STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de gor965 » 18 Iul 2010, 09:47

sorprodan scrie:nea GEORGE am locurile mele e secret . asta era o intrebare capcana nu? [-x
Bre Nene ,daca e locu' asa secret de ce nu-ti faci dumneata un topic (tot secret) si sa postezi numai acolo (tot la secret...ca pot sa ti-l fac eu sa fie vizibil numai ptr. tine ) ! Ce draq tot postezi poze cu locuri si pesti de prin Clisura Dunarii la rubrica destinata Deltei ?...nu intelegi ca induci lumea in eroare ? Intra careva sa vada ce si cum mai e prin Delta si da peste capturile marete de somn ,stiuca si sabita de la Portile de Fier...tie ti-i se pare normal ? Noi la ce mama ma-sii am facut subforumuri separate ? Crezi ca cei 5-6 carora tot vrei sa le dovedesti nu stiu ce si care posteaza fregvent aici nu urmaresc si alte forumuri ? N-am degete la maini ca sa numar de cate ori ti-am atras atentia ca postezi aiurea...crezi ca rabdarea mea e fara margini ? Esti pescar bun , te duci des la peste ,prinzi peste ,etc. ,etc., bravo ,sa fii sanatos si fericit ,asta iti dorim cu totii...dar nu ne mai strica topicurileeeeeeee !!! :-??
P.S
Ia vezi ,raspunsul meu e capcana sau nu ? :-?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de craparulsef » 19 Iul 2010, 01:15

gor965 scrie:
sorprodan scrie:chiar de se mai supara unii eu ma duc la pescuit zilnic :))
Unde preafericitule...in Delta ? :-?
Se vad pe fundalul imaginii dealurile de la Mamudia! =))
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de craparulsef » 22 Iul 2010, 19:36

Si uite asa turistul de pe continent vine in Delta Dunarii cica doar pentru impresii pe suport digital !!! [-x
Mai oameni buni, noua astora din delta ni se aplica amenzi cat China si voi carati zilnic cate 30 kg. de stiuca?
Pai anul trecut au venit in Sulina numai in trimestrul I...9.221 de pasageri...din care cati or fi fost pescari sportivi impresionisti? :-& X-(
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de Sebastian » 22 Iul 2010, 20:49

craparulsef scrie:Si uite asa turistul de pe continent vine in Delta Dunarii cica doar pentru impresii pe suport digital !!! [-x
Mai oameni buni, noua astora din delta ni se aplica amenzi cat China si voi carati zilnic cate 30 kg. de stiuca?
Pai anul trecut au venit in Sulina numai in trimestrul I...9.221 de pasageri...din care cati or fi fost pescari sportivi impresionisti? :-& X-(
mie sincer nu prea imi seamana a turisti ,omuletii din fotografie,dar as putea sa ma insel,mai degraba a localnici dupa port si mod de transport,bine asta nu neaga sau diminueaza comportamentul majoritati la care faceai referire...din pacate :-q

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de craparulsef » 22 Iul 2010, 21:10

sebastian scrie:...mie sincer nu prea imi seamana a turisti ,omuletii din fotografie,dar as putea sa ma insel,mai degraba a localnici dupa port si mod de transport,bine asta nu neaga sau diminueaza comportamentul majoritati la care faceai referire...din pacate :-q
...la fel de sincer seamana bine de tot a turisi, inafara de faptul ca stiu si unde sunt cazati, iar daca ii compari cu imaginile voastre din delta nu prea vad ce diferente majore sunt dupa port. Referitor mod de transport, gazda care le-a fost si ghid i-a invatat dandu-le o rama de la barca...Si dragul meu Sebi, eu niciodata, dar absolut niciodata nu voi minti, fata de orice e legat de pescuit. Si pentru asta, daca imi amintesc bine am postat si o povestioara...daca nu, atunci o sa ti-o spun personal, cand ne vom intalni anul asta pe balta.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de Sebastian » 22 Iul 2010, 21:49

