Discutii "colaterale" !

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Laurentiu » 07 Feb 2012, 17:08

zfcristian scrie:Am eu 2 tamburi incarcati cu un 0,25 mm maroniu la tine la magazin Dane , care per total e un fir ok pana am luat pentru linia principala Krystonite de 0,25 mm si ..... :D surpriza m-au pacalit astia de la Kryston mi-au dat un fir mult mai subtire ai dracu >:)


Ca drept dovada ca era supradimensionat. :))


Cam acelssi lucrul si cu mtx 12 transformate peste noapte in mtx 14, precum Fat-Frumos din poveste. :))

Deja te cam incurci in minciunele si nu e frumos. :^O
Ultima oară modificat 07 Feb 2012, 17:13 de către Laurentiu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 07 Feb 2012, 17:13

Laurentiu scrie:Sa fie clar: tu l-ai facut praf. Eu numai mi-a exprimat o parere cu care nu ai fost de acord. Te rog sa recitesti topicul de la inceput. Pe tine te-a deranjat ca am pus leadcore in loc de tija rupta.
Apoi ai inceput sa pui gaz pe foc.
Nu ! Ai spus :
"ca ai pescuit doua zile si ai rupt 10 tije" ( la momitoare ...)
"cine are timp sa schimbe tije?" ( numai fraierii ... )
"leadcorul este mai practic'' ( fara nicio legatura cu topicul )
" ca eu mint pe alte topicuri legat de echipament" ( alta zapaceala fara rost ... )
"ca o dau la intors atunci cand incercam sa-ti explic destinatia tijelor" ( pe care le-ai folosit ca si leadcorul fara sa ai nevoie ...)

P.S. esti clona ? ;)

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Laurentiu » 07 Feb 2012, 17:14

Tu si cu Petcu aveti un fix cu clonele?
Daca eram clona ma ardea Gore de mult.

Apropo: reteta aia de mamaliga cu care te tot impaunezi tot a Baboierului e?

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 07 Feb 2012, 17:16

zfcristian scrie:Am eu 2 tamburi incarcati cu un 0,25 mm maroniu la tine la magazin Dane , care per total e un fir ok pana am luat pentru linia principala Krystonite de 0,25 mm si ..... :D surpriza m-au pacalit astia de la Kryston mi-au dat un fir mult mai subtire ai dracu >:)
Incearca sa le masori cu un micrometru . Chiar te rog .
Puteam sa-ti dau si eu un fir mai subtire daca doreai. :D Poate este o gresala . Te rog sa verifici masurand.

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Alexandru Mihai » 07 Feb 2012, 17:17

Dane ... Laurentiu nu e clona...sta pe langa strandul Drumul Taberei...si cand isi cumpara lansete nu le incearca el...il pune pe vanzator sa arunce de proba... :D

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Laurentiu » 07 Feb 2012, 17:18

Nu e nicio greseala, eu zic sa mananci tamburul dupa cum ai afirmat mai sus. I-a cu lamaie sa nu ti se aplece si sa-ti treaca pana la concurs. :))

P.s. asta cu proba vanzatorului m-a facut sa lesin de ras. =)) =))
De unde naiba ai scoso? :))

Hai ca ne distram pe cinste pe viforul asta. >:)
Ultima oară modificat 07 Feb 2012, 17:25 de către Laurentiu, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 07 Feb 2012, 17:21

Laurentiu scrie:Tu si cu Petcu aveti un fix cu clonele?
Daca eram clona ma ardea Gore de mult.

Apropo: reteta aia de mamaliga cu care te tot impaunezi tot a Baboierului e?
Cand dadeam eu cu mamaliga aia nu te inventasei nici macar tu ! :D
Nu exista internet darmite clone ! :D

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Laurentiu » 07 Feb 2012, 17:23

Asa e. La tine s-a inventat pescuitul modern. Pana atunci dadeam cu nuia de alun si cu bolduri indoite. Ave Mitranescu ca ne-a modernizat cu niste kitsch-uri si se supara cand constatam greselile lui.
Ultima oară modificat 07 Feb 2012, 17:24 de către Laurentiu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de zfcristian » 07 Feb 2012, 17:23

