FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

birocratie

Moderatori: pharaoh, vali003

Scrie răspuns
gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de gogu steriade » 06 Aug 2011, 19:16

ce da oratori acilisha ! #-o astia ori e liderida sindicat ori are ambiti politice ! :-B In concluzie Io propun asa :^O : Cine are o propunere buna sa ma caute pa mobil, pa email, pa privat , pa unde poate sa dea da mine ! #-o
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de florentiniuga » 08 Aug 2011, 02:12

@miyagi
Sper si eu sa nu fie lumea naiva si sa deschida gura... macar aici. Dar nu ca sa debiteze prostii si daca mai continuati asa mult, veti ajunge sa ramaneti dvs. fara interlocutori, nu George. De fapt cred ca nu va doreste nimeni ca interlocutor la stilul de a insira verzi si uscate cu tona.
Un exemplu (ca perlele de la bac):
Am o multime de alte exemple care ma face sa consider aceasta asociere nepotrivita si invaziva.
Cred ca sunteti oltean, ca ei au o teorie - daca nu poti sa-l convingi, macar ameteste-l. :D
In rest, ce am inteles eu din toate postarile dvs. de pe orice forum, este ca aveti multiple legitimari si recunoasteri sportive (?), ca sunteti intr-un etern curs de constituire a unui club-asociatie si ca nu va este straina jurisprudenta (baniesc ca la asta va referiti si nu la actul legislativ in sine, ca nu v-am observat prin parlament). Astea nu uitati sa le mentionati cu orice ocazie. Probabil ca aveti o suferinta in sensul recunoasterii meritelor.

Sa revin la subiect si cat se poate de concis:
1. Habar nu aveti ce doreste sa faca Federatia. Nu aveti dreptul sa combateti un sistem pe care nu-l cunoasteti, a carui decizii luate in sedinte va sunt straine, a carui proiecte, structuri de organizare, modificari statutare sau structurale va sunt cunoscute doar din barfe la colt de forum. Din interior, in cunostinta de cauza, bine documentat si argumentat, puteti adopta orice pozitie (sau opozitie). Inca un exemplu (dar numai pentru urechile dvs. :-$ ): in loc de Buhac va puteti gandi la Mateianu.
2. Nu Federatia a dat in judecata LRS. Vali Stratonov nu are nicio legatura cu asta, ba din contra, in sedinta majoritatea a votat impotriva interventiei Federatiei in justitie impotriva LRS. Mai documentati-va, de aceea va spun ca aveti informatii de la coltul forumului.
3. Federatia a demarat mai multe proiecte de genul celui de la Orastie. Ati fi surprins sa aflati ce amploare au dar nu e cazul si momentul sa comentez acum.
4. In principiu Federatia se va ocupa de fenomenul sportiv (competitional) si in acest sens au fost deja puse la punct calendarele competitionale pentru anul viitor, urmand a fi dezbatute si aprobate de AG si ulterior publicate. Cu toate acestea, tinand cont de bazele sportive pe care le va da in administrarea cluburilor si vorbim pentru urmatori ani de mii de hectare de luciu de apa, acestea nu pot face exclusiv obiectul competitiilor, de aceea vor avea si o destinatie de agrement. Desigur ca in acest scop dar si in scopul unui proces legislativ corect, Federatia va deveni un partener principal de dialog cu ministerele de profil in corectiile legislative ce se impun.
5. Delta Dunarii este un obiectiv de patrimoniu protejat de stat si de legislatia CE, de aceea e firesc sa se supuna unui regim juridic special. Nu e in caderea niciunei asociatii, federatii, ligi sau altceva sa decida soarta unei rezervatii naturale protejate. Ca statul o va face bine sau de mantuiala ca pana acum... Dumnezeu cu mila, astia-s oamenii pe care-i votam.
6. Referitor la legalitatea in raport cu MTS, nicio structura de asociatii nu are si nici nu a cerut macar CIS de la minister, inafara de Federatie, care pana acum a fost boicotata la greu in realizarea acestui demers. Pana acum.

