Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de intef » 01 Mar 2012, 10:28

[quote="florentiniuga"]Sa stii insa ca Diaconescu nu participa nici macar la sedintele partidului.

Sigur,se poate ca Dan Diaconescu intr-adevar sa nu se implice in deciziile partidului,sau,si mai bine,sa nici nu participe la sedinte.Numai ca simpla(sau nu chiar simpla) asociere a numelui sau cu numele partidului imi aprinde un beculet sau imi arata semnul atentiei sporite.Omul poate chiar vrea binele tarii,dar chiar nu are pregatirea necesara.Ce ar putea vorbi el la Bruxelles,cand la postul sau de televiziune rosteste numai aberatii pur teoretice,dar fireste,imposibil de pus in practica.Si eu vreau binele tarii,dar sunt constient ca nu am ce cauta in politica,la fel si bunicul meu stia,dar bietul om era analfabet...Omul asta este incoerent in gandire si exprimare,eu cel putin nu-l pot urmari fara sa obosesc sau sa pierd firul.Nu intamplator am facut intr-un post anterior asocierea numelui sau cu cel al lui Vadim Tudor.Acesta din urma striga intr-un timp ca va incheia problema ungureasca cu mitraliera,Diaconescu spune ca,citez:"Voi deveni un Vlad Tepes-varianta 2012"(de ce 2012...el stie).Nu de gloante sau tepuse avem nevoie,avem nevoie de oameni care odata ajunsi acolo sus,sa respecte legea,sa lupte pentru interesul tarii,nu al familiei,sa inceapa cu educatia si sanatatea(oh Doamne,grele capitole...),sa continue cu justitia,agricultura s.a.m.d. Cu un lucru sunt insa de acord cu Dan Diaconescu.Atunci cand spune (citez) "Visez sa nu mai treaca UDMR pragul electoral".Nu am nimic cu ei ca natie,nu mi-au facut nimic,dar atata timp cat solicita autonomie,vor inscriptii bilingve si scoli in limba lor la noi in tara,ei aici consider ca incep sa "imi faca ceva".Despre partid,nu pot spune nimic,nu au facut inca ceva care sa imi atraga atentia,sau poate nu le-am acordat-o eu.Asta si pentru ca,daca vrei sa le vezi programul,pe site-ul lor,iti apare scris frumos...IN CONSTRUCTIE. Si cred cu toata taria ca atata timp cat programul unui partid ramane "in constructie" cu cateva luni inainte de alegeri,electoratul ramane la procentul la care este acum.Adica,lasand la o parte sondajele marca Dan Diaconescu-Otv,sub pragul electoral.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de florentiniuga » 01 Mar 2012, 13:10

Ooooo! Ma derutezi total din cauza acestor afirmatii simpliste si mult mai populiste decat chiar ale lui DD. :D
Hai sa o luam pe rand. Spune-mi mai intai ce legatura are Radu Popa cu botanicele, ca inafara de faptul ca l-au fotografiat paparazzi cu Romanita Iovan acum vreo 7-8 ani, in rest nu a stat prin parcuri sau gradini.

Despre Dan, poti sa crezi ca nu are pregatirea necesara dar numai pana il cunosti. Iti garantez ca are o minte si o memorie prodigioasa. Insa hai sa zicem ca... atunci spune-mi, o fi oare mai reprezentativ decat Nutzi Basescu sau Jiji Becali la parlamentul european? E la fel de vulgar ca Sorin Oprescu? E tot atat de dispretuitor ca Basescu? Ti-am dat numai exemple de la varful politicii, ca sa ai la ce te gandi.

Spui ca, citez: "avem nevoie de oameni care odata ajunsi acolo sus,sa respecte legea,sa lupte pentru interesul tarii,nu al familiei,sa inceapa cu educatia si sanatatea(oh Doamne,grele capitole...),sa continue cu justitia,agricultura s.a.m.d."
Bun. Ce inseamna sa respecti legea? Sa-i onorezi pe hoti pentru ca au furat cu spor si sa le urezi succes mai departe in viata?
Ce vrei sa spui cu lupta pentru interesul tarii, nu al familiei? Adica familia lui are nevoi, traieste in saracie si vrea la Cotroceni ca sa faca bani? Sa continue cu justitia si agricultura? Aici iti pot spune un NU hotarat. Astea doua capitole trebuie restructurate profund, luate de la 0, pentru ca prima e total corupta oar a doua e inexistenta.

