Discutii "colaterale" !

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de zfcristian » 07 Feb 2012, 18:07

Despre curier nu iti face griji , ma descurc .
Hai sa iti spun istoria tamburilor aia ca sa vezi ca nu este o incurcatura .
Vroiam sa incerc in toamna trecuta - iarna o mulineta windcast in comaparatie cu o Shimano Navi pe care o aveam deja in ideea de a lua un set de 4 mulinete noi .
M-am gandit ca cel mai bine sa le testez este sa folosesc aceleasi bete, acelasi aruncator , aceiasi plumbi , (de la tine ) si de care sunt multumit si binenteles acelasi fir .
Din pacate nu am putut sa merg personal la tine la magazin dar am trimis soferul care la cate drumuri si scule/accesorii de pescuit a cumparat se pricepe mai bine ca multi de pe aici cu un mesaj clar : vreau sa umplii ambii tamburi cu fir fluo de 0,25 de la Dan Mitranescu .
Odata ajuns la magazin m-a sunat, am vorbit cu o doamna care mi-a spus ca singurul fir disponibil e 0,25 mm maro pe care l-am si luat si uite asa am ajuns la povestea de azi .
Acum ca m-a pacalit vanzatoarea cum spuneai tu la un moment dat "ca vindea monofilament teflona sau ceva de gen pentru ca asta se cere" sau ca a facut-o din greseala greu de spus dar fiind singurul fir de 0,25....
Restul e cancan iar Krystonite-ul mult mai subtire !!!
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Madalin Dirla » 07 Feb 2012, 18:09

Dupa ce ca esti spargator de topicuri nici macar "tinere de minte" nu ai ;). In urma cu aproape 1 an jumate ti-am vandut niste PL-uri si ai fost intersat si de lansetele care le aveam la vanzare ( niste Ron Thompson ). Am mers pe malul lacului sa incerci lansetele ai luat una in mana ai "zbenguit-o" ca pe o undita si mi-ai zis ca este prea tare pentru tine :)) . Ti-am sugerat sa arunci totusi cu ea sa vezi ca nu este chiar atat de tare si tu mi-ai spus sa arunc eu ca tu nu esti un aruncator atat de bun, ca tu nu te descurci cu aruncarile atat de bine.
P.S. : Sper ca ti-am reimprospatat memoria :)) !

E ca si cum te-ai duce in targ la vitan sa-ti cumperi o masina si-l pui pe vanzator sa o conduca ca tu nu te pricepi.......
=)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :))

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 07 Feb 2012, 18:19

Un moderator ce poate sa spuna ?

Personal eu nu mai accept acest personaj care in aproape 900 de postari nu spune absolut nimic .A se vedea posturile user-ului. Numai aberatii.
Vreau sa fiu politicos si sa port discutii civilizate si vine un zero total sa ma besteleasca datorita convulsiilor din capul sau.

Omul nu are nimic de pierdut din aceste discutii , din zero nu mai ai ce sa scazi , dar eu nu vreau sa ma cobor la astfel de anturaje.

Ce pot sa fac ca sa nu depasesc conditiile site-ului si totusi sa rezolv aceasta problema ?

Avatar utilizator
vioreld2008
senior
senior
Mesaje: 214
Membru din: 24 Sep 2008, 21:10

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de vioreld2008 » 07 Feb 2012, 18:19

Laurentiu scrie:Pl-urile mi le-ai vandut acum doi ani, si da, te-am pus sa arunci cu ele deoarece mi-a fost frica sa nu le rup, eu nefiind obisnuit cu lansetele. Nu e nicio rusine ca te-am rugat sa arunci tu cu ele. Si nici nu am afirmat ca sunt un mare aruncator de unde ai tras tu concluzia asta? Credeam ca omu se refera la vanzatorul din magazin. Si daca imi aduc aminte, din punct de vedere comercial am fost corect cu tine, ba chiar ai mai luat ceva de la mine.. nu inteleg de ce ma ataci, ca am fost corect cu tine.
A.., pardon, am omis, esti in carp zone, esti unul dintre cotizanti si trebuia sa zici si tu ceva sa te bagi in seama. Tu esti unul dintre cei care nu se duc decat de doua ori pe an la pescuit, dar cotizant cu acte in regula. Este? :))

1. Nu mai stiam exact acum cat timp ti le-am vandut.....
2. Mai citeste odata postarea sa vezi ca eu NU te-am laudat ca esti un aruncator bun ! Din contra tu mi-ai spus ca tu NU TE PRICEPI !
3. Eu sunt membru Carpzone cu acte in regula neplatitor de "cotizatie" ;)
4. Din punct de vedere comercial , da ai fost corect.
5. Scuza-ma ca-ti spun dar esti cam distrugator de scule 8-10 tije in 2 partide de pescuit amicale ( in care tu schimbi lansete de cateva ori pe zi :)) ) ?