Mai am multe informatii legate de activitatea Federatiei dar nu am acordul inca de a le face publice.
V-as ruga, asa cum am facut-o si in debutul acestui topic, sa plasati comentariile bazate pe impresii personale intr-o alta sectiune sau topic si sa-l lasati pe acesta pentru discutii constructive si argumentate, pentru intrebari si raspunsuri pertinete si in cunostinta de cauza.

PS De cand administratorii sau moderatorii nu au dreptul de a-si expune parerile personale sau a purta o polemica pe propriul forum??
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de miyagi » 08 Aug 2011, 03:29

Deci daca din toate discutiile astea doar atat s-a inteles si pe deasupra ne folosim de procesele de intentie ca sa ducem discutia intr-o alta zona, eu unul am inteles si ma retrag de la dezbateri si cu scuzele aferente pana in momentul in care se va concretiza acea solutie pentru pescuit.
In legatura cu pertinenta sau impertinenta e de discutat. Nimeni n-a cerut vreunui admin sa nu participe la polemici, discutii s.a., mai ales pe forumurile proprii ci eu unul am solicitat sa se faca de pe aceeasi pozitie cu userul. Am considerat ca altfel se ajunge la cenzura. Dar inteleg mesajul si ma voi retrage.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de florentiniuga » 08 Aug 2011, 04:54

Nu am niciun mesaj subinteles sa va transmit. Ce am avut de spus am spus direct. Cred ca si eu si George ne-am adresat de pe pozitii egale dvs. si nu ne puteti acuza ca v-am amenintat cu ceva, v-am impus altceva decat ne-am impus noua insine, ori ca v-am trunchiat sau sters vreo postare. Asa ca de unde ideea de dictatura? Si cum poate posta un administrator de pe pozitia unui user simplu? Trebuie sa-mi fac o clona sau cum? Daca ma cheama Iuga trebuie sa-mi schimb numele ca sa pot posta in acelasi topic cu dvs. sa nu va simtiti amenintat?

Imi cer scuze de off-topic, nu voi mai continua pe tema asta.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de miyagi » 08 Aug 2011, 23:52

florentiniuga scrie:Nu am niciun mesaj subinteles sa va transmit. Ce am avut de spus am spus direct. Cred ca si eu si George ne-am adresat de pe pozitii egale dvs. si nu ne puteti acuza ca v-am amenintat cu ceva, v-am impus altceva decat ne-am impus noua insine, ori ca v-am trunchiat sau sters vreo postare. Asa ca de unde ideea de dictatura? Si cum poate posta un administrator de pe pozitia unui user simplu? Trebuie sa-mi fac o clona sau cum? Daca ma cheama Iuga trebuie sa-mi schimb numele ca sa pot posta in acelasi topic cu dvs. sa nu va simtiti amenintat?

Imi cer scuze de off-topic, nu voi mai continua pe tema asta.
------------------------
"Am o multime de alte exemple care ma face sa consider aceasta asociere nepotrivita si invaziva."
----------------------------
Deci daca parerile voastre despre pescuit impun userului sa taca atunci vorbim clar despre dictatura. Eu unul nu dau ocazii vreunui admin sa-mi stearga postarile deoarece imi cantaresc argumentele. De multe ori uitati ca sunteti pescari si voi si impuneti niste reguli userului dupa bunul plac. De unde ideea cu clonatul cand puteti sa raspundeti userilor sau sa polemizati cu ei din pozitia de pescari? Au deranjat cumva specificul sau existenta site-ului, postarile mele sau ale userului pentru care am intervenit?
Daca gramatica mea sufera pe undeva de carente si din cauza asta nu puteti extrage mesajul din ceea ce expun si se considera ca predicatul din expresia "ma face sa" nu poate fi acordat cu subiectul "multime" exprimat printr-un substantiv colectiv atunci am sa-mi insusesc morala si sa ma autocenzurez.
Multumesc pentru sfaturi si deasemenea imi cer scuze si eu pentru offtopic promitand ca nu-mi va mai fi vazuta prezenta pe acest topic.
Doamne ajuta tuturor!
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de miyagi » 09 Aug 2011, 23:47

