Vanzatorul kristalboy

Detalii despre tranzactiile efectuate

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de Coleman » 09 Dec 2009, 16:34

krystallboy scrie:Dom'le draga oi fi matale nush ce pe forumul asta, dar daca nu ai lanseta aia in mana nu ai nici un drept sa spui ca e "defecta". Si nu vreau sa iau pe nimeni peste picior, voi sunteti aia care va dati atoatestiutori, eu oricum nu m-am ales din "targul" ala decat cu o bere mai mare si multe pareri contradictorii din partea dvs."aia cititi care le stiti pe toate". I-am dat adevaratului vanzator al lansetei nr. de telef. al cumparatorului sa se clarifice intre ei. Probabil lanseta in cauza va ajuge de unde plecat si banii inapoi la d-l scorpion si atunci e toata lumea impacata. Eu in toata harababura nu am fost decat un simplu intermediar. Clar dom'le??? Eu de aici incolo sunt total absent de acest subiect si pun un mare PUNCT!!!

''Domn'le'' vezi ca te contrazici singur , intai spui ca sa isi dea alti cu parerea dupa niste poze pe care ''il obligi'' pe noul propietar sa la puna si dupa aia imi zici mie ca nu am lanseta in mana si ca imi dau cu parerea.Pai eu nu am spus decat ce a afirmat cumparatorul ,lucru confirmat de tine.
Lucrurile sunt simple Tu ai publicat un anunt ''mincinos'' si acum spui ca a mintit altcineva si in loc sa ''lasi capul jos'' tu esti ''tare-n clanta'' de zici ca tu esti ala tepuit.
Treaba cu ''oi fi matale nush ce pe forumul asta'' e mai bine pentru ''matale'' ca sunt ''nu stiu ce pe forumul asta'' ca daca nu eram imi puteam spune un punct de vedere mult mai ''APASAT '' fata de unul ca tine.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
ROSCA MIREL
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 19 Ian 2008, 13:27
Localitate: MOTRU
Contact:

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de ROSCA MIREL » 09 Dec 2009, 16:49

salutare! cum poti sa vinzi ce nu este al tau ? cum poti vinde ce nu ai vazut ? asa am patit-o si eu . daca anuntul este postat de tine inseamna ca ti-ai asumat raspunderea , deci rezolva problema cu omu ; mi-se pare cel mai cinstit lucru pe care trebuie sa-l faci .

Avatar utilizator
scorpion
Veteran
Veteran
Mesaje: 1105
Membru din: 28 Ian 2009, 15:05
Localitate: IASI

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de scorpion » 10 Dec 2009, 00:25

probabil blankul nu are nimic dar inelul schimbat a fost ales la intamplare .deci daca primesc inelul care a apartinut lansetei nu am nici o pretentie ....

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de Coleman » 10 Dec 2009, 00:33

Pai ce sa faci cu el ca iti dai seama ca nu la schimbat de bun ce era?
Da in fine daca tu asta vrei e alegerea ta.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de nando » 10 Dec 2009, 00:47

de ce crede ti ca vorbeste serios ca batul nu este al lui si din contra nu este batu lui si acum o da la intors
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
krystallboy
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 14 Mai 2009, 08:29
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de krystallboy » 10 Dec 2009, 09:16

Simplu, pentru ca nu este si nu a fost niciodata lanseta mea. Catalin Vasilescu il chiama pe fostul proprietar, JUR pe ce vreti dvs! Sper ca se tine de cuvant si va suna, este posibil sa aiba si inelul original, o sa vorbesc eu cu el si daca il mai are vi-l trimite prin posta. Rog din nou pe cei care sunt pe langa subiect sa nu se mai bage, sa isi vada de ale lor.
Stima!
Nu beti apa!!! Pestii fac sex in ea!!!