Eu la ultimul concurs in jur de 96 de ore nu stiu daca am schimbat 10 tije la aprox. 300 de aruncari :)) ( am martori cei 2 parteneri )
Dinu Viorel

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Laurentiu » 07 Feb 2012, 18:25

Cu ce sunt fitilist, ma rog? Sau tu consideri un fitilist, omul care spune un adevar care pe tine te deranjeaza? Recunoaste ca nu esti in stare sa-ti insusesti o critica.
Si ce faci, ma ameninti sau cum? :D Ca nu prea ma inteles sensul propozitiei tale... :-@

Si am rugamintea sa nu ma jignesti deoarece eu nu te-am jignit. Dar de fapt ajungi la postul meu, cu arama pe fata.
Hai pa, campionule. Ai devenit neinteresant. Vezi ca exista un buton de ignore, foloseste-l cu incredere pt mine.

Viorele, atunci nu avea rost postul tau, l-ai facut gratuit din spirit de echipa si nu prea e corect.

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 07 Feb 2012, 18:36

zfcristian scrie:Despre curier nu iti face griji , ma descurc .
Hai sa iti spun istoria tamburilor aia ca sa vezi ca nu este o incurcatura .
Vroiam sa incerc in toamna trecuta - iarna o mulineta windcast in comaparatie cu o Shimano Navi pe care o aveam deja in ideea de a lua un set de 4 mulinete noi .
M-am gandit ca cel mai bine sa le testez este sa folosesc aceleasi bete, acelasi aruncator , aceiasi plumbi , (de la tine ) si de care sunt multumit si binenteles acelasi fir .
Din pacate nu am putut sa merg personal la tine la magazin dar am trimis soferul care la cate drumuri si scule/accesorii de pescuit a cumparat se pricepe mai bine ca multi de pe aici cu un mesaj clar : vreau sa umplii ambii tamburi cu fir fluo de 0,25 de la Dan Mitranescu .
Odata ajuns la magazin m-a sunat, am vorbit cu o doamna care mi-a spus ca singurul fir disponibil e 0,25 mm maro pe care l-am si luat si uite asa am ajuns la povestea de azi .
Acum ca m-a pacalit vanzatoarea cum spuneai tu la un moment dat "ca vindea monofilament teflona sau ceva de gen pentru ca asta se cere" sau ca a facut-o din greseala greu de spus dar fiind singurul fir de 0,25....
Restul e cancan iar Krystonite-ul mult mai subtire !!!
"Vanzatoarea" este sotia mea , iar treaba cu firul textil era o gluma ...
Singurul fir dispobibil DE 0,25 !!! este cel maro . Adica fir de 0,25 avem numai maro si nu galben asa cum era comanda initiala.
Aceiasi situatie este si acum deoarece firele imi vin la sfarsitul lui Februarie.
Si acum am tot numai 0,25 maro pe care il folosesc la concursul de casting unde ,conform regulamentului , oricine poate verifica grosimea firului putand anula rezultatele daca difera de 0,25 . Nu riscam atat !
Totodata am si 0,30 maro.
Parerea mea este ca a fost o gresala si a fost folosit firul de 0,30 . Sunt sigur!
Daca presupunerile mele sunt adevarate imi cer scuze oricum pentru ca vina mai mult ca sigur este a noastra in aceasta situatie, gresind tamburii .
Rugamintea mea este sa aduceti tamburii de la mulinete la magazin ( nu mostrele ) pentru a schimba tot firul.

Avatar utilizator
vioreld2008
senior
senior
Mesaje: 214
Membru din: 24 Sep 2008, 21:10

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de vioreld2008 » 07 Feb 2012, 18:39

Laurentiu scrie:Cu ce sunt fitilist, ma rog? Sau tu consideri un fitilist, omul care spune un adevar care pe tine te deranjeaza? Recunoaste ca nu esti in stare sa-ti insusesti o critica.
Si ce faci, ma ameninti sau cum? :D Ca nu prea ma inteles sensul propozitiei tale... :-@

Si am rugamintea sa nu ma jignesti deoarece eu nu te-am jignit. Dar de fapt ajungi la postul meu, cu arama pe fata.
Hai pa, campionule. Ai devenit neinteresant. Vezi ca exista un buton de ignore, foloseste-l cu incredere pt mine.

Viorele, atunci nu avea rost postul tau, l-ai facut gratuit din spirit de echipa si nu prea e corect.
Laurentiule, am intervenit pentru ca prea te dai ce nu esti ;) si da am facut-o si din spirit de echipa, sa fiu corect. :)
Dinu Viorel

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de zfcristian » 07 Feb 2012, 18:45

O greseala umana este scuzabila si poate aparea in orice domeniu pentru ca pana la urma doar cine nu munceste nu greseste .
Imi cer scuze pentru "dezordinea creata aici " le accept si pe ale tale iar cand vremea va permite voi veni sa iau plumbi o sa accept si oferta ta de schimbare a firelor !
Sa ne auzim cu bine !
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 07 Feb 2012, 18:53

Laurentiu scrie:Cu ce sunt fitilist, ma rog? Sau tu consideri un fitilist, omul care spune un adevar care pe tine te deranjeaza? Recunoaste ca nu esti in stare sa-ti insusesti o critica.
Si ce faci, ma ameninti sau cum? :D Ca nu prea ma inteles sensul propozitiei tale... :-@

Si am rugamintea sa nu ma jignesti deoarece eu nu te-am jignit. Dar de fapt ajungi la postul meu, cu arama pe fata.
Hai pa, campionule. Ai devenit neinteresant. Vezi ca exista un buton de ignore, foloseste-l cu incredere pt mine.