florentiniuga scrie:@miyagi
Sper si eu sa nu fie lumea naiva si sa deschida gura... macar aici. Dar nu ca sa debiteze prostii si daca mai continuati asa mult, veti ajunge sa ramaneti dvs. fara interlocutori, nu George. De fapt cred ca nu va doreste nimeni ca interlocutor la stilul de a insira verzi si uscate cu tona.
Un exemplu (ca perlele de la bac):
Am o multime de alte exemple care ma face sa consider aceasta asociere nepotrivita si invaziva.
@ Florentin

[ quote ] Cred ca sunteti oltean, ca ei au o teorie - daca nu poti sa-l convingi, macar ameteste-l. :D
In rest, ce am inteles eu din toate postarile dvs. de pe orice forum, este ca aveti multiple legitimari si recunoasteri sportive (?), ca sunteti intr-un etern curs de constituire a unui club-asociatie si ca nu va este straina jurisprudenta (baniesc ca la asta va referiti si nu la actul legislativ in sine, ca nu v-am observat prin parlament). Astea nu uitati sa le mentionati cu orice ocazie. Probabil ca aveti o suferinta in sensul recunoasterii meritelor.

Sa revin la subiect si cat se poate de concis:
1. Habar nu aveti ce doreste sa faca Federatia. Nu aveti dreptul sa combateti un sistem pe care nu-l cunoasteti, a carui decizii luate in sedinte va sunt straine, a carui proiecte, structuri de organizare, modificari statutare sau structurale va sunt cunoscute doar din barfe la colt de forum. Din interior, in cunostinta de cauza, bine documentat si argumentat, puteti adopta orice pozitie (sau opozitie). Inca un exemplu (dar numai pentru urechile dvs. :-$ ): in loc de Buhac va puteti gandi la Mateianu.
2. Nu Federatia a dat in judecata LRS. Vali Stratonov nu are nicio legatura cu asta, ba din contra, in sedinta majoritatea a votat impotriva interventiei Federatiei in justitie impotriva LRS. Mai documentati-va, de aceea va spun ca aveti informatii de la coltul forumului.

---------------------------------------------

Si ca sa nu mai spuneti vreodata public ca sunt un habarnist care vorbeste doar din barfe la colt de forum iata ce spune Domnul Stratonov la o data ulterioara acelei sedinte la care ati participat si Dumneavoastra:
Valentin Stratonov

Mesajde vali pe Mie Aug 03, 2011 9:58 am
1.Angajament? Nu inteleg sensul , dar daca va referiti la statut de angajat atunci aflati ca NU ....in plus tot ceea ce fac e pro bono asa cum am facut si la Liga.

...de aceea am considerat cele de mai sus, rupte din context, un afront la imaginea mea personala si va cer pana in momentul autocenzurarii mele sa-mi explicati ce presupune in viziunea Dumneavoastra ideea de a-mi pierde eu interlocutorii. Stiu destul de bine cine ma citeste interesat sau cine ma citeste si e deranjat de ceea ce "indrug" eu pe forumuri.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de miyagi » 10 Aug 2011, 00:06

Repet! Si eu sunt unul dintre multi care e ( sau sunt - la libera interpretare ) de acord cu functionarea federatiei insa in momentul debutului ei sa nu contina "metastazele" de acum.
Clubul meu e problema mea. Va rog sa nu mai faceti sapaturi ca veti afla in mod public cand va fi inregistrat, iar de"recunoasteri" ale atributelor mele beneficiez din plin la locul de munca. Acolo problema e ca, dupa spusele Domnului Popescu care de altfel are dreptate, fiecare club va trebui sa aiba un antrenor atestat, conform legilor sportului, altfel nu pot intra in competitii nationale sau internationale, nu poate fiinta si este expus proceselor care le tot initiaza cel ce ne constrange sa ducem oamenii la examinari tot in fata comisiilor federale. Se pare ca s-a gandit la toate. Va intreb, fara sa realizez cat de mult bat campii, pe Dumneavoastra si va cer ajutor pentru a intelege. Daca eu am urmat dupa mai bine de 20 de ani de sport de performanta, cursurile ANEFS pentru a ajunge un biet instructor, acei examinatori ce pregatire de specialitate, incadrata legal, au?
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de Amstel » 10 Aug 2011, 02:49