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de LARY » 10 Dec 2009, 09:28

krystallboy scrie:Simplu, pentru ca nu este si nu a fost niciodata lanseta mea. Catalin Vasilescu il chiama pe fostul proprietar, JUR pe ce vreti dvs! Sper ca se tine de cuvant si va suna, este posibil sa aiba si inelul original, o sa vorbesc eu cu el si daca il mai are vi-l trimite prin posta. Rog din nou pe cei care sunt pe langa subiect sa nu se mai bage, sa isi vada de ale lor.
Stima!
Ori cine are voie sa se bage si tu fara sa vrei teai loat fapta, chiar daca anuntai ca nu este lanseta ta si este a unui prieten tot aceiasi vina o aveai.
Tu ai pus lanseta la vanzare, tu esti cel care raspunde de produsul vandut.
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
krystallboy
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 14 Mai 2009, 08:29
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de krystallboy » 10 Dec 2009, 12:21

Mda.....bine......altceva???
Nu beti apa!!! Pestii fac sex in ea!!!

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de gogu steriade » 10 Dec 2009, 13:49

krystallboy scrie:Mda.....bine......altceva???
Ba Zvarovski #-o stai sati spun io 2 (do o) vorbe ca prea te crezi buricu la forumu asta :-w si raspunzi la zeflemea si dai flit la toata lumea ! >:P Bai fragilule ,daca ai gresit ca ai idus in eroare pa cumparator baga draq capu in pamant si zi ca ai circumstante antenuante #:-S si sa rezolva treaba .nu mai umbla cu nasu pa sus :^O ca aia nu stie nimic si sa baga aiurea ca spre nenorocu matale ai postat pa un forum care nui al tau privat si e la toata lumea . L-) plus ca te faci da cacao cu asa atitudine da sictirist si te ia lumea la ochi :-w . Ai gresit cand ai pus anuntu , frate spune :imi pare rau ,se va rezolva imediat ,asta e ,nam stiut :-?? ...si iesi onorabil din handel ;) (rahat ptr. cunoscatori nostri dan Dobrogea )...nu te apuci sa ceri poze ,dovezi si sa arunci umbra de indoiala asupra la toti vanzatorii da incredere da pa rubrica Taraba SH ! [-(
pss.
si sa nu ma iei pe mina cu hai paaa ,ca te fac do sa regreti fiece cuvant care ai tupeul sal scri inainte de ati cere scuze la aia de iai prejudiciat ! <:-P
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
scorpion
Veteran
Veteran
Mesaje: 1105
Membru din: 28 Ian 2009, 15:05
Localitate: IASI

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de scorpion » 10 Dec 2009, 14:10

daca lanseta a apartinut lui Catalin Vasilescu ,cum se face ca pe factura apare expeditor Chermanescu Cristy Daniel deci asta cu alt propietar este pentru mine o minciuna mai ales ca o laudai pe privat ca si cum aveam sa primesc o sakura(Buna seara, sunt absolut convins ca o sa va satisfaca din toate punctele de vedere, este o lanseta ff bine lucrata, rezistenta, cu o mare rezerva de putere in blank. O sa va placa la nebunie. Va urez sa va bucurati de ea si sa prindeti cu ea mult, mult peste!
FIR INTINS!!!)cum poti descrie o lanseta care nu ai vazuto bine....

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de Sebastian » 10 Dec 2009, 15:43

si totusi din toata tarasenia asta avem cu toti de castigat,pt ca incet incet sita cerne neghina L-)

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de Coleman » 10 Dec 2009, 16:49

Pai tocmai deaceea am insistat in acest forum ca ceilalti sa-si dea seama cu cine facem ''comert'' si fiecare sa-si traga singur concluziile,mai ales dupa felul in care vorbeste acest utilizator.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
krystallboy
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 14 Mai 2009, 08:29
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de krystallboy » 10 Dec 2009, 16:59