Dane, eu nu vreau polemici cu nimeni si nu stau sa masor ca nu are rost, singura chestie este ca de-a lungul timpului am luat atatea tepe cand vine vorba de accesoriile de pescuit incat am ajuns la concluzia ca cel mai bine e sa faci experimentele pe pielea ta si sa tii concluziile pentru tine .
Diferenta este majora si sesizabila la mana foarte clar , daca nu ajung diseara prea tarziu acasa o sa iti trimit prin curier 1 metru de krystonite de 0,25 , din ce stiu eu Krystonite nu are diametru mai mic cel putin nu am vazut la noi si eventual si 1 metru din firul luat din magazin cu rugamintea sa faci tu publice masuratorile ?
Deal ?!?
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Laurentiu » 07 Feb 2012, 17:39

Si ca sa incheiem, sa nu o ducem aiurea cu discutia asta...
Eu, personal, am avut o mare admiratie si respect fata de tine D.M.
Ca sa vezi ca nu mint poti sa-mi iei posturile mele de inceput la citit.
Chiar imi facea placere sa vin la tine la magazin cand te prindeam pe acolo sa-mi dai niste sfaturi.
In sine mea eram importiva celor care te blamau, vorbesc de cei din grupurile competitionale adverse.
Mai aruncam o goanga pe ici pe colo, si la un moment dat nu-s de unde ti s-a parut tie ca as avea ceva cu tine si hakuyo si ai pus tunurile pe mine.
Ei, de atunci ti-ai dat arama pe fata si din omul cu vorba si privirea blajina s-a dezvelit un tip plin de el, arogant care nu suporta niciun fel de critica.
Nu o sa-ti mai raspund decat in clipa cand o sa-ti dai seama ca am dreptate.
Asta e...
Ultima oară modificat 07 Feb 2012, 17:40 de către Laurentiu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
vioreld2008
senior
senior
Mesaje: 214
Membru din: 24 Sep 2008, 21:10

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de vioreld2008 » 07 Feb 2012, 17:39

Laurentiu scrie:Nu e nicio greseala, eu zic sa mananci tamburul dupa cum ai afirmat mai sus. I-a cu lamaie sa nu ti se aplece si sa-ti treaca pana la concurs. :))

P.s. asta cu proba vanzatorului m-a facut sa lesin de ras. =)) =))
De unde naiba ai scoso? :))

Hai ca ne distram pe cinste pe viforul asta. >:)

Dupa ce ca esti spargator de topicuri nici macar "tinere de minte" nu ai ;). In urma cu aproape 1 an jumate ti-am vandut niste PL-uri si ai fost intersat si de lansetele care le aveam la vanzare ( niste Ron Thompson ). Am mers pe malul lacului sa incerci lansetele ai luat una in mana ai "zbenguit-o" ca pe o undita si mi-ai zis ca este prea tare pentru tine :)) . Ti-am sugerat sa arunci totusi cu ea sa vezi ca nu este chiar atat de tare si tu mi-ai spus sa arunc eu ca tu nu esti un aruncator atat de bun, ca tu nu te descurci cu aruncarile atat de bine.


P.S. : Sper ca ti-am reimprospatat memoria :)) !
Dinu Viorel

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Laurentiu » 07 Feb 2012, 17:48

Pl-urile mi le-ai vandut acum doi ani, si da, te-am pus sa arunci cu ele deoarece mi-a fost frica sa nu le rup, eu nefiind obisnuit cu lansetele. Nu e nicio rusine ca te-am rugat sa arunci tu cu ele. Si nici nu am afirmat ca sunt un mare aruncator de unde ai tras tu concluzia asta? Credeam ca omu se refera la vanzatorul din magazin. Si daca imi aduc aminte, din punct de vedere comercial am fost corect cu tine, ba chiar ai mai luat ceva de la mine.. nu inteleg de ce ma ataci, ca am fost corect cu tine.
A.., pardon, am omis, esti in carp zone, esti unul dintre cotizanti si trebuia sa zici si tu ceva sa te bagi in seama. Tu esti unul dintre cei care nu se duc decat de doua ori pe an la pescuit, dar cotizant cu acte in regula. Este? :))

