TOPIC STEAUA (interzis copiilor sub 14 ani)

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de Madalin Dirla » 17 Feb 2012, 02:10

Decat sa fiu ciuca batailor mai bine nu joc :)) !
Deja ai halit-o cu calificarea =)) ,voi nu ati fost in stare sa faceti un egal aici si vreti sa-i bateti acolo =)) ,hai ca esti glumet la ora asta =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) !!!




Desideiu Bogdan scrie:
Madalin007 scrie:HA!HA!HA!HA!
steaua-TWENTE 0-1 =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :))
BATETI CU 2-0 LA EI ACASA SI VA CALIFICATI =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) (cel mai bun banc auzit pe 2012) =)) :)) =)) :)) =)) :))

=)) =)) =)) =)) =))
Bun bancul asta.
Dar mai e unul si mai bun ;) .
"Cand dinamo umple Arena Nationala? NUMAI CAND JOACA CU STEAUA !!!! =)) =)) =)) =)) =)) =))

Legat de calificare? Vedem acolo...important e ca jucam , nu ca altii , doar vorbe :-@ :-@ :-@ si fapte 0 (zero).

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de serban_31 » 17 Feb 2012, 12:28

1.Un dinamovist intra intr-o biblioteca si o intreaba pe bibliotecara:
- Buna Ziua! Aveti cartea "Dinamo in Liga Campionilor"?
- Da. Vedeti ca e la raftul cu SF.

2. Un fan oltean, un fan stelist si unul dinamovist fiind intr-o tara musulmana sunt prinsi bind o sticla de Jack Daniels, sunt arestati si aruncati in inchisoare pina la stabilirea pedepsei. In fine vine ziua judecatii, sunt adusi in fata molahului care le arata bunavointa, condamnandu-i la doar 30 de lovituri de bici dupa care vor fi liberi sa plece. Ba mai mult spre norocul lor in ziua respectiva era o mare sarbatoare musulmana, asa ca molahul ii da fiecaruia voie sa ceara ceva inainte de a fi biciuiti.
Primul care urmeaza a fi biciuit este stelistul, care dupa ce se gindeste putin zice: "legati-mi o perna in spate". I se leaga perna, dar nu rezista decit la primele 10 lovituri dupa care se rupe, asa ca tot trebuie sa sufere celelalte 20 lovituri inainte de a fi dus pe brate singerind si plingind.
Urmatorul este dinamovistul, care zice: "legati-mi 2 perne in spate". Dar nici macar cele 2 perne nu pot sa reziste decit la 15 lovituri, trebuind sa le sufere ca si stelistul pe celelalte.
Ultimul care trebuia biciuit era fanul craiovean, dar inainte de a-si spune dorinta, molahul ii zice: "Esti fanul celei mai frumoase echipe din tara ta, cu cei mai loiali si pasionali suporteri, asa ca poti avea 2 dorinte!". Auzind asta oltenul spune: "Multumesc pentru bunatatea pe care mi-o arati si drept recunostinta, vreau 100 de lovituri de bici in loc de cele 30."
"Nu numai ca esti un om de onoare esti si foarte curajos" ii spune molahul, privindu-l cu respect. "Daca 100 de lovituri sunt ceea ce doresti, atunci 100 de lovituri vor fi. Acum ai dreptul la cea de-a doua dorinta,deci care este?"
"Va rog legati-l pe dinamovist in spatele meu"

3.Se duce un dinamovist la psiholog si incepe sa povesteasca:
- Domnule doctor, am fost recent in Africa de Sud si am avut ghinionul sa fiu prins de o gorila uriasa. Nici nu va dati seama ce clipe am trait dupa aia. Am fost violat 3 zile non-stop de acea gorila uriasa. Seara nici nu mai pot sa dorm cand ma gandesc...
- Va inteleg domnule, va este greu...
- Sigur ca este greu... eu aici si el in Africa de Sud...