Deci revin.....Descrierea lansetei s-a facut dupa o hartie scrisa, eu am copiat si am scris aici pe forum.Poza cu modelul am luat-o de pe un site german. Lanseta in cauza a fost vazuta de mine o singura data inainte si mie personal mi-a placut foarte mult. Atunci nu avea absolut nimik, era noua-noutza. Daca avea 2.40m o luam eu sigur chiar si cu inelul ala schimbat, dar 2.70 m mi se pare prea lunga pt spinning. Baiatul nu le prea are cu netul si calculatoarele si m-a rugat pe mine sa fac asta pt. el. Si de aici restu'. I-am dat lui Catalin nr. de mobil al d-lui Ionescu Gelu, alias scorpion si acesta a promis ca il suna sa clarifice problema, eu nu am cu ce sa mai intervin ca nu e lucrul meu. Sper sa se tina de cuvant si sa rezolve problema, daca nu ajung la un consens cred ca nu le ramane decat sa isi faca schimbul intre lanseta si bani la loc si atunci toata lumea e impacata.
Cat despre felul meu de a vorbi, fel pe care il tot comentati, acesta este influentat de felul in care mi se vorbeste. Unora le cam place sa ma ia peste picior si nu permit asta la toti taranii si analfabetii ca n-am facut scoala impreuna :-q
Unii dintre voi nu stiti nici macar sa scrieti corect romaneste si veniti aici cu pretentii de cunoscatori. E normal sa vi se intoarca vorba, nu stiti decat sa jigniti si sa va dati cocosi ( se stiu ei aia care au postat mai des in threadul asta decat cei implicati ). Mai gresete omu', dar voi puneti si mai rau paie pe foc in loc sa dati un sfat prietenesc sau cautati o cale amiabila. Am explicat aici tot ceea ce era legat de acest caz, daca am gresit sa imi fie cu iertare....
Mai ales d-lui Ionescu cu care nu am nimic personal, daca observam ca e o neregula nu ma mai bagam in rahatul asta.
Dragii mei, pai daca nu ma mai suportati pe aici puteti sa imi suspendati contul decat sa mai faceti atata haz de necaz...nu cred ca plange nimeni... :-t :-t :-t
Nu beti apa!!! Pestii fac sex in ea!!!

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de Sebastian » 10 Dec 2009, 18:28

am o garsoniera si vreau sa o vand cu 100.000de euro.nu ma prea pricep la calcultaoare si la postarii si dat fiind faptul ca sunt ardelean poate gresesc anuntul ,prin prisma gramaticii,oricum apelul la universalitate nu eludeaza meandrele concretului :D ,si tocmai de aceea te rog pe dumneata domnule kristalboy sa te ocupi ,nu ma intereseaza cu cat o dai, restul e al tau , aaa da sa nu uit am schimbat manerul de la clanta cu unul fuji sa fie mai usoara folosirea usii de la wc.ms anticipat.lasand gluma la o parte mare, pacat ca si intre noi pescarii ne permitem sa facem gesturi reprobabile , inteleg ca e criza si foamea mare dar incearca macar pt o sec sa umbli in pantofii cumparatorului. [-x

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de Coleman » 11 Dec 2009, 00:51

Ia mai uita-te odata la inceputul acestui topic sa vedem cine ti-a vorbit urat sau te-a jignit asa cum o faci tu acum,.Pai daca te crezi asa superior posteaza pe forumul ACADEMIEI ROMANE si lasa-ne pe noi cu aerele astea de om ''cultivat'' ca aici e un forum de pescuit nu de gramatica limbii romane.
Daca stiai cum sa vorbesti si sa explici frumos nu iti zicea nimeni nimic, da tu ai inceput cu ''directive'' si cu reguli facute de tine, aici posteaza cine vrea ,nu cine vrei tu ,pentru ca ti s-a mai explicat ,ca acesta este un forum public ,nu al tau si nu faci tu regulile aici, ci le respecti.
TOTUL PENTRU CRAP

Scrie răspuns

Înapoi la “Feedback”