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 07 Feb 2012, 17:51

zfcristian scrie:Dane, eu nu vreau polemici cu nimeni si nu stau sa masor ca nu are rost, singura chestie este ca de-a lungul timpului am luat atatea tepe cand vine vorba de accesoriile de pescuit incat am ajuns la concluzia ca cel mai bine e sa faci experimentele pe pielea ta si sa tii concluziile pentru tine .
Diferenta este majora si sesizabila la mana foarte clar , daca nu ajung diseara prea tarziu acasa o sa iti trimit prin curier 1 metru de krystonite de 0,25 , din ce stiu eu Krystonite nu are diametru mai mic cel putin nu am vazut la noi si eventual si 1 metru din firul luat din magazin cu rugamintea sa faci tu publice masuratorile ?
Deal ?!?
Am spus chiar ca te rog . Ambele fire.
Curierul costa prea mult ... si nu are rost momentan. Poate gasim alta cale.
Sa nu fie cel de la mine un 0,30 , sa se fi gresit tamburii. Sunt sigur ca este o gresala. Firele se pot masura de oricine, oricand ,la magazin ...

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 07 Feb 2012, 18:01

Laurentiu scrie:Si ca sa incheiem, sa nu o ducem aiurea cu discutia asta...
Eu, personal, am avut o mare admiratie si respect fata de tine D.M.
Ca sa vezi ca nu mint poti sa-mi iei posturile mele de inceput la citit.
Chiar imi facea placere sa vin la tine la magazin cand te prindeam pe acolo sa-mi dai niste sfaturi.
In sine mea eram importiva celor care te blamau, vorbesc de cei din grupurile competitionale adverse.
Mai aruncam o goanga pe ici pe colo, si la un moment dat nu-s de unde ti s-a parut tie ca as avea ceva cu tine si hakuyo si ai pus tunurile pe mine.
Ei, de atunci ti-ai dat arama pe fata si din omul cu vorba si privirea blajina s-a dezvelit un tip plin de el, arogant care nu suporta niciun fel de critica.
Nu o sa-ti mai raspund decat in clipa cand o sa-ti dai seama ca am dreptate.
Asta e...
Pai uite ce faci cu "goangele" tale ... il faci pe Viorel cotizant .
Arama pe fata mea o sa o cunosti candva. Promit. ;)
Daca nu stiai eu sunt baiat de treaba cu oamenii sanatosi la cap. Nu ma cunoaste nimeni in cealalta varianta pentru ca nu a existat ocazia.
Primesc critici ,ca si in acest topic, de la persoane cu discernamant care stiu ce vorbesc . Pe fitilisti nu pot sa ii suport.
Si te rog sa ma crezi ca nu sunt arogant nici macar cu ei .

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Alexandru Mihai » 07 Feb 2012, 18:04

Laurentiu scrie:Pl-urile mi le-ai vandut acum doi ani, si da, te-am pus sa arunci cu ele deoarece mi-a fost frica sa nu le rup, eu nefiind obisnuit cu lansetele. Nu e nicio rusine ca te-am rugat sa arunci tu cu ele. Si nici nu am afirmat ca sunt un mare aruncator de unde ai tras tu concluzia asta? Credeam ca omu se refera la vanzatorul din magazin. Si daca imi aduc aminte, din punct de vedere comercial am fost corect cu tine, ba chiar ai mai luat ceva de la mine.. nu inteleg de ce ma ataci, ca am fost corect cu tine.
A.., pardon, am omis, esti in carp zone, esti unul dintre cotizanti si trebuia sa zici si tu ceva sa te bagi in seama. Tu esti unul dintre cei care nu se duc decat de doua ori pe an la pescuit, dar cotizant cu acte in regula. Este? :))
IN CARP ZONE NU EXISTA COTIZATIE...ai inteles?...ce tu nu ai invat despre pescuit...Viorel a si uitat...

ps: sar si eu pentru el , coleg si partener de pescuit...deci...nu sunt cotizant...
ps: anul trecut am fost de 3 ori la pescuit...ai gresit numarul...

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”