4.Un dinamovist merge impreuna cu ciinele sau intr-un bar pentru a vedea un meci de campionat al favoritilor. La fiecare gol al ros-albilor, patrupedul schelalaia de mama focului, se ridica in doua labe si topaia, dadea din coada, sarea bucuros pe masa, facea tumbe.Uimit nevoie mare, barmanul ii zice stapinului: "Dom'le, incredibil ce ciine ai! N-am mai vazut asa ceva! Dar, spune-mi si mie, daca se bucura la modul asta la un meci de campionat, cum se manifesta in Liga Campionilor?". Replica omului: "Nu stiu, ca il am doar de 15 ani!"

Halestele pe astea MADALINE =)) =)) :-@
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de davidnicolaie » 17 Feb 2012, 18:25

sunt bune glumele tale.DAR AM SI EU O INTREBARE :FINALA CUPEI UEFA DE ANU ASTA ,PE CARE O JOACA STEAUA ,se mai tine?sau o jucati cu brasovul, acasa la brasov =)) =)) =))

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de serban_31 » 17 Feb 2012, 19:23

davidnicolaie scrie:sunt bune glumele tale.DAR AM SI EU O INTREBARE :FINALA CUPEI UEFA DE ANU ASTA ,PE CARE O JOACA STEAUA ,se mai tine?sau o jucati cu brasovul, acasa la brasov =)) =)) =))
Mai bine cu Brasovul da ia uite tu aici daca cadeam cu astia era nasol:

56/57 CCE TSKA Sofia - Dinamo 8-1
85/86 UEFA Dinamo - Vardar Skopje 2-1/0-1
86/87 CC 17. Nentori Tirana - Dinamo 1-0/2-1
87/88 KV Mechelen - Dinamo 1-0/2-0
94/95 UEFA Trabzonspor - Dinamo 2-1/3-3
95/96 UEFA Dinamo - Levski Sofia 0-1/1-1
97/98 UEFA KR Reykjavik - Dinamo 2-0/2-1
00/01 UCL Dinamo - Polonia Varsovia 3-4/1-3
01/02 UEFA Dinamo - Grasshoppers 1-3/1-3
07/08 UEFA Dinamo - IF Elfsborg 1-2/1-0
08/09 EL NEC Nijmegen - Dinamo 1-0/0-0
09/10 EL Dinamo - Slovan 0-3 (masa verde)/3-0
10/11 EL Dinamo - Hajduk Split 3-1/0-3
11/12 EL Dinamo - Vorlska 1-2/1-3

Ciocu mic :-@ :-@ :-@ :-@ :-@ :-@ :-@ :-@ :-@
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de davidnicolaie » 17 Feb 2012, 21:42

trecutul apartine trecutului.haideti sa vedem prezentu :D si viitoru :D
apropo :daca asa faci si la pescuit, arati cu degetu cine a fost unu si altu .si tu tra
iesti cu rezultatu trecutului ,eu cred ca e grav.imi cer scuze daca deranjeaza parerea mea

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de serban_31 » 17 Feb 2012, 21:56

davidnicolaie scrie:trecutul apartine trecutului.haideti sa vedem prezentu :D si viitoru :D
apropo :daca asa faci si la pescuit, arati cu degetu cine a fost unu si altu .si tu tra
iesti cu rezultatu trecutului ,eu cred ca e grav.imi cer scuze daca deranjeaza parerea mea
Daca stii sa citesti ai sa observi ca erau si rezultate din prezent din viitor nu pot sa iti pun ca nu sunt Mama Omida, un singur lucru pot sa prevad ca tot "LOSERS" veti ramane. Legat de pescuit prefer sa nu comentez ca aici este alt topic, fapt pe care tu nu la-i sesizat.
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de Desideiu Bogdan » 17 Feb 2012, 23:41

davidnicolaie scrie:trecutul apartine trecutului.haideti sa vedem prezentu :D si viitoru :D
Pai hai sa vedem cum stau treburile daca trecutul apartine trecutului :)) si ne agatam de prezent si/sau viitor.
In prezent dinamo sta acasa , Steaua , joaca... in viitorul apropiat Steaua mai joaca cel putin un meci in Europa , dinamo din nou sta la tv si se gandeste ce tari suntem noi care ne uitam la altii cum joaca.
Viitorul indepartat in ceea ce priveste dinamo , nu-mi inspira nici cea mai mica speranta ca ar trece de primul tur preliminar de UEFA.
Cum iti suna "ecuatia" asta? ;)