Ce e atat de greu de inteles, mey Miyagi? N-ai loc si gata!! Fiecare si-a adus oamenii...tu esti omu' "cuiva"? Nope...deci ciocu mic si lucreaza la "socializare", dar asa cum ai inceput sunt slabe sansele sa intri in gratiile vreunui "federal" :)) .

<:-P psss: Am incercat si eu :)) dar, cu toate ca am diplome,licente, atestate, certificate si cursuri federale :) ... am ramas cu buza umflata... (de la un tzantzar, ca nu am primit reteta antitzantzari la o emisiune radioZonica :) pentru ca purtatorul de cuvant n-a mai vrut sa poarte niica...nici pe el n-a mai vrut sa se poarte... =)) ...

PS1: Miyagi, ai inteles? ..e pa pcr :)) ...mai repede gasesti ceva la FIPS-CIPS decat la fedratia asta "albaneza" cu dictator de cuvant purtaretz :))

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de miyagi » 10 Aug 2011, 03:10

Amstel scrie:Ce e atat de greu de inteles, mey Miyagi? N-ai loc si gata!! Fiecare si-a adus oamenii...tu esti omu' "cuiva"? Nope...deci ciocu mic si lucreaza la "socializare", dar asa cum ai inceput sunt slabe sansele sa intri in gratiile vreunui "federal" :)) .

<:-P psss: Am incercat si eu :)) dar, cu toate ca am diplome,licente, atestate, certificate si cursuri federale :) ... am ramas cu buza umflata... (de la un tzantzar, ca nu am primit reteta antitzantzari la o emisiune radioZonica :) pentru ca purtatorul de cuvant n-a mai vrut sa poarte niica...nici pe el n-a mai vrut sa se poarte... =)) ...

PS1: Miyagi, ai inteles? ..e pa pcr :)) ...mai repede gasesti ceva la FIPS-CIPS decat la fedratia asta "albaneza" cu dictator de cuvant purtaretz :))
Da grasule, da` ideea e ca eu nu vreau sa intru in "pocinog" ca nu m-au facut soim al patriei, in a doua era sa raman repetent din cauza sportului, pioner m-a facut de-abia in a treia ca nu avea mama bani de cravata si uite asa.
S-au aciuat, bine zici, multe fete pe langa rahat ca a avut metoda Dom` Fed. Unde a vazut zanzania mai mare acolo si-a varat coada. Acu a pierdut un proces ca n-o dadeam io degeaba cu LRS-ul care a creat un precedent. Daca nu cunosti sentinta ti-o fac rost. Cu ocazia asta si craparii pot sta linistiti si sa-si vada de-ale lor in continuare. Problema e ca din fetele astea multe sunt cativa care pot spune inca destule pe ideea pe care au inceput si investit. Ei nu. S-au aruncat in ciolan. Vali Stratonov din fost Presedinte al ligii cica acorda consultanta la federatie, asista cum Popescu da in judecata LRS din pozitia de Presedinte la Asociatia de pescuit Alba - ce treaba o fi avut asociatia asta cu concursurile din LRS doar unii avem taria s-o etalam - si apoi se duce spasit sa se inscrie in divizia de debutanti a ligii ca sa participe in continuare la concursurile ei. De ce oare? Are federalu` nevoie de concurenti cu care sa-si formeze divizia de spining proprie fiindca altfel nu poate fi avizat de catre MTS. Si cum in Romania vanzatori de neam sunt multi sunt si convins ca o sa si reuseasca Stratonov sa-i racoleze baieti gata formati de-acolo. LRS-ul se chinuie sa formeze cat mai multi debutanti ca nu face fata la concursurile internationale si le trebuiesc cat mai multi masteri ca astia vechii deja s-au "stricat"(specializat pe nise) cu bassul, pastravul si stiuca din tarile nordice si celelalte specii si loturile nationale merg destul de bine insa nu pot acoperii toate concursurile, ce mai!, iar "vicele" ( sa nu se mai supere cineva ca zic ca-i "angajat" ) vine si-i culege ca de la el de pe plantatie. Cunosc fenomenul bine. Inafara de Florentin si de George nimeni nu mai mi-a zis ca bat campul cu dude.
Bineinteles de-acum o sa ma astept la avalansa.
Ultima oară modificat 10 Aug 2011, 03:28 de către miyagi, modificat 1 dată în total.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de miyagi » 10 Aug 2011, 03:24