Programul partidului... ei bine, cred ca e singurul partid care are si care prezinta si dezvolta impreuna cu cetatenii un program dar sunt convins ca nu ai insistat si de aceea nu l-ai gasit. E prezentat pe scurt pe www.ppdd.ro iar pe larg si cu lux de detalii e prezentat in fiecare seara pana la 3 dimineata la OTV, numai sa vrei sa te uiti macar o data.
Programele celorlalti unde sunt? Aud numai ca va urma o perioada la fel de grea, din gura tuturor. Apropo, sondajele sunt doar ale celorlalti, Dan nu a dat bani pe asa ceva si (stiu sigur) toate sunt subevaluate in ceea ce-l priveste ca sa nu se descurajeze simpatizantii celorlalti.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de intef » 01 Mar 2012, 21:41

Domnilor dar cititi odata bine.Nu vorbesc de Radu Popa de la PP,vorbeam de Radu Popa de la primarie,in paranteza scrie clar,ce D-zeu?Mana dreapta a lui Oprescu si tartorul Herastraului,de el vorbeam.Pana sa citesc aici pe infopescar,nici nu stiam,nu stiu nici acum si nici nu voi sti maine cine este Radu Popa de la PP.Imi dati exemple ca Oprescu,Udrea,Basescu,Becali(va ajut eu si mai pun acolo Antonescu,Ponta si TOATA CLASA POLITICA din tara asta),fara sa va amintiti ca intr-un post anterior de prin luna decembrie sau ianuarie,spuneam ca nu exista o persoana in tara asta care sa-mi inspire incredere,careia sa fiu convins ca merita sa-i dau votul meu.Justitia si agricultura trebuie reformate de la zero?Dar ce naibii nu trebuie reformat in tara asta,incepand(repet a mia oara) cu mentalitatea?Cu lupta in interesul tarii,nu al familiei,nu ma refeream la Diaconescu(el sper ca nu va ajunge niciodata acolo),ma refeream la cel care va veni dupa Basescu,sa nu faca la fel ca acesta,copii in parlamentul european,vile si asa mai departe.M-am saturat ca Puterea,din oricine ar fi ea compusa,sa traga pentru interesul individual,asta am vrut sa spun.Dan Diaconescu nu intra in calculele mele,dar daca asta se va intampla totusi,sa nu ne mai vaicarim(expresia va apartine) si sa ne acceptam soarta ca natie disperata.Ca Presedinte va fi Ponta,Ceausescu,Antonescu,Diaconescu,Boc,Ungureanu sau Gigi Becali,painea nu va fi mai buna in tara asta in urmatorii 50 de ani.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de florentiniuga » 02 Mar 2012, 00:37

:)) :)) :))
Ei bine stimabile, stiu in cine mai ai incredere. In singur bunul Dumnezeu! Dar El guverneaza in ceruri. Va trebui sa astepti pana urci tu la El pentru ca El nu coboara printre noi. o:-) Deocamdata pare ca e si un pic intors cu spatele vreo cateva decade. [-( ;)
Hai sa fim seriosi. Cineva, vrem - nu vrem, ne place - nu ne place, va fi desemnat sa ne conduca. Pai sa-mi fie iertat, prefer un Diaconescu cu toate defectele pe care i le gasesti dar previzibil si deschis, decat o soparla d'asta politica trecuta prin toate partidele aflate la guvernare in ultimii 20 de ani.

