FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

birocratie

Moderatori: pharaoh, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de Amstel » 10 Aug 2011, 11:44

miyagi scrie: La Lilieci acum doi ani cand va serveam vinul fiert cu felii de mere intr-o coaja de nuca de cocos....
Ptiu, ce bine o duc "cameramanii" in Romanika! :)) . Dar va dati seama acuma, cand e ..."cameraman federal", ca nuca aia trebuie schimbata cu un pocal de 24 de karate...daca vreti sa fiti bagati in seama :))

miyagi scrie: Atunci am vazut in Dumneavoastra un pescar in primul rand si nu un admin de site.
Ori aparentele insala, ori bausei vin fiert din coaja unui bostan :)) , ca se vede de la 3 poste ca el e mai mult dictator decat pescar :)) ..n-ai vazut cate retete ne-a dictat in timpul emisiunilor Infopescar...dar de prins... 8-> ... =))

ps: Miyagi, insomnia se trateaza...




=

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de miyagi » 10 Aug 2011, 14:26

George nu ti-a pus nimeni o placa pe piept pe care sa scrie "stigmat". Singur ti-ai manifestat interesul fata de subiectul FRPS punand intrebari si raspunzandu-i userului Blondibus taios si brusc. Mie imi vorbesti despre batut campii, insirat prostii, spus dude si alte exprimari. Chiar crezi ca sintem atat de idioti pre cum ne faci tu? Te ascunzi dupa deget cu userul Blondibus incercand sa acreditezi ideea ca el este un simplu pescar interesat de delta. Ia reciteste-i primele 5 randuri din postare si n-o mai ameti aiurea. N-a fost deloc offtopic si i s-a adresat cu buna stiinta lui Popescu considerand Federatia un alt taune ce suge din pescar cashu`.
Sunt de mult pe forumuri incat stiu cand pe cineva il doare capul sau burta si din una o da in alta. Repet, daca esti in continuare pescar si nu moderator, site admin, etc avem un dialog, iar daca nu, ai liber la a ne spune sa tacem sau sa dam ideilor noastra sensul pe care-l consideri tu ca altfel batem campii si insiram dude. N-ar fi prima data.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de miyagi » 10 Aug 2011, 14:34

Amstel scrie:
miyagi scrie: La Lilieci acum doi ani cand va serveam vinul fiert cu felii de mere intr-o coaja de nuca de cocos....
Ptiu, ce bine o duc "cameramanii" in Romanika! :)) . Dar va dati seama acuma, cand e ..."cameraman federal", ca nuca aia trebuie schimbata cu un pocal de 24 de karate...daca vreti sa fiti bagati in seama :))

miyagi scrie: Atunci am vazut in Dumneavoastra un pescar in primul rand si nu un admin de site.
Ori aparentele insala, ori bausei vin fiert din coaja unui bostan :)) , ca se vede de la 3 poste ca el e mai mult dictator decat pescar :)) ..n-ai vazut cate retete ne-a dictat in timpul emisiunilor Infopescar...dar de prins... 8-> ... =))

ps: Miyagi, insomnia se trateaza...




=
El nu era mah cameraman. Cameramanul a beut ca toti ceilalti din cantarola sau pahar de plastic ;). La tratamente exotice nu l-am supus decat pe Florentin sa aiba inspiratie sa ne intrebe ce trebuie. Aveam si noi scopul nostru ca materialul sa iasa bine.
Zi-mi si mie cum se trateaza insomnia ca ma chinui cu ea de ceva timp :-?? .
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de gor965 » 10 Aug 2011, 15:14

miyagi scrie: Te ascunzi dupa deget cu userul Blondibus incercand sa acreditezi ideea ca el este un simplu pescar interesat de delta. Ia reciteste-i primele 5 randuri din postare si n-o mai ameti aiurea.
Bai baiatule, eu nu ma ascund dupa nimic si am dat un raspuns la ce a exprimat omul in exemplul cu Delta si mai ales la concluzia lui de la sfarsit, citez : Si acum sa concluzionam....ce va face sau ce poate face aceasta federatie, in acest sens? ! Tu daca citesti numai primele randuri sa fi sanatos , dar vezi ca si acolo omul face un apel generalist care e valabil in orice domeniu, iar concluzia raspunsului meu e valabil ptr. orice sport...o federatie are grija de sprtul de performanta , nu de sportul de agrement !

