Jud alba

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
RaPpSodIq
membru activ
membru activ
Mesaje: 96
Membru din: 15 Mar 2008, 12:29
Localitate: Alba Iulia

Re: Jud alba

Mesaj de RaPpSodIq » 14 Apr 2009, 19:53

Nu sunteti singurul dezamagit de aps-uri. Toata lumea se pare ca e. Eu de 2 zile m-am intors de la Alba, am fost si la balta de la Aiud, si spre surprinderea mea lucrurile se misca destul de bine. S-a inceput decopertarea, s-a tras curentul, s-a construit o cabanutza, si sper sa nu se impotmoleasca totul cum ne-am obisnuit in tara asta. Daca lucrurile merg pe firul normal Aiudul este un proiect de mare avengura si sunt sigur ca va iesii o balta frumoasa. Din cate am inteles se va incepe proiectul si cu balta de la Noslac si ceva teren pe langa Santimbru dar acestea sunt din surse nesigure, pentru ca vorba e multa, dar fapte......Din pacate abia acum am vazut postarea pentru ca am fost la Alba si nu am avut internet acolo, si imi pare rau pentru ca de stiam mai repede nr de telefon va sunam cand eram la balta. Dar cu viitoarea ocazie o sa va contactez. Nr meu este 0722539192. Pentru discutii de orice fel si alte informatii, va pot sta la dispozitie oricand. Si eu ca si dumneavoastra si ca toti pescarii din judet, speram sa se faca treaba.......pentru ca daca stam sa analizam putin situatia, nu mai avem unde pescui. Asta e adevarul si din pacate doare.
Eu ii vreau, dar ei.....mai greu

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: Jud alba

Mesaj de zamfi » 18 Apr 2009, 13:07

Ok! Legat de Najlac ...se va misca foarte repede treaba si acolo! La Aiud, poate ai fost la "miscarea culturala" pe care a aranjat-o Fane... :D M-a invitat si pe mine la un spritz dar am fost ocupat :( Dar nu se stie niciodata!O zi buna.

Avatar utilizator
dan voicu
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 06 Dec 2008, 21:16

Re: Jud alba

Mesaj de dan voicu » 25 Dec 2009, 13:23

SALUTARI si CRACIUN FERICITla toti albanezii.Si eu sunt din Blaj dar locuiam in Cugir.Acum,din 2000,locuiesc in Spania si doar in vacanta mai vin pe acasa.Anul acesta am fost in august,pana prin 22 .Am fost la pesti pe Tarnava si la"balta la Galos"adica actuala balta a AJVPS Alba,dar nu ma pot lauda cu nici un peste prins.Am pescuit cu boiles si pelets la balta si coropisnita pe Tarnava dar nu am avut nici o trasatura.Plouase cu cateva zile in urma si cat am stat in vacanta apa a fost noroi curat si foarte mare.La balta ziceau ca sunt pesti mari dar o dupa masa intreaga eu am vazut scotandu-se doar 2 sau 3 carasei la fund.Ai o zona frumoasa pe langa stuf dar,erau cei de la politie care erau campati acolo toate weekend-urile.Ai acces la aceasta balta doar daca esti membru AJVPS Alba si in plus trebuie sa platesti o taxa.De fapt ,cred ca in mai toate locurile,trebuie sa platesti o taxa.

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: Jud alba

Mesaj de zamfi » 06 Ian 2010, 21:44

Salutare!Pe Tarnava s-a prins scobar in noiembrie -decembrie. Nu mari ,dar multi! :D La balta aia nu am fost de cel putin 10 ani...In rest Mures si Delta. Rar ,cate o crescatorie gaen Zau sau Daia.

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”