PS In seara asta am asistat la sedinta organizatiei de tineret. E formidabil cum isi gasesc singuri expresia problemelor specifice lor, cum isi cauta rezolvarile si solutiile. Absolut singuri, fara nicio opreliste in gandire. Ei si-au ales singuri reprezentantii in structura de conducere, fara sa le impuna nimeni nimic si totul a durat mai bine de 5 ore cu dezbateri pe cat de aprinse, pe atat de serioase. Jos palaria in fata generatiei care ne va inlocui. Au intre 20-35 de ani si nu viseaza decat sa scape de mizerabilii care ne conduc acum. In ei imi pun sperantele. Partidul asta nu are monstrii crescuti la Stefan Gheorghiu si nu are veleitati politice. Tot ceea ce planuiesc e legat de viata sociala si economica.
Mi-am adus aminte, stiti ce discutau la un momentdat? Cum sa fie impus societatilor de salubritate prin contract sa igienizeze locul pe care stau tomberoanele dupa ce sunt golite, unde ramane o zeama infecta in care se joaca copiii lor. Cred ca s-ar stramba a paguba Prigoana la ideea asta. Sau cum sa-si creeze primariile propriile societati de asfaltare ca sa nu mai risipeasca banul public pe contracte preferentiale. Asa ar da direct socoteala in fata alegatorilor si in plus ar crea si locuri de munca. Probleme concrete, in care ei cred si care ma motiveaza si pe mine sa le iau apararea in fata valului de scepticism care inca ne mai imbranceste.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de cristian505ro » 02 Mar 2012, 15:36

florentiniuga scrie:...Mi-am adus aminte, stiti ce discutau la un momentdat? Cum sa fie impus societatilor de salubritate prin contract sa igienizeze locul pe care stau tomberoanele dupa ce sunt golite, unde ramane o zeama infecta in care se joaca copiii lor. Cred ca s-ar stramba a paguba Prigoana la ideea asta.
E foarte simplu si ieftin, asta se face cu o solutie de 2% Cloramina, ceea ce se practica inainte pan in '90 pe vremea lui Ceausescu. Dar normal ca daca Prigoana ar da bani pe Cloramina, nu ar mai avea de jeepane,bahmutzele,etc. Un mare campion la afaceri cu statul pentru el si neamul lui.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de intef » 03 Mar 2012, 01:40

Ei,da,aici da,sunt de acord cu dumneavoastra.Si cineva(domnul admin din Calarasi parca)spunea ca nu mai merge la vot pana nu va candida unul nascut dupa 89.Subscriu,desi nu merg chiar pana acolo,as vota pe cineva care in 89 avea 14-15 ani(fara contact cu UTC),asa da.Mentalitatea unuia de 25-35 de ani,este imposibil sa nu se fi modificat in bine in toti acesti ani.Fireste,se schimba foaia daca isi aleg modele gresite dintre politicienii de astazi,sau daca vreunul din parintii lor au facut parte din vechile structuri.Cat despre bunul Dumnezeu...intr-adevar cred ca si el este scarbit de partea asta de lume.O spune probabil si statistica sfantului Petru,care nu a mai deschis Portile Raiului pentru un roman de ceva timp.Sau sa nu exageram,o face foarte rar...

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de timer » 03 Mar 2012, 14:34

intef scrie:Ei,da,aici da,sunt de acord cu dumneavoastra.Si cineva(domnul admin din Calarasi parca)spunea ca nu mai merge la vot pana nu va candida unul nascut dupa 89.Subscriu,desi nu merg chiar pana acolo,as vota pe cineva care in 89 avea 14-15 ani(fara contact cu UTC),asa da.Mentalitatea unuia de 25-35 de ani,este imposibil sa nu se fi modificat in bine in toti acesti ani.Fireste,se schimba foaia daca isi aleg modele gresite dintre politicienii de astazi,sau daca vreunul din parintii lor au facut parte din vechile structuri.Cat despre bunul Dumnezeu...intr-adevar cred ca si el este scarbit de partea asta de lume.O spune probabil si statistica sfantului Petru,care nu a mai deschis Portile Raiului pentru un roman de ceva timp.Sau sa nu exageram,o face foarte rar...
Se spune, ca odata cu deschiderea Cutiei Pandorei, toate relele din lume s-au revarsat pe pamant. Conform mitului, dupa ce si-a dat seama ce a facut, Epimeteu a inchis Cutia Pandorei, speriat de gramada da pacate care s-au revarsat de acolo. Baiat bun, a pus lacat pe cutie, inainte sa elibereze si speranta – singurul lucru bun ascuns inauntru.Off , off, mai , mai…

