Sulina

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Sulina

Mesaj de craparulsef » 18 Oct 2010, 16:12

ionutniculae scrie:Adevarul mircea, mai rar asa curatenie, pacat ca doar catalin a fost pe gustul tau...
P.S. : a fost o placere si in acelasi timp o mare onoare sa campam langa tine, singurul dezavantaj e ca nu mai scapi de noi :D


Catalin e tipicar ca si mine...nu lasa nimic la intamplare, este foarte ordonat, disciplinat si mai ales foarte atent in a nu face greseli.
Nu de putine ori greselile facute in delta, la distante mari de orice asezare, pot fi pentru prima si ultima oara!!! Pe apa, in barca de exemplu, nu ai voie sa gresesti!
Si tot asa putem continua cu exemplele...dar revenind la fondul problemei si mai ales la "gusturi" impreuna cu voi intradevar am descoperit ... un vin deosebit, din care sper sa mai am ocazia sa gust. In ce priveste "amenintarea" de a nu mai scapa de voi...eu va astept in delta, in zona Sulina, ori de cate ori va face placere!
Ultima oară modificat 18 Oct 2010, 17:33 de către craparulsef, modificat 1 dată în total.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Sulina

Mesaj de craparulsef » 18 Oct 2010, 16:18

cosmin79 scrie: ... Banuiesc ca nu a fost timp si pentru Bazin. Sunt curios... ce o mai fi pe acolo?
Dimineata plec si eu la o pescuiala. Din pacate cred ca e cam ultima din sezonul asta. Daca am noroc ca data trecuta o sa pun si eu niste poze pe forum. Asta asa ca sa vedeti si cum arata crapii de munte.

La bazin intradevar nu am fost ... am pescuit pe Musura, Rosu si Rosulet ... personal nu doresc in mod special sa vad crapi de munte, bucuros as fi sai vad pe toti cantonati in delta!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Sulina

Mesaj de craparulsef » 18 Oct 2010, 17:29

Dunarene te contrasalut si eu, ma bucur ca mai revii printre noi ... Ionut asa cum spuneai sa continuam ....

Spuneam mai devreme ca e foarte important sa fii bine organizat, mai ales in situatia in care campezi pentru mai multe zile, punand totul in ordine vei gasi orice accesoriu, indiferent de natura lui, la orice ora din zi sau din noapte. Insasi tabara trebuie bine asezata...Pe scurt cateva imagini cred eu sugestive...
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: Sulina

Mesaj de ionutniculae » 18 Oct 2010, 21:25

mircea ceea ce eu am descoperit in delta acum e ceva unic, adika am descoperit oameni
au mai fost unele exemple, dar f rare
nu ai cum sa nu revii, e boala curata
ce e intre tine si catalin 'nu ma bag' :D :D , dar e klar ca este destul de tipicar, dar nu ca tine
sincer pana acum mi se parea obositor sa fi atat de ordonat, dar dupa ce am vazut la tine, ce pot sa iti spun e ca da frumos
Never give up

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Sulina

Mesaj de craparulsef » 19 Oct 2010, 20:39

ionutniculae scrie:mircea ceea ce eu am descoperit in delta acum e ceva unic, adica am descoperit oameni,
au mai fost unele exemple, dar foarte rare...nu ai cum sa nu revii, e boala curata...
Ma bucur sincer ca nu ati fost dezamagiti, altfel spus toti cei ce au trecut pe la tabara noastra s-au simtit excelent ... echipa deltaicilor si-a facut si anul acesta datoria de gazde primitoare, dar ca sa nu para de poveste voi ilustra cu cateva imagini, ale unor noi prieteni de nadejde, care ca si voi, m-au intalnit pe net si au avut curajul de a se aventura pana la Dunarea Veche. Sunt convins ca, multi altii, cu care am vorbit la telefon si care au promis ca vor veni dar nu au facut-o, acum regreta!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
bogdan25
membru activ
membru activ
Mesaje: 83
Membru din: 22 Feb 2010, 00:56

Re: Sulina

Mesaj de bogdan25 » 19 Oct 2010, 21:05

Noroc pt. cei care l-au prins si pe Coto si pe Tutu(MARII BUCATARI )ca au putut manca ceva BUN facut cu apa de la "izvorul 7" (sigur nu-i photoshop se vede dupa satisfactia lui Mircea):!: :!: ;)
Ultima oară modificat 19 Oct 2010, 21:36 de către bogdan25, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
cosmin79
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 16 Mai 2010, 14:25
Localitate: Piatra Neamt
Contact:

Re: Sulina

Mesaj de cosmin79 » 19 Oct 2010, 21:19

Baieti buni baietii astia din Moldova. o:-)
Capitane da pe nea Sioma tot nu l-am vazut prin poze. El nu sta la pozat? S-a molipsit de la Florin?

