nu poate sa deschida containerul care se afla in port...
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
Larry82
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 16 Feb 2008, 19:29

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Larry82 » 20 Mar 2013, 18:15

Asta scria Dan ieri

"Maine , incepand cu ora 14 , avertizorii Hakuyo model 2013 sunt in magazin"
"Mergi plin de încredere în direcţia pe care ai stabilit-o. Sigur, realizările vor veni."
Anghel Saligny

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Bogdan Melu » 20 Mar 2013, 18:21

Merci,
Acum am vazut si eu ce a spus Dan.
In orice caz daca au aparut la e in magazin trebuie sa se gaseasca si il alte magazine.
Interesant de auzit noii senzori..
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 21 Mar 2013, 01:05

Bogdan Melu scrie:Merci,
Acum am vazut si eu ce a spus Dan.
In orice caz daca au aparut la e in magazin trebuie sa se gaseasca si il alte magazine.
Interesant de auzit noii senzori..
Si de ce trebuie obligatoriu ?

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Bogdan Melu » 21 Mar 2013, 11:44

Dan Mitranescu scrie:
Bogdan Melu scrie:Merci,
Acum am vazut si eu ce a spus Dan.
In orice caz daca au aparut la e in magazin trebuie sa se gaseasca si il alte magazine.
Interesant de auzit noii senzori..
Si de ce trebuie obligatoriu ?
Salut Dan,
Felicitari pt emisiunea de aseara!

Raspunsul la intrebarea ta este foarte simplu:
Nu esti importator unic Hakuyo si ca atare Dong vinde la toata lumea la fel. ;)
Si ca sa fiu si mai exact in exprimare senzorii DEJA se gasesc si in alte magazine... ca sa nu fiu rau si sa zic ca se gasesc si in Dragon :D
Asa cum si swingere-le cu balamaua inventata de tine nu se gasesc numai la tine in magazin, tot asa si cu restul articolelor produse de Hakuyo.
Te rog sa nu ma intelegi gresit,nu iti contesta nimeni contributia adusa la imbunatatirea anumitor produse, insa asa cum am spus nu ai exclusivitate pe Hakuyo.
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 21 Mar 2013, 13:08

Bogdan Melu scrie:
Dan Mitranescu scrie:
Bogdan Melu scrie:Merci,
Acum am vazut si eu ce a spus Dan.
In orice caz daca au aparut la e in magazin trebuie sa se gaseasca si il alte magazine.
Interesant de auzit noii senzori..
Si de ce trebuie obligatoriu ?
Salut Dan,
Felicitari pt emisiunea de aseara!

Raspunsul la intrebarea ta este foarte simplu:
Nu esti importator unic Hakuyo si ca atare Dong vinde la toata lumea la fel. ;)
Si ca sa fiu si mai exact in exprimare senzorii DEJA se gasesc si in alte magazine... ca sa nu fiu rau si sa zic ca se gasesc si in Dragon :D
Asa cum si swingere-le cu balamaua inventata de tine nu se gasesc numai la tine in magazin, tot asa si cu restul articolelor produse de Hakuyo.
Te rog sa nu ma intelegi gresit,nu iti contesta nimeni contributia adusa la imbunatatirea anumitor produse, insa asa cum am spus nu ai exclusivitate pe Hakuyo.
Salut,
Intrebareamea mea "si de ce trebuie obligatoriu ? " nu se referea la acest raspuns . Intrebam doar de ce este obligatoriu ca in toate interventiile avute pe acest topic ( au fost doua , acum sunt trei ) sa faci trimitere catre alte magazine .
Hai sa le luam pe rand :