P.S. Daca se raspunde "decat asa , mai bine acasa".....SUNTETI PATETICI!!!! =)) =))

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de Madalin Dirla » 17 Feb 2012, 23:54

Serbane,usurel ca s-ar putea sa nu mai postezi de rusine pe aici daca pun ultimele rezultate din grupele CL,unde a facut lumea golaveraj cu voi;) !!





serban_31 scrie:
davidnicolaie scrie:sunt bune glumele tale.DAR AM SI EU O INTREBARE :FINALA CUPEI UEFA DE ANU ASTA ,PE CARE O JOACA STEAUA ,se mai tine?sau o jucati cu brasovul, acasa la brasov =)) =)) =))
Mai bine cu Brasovul da ia uite tu aici daca cadeam cu astia era nasol:

56/57 CCE TSKA Sofia - Dinamo 8-1
85/86 UEFA Dinamo - Vardar Skopje 2-1/0-1
86/87 CC 17. Nentori Tirana - Dinamo 1-0/2-1
87/88 KV Mechelen - Dinamo 1-0/2-0
94/95 UEFA Trabzonspor - Dinamo 2-1/3-3
95/96 UEFA Dinamo - Levski Sofia 0-1/1-1
97/98 UEFA KR Reykjavik - Dinamo 2-0/2-1
00/01 UCL Dinamo - Polonia Varsovia 3-4/1-3
01/02 UEFA Dinamo - Grasshoppers 1-3/1-3
07/08 UEFA Dinamo - IF Elfsborg 1-2/1-0
08/09 EL NEC Nijmegen - Dinamo 1-0/0-0
09/10 EL Dinamo - Slovan 0-3 (masa verde)/3-0
10/11 EL Dinamo - Hajduk Split 3-1/0-3
11/12 EL Dinamo - Vorlska 1-2/1-3

Ciocu mic :-@ :-@ :-@ :-@ :-@ :-@ :-@ :-@ :-@

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de davidnicolaie » 18 Feb 2012, 09:30

Desideiu Bogdan scrie:
davidnicolaie scrie:trecutul apartine trecutului.haideti sa vedem prezentu :D si viitoru :D
Pai hai sa vedem cum stau treburile daca trecutul apartine trecutului :)) si ne agatam de prezent si/sau viitor.
In prezent dinamo sta acasa , Steaua , joaca... in viitorul apropiat Steaua mai joaca cel putin un meci in Europa , dinamo din nou sta la tv si se gandeste ce tari suntem noi care ne uitam la altii cum joaca.
Viitorul indepartat in ceea ce priveste dinamo , nu-mi inspira nici cea mai mica speranta ca ar trece de primul tur preliminar de UEFA.
Cum iti suna "ecuatia" asta? ;)

P.S. Daca se raspunde "decat asa , mai bine acasa".....SUNTETI PATETICI!!!! =)) =))
se pare ca fiecare vede ,ce vrea sa vada .punctul meu de vedere este :unele echipe sunt gandite pt. a forma jucatori si a vinde jucatori (ex :arsenal ,Benfica,Ajax Amsterdam,Valencia .........dinamo, bine la un alt nivel binenteles),altele sunt gandite pt.performanta internationala ,asta se asteapta ex:milan ,Manchester U,Bayern Munchen...........steaua,la fel la alt nivel.nu poti face performanta cu un lot din care vinzi mai tot timpul si pastrezi urmatorul lot de vanzare.intradevar ele sunt in aceasi oala in competitile externe .dar diferenta este ca unele echipe fac tot posibilu sa promoveze jucatori si cu cat ajunge mai departe cu atat suma este mai mare .alte echipe tine lotul si il inbunatateste pt. omogenitate sa adune trofee.asta e diferenta intre dinamo si steaua .punctul meu de vedere.ati auzit ca badea sa aduca bani de acasa ,de ce sunt frati becali cu dinamo?,se vede clar de mult cred eu,la steaua ,sta lucrurile alfel becali e in stare sa isi vanda palatul sa aduca trofee externe :D
iar comparatile intre dinamo si steaua ,sunt asa ca de copii mici,jucaria mea are ceva in plus .eu cred ca nu pot exista comparati intre doua echipe ce au strategi diferite si obiective diferite , in cadru conduceri echipelor.daca gresesc astept si alte opini
p.s. Steaua a ajuns extern, cu unele rezultate prin incostienta .Intradevar incostienta aduce mai mult decat realismul :-h