miyagi scrie:...... raspunzandu-i userului Blondibus taios si brusc.
Taios ???...unde palaria mea vezi tu ceva taios in afirmatia asta :
Vezi ca pescuitul sportiv de care se ocupa o federatie nu e acelasi lucru cu pescuitul recreativ pe care-l pomenesti mai sus, scriind despre Delta !
Ce nu-i adevarat in ceeace am scris eu ? O federatie se ocupa de ce vor amatorii ? Omul intreaba de ce s-ar inscrie cineva intr-o asociatie...pai, ce treaba are federatia cu asociatiile, daca ea-si propune sa aiba ca membrii doar cluburile sportive ? Am amenintat cu ceva, pe cineva, prin textul ala ? Nu vezi ca te-ai avantat sa scrii tampenii la adresa mea si o tii langa de 2 pagini incoace in loc sa vezi ca n-am nici o treaba cu tot ce indrugi acolo ?
Sincer, nu stiu ce probleme ai, daca ai ceva cu mine, dar atata timp cat vad ca scrii tampenii o sa cred in continuare ca BATI CAMPII ...si-i bati de placere !...motiv ptr. care eu inchei discutia cu tine ca n-are nici un rost sa-mi pierd timpul ! Vad ca orice as scrie , tu interpretezi intr-un mod unic si personal, dand senzatia ca esti un fel de Einstain in orice domeniu si trebuie sa ne miram sau sa ne caciulim (dupa caz) ptr. onoarea de a ne tigani cu domnia ta !
Sa fi sanatos si ptr. ca esti multilateral dezvoltat si instruit iti doresc sa ai multe succesuri in toate domeniile de activitate ! #:-S
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de Amstel » 10 Aug 2011, 15:26

miyagi scrie: Zi-mi si mie cum se trateaza insomnia ca ma chinui cu ea de ceva timp :-?? .
Ai viermi, d-aia nu dormi :)) . Lasa calculatorul ca de aici ti se trage ...si sa vezi ce bine o sa dormi cand n-o sa mai dai toata ziua si noaptea peste manipulatori si manipulati :)) pe toate forumurile...Meri la pescuit!!!!

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de miyagi » 10 Aug 2011, 15:57

Hai sa vedem ca poate ai dreptate! El zice ca:
[quote]
Domnule, Popescu, vad ca se tot infiinteaza asociatii peste asociatii si federatii s.a.m.d.....pana la urma de ce s-ar inscrie un pescar in vreo asociatie (atentie, nu vorbesc de cluburi)?!
Va intreb asta fiindca pana la urma in viata unui pescar de competitie sau nu tot banul va dicta si am impresia ca toate aceste asociatii ce se vor a fi in sprijinul pescarilor nu fac altceva decat sa isi imparta "cascavalul"...
Nimeni nu vine cu ceva concret, sa faca ceva si apoi sa ceara...
------------------
Luand in considerare faptul ca el a facut trimitere la anuntul infiintarii Asociatiei Municipale de Pescuit sportiv, citez ...asociatii peste alte asociatii si federatii...., in viata unui pescar de competitii tot banul va dicta...., iar in final ii adreseaza intrebarea Domnului Popescu si-i raspunzi tu rapid ce nu-i in regula cu interpretarea mea?
Zice ca nimeni nu face ceva concret sau sa vina cu ceva si apoi sa ceara, apoi asociaza, e adevarat, exemplul cu iesirea sa in Delta si cere o explicatie in acest sens in concluzie. S-ar putea spune ca vorbeste despre doua lucruri diferite pentru ca pune lucrurile intr-un melanj cum zice Florentin, cum ai inteles si tu cand te-ai sesizat si i-ai zis"
[quote]
Vezi ca pescuitul sportiv de care se ocupa o federatie nu e acelasi lucru cu pescuitul recreativ pe care-l pomenesti mai sus, scriind despre Delta !.
Iar in final eu mai adaug si poate de-asta spui tu ca bat campii si amestec lucrurile o declaratie a Domnului Popescu, pe care il citez deasemenea"
.........
Această stratagemă de a despărți pescuitul recreativ de pescuitul de preformanță este probabil o ultimă tentativă a unora care au scăpat porumbelul din mână si aș vrea să vă răspund tot cu un text de lege, pentru a nu fi greșit ințeles. Este vorba de anexa la Legea 69/2000 si vă citez:
e) oficiali sportivi - persoanele a căror activitate conduce la organizarea şi administrarea activităţii sportive de agrement, recreative şi competiţionale, aflate în relaţie cu structura sportivă pe bază de contract de muncă, convenţie civilă de prestări de servicii sau voluntariat. .
............................

Acum daca vrei abtine-te dupa cum ai spus, ca daca continui discutia cu mine te vei molipsi, ma vei insoti pe campi mei si lasa-ma sa dezbat cu cineva care chiar stie cu ce se mananca "pescuitul recreativ-sportiv" la modul general in tara asta.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de miyagi » 10 Aug 2011, 16:04

Amstel scrie:
miyagi scrie: Zi-mi si mie cum se trateaza insomnia ca ma chinui cu ea de ceva timp :-?? .
Ai viermi, d-aia nu dormi :)) . Lasa calculatorul ca de aici ti se trage ...si sa vezi ce bine o sa dormi cand n-o sa mai dai toata ziua si noaptea peste manipulatori si manipulati :)) pe toate forumurile...Meri la pescuit!!!!
Daca as avea viermi as fi cel mai fericit ca are Nea Victor Oana o super oferta la plevusca si mananca si plocoanele trecute de juma` de kil, platica la fel, da` broblema e mult mai spinoasa ( ca asa imi place mie sa complic lucrurile :D ). Ma freaca un ficat si pa caldurile astea nu suport orizontala.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de gor965 » 10 Aug 2011, 16:15

miyagi scrie:..............
Acum daca vrei abtine-te dupa cum ai spus, ca daca continui discutia cu mine te vei molipsi, ma vei insoti pe campi mei si lasa-ma sa dezbat cu cineva care chiar stie cu ce se mananca "pescuitul recreativ-sportiv" la modul general in tara asta.
Nimic din ce-ai scris tu acolo nu-ti da dreptul sa ma acuzi pe mine de cenzura , lobby facut unei anumite forme de organizare, sau de apartenenta la o asemenea structura ! Daca nu stii sa recunosti ca uneori scrii prostii fara sa le gandesti, iti urez dezbatere placuta si ai grija sa nu te autoflagelezi prea tare in public ! :-$
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de miyagi » 10 Aug 2011, 16:40