1.Ca partener al acestui site imi directionez clientii catre magazinul meu ... Nu am voie sa promovez mai multe magazine si nici tampit nu sunt . Multumesc pentru orientare ...
2.In peste 9 pagini ale acestui topic magazinele alea de care amintesti nu au scos niciun cuvant in promovarea acestui produs . Nu mai zic de timpii pierduti cu alegerea produsului , cu verificarea si imbunatatirea acestuia . Sa inteleg ca acum suntem toti la fel dupa parerea ta ? sau cel putin asta iti doresti prin interventiile si logarea pe acest site ? Cu parere de rau fara munca nu prea se poate ...
3.Nu sunt importator unic Hakuyo si nu am afirmat asta niciodata , de unde se intelege asta si de ce trebuie precizat un lucru pe care il stie toata lumea ? .... Sau completeaza numai ideea de baza a interventiilor tale ?
4. Am exclusivitate pe anumite produse de la Hakuyo , promovez acest brand si beneficiez de anumite facilitati in relatia cu aceasta firma. Ca exemplu in toamna trecuta avertizorii in cauza au fost numai la mine in magazin . In acest an din motive de etica fata de relatia Hakuyo - clienti persoane Juridice ( fata de care am anumite responsabilitati mai presus de interesele mele materiale ... ) am decis ca avertizorii sa mearga la toti cei care doresc acest lucru . Aveam si alte obtiuni la indemana ...
5. Avertizorii se gasesc si in alte magazine , dar la acelasi pret . Care este rostul trimiterii tale catre alte magazine in informarea pe care sa zicem avem datoria morala sa o facem pe forum . Chiar si in Dragon pretul catre persoane fizice este acelasi ... " ca sa nu fii rau " ;) ... !
6. Daca exista diferente de pret platesc de 10 ori diferenta celui care imi confirma si demonstreaza acest lucru . Asta asa ca fapt divers ... ca tot are toata lumea are produsul , fiecare face ce vrea ... si ca Mitranescu este cantitate neansemnata pe la Hakuyo ...

P.S. Parerea mea este ca mai bine era sa ma cunosti personal inainte sa treci la astfel de lucruri ... Pana una alta de la mine ai vazut o montura aseara ... de la Vladeanu o sa mai astepti ceva vreme ... :) ... daca asta este povestea care te determina in actiunea ta . Mi-ai spus ca ai facut polo . Eu cred ca ai facut foarte putin deoarece pe mine ,dupa 11 ani de practicare a acestui sport, numai pronuntarea numelui ma sensibilizeaza ... :)

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Bogdan Melu » 21 Mar 2013, 14:12

Salut,
Intrebareamea mea "si de ce trebuie obligatoriu ? " nu se referea la acest raspuns . Intrebam doar de ce este obligatoriu ca in toate interventiile avute pe acest topic ( au fost doua , acum sunt trei ) sa faci trimitere catre alte magazine .
Hai sa le luam pe rand :

1.Ca partener al acestui site imi directionez clientii catre magazinul meu ... Nu am voie sa promovez mai multe magazine si nici tampit nu sunt . Multumesc pentru orientare ...
2.In peste 9 pagini ale acestui topic magazinele alea de care amintesti nu au scos niciun cuvant in promovarea acestui produs . Nu mai zic de timpii pierduti cu alegerea produsului , cu verificarea si imbunatatirea acestuia . Sa inteleg ca acum suntem toti la fel dupa parerea ta ? sau cel putin asta iti doresti prin interventiile si logarea pe acest site ? Cu parere de rau fara munca nu prea se poate ...
3.Nu sunt importator unic Hakuyo si nu am afirmat asta niciodata , de unde se intelege asta si de ce trebuie precizat un lucru pe care il stie toata lumea ? .... Sau completeaza numai ideea de baza a interventiilor tale ?
4. Am exclusivitate pe anumite produse de la Hakuyo , promovez acest brand si beneficiez de anumite facilitati in relatia cu aceasta firma. Ca exemplu in toamna trecuta avertizorii in cauza au fost numai la mine in magazin . In acest an din motive de etica fata de relatia Hakuyo - clienti persoane Juridice ( fata de care am anumite responsabilitati mai presus de interesele mele materiale ... ) am decis ca avertizorii sa mearga la toti cei care doresc acest lucru . Aveam si alte obtiuni la indemana ...
5. Avertizorii se gasesc si in alte magazine , dar la acelasi pret . Care este rostul trimiterii tale catre alte magazine in informarea pe care sa zicem avem datoria morala sa o facem pe forum . Chiar si in Dragon pretul catre persoane fizice este acelasi ... " ca sa nu fii rau " ;) ... !
6. Daca exista diferente de pret platesc de 10 ori diferenta celui care imi confirma si demonstreaza acest lucru . Asta asa ca fapt divers ... ca tot are toata lumea are produsul , fiecare face ce vrea ... si ca Mitranescu este cantitate neansemnata pe la Hakuyo ...