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de serban_31 » 18 Feb 2012, 12:11

Madalin007 scrie:Serbane,usurel ca s-ar putea sa nu mai postezi de rusine pe aici daca pun ultimele rezultate din grupele CL,unde a facut lumea golaveraj cu voi;) !!
O face lumea golaveraj cu noi in CL dar si noi facem puncte pentru toti terminati din campionat de vreo 7-8 ani incoace.
Mai rau decat ati plans voi cu FORESTA FALTICENI :)) :)) :))
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
claudiu_verde
membru activ
membru activ
Mesaje: 83
Membru din: 16 Feb 2011, 15:56
Localitate: bucuresti

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de claudiu_verde » 18 Feb 2012, 12:43

I: Cum vei saluta un stelist pe strada de acum incolo?
R: Ola, John

FZR
PREA OM!!!

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de serban_31 » 18 Feb 2012, 13:54

claudiu_verde scrie:I: Cum vei saluta un stelist pe strada de acum incolo?
R: Ola, John

FZR
- De ce li se spune dinamovistilor spartani?
- Pentru ca au doar 300 de suporteri in tribuna...
......................................................................................
Einstein la un dineu, inainte sa intre in vorba cu cei de acolo ii intreba ce IQ au.
Primul raspunde:
- Am IQ 245!
- Bine, vin imediat sa vorbim de fizica nucleara si atomi, zice Einstein.
Mai incolo altul raspunde:
- Am IQ 145!
- Vin imediat sa vorbim de forta de propulsie si franare, ii spune Einstein.
Si mai incolo, ultimul zice:
- Am IQ 45!
Einstein se scarpina in cap si zice:
- Bine, o sa vorbim despre Dinamo!

..............................................................................................

Bula mergea plingind pe strada. Un trecator il intreaba:
- De ce plingi, Bula?
- M-a batut tata.
- Si acum unde te duci asa hotarit?
- La Dinamo, ca am auzit ca aia nu bat pe nimeni.
:-@ :-@ :-@ :-@ :-@ :-@ :-@ :-@ :-@
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de sorin1362 » 21 Feb 2012, 03:44

Ghici care-i finantatorul ... :))
Fişiere ataşate
jiji.jpg
nashul.jpg
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de Costi P » 21 Feb 2012, 10:37

davidnicolaie scrie:sunt bune glumele tale.DAR AM SI EU O INTREBARE :FINALA CUPEI UEFA DE ANU ASTA ,PE CARE O JOACA STEAUA ,se mai tine?sau o jucati cu brasovul, acasa la brasov =)) =)) =))
Uefa, Champions league...cuvinte de neinteles pt voi :-h
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de Costi P » 21 Feb 2012, 10:40

davidnicolaie scrie:trecutul apartine trecutului.haideti sa vedem prezentu :D si viitoru :D
apropo :daca asa faci si la pescuit, arati cu degetu cine a fost unu si altu .si tu tra
iesti cu rezultatu trecutului ,eu cred ca e grav.imi cer scuze daca deranjeaza parerea mea
prezent : v-am luat cupa la Brasov, v-am ars in campionat 3-1 acasa la voi, jucam in UEFA...Parvulescu..etc :-h
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”