Viorele, atunci nu avea rost postul tau, l-ai facut gratuit din spirit de echipa si nu prea e corect.
Mai Laurentiu eu nu te cunosc pe tine , dar tu ma cunosti. Este usor sa faci aluzii impertinente atat timp cat nimic nu ai de spus si de pierdut. NIMIC !


Da te amenint !
Am sa fac tot ce-mi sta in putere ca personaje care sub anonimat isi bat joc de oameni sa fie eliminate de pe forumuri.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de gor965 » 07 Feb 2012, 19:10

Dan Mitranescu scrie:Un moderator ce poate sa spuna ?
................
Un moderator a mutat discutiile off-topic si are rugamintea sa nu le escaladati ! Nu mai bine va intalniti voi la magazin si va spuneti ce aveti de spus, fata in fata...barbateste ?...intreb si eu asa ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 07 Feb 2012, 19:11

zfcristian scrie:O greseala umana este scuzabila si poate aparea in orice domeniu pentru ca pana la urma doar cine nu munceste nu greseste .
Imi cer scuze pentru "dezordinea creata aici " le accept si pe ale tale iar cand vremea va permite voi veni sa iau plumbi o sa accept si oferta ta de schimbare a firelor !
Sa ne auzim cu bine !
Acum este prima data cand vad utila aparitia lui Laurentiu pe forum. :D
A rezolvat o neintelegere de care nu aflam daca nu era el !

P.S. Trebuia anuntata problema de cand a fost sesizata. Se rezolva mai repede ... :)

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Discutii "colaterale" !

Mesaj de Alexandru Mihai » 07 Feb 2012, 19:12

Amin!

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de zfcristian » 07 Feb 2012, 19:15

Dan Mitranescu scrie:P.S. Trebuia anuntata problema de cand a fost sesizata. Se rezolva mai repede ... :)
Am observat abia acum cateva zile cand mi-a venit firul Krystonite !
Sa auzim de bine !
Si cum a zis Maxx mai sus : Amin !!!
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Laurentiu » 07 Feb 2012, 19:38

D.M., am rugamintea sa judeci la rece si sa lasi jignirile si plangerile gratuite cum ca as avea ceva personal cu tine, cu brandul pe care il reprezinti sau cu cineva anume, dar cand o persoana ma calca pe deget si nici nu are dreptate, e normal sa ripostez.
Ai sarit ca ars gratuit, cand am confirmat ca o a treia persoana ca se rup tijele. Nu a vrut sa sune nici macar ca o reclamatie, a fost un post unde eu am scris ce am constatat la o intrebare de a ta si cum am remediat problema folosind acelasi momitor dar fara tija. Nu am inteles ce te-a deranjat ca am folosit leadcore pe momitorul tau in loc de tija...Cred ca ai exagerat.. Si tu ai venit ca o floare si subtil ai inceput sa ma intepi si sa ma iei in balon. Sunt destul de receptiv ca sa-mi dau seama de tonul posturilor tale. Ce-ti inchipuiai? Ca stau ca un babalau sa iau bobarnace in nas, gratuit, de la tine fara sa raspund.
Cat despre impresia unora ca ma dau mare pescar....Nu m-am dat nicaieri mare pescar, dar spre mirarea unora ma duc la pescuit de pana la 50-60 de ori pe an. Probabil, prost sa fi si tot inveti ceva in aceste partide. Asta asa ca o completare.

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re:

Mesaj de Dan Mitranescu » 07 Feb 2012, 19:52

Laurentiu scrie:D.M., am rugamintea sa judeci la rece si sa lasi jignirile si plangerile gratuite cum ca as avea ceva personal cu tine, cu brandul pe care il reprezinti sau cu cineva anume, dar cand o persoana ma calca pe deget si nici nu are dreptate, e normal sa ripostez.
Ai sarit ca ars gratuit, cand am confirmat ca o a treia persoana ca se rup tijele. Nu a vrut sa sune nici macar ca o reclamatie, a fost un post unde eu am scris ce am constatat la o intrebare de a ta si cum am remediat problema folosind acelasi momitor dar fara tija. Nu am inteles ce te-a deranjat ca am folosit leadcore pe momitorul tau in loc de tija...Cred ca ai exagerat.. Si tu ai venit ca o floare si subtil ai inceput sa ma intepi si sa ma iei in balon. Sunt destul de receptiv ca sa-mi dau seama de tonul posturilor tale. Ce-ti inchipuiai? Ca stau ca un babalau sa iau bobarnace in nas, gratuit, de la tine fara sa raspund.
Cat despre impresia unora ca ma dau mare pescar....Nu m-am dat nicaieri mare pescar, dar spre mirarea unora ma duc la pescuit de pana la 50-60 de ori pe an. Probabil, prost sa fi si tot inveti ceva in aceste partide. Asta asa ca o completare.
Bine !

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”