m-am lasat de fumat

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: m-am lasat de fumat

Mesaj de vioril » 05 Mai 2011, 21:29

uite ca a trecut ceva timp si nu mai fumez , ba de unde, ce sa vezi ? nu mai simt nevoia nici de tigara electronica , o mai pufai asa seara la o bere , da am observat ca nu mai e nevoie de ea .

deci am trecut la nefumatori .

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: m-am lasat de fumat

Mesaj de Laurentiu » 05 Mai 2011, 21:46

vioril scrie:deci am trecut la nefumatori .
[-x
Mai ai, nici nu stii cate tentatii mai a de trecut si indurat..

Avatar utilizator
Amos
senior
senior
Mesaje: 244
Membru din: 02 Apr 2010, 14:07
Localitate: Constanța
Contact:

Re: m-am lasat de fumat

Mesaj de Amos » 05 Mai 2011, 21:47

Felicitări. Eu am lăsat ţigările acum 5 ani şi acum de 1 mai, am fumat un trabuc. M-am făcut maimuţă, aşa eram de ameţit. Cel mai naşpa a fost gustul care a persistat toată ziua. Parcă muşcasem un sconcs de cur. Oricum, cred că era şi de la ceapă,.... sau de la mici,... de la bere. Parcă erau şi ceva ouă, nu mai sunt sigur. :-&

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: m-am lasat de fumat

Mesaj de vioril » 08 Mai 2011, 12:22

Amos scrie:Felicitări. Eu am lăsat ţigările acum 5 ani şi acum de 1 mai, am fumat un trabuc. M-am făcut maimuţă, aşa eram de ameţit. Cel mai naşpa a fost gustul care a persistat toată ziua. Parcă muşcasem un sconcs de cur. Oricum, cred că era şi de la ceapă,.... sau de la mici,... de la bere. Parcă erau şi ceva ouă, nu mai sunt sigur. :-&


hai ca le-ai facut terci , e bine de stiut , ms de info =)) =)) =))

Avatar utilizator
dobrin marius
membru activ
membru activ
Mesaje: 108
Membru din: 14 Feb 2009, 10:05

Re: m-am lasat de fumat

Mesaj de dobrin marius » 29 Oct 2011, 16:39

vreti sa va lasati de fumat? angajati-va pe un salariu de 1000 de llei si va lasati sigur asa am patit si eu si uite am 2 ani de cand am uitat de ea [tigara] A FOST FOARTE GREU DAR A TRECUT acu nu mai inteleg fumatorii :))

Avatar utilizator
gikko
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 26 Noi 2011, 16:49

Re: m-am lasat de fumat

Mesaj de gikko » 26 Noi 2011, 16:51

A trecut ceva vreme de la ultima tigara. Le-am rarit incet incet pana am scapat de ele

Avatar utilizator
Clau92
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 14 Dec 2011, 20:53
Localitate: Germany

Re: m-am lasat de fumat

Mesaj de Clau92 » 15 Dec 2011, 23:03

Multa bafta! sa va lasati de fumat, fumatul dauneaza grav sanatatii voastre! foarte bine ca va lasati de fumat ;)
Fir Intins!

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: m-am lasat de fumat

Mesaj de kelu84 » 16 Dec 2011, 00:41

eu am renuntat la fumat anul trecut in decembrie in favoarea unei tigari electronice... taote bune si frumoase, nu am simtit nevoia de tigara, insa dupa 7 luni de tigara electronica incepusem sa ma simt rau, in sensul ca aveam dureri foarte mari de stomac si mergeam la toaleta de cel putin 6-7 ori pe zi. poate pare amuzant si nu intereseaza pe nimeni insa cred ca majoritatea nu merg la toaleta decat acasa.asa eram si eu pana sa am necazul asta si ajunsesem sa nu ma mai intereseze daca sunt acasa sau nu.am mers la doctor, investigatii amanuntite, nu mi-a gasit nimic in fara de gastrita, ficatul marit, splina marita si nu mai stiu ce..am luat tratamentul cu pastile,regim alimentar, nimic....tot la fel.anul acesta fix pe 1 octombrie am mers la o nunta si mi s-a stricat electronica...si am pus tigara naturala in gura...si m-am apucat iar de fumat...si uite ca nu ma ies la toaleta decat de 2 ori pe zi, durerile de stomac au disparut si am slabit din nou caci in timpul cat am fumat electronica am luat vreo 10 kg. nu vreau sa fac anti reclama tigarilor electronice, au si ele avantajele lor, insa parca tot cea naturala este mai sanatoasa...tragand linie niciuna nu este ok insa dintre cele doua o aleg pe cea naturala **==

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: m-am lasat de fumat

Mesaj de pharaoh » 16 Dec 2011, 00:56

Mai omule, tigara electronica este menita, din punctul meu de vedere, sa te ajute sa te lasi de fumat, sa treci acel hop, nicidecum sa o inlocuiasca pe cea clasica. In ziua de azi si sa respiri e nociv :)) , daramite sa mai tragi direct in plamani toate otravurile.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: m-am lasat de fumat

Mesaj de kelu84 » 16 Dec 2011, 23:38

de acord cu tine, asta e menirea ei, si sunt constient ca tocmai datorita faptului ca am tras din ea atata timp m-a dus la situatia in care eram

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”