Ia uite aici:

Bass Assassin
new member


Data inscrierii: 02/12/2010
Mesaje: 20
Locatie: Cape Town

MesajTrimis: Joi 07 28, 2011 2:41 pm Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)
Care ai zis d-le ca vrei sa te faci antrenor de pescuit ?
Ia de aici sa stii ce te astepta Razz Razz Razz Razz Razz

CENTRUL NAŢIONAL DE FORMARE ŞI PERFECŢIONARE A ANTRENORILOR
ŞCOALA NAŢIONALĂ DE ANTRENORI
PLAN DE �NVĂŢĂM�NT
SPECIALIZAREA: ANTRENOR
I. DEZVOLTAREA PERSONALĂ ŞI SOCIALĂ
INFORMARE ŞI CONSILIERE VOCAŢIONALĂ
a. �n module de pregătire centralizată: anul I � 16 ore; anul II � 16 ore
b. �n module de pregătire �n cadrul unităţilor sportive: anul I � 62 ore; anul II � 62 ore

II. PREGĂTIREA DE SPECIALITATE
DISCIPLINE DE STUDIU
Anul I - OBIECTUL - Numar de ore predate - Forma de organizar
Teoria şi metodica antrenamentului sportiv - 40 -
Structuri/programe modulare
Pedagogia sportului - 30 -
lAnatomie - 20 -
Biomecanica sportului - 14 -
Fiziologie generală - 14 - Modul
Igienă - nutritie - doping - 20 - Modul
Istoria sportului - 18 - Modul
Studiu pe calculator - 16 - Modul
Limbi străine - 20 - Modul
Specializare: Teoria şi Metod. Ramurii Sp. - 84 - Structuri/programe modulare
Studiu individual - 280 - �nvăţăm�nt la distanţă
Practica �n unităţi sportive - 580 - �nvăţăm�nt practic
Total ore - 1136
Anul II
OBIECTUL - Numar de ore predate - Forma de organizare
Teoria şi metodica antrenamentului sportiv - 36 -
Structuri/programe modulare
Ergofiziologie - 20 - Modul
Sociologia sportului - 16 - Modul
Psihologia sportului - 20 - Modul
Dirijarea medicală a antrenamentului sportiv - 20 - Modul
Legislaţia sportului - 10 - Modul

Marketing sportiv - 14 - Modul
Management sportiv - 16 - Modul
Masaj sportiv � Recuperare -Refacere - 20 - Modul
Specializare; Teoria şi Metod. Ramurii Sportive - 52 -
Structuri/programme modulare
Studiu individual - 400 - �nvăţăm�nt la distanţă
. Practica �n unităţi sportive - 500 - �nvăţăm�nt practic
.Pregătirea lucrării de diplomă - 8
Total ore - 1132
STRUCTURI MODULARE
ANUL I
SEMESTRUL I

