educatie

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: educatie

Mesaj de toader nicolae » 27 Feb 2009, 03:41

Domnule Eugen ,aici nu iti inchide nimeni gura si poti sa spui tot ce ai de spus fara probleme.Eu ma-m certat cu Gore o saptamana pe un topic in care am deranjat un important patron de balta si prieten al domnului Iuga si nu a incercat nimeni sa ma dea afara ,asa ca aici cred ca gresiti(opinia mea).Cu Gogu nici eu nu cred ca s-a procedat bine deoarece el cu siguranta isi va face alt cont si va intra iar.Trebuia inteles ca aici este un forum de pescuit nu de gramatica academica .Dar trebuie inteles ca nu trebuie sa fi doctor ca sa scrii cat de cat citet sau macar sa se vada ca iti dai silinta.

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: educatie

Mesaj de tavimai » 27 Feb 2009, 05:25

Da i-or dat "rosu"la Gogu ?
Si-o iesit el "din teren"?
Care o mai fost "ologu" ?
Lovit iara de... "GALBEN"?

Nu puteau face scumbare !
In galben el sa stea la bare
Sa nu-l imbrace ca pe "mosu"
Asa rapid sa treaca-n rosu !

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: educatie

Mesaj de gor965 » 27 Feb 2009, 10:13

toader nicolae scrie:Domnule Eugen ,aici nu iti inchide nimeni gura si poti sa spui tot ce ai de spus fara probleme.Eu ma-m certat cu Gore o saptamana pe un topic in care am deranjat un important patron de balta si prieten al domnului Iuga si nu a incercat nimeni sa ma dea afara ,asa ca aici cred ca gresiti(opinia mea).Cu Gogu nici eu nu cred ca s-a procedat bine deoarece el cu siguranta isi va face alt cont si va intra iar.Trebuia inteles ca aici este un forum de pescuit nu de gramatica academica .Dar trebuie inteles ca nu trebuie sa fi doctor ca sa scrii cat de cat citet sau macar sa se vada ca iti dai silinta.
1.Dl. Toader , noi nu ne-am certat (sau cel putin eu nu am timp sa ma cert) , am avut doar opinii diferite ...e corect ce spun sau nu ?
2.Gogu - Che Guevara , are avertisment mai oameni buni ...nu ban !!!...si are voie sa posteze respectand regulamentul acestui forum ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: educatie

Mesaj de Coleman » 27 Feb 2009, 18:40

eugen scrie:Dar, totusi, domnu' Coleman, ma scuzati dar nu vreau sa para replica mea altceva decat ceea ce este, acest subiect "Educatie" la ce se refera, mai exact. Pentru, ca eu am crezut ca inseamna educare pescarilor de a nu mai"face misto" unul de altul. Va rog sa ma scuzati daca am inteles gresit.
Cu riscul de a fi si eu sanctionat, nu credeti cumva ca va aplecati prea mult urechea si lasati umarul la lacrimile unora care chiar pe orice novice l-ar pune pe cruce pentru simplul fapt ca nu este ca ei. Cum am mai scris, daca si eu as incepe prin a-mi expune nedumeririle, as fi mai mult ca sigur in aceeasi situatie ca si alte personaje(nu mai dau nume sa nu cumva sa fie considerata incantatie de a aduce aici anumite persoane).
Oricum, din ce am simtit pe aici pe forum, exista o bariera, o fasie mult mai lata ca cea de frontiera intre asi si cei ce vor sa invete. Pacat, an crezut ca ma ve-ti ajuta, dar vazand aceasta atitudine nu prea cred ca va ve-ti apleca si la muritorii de rand.
Am date sigure ca unii dintre asa zisii pescari de C&R de pe aici si chiar depe toate siturile si forumurile de pescuit, nu numai ca au frigiderele pline de peste "pescuit de ei", dar au mai si dat o gramada pe ici pe colo, si ceea ce este mai injositor pentru ei este faptul ca vorbesc urat si pun la zid braconajul si poluarea, dar pe partea cealalta, intind plase, in zona lor de pescuit gasesti mai multe mucuri de tigari ca intr-o tutungerie, asta ca sa nu mai vorbesc de bidoanele de bere, sticlele de vin, apa minerala si pungile de la pachetul de mancare sau cele in care aduc momeli, nade sau altele, pachetelele si recipientele de la (ca nu-mi vine acum) bambinele luminoase, ace, monturi, ambalaje care niciodata nu o sa fie puse inplasa sa plece spreprimul loc amenajat pentru depozitarea deseurilor menajere.
Inca o data scuze ca v-am deranjat clubul, dar nu cred ca este de mine alaturarea cu oameni cu doaua fete, una de vazul lumii si de "trebuie sa fiu si sa fac precum ei ca sa ma accepte".

