Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Butaru Gabriel » 15 Sep 2010, 11:21

gogu steriade scrie:Baftosule ceai facut mah iai luat painea lu nea Paun !? >:) pfff ce face criza dan oameni . :-S :P
pss
mai frumoase ierau cotele lu nea Paun ca iera verzi ! ;) :-&
Bre erau prea verzi, bateau spre plante dalea etnobotaniste @-) nea Ion cred ca-i pe garla, nu conteaza cine le baga, ar fi bine sa fie in fiecare zi.

P.S.
Nu ma supar nea Ioane, am incercat sa le postez si aici deoarece eu le-am avut salvate in fiecare zi de 4 ani incoace si s-a intamplat sa se duca dracu toata munca asta deoarece au fost salvate pe un stick care s-a pierdut, imi fac o parere inainte de a pleca pa garla, si in functie de cote ma duc in anumite locuri, matale sti mai bine cum sta treaba cu cotele ;)

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de pharaoh » 15 Sep 2010, 11:37

Pun si eu o poza pentru cei interesati de momeli de la sensul giratoriu din Tulcea.
Fişiere ataşate
25082009.jpg
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
rapascan
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 24 Apr 2010, 15:42

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de rapascan » 15 Sep 2010, 11:45

Am aflat si preturile...1 kg de rame negre 50 RON si 1 coropisnita 1.5 RON..unde am vb. eu nu aveau tipari...

nr. tel de la magazin: 0741331366 sau 0240514402

Fir intins!

Avatar utilizator
harkonenn
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 22 Mai 2010, 13:44

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de harkonenn » 15 Sep 2010, 15:04

eu am luat ramele cu 20 ron kg in august si coropisnitele cu 1.3 ron tot de la rond

Avatar utilizator
cosmin79
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 16 Mai 2010, 14:25
Localitate: Piatra Neamt
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de cosmin79 » 15 Sep 2010, 20:11

iorgu scrie:
cosmin79 scrie:De Craparulsef nu mai stie nimeni nimik?

Frate, nea Mircea are concediul de merit si este 100% la pescuit in Delta. Sunt sigur ca in momentul cand revine ne va posta impresiile, aventurile, locurile,capturile si tot ce considera el ca merita sa ne indulceasca asteptarea.
Fii sigur ca locurile pe unde isi face concediul bine meritat, sunt filtrate si au chemarea riveranilor acestor minunate si mirifice destinatii. Asteptarea cu cat este mai lunga cu atat va fii mai edificatoare pentru noi, cei dornici de impresii din acest taram, binecuvantat de Dumnezeu.
Am trecut si eu mai prin vara pe la locurile lu nea Mircea cu un amic, Florin, din Sulina. Foarte frumos pe acolo chiar daca am fost cand era apa mult peste cotele normale.
Am vorbit cu nea Mircea la tel. acu vreo doua saptamani si zicea ca nu misca crapul dar se distra tare de tot cu somnul. Sper din tot sufletul sa se fi referit la peste nu la...
Abia astept si eu sa vina din concediu si sa ne povesteasca minunatele lui aventuri pe care o sa le devoram la iarna. Are un stil aparte cand povesteste. Trebuia sa se faca scriitor nu capitan. :idea:

Avatar utilizator
cosmin79
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 16 Mai 2010, 14:25
Localitate: Piatra Neamt
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de cosmin79 » 15 Sep 2010, 20:18

harkonenn scrie:eu am luat ramele cu 20 ron kg in august si coropisnitele cu 1.3 ron tot de la rond
In iulie am luat rame tot de acolo cu 12 lei si coropisnita cu 15. Da... tre sa fi fost bolnave ca n-am prins nimic :-?
A stiu el de ce mi le-a dat asa de ieftin. Pana la urma am prins doua platici la un kil jumate tot cu rame di-ali noastri di la Piatra Neamt.

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Paun Ion » 16 Sep 2010, 14:08

Dunarea 16 septembrie
Nene taiatio pe girla ,,directia delta,,sint si ape bune si maninca si crapul ,daca insistati si merge si o tuica fiarta ,dimineata pe la 5 jumate ,cind sare crapul.

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de pharaoh » 16 Sep 2010, 14:15

Miercuri pleeeeeeeeeec!! :!!
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Paun Ion » 16 Sep 2010, 15:12

pharaoh scrie:Miercuri pleeeeeeeeeec!! :!!
Inseamna ca joi seara ,tragem o bauta pe girla

Avatar utilizator
cossty
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 03 Dec 2009, 21:12
Localitate: Ploiesti

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de cossty » 16 Sep 2010, 18:46

oare ce mi-a rezerva inceputul lui octombrie ca atunci o am si eu planificata :-??

O rugaminte pentru cei care sunt mai experimentati cu delta.
Pana anul asta am fost mereu participant la expeditie, n-am fost organizator niciodata si nu mai tin minte ce luam la noi.
Anul asta a picat fericirea pe mine .... deci ce bagaj sa avem la noi pentru 5-6 persoane, 5-6 zile la cort?

Eu mi-am facut un minim am rugamintea daca se poate sa ma ajutati sa il completez.
Pavilion de gradina sau folie plastic, topor, masa scaune pliante, baterie auto de rezerva, aragaz voiaj, 2 tuciuri unul mai mare unul mai mic, o tigaie, 2 - 3 galeti (apa, rame, nada ...), porumb (vreo 30 kg am zis eu mult? putin?), malai, sare, cartofi, ardei, rosii, ceapa, castraveti, morcov, ulei, tot ce nu se tine la rece conserve supe instant, taitei ....


Help please! :-SS

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de sorprodan » 16 Sep 2010, 19:10

SA NU UITI BAUTURA CA ESTI MORT DE SLAB PE BALTA :-B
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Paun Ion » 16 Sep 2010, 20:07

sorprodan scrie:SA NU UITI BAUTURA CA ESTI MORT DE SLAB PE BALTA :-B
...............................................................................................................
Pentru cei m-ai modesti 1kil de tuica pe zi ,,,seara 2 de vin ,iar ziua minim 10 beri la cutie (calculul e facut pentru o singura persoana pe zi ) pentru unu modest care ciugule si el in timpul liber,( indicat trebuiesc si ceva rezerve strategice ,ca atunci cind se lasa cu chef ,se bea portia pentru 2 zile ,,,nu uitati musafiri,,,,s-ar putea sa va vizitez)

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de sorprodan » 16 Sep 2010, 20:25

nea IONICA e putina plina bre se vede aci peste umarul meu stang ~x(
Fişiere ataşate
15092010631.jpg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
cossty
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 03 Dec 2009, 21:12
Localitate: Ploiesti

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de cossty » 16 Sep 2010, 21:32

Bautura o sa fie, dar mai sub cheie. Unul din grup este, hmmm, sa zicem cam lacom, si daca se lacomeste mult dupa aia se crede Don Quijote (anul trecut in prima seara i-a picat pe o craca mai groasa dintr-o salcie care era aplecata mult spre Dunare si ne-a cam dat emotii mari).
Acum serios mai spuneti ce sa mai luam.

Multumesc!

Avatar utilizator
rapascan
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 24 Apr 2010, 15:42

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de rapascan » 16 Sep 2010, 21:56

Este aici o lista postata de craparulsef....sper sa te ajute...maine seara decolam si noi spre Sf. Gheorghe

Fir intins!

http://www.infopescar.tv/forum/delta-du ... 28-30.html

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”