1. Modulul I � TEORIA ŞI METODICA ANTRENAMENTULUI SPORTIV - 20 ore
2. Modulul II � FIZIOLOGIE GENERALĂ - 14 ore
3. Modulul III� ANATOMIE - 20 ore
4. Modulul IV � PEDAGOGIA SPORTULUI - 30 ore
5. Modulul V � SPECIALIZARE (T.M.R.S.) - 42 ore
6. Modulul VI � LIMBI STRĂINE - 20 ore
7. Modulul VII � PRACTICA �N UNITĂŢI SPORTIVE ŞI STUDIU INDIVIDUAL - 430 ore

SEMESTRUL II

1. Modulul I � TEORIA ŞI METODICA ANTRENAMENTULUI SPORTIV - 20 ore

2. Modulul II � ISTORIA SPORTULUI - 18 ore
3. Modulul III - BIOMECANICĂ - 14 ore
4. Modulul IV � IGIENĂ ŞI FIZIOTERAPIE - 20 ore
5. Modulul V � STUDIU PE COMPUTER - 16 ore
6. Modulul VI - SPECIALIZARE (T.M.R.S.) - 42 ore
7. Modulul VII � PRACTICA �N UNITĂŢI SPORTIVE ŞI STUDIU INDIVIDUAL - 430 ore

STRUCTURI MODULARE
ANUL II
SEMESTRUL I
1. Modulul I � TEORIA ŞI METODICA ANTRENAMENTULUI SPORTIV - 16 ore
2. Modulul II � ERGOFIZIOLOGIE - 20 ore
3. Modulul III � PSIHOLOGIA SPORTULUI - 20 ore
4. Modulul IV � MASAJ SPORTIV-RECUPERARE - REFACERE - 20 ore
5. Modulul V � MARKETING SPORTIV - 14 ore
6. Modulul VI � LEGISLAŢIA SPORTULUI - 10 ore
7. Modulul V � SPECIALIZARE (T.M.R.S.) - 42 ore
8 Modulul VII � PRACTICA �N UNITĂŢI SPORTIVE ŞI STUDIU - 900 ore
SEMESTRUL II
1 Modulul I � TEORIA ŞI METODICA ANTRENAMENTULUI SPORTIV - 18 ore
2. Modulul II � DIRIJAREA MEDICALĂ A ANTRENAMENTULUI SP. - 20 ore
3. Modulul III � MANAGEMENTUL SPORTIV - 16 ore
4. Modulul IV � SOCIOLOGIA SPORTULUI - 16 ore
5. Modulul V � SPECIALIZARE - 10 ore
6. Modulul VI � PREGĂTIREA LUCRĂRII DE DIPLOMĂ - 8 ore

Programa �nvăţăm�ntului de specialitate pe ramuri de sport
1. Aeronautica 2. Aikido 3. Alpinism si Escalada 4. Arte Martiale 5. Arte Martiale de Contact 6. Atletism 7. Automobilism Sportiv 8. Badminton 9. Baschet 10. Baseball si Softball 11. Bob si Sanie 12. Box 13. Bridge 14. Canotaj 15. Ciclism si Triatlon 16. Culturism si Fitness 17. Dans Sportiv 18. Ecvestra 19. Fotbal 20. Fotbal Tenis CAJ 21. Gimnastica 22. Gimnastica Ritmica 23. Go 24. Golf 25. Haltere 26. Handbal 27. Hochei pe Gheata 28. Hochei pe iarba 29. Judo 30. Kaiac-Canoe 31. Karate Modern 32. Karate Kyokushinkai-IKO2 33. Karate Traditional 34. Karate WKC 35. Lupte 36. Modelism 37. Motociclism 38. Natatie si Pentatlon Modern 39. Oina 40. Orientare 41. Patinaj 42. Polo 43. Popice-Bowling 44. Radioamatorism 45. Rugby 46. Schi Biatlon 47. Scrabble 48. Scrima 49. Snooker 50. Sah 51. Table 52. Taekwondo ITF 53. Taekwondo WTF 54. Tenis 55. Tenis de Masa 56. Tir Sportiv 57. Tir cu Arcul 58. Volei 59. Yachting