P.S. Parerea mea este ca mai bine era sa ma cunosti personal inainte sa treci la astfel de lucruri ... Pana una alta de la mine ai vazut o montura aseara ... de la Vladeanu o sa mai astepti ceva vreme ... :) ... daca asta este povestea care te determina in actiunea ta . Mi-ai spus ca ai facut polo . Eu cred ca ai facut foarte putin deoarece pe mine ,dupa 11 ani de practicare a acestui sport, numai pronuntarea numelui ma sensibilizeaza ... :)
Ok,hai sa incepem cu inceputul:
Vrei sa iti raspund pe puncte sau la modul general?
SI ca sa fie lucrurile clare as dori sa incep cu partea referitoare la polo.Daca te intereseaza asa de de tare am jucat polo cam 11 ani.Si tot ca sa iti satisfac curiozitatea marea majoritate a timpului l-am avut antrenor pe Dl.Boteanu(daca am inteles bine si tu ai facut acest sport-bravo-).
Ca idee,unde ai jucat polo? Si in ce perioada?
Ce legatura are insa jucatul de polo cu avertizorii pe care ii vinzi si monturile lui Vladeanu?
Tu ai un magazin si ai fost invitat la o emisune si ca atare ai prezentat si o montura.
Bravo tie!
Am spus eu ceva de rau in sensul asta?
Nu ai facut decat sa arati ca stii sa faci o monutra mai deosebita si sa promovezi niste articole pe care le vinzi la tine in magazin.
Inca o data,bravo!
Asa cum te-am vazut pe tine intr-o emisiune prezentand o montura,asa l-am vazut si pe Vladeanu.
Cu Vladeanu nu am nicio treaba,am fost la o emisiune impreuna si atata tot.
L-am mai vazut la targ la standul lui Cipica si ne-a salutat si cu asta basta.
Nu mi-a facut nici reduceri,nu mi-a dat nici ceva moca si nici nu ma intereseaza lucruri de genul asta.
Este drept ca pe Andrei l-am vazut in ceva emisiuni mai vechi,pe tine te-am vazut aseara pentru primoa oara prezentand o montura.
In rest mi-au scapt emisiunile in care prezentai monturi...
Sincer nu iteleg de ce te simiti asa de ofensat cand am spus ca senzorii se mai gasesc si in alte magazine?
Am dat eu ceva nume de magazine,am spus sa se duca lumea nu stiu unde ca este mai ieftin acolo?
Normal ca tu iti promovezi mgazinul tau si este normal sa faci asa.
Sper ca ai observat ca am tinut sa subliniez faptul ca ai contribuit la imbunatatirea produselor.
Lucru laudabil si apreciat ca atare.
Nu iti convine ca se spune pe topic ca se gasesc seznorii si in alte magazine?
Ce ai vrea sa se creada,ca se gasesc numai la tine?
Daca spui ca se stie ca nu esti importator unic Hakuyo,de ce te deranjeaza cand se speune ca se mai gasesc avertizorii si in alte magazine? Mai ales ca sunt peste tot la acelasi pret.
Sau si mai bine,haide sa facem un topic,un forum,etc unde sa indreptam oamenii numai catre magazinul tau.
Este bine daca facem asa?
Sau vrei sa scriu ca numai de la tine sa se cumpere produse si sa indrum pe toata lumea sa viziteze numai magazinul tau?
Magazinele in cazuza nu au intervenit in cele peste 9 pagini ale topicului pt ca nu aveau de ce.
In primul rand nu au fost numite cu subiect si predicat(cel putin nu de catre mine) iar referinta la dragon este asa cum ai spune la Obor sau la Vergului sau Rahova.Este un punct de reper si atata tot.Nu am spuns mergeti in dragon la comerciantul X.
Si nici nu voi face asta.Nu am magazin si nici nu fac reclama altor magazine.
Ceea ce spui tu la punctul 4 nu contest in ceea ce priveste exclusivitatea pe anumite produse,insa senzorii respectivi(banuiesc ca vorbim de modelul 2012) nu se gaseau numai la tine in magazin.
Eu i-am mai vazut si in alte magazine( sa nu imi spui ca fac iarasi trimitere pt ca nu este asa).
Nu am afirmat niciodata ca ai fi "cantitate neinsemnata" pe Hakuyo.Nu stiu de unde ai tras concluzia asta.
Din punct de vedre al clientului final ,indiferent cat de mult sau de putin a contribuit fiecare la dezvoltarea/imbunatatitrea unui produs, ca si comerciant esti la fel ca toti ceilalti.
Te poti diferentia prin servicii mai bune,preturi mai bune,etc...dar asa cum spunei si tu toatea astea fara munca...
Si pana la urma partea asta legata de interactia cu clientul ar trebui sa faca oamenii sa intre la tine in magazin,pentru ca asa cum ai spus si tu preturile sunt aceleasi indiferent ca vin la tine in magazin sau ma duc in dragon..