PS Daca fiecare ar fi facut ceea ce spune ca face, era cu totul alta situatia, si in probleme braconajului si in cea a poluarii.

Respect si aveti grija de mama noastra, natura.

Daca asta ati inteles DUMNEAVOASTRA din acel post e....................trist,dar trist rau de tot.
Din 63 de mesaje nu cred ca sunt 10 ''pe'' subiect,asa ca e bine sa ne oprim aici,eu cel putin asta o sa fac.

P.S. Va rog sa ma contactati pe privat daca considerati ca este necesar sa imi mai spuneti ceva.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
profenster carp
senior
senior
Mesaje: 190
Membru din: 14 Feb 2009, 03:49
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: educatie

Mesaj de profenster carp » 28 Feb 2009, 21:43

PACAT... ai dreptate uitam despre ce vb. dca nu ne intereseaza.Poate ne intrecem in poezii pe viitor,nu?
munca e pentru cine nu stie sa pescuiasca

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: educatie

Mesaj de timer » 01 Mar 2009, 21:51

profenster scrie:PACAT... ai dreptate uitam despre ce vb. dca nu ne intereseaza.Poate ne intrecem in poezii pe viitor,nu?
Mai bine ne intrecem in pescuit marin:
Imagine
Gogule,nu te uita! :-??

Avatar utilizator
profenster carp
senior
senior
Mesaje: 190
Membru din: 14 Feb 2009, 03:49
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: educatie

Mesaj de profenster carp » 01 Mar 2009, 22:06

Da in cazul asta ma bag si eu... cu o lanseta PENN :D :D . Doamne ce as vrea sa fiu acolo sa ma lupt ... apoi sa eliberez sa prinda si altii
munca e pentru cine nu stie sa pescuiasca

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: educatie

Mesaj de nagy victor » 02 Mar 2009, 19:18

pensionarii se pot inscrie ?
:)) =)) :)) =)) :)) =))
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: educatie

Mesaj de timer » 02 Mar 2009, 19:36

nagy victor scrie:pensionarii se pot inscrie ?
:)) =)) :)) =)) :)) =))
E loc destul, se fac inscrieri, atat la peluza,cat si la oficiala... :-?? Stam la rand si tot apucam o bucata de loc... :-??

Avatar utilizator
profenster carp
senior
senior
Mesaje: 190
Membru din: 14 Feb 2009, 03:49
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: educatie

Mesaj de profenster carp » 02 Mar 2009, 21:11

nagy victor scrie:pensionarii se pot inscrie ?
:)) =)) :)) =)) :)) =))
depinde de actiune (parabolica sau progresiva)cred ca se accepta tot ce e trecut de 10oz :D :D :D oare se mai respecta sistemul c&r :?: :!:
munca e pentru cine nu stie sa pescuiasca

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: educatie

Mesaj de nagy victor » 02 Mar 2009, 22:08

nu mai stiu c-o am de mult dar daca o tine de virf pot s-o verific =)) =)) =))
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: educatie

Mesaj de nagy victor » 02 Mar 2009, 22:11

oare mai suntem in topic :-?? 8->
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
profenster carp
senior
senior
Mesaje: 190
Membru din: 14 Feb 2009, 03:49
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: educatie

Mesaj de profenster carp » 02 Mar 2009, 22:44

pai de inceput am inceput binisor darr...poate asa ne dam si noi seama ce inseamna c&r sa mai lasi si la altul cred ca e cel mai corect model de discutie, daca toti pleaca acasa cu asemenea capturi :?: noua ce ne mai ramane :-? :?:
munca e pentru cine nu stie sa pescuiasca

Avatar utilizator
profenster carp
senior
senior
Mesaje: 190
Membru din: 14 Feb 2009, 03:49
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: educatie

Mesaj de profenster carp » 02 Mar 2009, 23:48

uite pescarul nostru cel de toate zilele ~x( ~x( :-w
caricatura4.jpg
munca e pentru cine nu stie sa pescuiasca

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: educatie

Mesaj de toader nicolae » 03 Mar 2009, 00:21

Care prinde o captura ca asta cu siguranta doarme cu ea in pat toata viata.Ina cazul asta C&R NU CRED CA FUNCTIONEAZA. @-) @-) @-) @-)

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”