Cand ma trece, pa-ndelete
Si-am gasit pe camp stiulete,
M-as cam sparcai,ca vrei,
Da’ nu poti, de-atatia zei…

S-au inmultit pe carare,
Cand te-apuca a cacare..
Cum dreacu sa iti tihneasca,
Mi se face c.uru’ iasca… :-S

Zei mai mari si zei mai mici,
Unu’ colo, altu ici…..
Ca doar n-oi fi Prometeus,
Sa ma c.ac, chiar langa… Zeus.. :-??
http://4.bp.blogspot.com/-z75o2U9MkLs/T ... +Udrea.jpg

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de intef » 04 Mar 2012, 02:13

=)) sigur ca nu vad legatura,doar este...salata de off-topic!!! =))

Avatar utilizator
romelian
senior
senior
Mesaje: 183
Membru din: 01 Feb 2009, 00:30
Localitate: Arad
Contact:

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de romelian » 04 Mar 2012, 21:07

intef scrie:=)) sigur ca nu vad legatura,doar este...salata de off-topic!!! =))
O fi vorba de ...Zeus al nostru??? :-? Ca vorba aia, cine nu s-ar sparcai pe capul chel al unui zeu? >:)
Ca ichtiolog, ma intreb, oare cum se inmultesc sirenele? Au si ele sirenul lor?

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de tavimai » 06 Mar 2012, 02:49

Citii totul !De la cap !
Grijii, nica sa nu scap !
Is uimit si ma-nfior ,
De acest "pestrit" popor !
Am ajuns sa ne tampim,
De la cum si cat gandim !
Din colturi cate-un "dastept",
Ne arata "drumul drept",
Si ne-mpinge pe covor,
Pe "noul Mantuitor" !

Azi pe care sa-l mai crezi,
din acesti "zelosi obezi",
cand esti sigur ca-i infect,
si de noi il doare-n,...rect ?!

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de gogu steriade » 09 Mar 2012, 11:12

tavimai scrie:Citii totul !De la cap !
Grijii, nica sa nu scap !
Is uimit si ma-nfior ,
De acest "pestrit" popor !
Am ajuns sa ne tampim,
De la cum si cat gandim !
Din colturi cate-un "dastept",
Ne arata "drumul drept",
Si ne-mpinge pe covor,
Pe "noul Mantuitor" !

Azi pe care sa-l mai crezi,
din acesti "zelosi obezi",
cand esti sigur ca-i infect,
si de noi il doare-n,...rect ?!
Nea Tavi mai traiesti nene ? >:D< si io o puneam da parastas ! :"> mai lasat singur aci sa ma lupt cu dictatura :-S . si escrocu ala da Toderash a fugit in ungaria la pescuit si nu sa mai intors. ~x(
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
DeltA
membru activ
membru activ
Mesaje: 57
Membru din: 22 Noi 2007, 16:10

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de DeltA » 18 Mar 2012, 16:38

gogu steriade scrie:
ezekiel scrie:[q
ci acel de mai sus cu care vreti sa va aliati si sa bateti palma !!
mai Israel io stiu ca nenea DD cand la bagat golani la bulau #-o urla ca Basescu la mazilit ca sa aive cazier ;) si ca sa nu mai poata sa sa faca candidat la presedentiale ca sa nu ajunga gaozaru sef iar marinar pa uscat ! >:D< De unde palaria mea sti tu ca astia acuma bate palmele da la picioare pa sub mese ? :-? Io cand ieram mic umblam pa sub mese ;;) si nu vedem numai lucruri rele pa la femeiele care avea fuste mai scurte ! :x deci sa sti da la moshu ca ce ie pa sub masa uneori ie si da bine ! <:-P da asta ie alta discutie ce nu inteleg io ie da ce sa mai bata palma marinaru cu zerotv ca sa ce ? :-?? ca daca face asa sa duce pa garla increderea la popor :-q ca poporu acuma simte ca chioru si cu ala mic si pitic boc-poc si cu curva aia blonda 8-> lea manacat viata si ia furat. ~x( undeva cineva o arde aiurea sa mori o ! :-w
ezekiel scrie:[q
daca doi sau mai multi iti spun sa te duci sa te culci , inseamna ca precis esti beat !! **== :-h
trebuie sa fie mai multi mancatias ;) ca sa sti da la un mosh batran ca daca ie numai doi si unu ie moldovean si unu ie muntean aia ie bulangi :-q sil trimite pa vrancean la culcare ca sa bea iei si mai mult ! <:-P nu te lua dupa unu si altu ca ie multi hoti pa lume [-x care te trimite la culcare chiar la tine acasa si daca poate io trage si lu nevastata =(( , lasa ca stiu io dastia ! :-B
=)) =)) =)) =)) =)) =)) ...deci...nu mai pot... =)) =)) ..Dom Steriade ,....darar norocu n matale...bre !!!