Sincer,in locul tau mi-as fi dorit ca senzorii sa fie cumparati(indiferent de unde) si utiliazati cat mai multi senzori pentru a li se putea dovedi calitatea.Mai ales ca ai avut o contributie in dezvoltarea lor.
Asta e,bine ca nu sunt in locul tau...
Si eu zic ca era mai bine sa ma fi cunoscut personal inainte de a ma acuza de ceva.
Daca esti sambata la magazin trec pe acolo si cu ocazia asta putem sa stam de vorba si fata in fata.

Sper ca te-ai lamurit,daca nu poti sa ceri detlaii suplimentare.
Sa auzim de bine!
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 21 Mar 2013, 14:56

bine ...

Avatar utilizator
tibi_m
Veteran
Veteran
Mesaje: 593
Membru din: 07 Mai 2009, 16:25
Localitate: Bucuresti

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de tibi_m » 21 Mar 2013, 14:59

Bogdan Melu scrie: Si eu zic ca era mai bine sa ma fi cunoscut personal inainte de a ma acuza de ceva.
Daca esti sambata la magazin trec pe acolo si cu ocazia asta putem sa stam de vorba si fata in fata.

Sper ca te-ai lamurit,daca nu poti sa ceri detlaii suplimentare.
Sa auzim de bine!
Aveti nevoie de arbitru?
E cazul sa filmam intalnirea?

:)) :)) :))

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Bogdan Melu » 21 Mar 2013, 15:14

tibi_m scrie:
Bogdan Melu scrie: Si eu zic ca era mai bine sa ma fi cunoscut personal inainte de a ma acuza de ceva.
Daca esti sambata la magazin trec pe acolo si cu ocazia asta putem sa stam de vorba si fata in fata.

Sper ca te-ai lamurit,daca nu poti sa ceri detlaii suplimentare.
Sa auzim de bine!
Aveti nevoie de arbitru?
E cazul sa filmam intalnirea?