Taxa de inscriere este de 200 de ron

Vedeti ca specialitatea pescuit sportiv nu apare , dar voi puteti sa faceti orice specializare ca va echivaleaza Fane Federatie diploma contra unei modeste sume de 2-3000 euro Razz Razz Razz Razz

Sau daca nu va convine , urmati Academia de pescuit sportiv de crap ,rapitor, casting , marin ...etc pe care o va infiinta Fane Federatie la Alba Iulia

Cursurile vor fi predatea de Presedinte Acad .Dr.Ing. Decan. Prodecan. Rector si toate titlurile de onoare pe care le are , nimeni altul decat... Fane Federatie .
Si toate astea la o reducere de 50% fata de tarifele practicate de alte unitati similare . Adica va face Fane Federatie un tarif bestial ! Razz Razz Razz Razz

Atentie ! Locurile sunt limitate , va rugam sa va inscrieti din timp ca nu sta Fane Federatie sa alerge dupa banii vostri Razz Razz Razz Razz Razz Razz

--------------------------------


Si acum intelege si tu de ce ma plang eu ca nu-mi recunoaste Dom` Popescu legitimatiile sau medaliile cand eu nu am facut caz decat de atestat pe care eu il am, trecut fiind prin anumite chestii din cele insirate mai sus si sunt de parere ca ceea ce incearca sa faca Dom` Popescu e ilegal. Antrenori nu vor putea exista in Romania prea curand si neexistand acestia federatia nu poate functiona. De dat in judecata entitatile, sa nu le mai spun altcumva, care organizeaza concursuri le da si astfel ingradeste pescarul sa participe la competitii sportive, dar nici el nu poate sa le organizeze pentru ca ar cadea in propriile-i plase. Se lauda ca face campionate nationale de pescuit sportiv pe discipline doar ca sa mai "cumpere" PRO BONO cate un capacitat care sa-i faca rost de resursa umana. Si atunci unde e solutia aia pentru pescuit? I-am raspuns la invitatie demult Dlui. Popescu ca voi veni si eu la sedintele deschise pe care le tine insa n-as vrea sa bat drumul degeaba la Alba ca sa constat doar ceea ce gandesc si ceea ce gandeste si opozitia. Suntem deschisi si-i mai dam si idei. Nu inteleg unde-i supararea atata timp cat ii facem o concurenta cinstita, publica, fara manevre de culise si mai si castigam.
In fond din polemici se naste progresul, nuuuuu?! (cum zicea cineva mai devreme) :-w .
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de miyagi » 10 Aug 2011, 03:31

Ia mai uita-te si aici:


http://portal.just.ro/InstantaDosar.asp ... TQwMDAwMDA wMDA1MjkyOA**

Hotararea instantei consfiinteste astfel mai multe lucruri pe care Popescu a refuzat sa le priceapa, desi i-au fost explicate de mai multa lume aici pe forum:

- cluburile sportive se pot asocia si in alte forme decat structurile sportive prevazute de Legea sportului;
- concursuri de pescuit sportiv se pot organiza si de catre organisme care nu sunt structuri sportive, deci care nu au c.i.s.;
- concursuri de pescuit se pot organiza in Romania si in afara Federatiei;
- campionate nationale de pescuit sportiv se pot organiza in Romania si in afara Federatiei.

Hotararea aceasta defavorabila ar trebui sa constituie un semnal de alarma pentru cei care se incred orbeste in interpretarile aiuristice date diverselor prevederi legale de catre cel care conduce astazi Federatia RPSCSRMAPMC !
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de miyagi » 10 Aug 2011, 03:34

miyagi scrie:Ia mai uita-te si aici:


http://portal.just.ro/InstantaDosar.asp ... TQwMDAwMDA wMDA1MjkyOA**

Hotararea instantei consfiinteste astfel mai multe lucruri pe care Popescu a refuzat sa le priceapa, desi i-au fost explicate de mai multa lume aici pe forum:

- cluburile sportive se pot asocia si in alte forme decat structurile sportive prevazute de Legea sportului;
- concursuri de pescuit sportiv se pot organiza si de catre organisme care nu sunt structuri sportive, deci care nu au c.i.s.;
- concursuri de pescuit se pot organiza in Romania si in afara Federatiei;
- campionate nationale de pescuit sportiv se pot organiza in Romania si in afara Federatiei.

