educatie

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
scorpion
Veteran
Veteran
Mesaje: 1105
Membru din: 28 Ian 2009, 15:05
Localitate: IASI

Re: educatie

Mesaj de scorpion » 25 Feb 2009, 13:00

avocati ai limbii romane!traim intr-o tara democrata si ne aflam pe un forum de pescuit nu de desbatere a gramaticii limbii romane, atat cat omul nu insulta pe nimeni cred ca totul e in regula, ca mai incurca cateva litere nu cred ca e o problema atat cat intelege toata lumea ce vrea sa spuna,poate atat sunt cunostintele .incercati sa il ajutati poate ca asa invata nu incercati sa-l eliminati ca a lipsit de la ora de romana...

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: educatie

Mesaj de tavimai » 25 Feb 2009, 13:07

costelino scrie:Iulian,nu ai ce sa-i faci.Pana la urma devine distractiv,cat ii mai permite adminul.Tie ti-a zis Iulia,pe Tavimai l-a facut Doamna,hai ca devine interesant.
Ia mai zi mai Gogule,pana vine sezonul poate nu ne plictisim.O sa ajungi in alte trei zile la 200 postari.Tu chiar n-ai ce face la firma aia unde o administrezi.
"Jigneaza"el , asa pribeag ,
Dar ce sa-i fac daca mi-e drag!
Ca sufera in draci precum ologu
De cand infipt ii e microbu !

Poate ca are degetele strambe
Pe tastatura dand "alaturi".
Si chiar de vrea nu poa ca sa se schimbe
Ca nu le poate tine-n haturi !

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: educatie

Mesaj de costelino » 25 Feb 2009, 13:17

scorpion scrie:avocati ai limbii romane!traim intr-o tara democrata si ne aflam pe un forum de pescuit nu de desbatere a gramaticii limbii romane, atat cat omul nu insulta pe nimeni cred ca totul e in regula, ca mai incurca cateva litere nu cred ca e o problema atat cat intelege toata lumea ce vrea sa spuna,poate atat sunt cunostintele .incercati sa il ajutati poate ca asa invata nu incercati sa-l eliminati ca a lipsit de la ora de romana...
Domnule draga,ai dreptate nu suntem la analiza gramaticala a limbii romane,dar din moment ce nu inteleg nimic din ce scrie Gogu cum pot raspunde cand mi se adreseaza?Apropo ,totusi topicul se numeste Educatie,iar daca te implici in el trebuie sa-ti asumi responsabilitatea.

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: educatie

Mesaj de tavimai » 25 Feb 2009, 13:25

scorpion scrie:avocati ai limbii romane!traim intr-o tara democrata si ne aflam pe un forum de pescuit nu de desbatere a gramaticii limbii romane, atat cat omul nu insulta pe nimeni cred ca totul e in regula, ca mai incurca cateva litere nu cred ca e o problema atat cat intelege toata lumea ce vrea sa spuna,poate atat sunt cunostintele .incercati sa il ajutati poate ca asa invata nu incercati sa-l eliminati ca a lipsit de la ora de romana...
Chiar de nu ii fac pe plac ,
Ii dau cate-un bobarnac
Ca rau de limba-si bate joc
Si-i trebe .."ac pentru cojoc "

Ce vezi la el e lucru rar
Si sunt copii in clasele primare
Mai mult ca el ca au habar
Ca-i mai lipsesc ..."doar betisoare"!

Avatar utilizator
scorpion
Veteran
Veteran
Mesaje: 1105
Membru din: 28 Ian 2009, 15:05
Localitate: IASI

Re: educatie

Mesaj de scorpion » 25 Feb 2009, 13:26

nu poti ajuta un om ironizandul ...

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: educatie

Mesaj de tavimai » 25 Feb 2009, 13:38

scorpion scrie:nu poti ajuta un om ironizandul ...
Da nici sa-mi spui acum ca la treizecisi de ani un om mai tre ajutat la acest capitol mai ales ca zice si ca-i administrator!Ce-ai vrea acum?Sa-i duc abecedarul pi Prut sa-l invat?Stie el ,fii linistit , numai ca este destrabalat din cale afara si nu are pic de respect fata de limba romana!Uneori cand vrea scrie cat de cat corect.(urmareste-i postarile!)Omu trebuie sa inteleaga ca il acceptam intre noi cu drag dar sa faca si el cate un pic de efort si de aceea il mai "piscam nitel"!Avertizandu-l si in final eliminandu-l cred ca s-ar face o mare greseala !Eu personal promit sa incetez daca vad si de la el putin interes !