craparulsef scrie:
sebastian scrie:...mie sincer nu prea imi seamana a turisti ,omuletii din fotografie,dar as putea sa ma insel,mai degraba a localnici dupa port si mod de transport,bine asta nu neaga sau diminueaza comportamentul majoritati la care faceai referire...din pacate :-q
...la fel de sincer seamana bine de tot a turisi, inafara de faptul ca stiu si unde sunt cazati, iar daca ii compari cu imaginile voastre din delta nu prea vad ce diferente majore sunt dupa port. Referitor mod de transport, gazda care le-a fost si ghid i-a invatat dandu-le o rama de la barca...Si dragul meu Sebi, eu niciodata, dar absolut niciodata nu voi minti, fata de orice e legat de pescuit. Si pentru asta, daca imi amintesc bine am postat si o povestioara...daca nu, atunci o sa ti-o spun personal, cand ne vom intalni anul asta pe balta.
aaa daca ai si informatii despre ei ,atunci se schimba problema.dar mi se parea bizar ca doi turisti sa se plimbe ziua in amiaza mare prin sulina cu un cos cu pesti si mai ales indrumati de un localnic.ma rog fiecare cu ,gusturile lui.nu te am acuzat de minciuna, si da ar fi pt mine o placere sa iti ascult povestile si experientele ,personal ,face to face ;;)

Avatar utilizator
bogdan25
membru activ
membru activ
Mesaje: 83
Membru din: 22 Feb 2010, 00:56

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de bogdan25 » 22 Iul 2010, 22:22

Eu nu prea inteleg mirarea domniilor voastre?Asa a fost tot timpul si cum spuneam mai de mult disperarea asta nu se va opri :-S .Marea majoritate vin in Delta si tb. sa-si scoata investitia (asa este si pe balta)asa ca nu mai conteaza ca este pestele la masura sau nu direct la sajoc cu el :(( Noroc cu ploile astea ca au putut sa depuna in liniste

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de Sebastian » 22 Iul 2010, 22:57

bogdan25 scrie:Eu nu prea inteleg mirarea domniilor voastre?Asa a fost tot timpul si cum spuneam mai de mult disperarea asta nu se va opri :-S .Marea majoritate vin in Delta si tb. sa-si scoata investitia (asa este si pe balta)asa ca nu mai conteaza ca este pestele la masura sau nu direct la sajoc cu el :(( Noroc cu ploile astea ca au putut sa depuna in liniste
stii de ce sunt mirat ?pt ca eu nu ma duc de ,disperat in delta si mai ales nu imi calculez astfel de investitii decit cea primordiala-ADICA IN MINE.da ca noroc,am mai spuso si eu, ca ploile acestea au avut pina la urma si o parte buna.

Avatar utilizator
bogdan25
membru activ
membru activ
Mesaje: 83
Membru din: 22 Feb 2010, 00:56

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de bogdan25 » 22 Iul 2010, 23:48

Dar sa nu-mi spui ca nu ai auzit astfel de teorii cu scosul cheltuielii prin orice mijloace ca nu te cred [-x [-x [-x ,

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de craparulsef » 24 Iul 2010, 12:12

bogdan25 scrie:Dar sa nu-mi spui ca nu ai auzit astfel de teorii cu scosul cheltuielii prin orice mijloace ca nu te cred [-x [-x [-x ,
Ma credeti sau nu...caci nu am avut cum sa fac si poze, ieri baietii au predat la restaurant tot ce au prins pana la ora 12 cu aproximatie!!! Nu stiu cat, caci pestele era bagat intr-o geanta mare de rafie.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de craparulsef » 20 Oct 2010, 07:41

5,2 kg ... prinsa in delta Dunarii la vobler Rapala RNR 7cm - 16gr. BSD ... dupa parerea mea o naluca reusita!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de ionutniculae » 20 Oct 2010, 09:30

craparulsef scrie:5,2 kg ... prinsa in delta Dunarii la vobler Rapala RNR 7cm - 16gr. BSD ... dupa parerea mea o naluca reusita!
cam bine
Never give up

Avatar utilizator
bogdan25
membru activ
membru activ
Mesaje: 83
Membru din: 22 Feb 2010, 00:56

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de bogdan25 » 20 Oct 2010, 23:02

Cam bine ce? voblarul sau Mircea ?????????......ca stiuca este in photoshop cum am mai spus =))

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de craparulsef » 21 Oct 2010, 09:04

Evident nui raspundem lui Bogdan la provocari ... nu de alta, dar scrie telegrafic si cu multe subintelesuri, ceva gen messenger ... neintuind noi in fapt, ce doreste el a puncta!

Dar ca sa ne mai aducem aminte ... cu cateva zile in urma, pescarul nostru de crap, Bogdan, la nici 10 secunde de la lansare, pe Musura, umfla la porumb o frumoasa stiuca de Dunare!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de ionutniculae » 21 Oct 2010, 09:13

bogdan25 scrie:Cam bine ce? voblarul sau Mircea ?????????......ca stiuca este in photoshop cum am mai spus =))
cam bine realizata pozain ....... :D
Never give up

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”