Hotararea aceasta defavorabila ar trebui sa constituie un semnal de alarma pentru cei care se incred orbeste in interpretarile aiuristice date diverselor prevederi legale de catre cel care conduce astazi Federatia RPSCSRMAPMC !


p.s. Pentru curiozitatea mea personala, Domnule Popescu ati reusit sa obtineti C.I.S.-ul?
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de miyagi » 10 Aug 2011, 03:44

Si ar mai fi ceva Florentin! V. Stratonov a sugerat ca Dumneavoastra ati putea sa ne oferiti niste raspunsuri ca doar ati fost impreuna la acea sedinta dupa cum probabil ati incercat sa-mi spuneti si mie ca nu am fost acolo si n-am de unde sa stiu anumite chestii decat de prin barfele din colt de forum.
Gresesc cu ceva? Daca e asa atunci de ce va inervati cand batem si noi campii in necunostinta de cauza si nu ne explicati simplu si politicos fara sa faceti remarci de genul celor "cu pertinente"?
Daca nu ma credeti ii dau copy/paste la afirmatii ca au ramas scrise.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de miyagi » 10 Aug 2011, 04:01

Iar ca o ultima postare, cu scuzele de rigoare pentru off topic, m-au deranjat amintitele pozitii ale moderarii pe caz deoarece nu ma chinui sa lansez propriul club ci vreau sa o fac bine si la timpul potrivit asa cum am procedat si "pe gheata" La Lilieci acum doi ani cand va serveam vinul fiert cu felii de mere intr-o coaja de nuca de cocos in momentul in care a venit Andrei cu Teodor direct in grupul nostru si i-am spus ca poate sa-si gaseasca subiectul materialului singur ca-i gheata plina, timp in care noi ne ocupam ca materialul Dumneavoastra sa fie complet, sa aiba incarcatura si un final cum trebuie. Atunci am vazut in Dumneavoastra un pescar in primul rand si nu un admin de site.
V-am scris aceasta ultima chestie cu multe retineri, din frustrare si cu gandul ca maine cand ma voi trezi n-am sa mai gasesc nimic din ce am postat astazi. Atunci ma voi autocenzura si eu. Promit.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de gor965 » 10 Aug 2011, 11:25

miyagi scrie:....... Inafara de Florentin si de George nimeni nu mai mi-a zis ca bat campul cu dude.
Bineinteles de-acum o sa ma astept la avalansa.
Mai nene, mi-e indiferent ce opinii ai matale cum mi-e indiferent ce scopuri il mana in lupta pe nea Popescu ! Ti-am spus ca bati campii dupa ce-ai debitat o groaza de prostii la adresa mea in legatura cu raspunsul dat celui cu probleme in Delta ! Cand de la o explicatie de 6 cuvinte intr-o logica exacta ajungi sa ma acuzi de trafic de influenta (lobby), cenzura, apartenenta la o anumita structura, si alte kkt-uri, eu iti spun sincer ca ai o problema mare si cred de cuvinta ca in continuare bati campii ! :-B
miyagi scrie: V-am scris aceasta ultima chestie cu multe retineri, din frustrare si cu gandul ca maine cand ma voi trezi n-am sa mai gasesc nimic din ce am postat astazi. Atunci ma voi autocenzura si eu. Promit.
Asta-i vre-o obsesie de-a ta ... ca stau toti oamenii din staff si asteapta sa te cenzureze ! Ti-a sters cineva vre-o virgula pe acest forum ? Poate nu realizezi dar, incercarea asta de a ne sugera ca ar trebui sa te cenzuram, e cat se poate de penibila ! >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Legi, Permise, Asociatii, Cluburi, Federatii”