Avatar utilizator
scorpion
Veteran
Veteran
Mesaje: 1105
Membru din: 28 Ian 2009, 15:05
Localitate: IASI

Re: educatie

Mesaj de scorpion » 25 Feb 2009, 13:47

poate omul e talentat in afaceri ...parerea mea este ca daca il corectezi de fiecare data fara a fi ironizat ,se vor vedea si roadele iar daca nu, cu siguranta este rea vointa si atunci va trebui ignorat si apoi va decide singur ce e bine...

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: educatie

Mesaj de toader nicolae » 25 Feb 2009, 14:08

Tavi ,ce crezi tu,ca pe Gigi Becali il da limba romana afara din casa???

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: educatie

Mesaj de tavimai » 25 Feb 2009, 14:35

toader nicolae scrie:Tavi ,ce crezi tu,ca pe Gigi Becali il da limba romana afara din casa???
Daca vad doi magari sigur nu o sa pot sa-ti spun care trage mai tare si nici care e mai incapatanat !Nu pot face eu diferenta asta nici la animale si nici la cei pomeniti de tine dar daca tu citesti ce a scris pescarul nostru(vreau sa zic -intreaga-i opera de pe site) o sa fii tare surprins!La cum pui problema se vede ca-l cunosti numai pe "mediatizatu" da citeste mai omule tot ca sa te spargi de ras ,sa te crucesti dar si sa te lamuresti !Cu greu poti accepta ca un om de 30 de ani poate scoate asemenea "perle" si atatea pe metrul patrat!(si apoi mai zice cate unul ca alalalt n-ar fi chiar roman, da macar e bine ca nu pescuieste !)
Ne-am fi trezit fara sa vrem in C.L. de pescuit si acum ne invata pe toti cum se pune momeala-n carlig! =))

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: educatie

Mesaj de toader nicolae » 25 Feb 2009, 18:12

Tavi, Gogu este oricum omniprezent asa ca stim toti "perlele"lui, dar nu a intrat pe un forum de analiza a gramaticii limbii romane(unde 99%am pica cu brio).Este pe un forum de pescuit ,unde vrea sa se informeze.Daca nu primeste raspuns la intrebari este datorita faptului ca uneori chiar nu intelegem ce vrea.

Avatar utilizator
Nelutu
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 21 Mar 2008, 19:32

Re: educatie

Mesaj de Nelutu » 25 Feb 2009, 21:58

Oameni buni, nu v-ati gandit ca Gogu scrie intentionat atat de gresit gramatical? Aceste perle scrise de el sunt scrise cu atentie, un om normal, oricat de agramatical ar fi, n-ar fi in stare sa scrie atat de pocit, iti trebuie o adevarata stiinta sa potrivesti literele atat de dezordonat. ;)

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: educatie

Mesaj de Coleman » 25 Feb 2009, 22:11

Domnilor,dupa cum probabil ati observat utilizatorul GOGU STERIADE a fost sanctionat cu avertisment pentru anumite posturi si i s-a atras atentia sa nu mai posteze decat ''la subiect'', asa ca va rog frumos si pe dumneavoastra sa reveniti la subiect si sa-l lasati in pace ,pentru ca probabil Dl GOGU va dori sa va raspunda(si eu personal nu doresc acest lucru).
Asa ca doresc sa atrag atentia tuturor utilizatorilor sa incerce sa posteze numai ''la subiect'',pentru ca motivul pentru care ne aflam aici este : PESCUITUL.

Cu stima COLEMAN
TOTUL PENTRU CRAP

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: educatie

Mesaj de gor965 » 25 Feb 2009, 22:32

Analizand la rece ...Gogu a zapacit un forum in 3 zile ,fara sa injure si sa vorbeasca vulgar...asta e bun sa faca spoturi publicitare !...e genial in a atrage atentia ! >:)
Asa ceva se invata greu si cere ceva talent ! ;)
Ultima oară modificat 25 Feb 2009, 22:36 de către gor965, modificat 1 dată în total.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: educatie

Mesaj de costelino » 25 Feb 2009, 22:34

Sa stii ca deja imi lipseste baietelul asta.

Avatar utilizator
eugen
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 10 Mar 2008, 09:31

Re: educatie

Mesaj de eugen » 26 Feb 2009, 00:00

Nu zice de doua ori ca acum apare.

Apropos de subiect, educatia pentru ce era oare?:)

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”