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Sulina

Mesaj de craparulsef » 19 Oct 2010, 21:27

cosmin79 scrie:Baieti buni baietii astia din Moldova. o:-)
Capitane da pe nea Sioma tot nu l-am vazut prin poze. El nu sta la pozat? ...
Daca te-ai fi uitat mai atent in pagina ... 24 de exemplu, la imaginea cu textul ,"Sapat, greblat, tasat, acoperit cu folie ", l-ai fi vazut pe nea Sioma !!!
Ultima oară modificat 20 Oct 2010, 00:00 de către craparulsef, modificat 1 dată în total.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Sulina

Mesaj de craparulsef » 19 Oct 2010, 23:55

bogdan25 scrie:Noroc ... ca au putut manca ceva BUN facut cu apa de la "izvorul 7" (sigur nu-i photoshop se vede dupa satisfactia lui Mircea)...
Am sa va povestesc pe scurt istoria "izvorului 7"....

Vine intr-o zi de vara la Dunarea Veche ... o cucoana de la Bucuresti, care-l intreaba pe nea Sioma cu ce apa a facut borsul de peste, la care mosul hatru ii raspunde..."cu apa de la izvorul 7". In mod evident apa era din balta, dar femeia neincrezatoare a vrut sa vada izvorul :-?? . Nea Sioma care pe atunci era mai tanar i-a propus sa mearga impreuna pe jos pana la canalul Magearu ... adica acolo unde chipurile se afla izvorul cu bucluc! Intelegand cucoana ca are de mers cam vreo 5 statii de autobuz, a renuntat si astfel nea Sioma a scapat basma curata! Greseala lui a fost ca a povestit la multi patania!!! De atunci am avut de patimit cu femeile simandicoase de pe continent, in sensul ca nu de putine ori, a trebuit sa mancam bors de peste facut cu apa plata de la bidon ~x( .
Mai nou anul acesta, Irina a scos ochii la toti pestii ce urmau sa intre in cazan...intrebata de noi de ce face acest lucru a raspuns ca nu suporta sa se uite pestii la ea din farfurie?!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Sulina

Mesaj de gor965 » 20 Oct 2010, 08:38

craparulsef scrie:.....
Mai nou anul acesta, Irina a scos ochii la toti pestii ce urmau sa intre in cazan...intrebata de noi de ce face acest lucru a raspuns ca nu suporta sa se uite pestii la ea din farfurie?!
:)) :)) :))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Sulina

Mesaj de timer » 20 Oct 2010, 12:10

"Mai nou anul acesta, Irina a scos ochii la toti pestii ce urmau sa intre in cazan...intrebata de noi de ce face acest lucru a raspuns ca nu suporta sa se uite pestii la ea din farfurie?!"
Acu depinde cat erau ei de mari in farfuria doamnei..Ca asta din poza(si are ochi,nu gluma) parc-ar zice:Bey,nu vedeti ca n-am loc aci? :)
http://www.bucataras.ro/uploads/modules ... 23d7d3.jpg

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Sulina

Mesaj de craparulsef » 24 Oct 2010, 09:42

Strasnica, echipa de la Roman ... dar, cu nimic mai prejos, cea de la Caracal ...
Ultima oară modificat 24 Oct 2010, 10:16 de către craparulsef, modificat 1 dată în total.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Sulina

Mesaj de Sebastian » 24 Oct 2010, 09:58

frumos... 8-> si evident ,ca de obicei ,perfecta organizarea.

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: Sulina

Mesaj de cosmin mihut » 24 Oct 2010, 12:03

Nea Mircea sa n-e zici si noua niste arii (secrete )din opera lui nea Sioma ...tare bine mai arata.
MERCEDES S

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Sulina

Mesaj de craparulsef » 24 Oct 2010, 12:30

cosmin mihut scrie:Nea Mircea sa n-e zici si noua niste arii (secrete )din opera lui nea Sioma ...tare bine mai arata.

Aria secreta a borsului magic in 20 de acte...ar fi una dintre ele si mai sunt cateva simfonii bahice moderato si niste cantonete malasolciene, andante sau al dente nu mai retin exact....Uite si autorul ... ca tot am fost criticat ca nu apare in imagini.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”