Avatar utilizator
yo_yon
Veteran
Veteran
Mesaje: 632
Membru din: 04 Mai 2008, 09:53

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de yo_yon » 22 Mar 2012, 12:18

DeltA scrie:
gogu steriade scrie:
ezekiel scrie:[q
ci acel de mai sus cu care vreti sa va aliati si sa bateti palma !!
mai Israel io stiu ca nenea DD cand la bagat golani la bulau #-o urla ca Basescu la mazilit ca sa aive cazier ;) si ca sa nu mai poata sa sa faca candidat la presedentiale ca sa nu ajunga gaozaru sef iar marinar pa uscat ! >:D< De unde palaria mea sti tu ca astia acuma bate palmele da la picioare pa sub mese ? :-? Io cand ieram mic umblam pa sub mese ;;) si nu vedem numai lucruri rele pa la femeiele care avea fuste mai scurte ! :x deci sa sti da la moshu ca ce ie pa sub masa uneori ie si da bine ! <:-P da asta ie alta discutie ce nu inteleg io ie da ce sa mai bata palma marinaru cu zerotv ca sa ce ? :-?? ca daca face asa sa duce pa garla increderea la popor :-q ca poporu acuma simte ca chioru si cu ala mic si pitic boc-poc si cu curva aia blonda 8-> lea manacat viata si ia furat. ~x( undeva cineva o arde aiurea sa mori o ! :-w
ezekiel scrie:[q
daca doi sau mai multi iti spun sa te duci sa te culci , inseamna ca precis esti beat !! **== :-h
trebuie sa fie mai multi mancatias ;) ca sa sti da la un mosh batran ca daca ie numai doi si unu ie moldovean si unu ie muntean aia ie bulangi :-q sil trimite pa vrancean la culcare ca sa bea iei si mai mult ! <:-P nu te lua dupa unu si altu ca ie multi hoti pa lume [-x care te trimite la culcare chiar la tine acasa si daca poate io trage si lu nevastata =(( , lasa ca stiu io dastia ! :-B

=)) =)) =)) =)) =)) =)) ...deci...nu mai pot... =)) =)) ..Dom Steriade ,....darar norocu n matale...bre !!!

Dom Gogu ............darar norocu n matale si cu nevasta lu' matale s-a intamplatara la fel ,......... ti-au bulit-o shmecherii , ca te-au trimisira la culcare !!?? :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
:)) :)) :)) :)) :)) :))

Avatar utilizator
romelian
senior
senior
Mesaje: 183
Membru din: 01 Feb 2009, 00:30
Localitate: Arad
Contact:

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de romelian » 23 Mar 2012, 02:00

ezekiel scrie:
[q
daca doi sau mai multi iti spun sa te duci sa te culci , inseamna ca precis esti beat !!

Parca mai zicea deunazi unu, Vantu :"Dormiti linistiti, FNI vegheaza".Si-au tot dormit unii de nu s-au mai trezit, decat in cosmar. I-) I-) I-)
Ca ichtiolog, ma intreb, oare cum se inmultesc sirenele? Au si ele sirenul lor?

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: SALATA DE OFF-TOPIC

Mesaj de tavimai » 01 Apr 2012, 14:29

gogu steriade scrie:
Nea Tavi mai traiesti nene ? >:D< si io o puneam da parastas ! :"> mai lasat singur aci sa ma lupt cu dictatura :-S . si escrocu ala da Toderash a fugit in ungaria la pescuit si nu sa mai intors. ~x(
=)) "Nu mor caii cand vor cainii ",Gogule ! =))

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”