:)) :)) :))
Da,o filmam la radio! ;)
Ideea ar fi sa gasim si un magazin de pescuit care sa ne sponorizeze cu ceva "bombe" ca sa avem cu ce sa aruncam unul in altul...
Tu parca ziceai ca stii un magzin celebru care vinde asa ceva :D
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Bogdan Melu » 21 Mar 2013, 15:18

Dan Mitranescu scrie:bine ...
=D>
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
calin2h
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 05 Mar 2013, 09:33

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de calin2h » 21 Mar 2013, 16:50

Jesus Christ. A new war is about to begin without any sense. Shame some of this topic. Majoritatea celor care am scris de-a lungul timpului in acest topic,ne-am aratat nerabdarea si dornita de a cumpara (nu conteaza motivele),de la domnul Dan Mitranescu.Cred ca majoritatea dintre noi (cei care intram aici),stim ca produsul discutat il gasim si in alte parti. Asa ca...domnule Bogdan, renunta la comentariile negativiste vis-a-vis de aceasta chestiune. Fir intins si capturi capitale va doresc.

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Bogdan Melu » 21 Mar 2013, 17:53

calin2h scrie:Jesus Christ. A new war is about to begin without any sense. Shame some of this topic. Majoritatea celor care am scris de-a lungul timpului in acest topic,ne-am aratat nerabdarea si dornita de a cumpara (nu conteaza motivele),de la domnul Dan Mitranescu.Cred ca majoritatea dintre noi (cei care intram aici),stim ca produsul discutat il gasim si in alte parti. Asa ca...domnule Bogdan, renunta la comentariile negativiste vis-a-vis de aceasta chestiune. Fir intins si capturi capitale va doresc.
The power of a society lies in the power of each individual to express his opinion freely.Collision of ideas leads to progress.Shame on those which limit this right(s).
Asa cum ati spus domnule Calin,majoritatea stiu...probabil ca minoritatea sau cei mai putin avizati nu conteaza.
Poate imi spuneti si mie ce am spus eu "negativist"?
Pana la urma formul se doreste a fi un mijloc de informare in masa si forta lui consta tocamai in a aduce informatie cat mai varianta si cat mai exacta.
Ca asta afecteaza sau nu interesele unora sau altora este cu totul si cu totul altceva.
Pana una-alta numele topicului este "Model de avertizori cu statie hakuyo " .
Deci pot sa imi exprim liber opinia legata de acest subiect,inclusiv cea legata de faptul ca se gasesc de cumparat si in alte magazine decat cel al lui Dan Mitranescu.
Evident decizia de a cumpara sau nu dintr-un anumit loc apartine fiecaruia dintre noi si nu trebuie justificata.
Daca a avea o opnie altfel decat marea majoritate o vedeti ca pe o chestiune "negativista" ,in mod evident ne situam pe doua pozitii diametral opuse in ceea ce priveste libertatea de opine.
Cu respect va doresc sa aveti deasemnea fir intins si capturi captilale indiferent de sculele folosite sau de locul de unde au fost cumparate!
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Bogdan Melu » 22 Mar 2013, 09:28

Aseara am cumparat setul.
Pot sa zic ca arata ok.
Sunetele sunt in mare parte in regula,unul singur este de-a dreptul ciudat.
Niciuna dintre tonalitati nu are nimic in comun cu sunetul de Delkim.
Finisajele sunt ok,plasticul arata bine nu pare a sa crape la primul soc.
Ramane de vazut cum se comporta la ploaie,vant,soare,etc
Statia deasemena se prezinta ok,finasaje in regula.
Inca o data,sa vedem cum se comporta pe balta atat la raza de acoperie cat si ca rezistenta si sensibilitate.
Ramane sa treaca si ea testul pe balta.
Sunt de parere ca setul ok la banii astia,asa cum am spus ramane sa vad cum se comporta si pe balta atat ca rezeistenta cat si ca sensibilitate.
C.S. CARP ZONE

Scrie răspuns

Înapoi la “Dan Mitranescu”