Esti obsedat sau nu? Lauda-te cu ce ai sa vedem!

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Esti obsedat sau nu? Lauda-te cu ce ai sa vedem!

Mesaj de gor965 » 26 Mar 2009, 01:54

Hai mai Florine ,ptr. o gluma iei foc ...mi-e mila de dusmanii tai ! :D
Parerea mea e ca daca din start iti prezentai arsenalul ,era mai usor de vazut exact unde bati...mai ales ca noi nu suntem englezi si mai mereu facem haz de necaz ! Daca ai mai pus si P.S -ul ala cu nevasta si amanta... ! :))

Toate forumurile pe care le stiu au cate o zona unde se poate discuta "la liber"...respectiv la noi, aici la Diverse ...ce farmec ar avea acest subforum fara off-topic ? :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Esti obsedat sau nu? Lauda-te cu ce ai sa vedem!

Mesaj de tavimai » 26 Mar 2009, 03:11

Domnule Stefan Florin !
Nu ti-a cerut nimeni sa nu mai scrii sau sa ne parasesti !Nu s-a dorit deloc jignirea dumitale si este regretabil ca ai perceput asa !Probabil ca ,citind in graba, nu ai inteles talcul cuvintelor.Mie personal imi faci un favor daca ramai si incerci sa comunici si nu daca ocolesti acest forum.Ceea ce am dorit eu sa exprim este ca nu trebuie sa ne eliminam reciproc chiar daca avem pareri diferite .Prin atitudinea dumitale care suna a "avertisnent" de genul "ori eu ori el"(sau ei),nu este normal sa impresionezi pe nimeni !
Iar dupe ce ne-ai invitat sa ne punem "sculele pe masa",la vedere ,te retragi tinandu-le pe ale dumitale ascunse in magazie ?
Cei care ti-au dat relatii despre sculele lor de pana acum,au dat de inteles ,mai in gluma sau mai serios,ca nu sunt capabili sa concureze cu ceea ce intuiesc ca ai dumneata acolo"departe de casa".Fii insa linistit si ai rabdare ca or sa apara aici altii care isi permit numai scule de firma cu care sa te poti compara !Fanatismul pescarului insa nu se masoara numai in scule !
Lectiile alea cum ca numai dincolo se lucreaza "le-am cam baut" noi romanii de mult ca tot mai multi am apucat sa trecem granita !Si ca sa ma-ntelegi,te invit sa vii inapoi aici in tara sa muncesti tot asa de constiincios ,cum ai fost invatat acolo,"pentru acelasi castig " !!!???? Ce zici se poate? Nu-i asa ca-i SNOB romanul ?Daca-ti dau eu 1000 de lei,roni adica,cum are majoritatea romanilor, vii matale aici sa lucrezi tot asa de constiincios ? Nu ti se pare snobism faptul ca o data trecut granita romanul nu mai este acelasi om si incepe sa dea lectii "incultilor care au ramas in tara"? Sau ca o data plecat ,tot ce a ramas acasa este urat,poluat si de condamnat in comparatie cu "raiurile" de aiurea ? De ce oare romanul stie sa lucreze cum trebuie numai dupa ce trece granita? De ce acolo nu-si permite sa arunce chistoace pe unde-l taie capul ? Este "al naibii de platita munca aici" in tara frate !ASTA-I ADEVARUL!Tristetea mea este data de faptul ca nu se simte nici o imbunatatire adusa de cei "calificati afara" la revenirea in tara si ma refer in primul rand la atitudine !"La reintoarcerea in cotet langa porci, porcul redevine porc"!Importul de bun simt nu prinde la acest popor !Asta este marea durere a mea, si o spun ,chiar daca voi fi pus la zid si comdamnat pentru asta de catre multi aici sau altundeva !
Asa ca lasa te rog supararea si "baga materiale" in continuare ca esti binevenit !Prezinta corect ce este bun si de luat ca model de acolo si sigur vei fi apreciat .Lasa ocara si jignirile vizavi de aceasta tara si popor in seama altora ca sunt destui care abia asteapta sa o faca .

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”