Cotizatii pe 2oo9

birocratie

Moderatori: pharaoh, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mihavisa
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 11 Mar 2008, 11:36

Re: Cotizatii pe 2oo9

Mesaj de mihavisa » 11 Feb 2009, 15:50

Pentru a ne face auzita parerea am creat o petitie online: http://www.petitieonline.ro/petitie-p23782051.html.
Cine este de acord cu cele scrise de mine este rugat sa semneze petitia.
dupa ce se vor stinge un numar suficien de semnaturi o v-om trimite guvernului si ministrului agriculturii.

Avatar utilizator
Adrian Toader
utilizator
utilizator
Mesaje: 46
Membru din: 14 Ian 2008, 20:42
Localitate: ploiesti

Re: Cotizatii pe 2oo9

Mesaj de Adrian Toader » 11 Feb 2009, 20:56

Felicitari pentru initiativa! =D> Dar tin sa-ti spun ca principalii vinovatii privind inregimentarea fortata pe care vor sa o promoveze, sunt ministrul agriculturii si proaspatul sef de la ANPA. Binenteles sustinuti de agvps si alti sefi de asociatii... :-q :-?
P.S. D-nul Sarbu (actualul ministru al agriculturii) impreuna cu alti senatori si deputati (printre care si Adrian Nastase), au propus anul trecut un proiect de lege care sa inlocuiasca oug 23/2008. Din fericire, acel proiect a fost respins si de senatori si de deputati. Dar cum nici oug 23/2008 nu a fost legiferata (acum se afla la camera dep. pentru dezbatere), d-nul Sarbu si ceilalti semnatari ai defunctului proiect de lege vor face tot posibilul sa modifice ordonanta astfel incat aceasta sa se apropie cat mai mult de forma propusa de ei. Mai ales acum cand psd si pd-l si-au unit fortele sa darame ce-au promovat liberalii! Daca vrei mai multe informatii iti pot da link-urile privind dezbaterile care au avut loc in legatura cu aceasta lege. :-h
Nu exista fericire de care sa-ti amintesti fara tristete...

Avatar utilizator
ROSCA MIREL
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 19 Ian 2008, 13:27
Localitate: MOTRU
Contact:

Re: Cotizatii pe 2oo9

Mesaj de ROSCA MIREL » 12 Feb 2009, 09:39

sa o ia dracu de cotizatie pentru ce o ia ? am 14-15 ani de cind o platesc asi plati-o si dublu dar pentru ce ca nu fac nimic ; populari ; gropi de gunoi ;amenajari ;etc pentru ce o mai ia, a salari ;protocoale..... :-?? ~x( :((

Avatar utilizator
Geo968
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 30 Ian 2009, 23:06

Re: Cotizatii pe 2oo9

Mesaj de Geo968 » 14 Feb 2009, 20:51

saptamana care a trecut am sunat la ANPA si mi-a raspuns o secretara aroganta:" Reveniti dupa 1 martie, deocamdata nu stim nimic" ~x( ~x( ~x(

Pai cine naiba trebuie sa stie? asociatia viermilor de matase? conducatori de kkt ~x(

Avatar utilizator
doru
senior
senior
Mesaje: 211
Membru din: 17 Ian 2008, 22:17

Re: Cotizatii pe 2oo9

Mesaj de doru » 15 Feb 2009, 21:15

Geo968 scrie:saptamana care a trecut am sunat la ANPA si mi-a raspuns o secretara aroganta:" Reveniti dupa 1 martie, deocamdata nu stim nimic" ~x( ~x( ~x(

Pai cine naiba trebuie sa stie? asociatia viermilor de matase? conducatori de kkt ~x(

Au devansat iarasi data,a fost 1 ian.
apoi 1 feb
15 feb
la votare bugetului a anuntat o voce de la anpa
acum 1 martie
Anul trecut au lansat permisele prin oct-noiembrie,de ce nu ar fi si anul acesta la fel??? Avem de-a face cu niste nevolnici.Nu-i bagati in seama fratilor ca nu merita,noi nu valoram nimic in ochii lor,suntem doar cei ce cotizam.

Avatar utilizator
Alexandru
membru activ
membru activ
Mesaje: 131
Membru din: 15 Dec 2007, 13:58

Re: Cotizatii pe 2oo9

Mesaj de Alexandru » 20 Feb 2009, 04:50

Am vizat permisul la AJVPS (81 lei) si am vizat si la graniceri, totul e ok. Nu am avut nevoie de nimic de la ANPA, deci.........

Avatar utilizator
cornel G
membru activ
membru activ
Mesaje: 112
Membru din: 16 Dec 2007, 19:33
Localitate: bucuresti

Re: Cotizatii pe 2oo9

Mesaj de cornel G » 20 Feb 2009, 09:43

sal Alex!
ptr. PG ai achitat suma de 50 ron?
toate cele bune!

Avatar utilizator
Alexandru
membru activ
membru activ
Mesaje: 131
Membru din: 15 Dec 2007, 13:58

Re: Cotizatii pe 2oo9

Mesaj de Alexandru » 20 Feb 2009, 14:53

Da

Avatar utilizator
Geo968
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 30 Ian 2009, 23:06

Re: Cotizatii pe 2oo9

Mesaj de Geo968 » 22 Feb 2009, 16:04

tata si-a vizat permisul la AGVPS jud.Telorman cu 40 de lei...
pai ce sa mai inteleg!!!! Cred ca ANPA numai are nici o putere. Toate asociatiile vand stampile pe carnetele de membru iar noi asteptam ca ANPA v-a scoate ceva, ce... chiar numai inteleg.
Tara de kkt cu unspe mii de legi, dar... nici una buna.

Acum, va intreb, ce e de facut?
Cred ca, pana la urma m-a duc si eu unde am vizat carnetul de membru, o sa platesc 80 de lei si asta e!!! important este ca vede cel de la control ca sant de buna credinta, mai departe ca intra banii in contul unor firme fantoma numai ma intereseaza.
ANPA
AGVPS
AVPS
GRANICERI
Toate niste firme de profitori, incaseaza niste banii dar servicii de ele ioc ~x(

Avatar utilizator
doru
senior
senior
Mesaje: 211
Membru din: 17 Ian 2008, 22:17

Re: Cotizatii pe 2oo9

Mesaj de doru » 22 Feb 2009, 19:27

Geo968 scrie:ANPA
AGVPS
AVPS
GRANICERI
Toate niste firme de profitori, incaseaza niste banii dar servicii de ele ioc ~x(

Se stia de mult asta,noi cotizam pt. ca nu avem incotro si ei profita de asta.Ca sa pescuiesc linistit ,mi-am vizat ca de obicei in fiecare an ,permisul si sa nu ma enervez cu toti prostii ,care nu sunt in stare sa faca o lege corecta si clara care poate fi respectata in tara asta.
Tare ma tem ca greul abia de acum apare pt. noi,pescarii,se v-or face manevre mari cu concesionari de ape in detrimentul pescarilor, v-or creste preturile la locatii si taxe de pescuit ca sa adune lacomii mai multi bani,toti invocand criza care a cuprins tara .Pescuitul era de mult timp in criza ,din cauza unor mascarici ce conduc mai departe,in tot acelasi fel,adica prost.

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Cotizatii pe 2oo9

Mesaj de gogu steriade » 23 Feb 2009, 09:44

Eu la vaslui nam platit cotizati sunt administratr.Si cunosc si cunosc si un iagentinspector la granita si mil da cu reducere pegheul.Nu va mai plangeticacine vrea sepoate :-w
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
flydb
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 21 Dec 2008, 09:31

Re: Cotizatii pe 2oo9

Mesaj de flydb » 23 Feb 2009, 17:37

mihavisa scrie:Pentru a ne face auzita parerea am creat o petitie online: http://www.petitieonline.ro/petitie-p23782051.html.
Cine este de acord cu cele scrise de mine este rugat sa semneze petitia.
dupa ce se vor stinge un numar suficien de semnaturi o v-om trimite guvernului si ministrului agriculturii.
Cred ca semnaturile stranse pentru petitie sunt suficiente. Nu cred ca va creste semnificativ numarul semnaturilor daca mai asteptam. Cred ca trebuie tiparita si depusa la ministerul agriculturii, guvern, parlament.

S-auzim de bine!!

Avatar utilizator
cata111
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 17 Ian 2009, 12:37

Re: Cotizatii pe 2oo9

Mesaj de cata111 » 24 Feb 2009, 10:03

Poate sa-mi explice cineva de ce in jud. Dolj taxa pt. 2009 este de 32 de lei, iar in jud.Olt de 80 de lei?

Hoti ordinari! :-t

Avatar utilizator
mircea13
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 02 Ian 2008, 16:40
Localitate: iasi

Re: Cotizatii pe 2oo9

Mesaj de mircea13 » 24 Feb 2009, 16:01

Am citit pe alt forum ca la Cluj Napoca taxa e 18o lei.

Nu va pierdeti rabdarea asteptati si cu permisele de la ANPA o sa puteti pescui linistiti si fara dureri de cap pentru simplul motiv ca acestea sunt permisele de pescuit si nu altele. Numai bine. Mircea13 :-h
Am dreptul sa am alta parere decat dvstra!

Avatar utilizator
ROSCA MIREL
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 19 Ian 2008, 13:27
Localitate: MOTRU
Contact:

Re: Cotizatii pe 2oo9

Mesaj de ROSCA MIREL » 24 Feb 2009, 16:59

[quote="cata111"]Poate sa-mi explice cineva de ce in jud. Dolj taxa pt. 2009 este de 32 de lei, iar in jud.Olt de 80 de lei?

este simplu judetele nu sint in aceeasi tara :-?

Scrie răspuns

Înapoi la “Legi, Permise, Asociatii, Cluburi, Federatii”