Deci frate federatia asta are toate legaturile cu asociatiile de profil, ba chiar le infiinteaza. Le transforma pe toate celelalte pe unde ne-am inregistrat unii ca sa practicam pescuitul recreativ in vanzatoare de permise fara sa tina cont cati pescari de competitie practica aceasta forma de pregatire si cam cati ne adunam in ele la schimb de experiente. Si eu unul il practic de antrenament, ca sa scurtez drumul catre performanta sportiva. Cand i-am cerut sa faca diferente ( vedeti dialogul meu de la inceputul topicului cu Dom` Popescu ) mi-a raspuns razandu-si in barba ca desi le-a scapat unora porumbelul din gura, el expune textul de lege care clar il pozitioneaza in fruntea acestei miscari recreativ-sportive fiinca aceste doua activitati nu pot fi despartite pana la aparitia unei noi legi a pescuitului prin care sa fie clar delimitate. Acesta speculeaza acest viciu legislativ, ii spun si eu ca si el ca ne pricepem, ca sa si intelegeti de unde pozitia mea de fronda fata de stilul in care intelege sa ofere "o solutie pentru pescuit".
Spre deosebire de Dom` Popescu si de tine George, eu unul bat, prin natura meseriei, campurile dintre toate ministerele cu care el se confrunta, zilnic. Am acces la toate informatiile ce-mi sunt necesare sa pun cap la cap toata povestea asta cu "FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit" oridecateori am nedumeriri. Beneficiez de asistenta juridica gratuita si dezinteresata.
Cine crezi tu ca bate campii forumului in conditiile astea? Popescu in niciun caz. Prezenta lui Popescu pe site-uri se justifica din necesitatea de a-si fetisiza proasta imagine pe care si-a creeat-o inca de la bun inceput si cu care continua dupa cum se vede si sa racoleze resursele necesare punerii in miscare a mamutului pe care l-a creat ca de unul singur n-o sa reuseasca. Odata cu esecul creat de hotararea judecatoreasca prin care i s-au inchis anumite piste evolutive a aparut si posibilitatea unei alternative de a impiedica aceasta federatie sa se transforme in ceea ce doreste Dom` Popescu, alternativa care i-a facut pe cei ce se ocupa cu adevarat de latura sportiva a pescuitului sa deschida mai bine ochii cand organizeaza vreun concurs sau cand se pun in discutie astfel de teme. Deocamdata activitatile acestei federatii se anuleaza de legile statului sau se situeaza la limita legalitatii. Vom vedea ulterior si in ce context si din ce bani se executa si acele piste proprii de pescuit pe care le promoveaza.
Pana una alta s-a cerut de catre cei ce au un cuvant de spus in pescuitul sportiv la rapitor excluderea lui Vali Stratonov din cadrul LRS in conditiile in care acesta ii furnizeaza informatii PRO BONO ce pot coduce la divizarea celei mai integre comunitati de pescuit sportiv. La crap activitatea competitionala, in ciuda tuturor acuzatiilor Dlui. Popescu, e in toi.
Mai vorbim.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de miyagi » 10 Aug 2011, 16:44

gor965 scrie:
miyagi scrie:..............
Acum daca vrei abtine-te dupa cum ai spus, ca daca continui discutia cu mine te vei molipsi, ma vei insoti pe campi mei si lasa-ma sa dezbat cu cineva care chiar stie cu ce se mananca "pescuitul recreativ-sportiv" la modul general in tara asta.
Nimic din ce-ai scris tu acolo nu-ti da dreptul sa ma acuzi pe mine de cenzura , lobby facut unei anumite forme de organizare, sau de apartenenta la o asemenea structura ! Daca nu stii sa recunosti ca uneori scrii prostii fara sa le gandesti, iti urez dezbatere placuta si ai grija sa nu te autoflagelezi prea tare in public ! :-$
Mai Nene vrei sa-ti desenez ca nu te-am acuzat de absolut nimic? Ti-am spus ca asa cum interpretezi tu in mod personal anumite chestii asa o putem face toti. Singura problema e ca atunci cand eu sau altcineva cere un raspuns de la un individ in mod absolut si nu de la un colectiv sa nu te mai erijezi in purtator de cuvant daca nu esti :-? .
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de gor965 » 10 Aug 2011, 17:55

miyagi scrie:..........Ti-am spus ca asa cum interpretezi tu in mod personal anumite chestii asa o putem face toti. Singura problema e ca atunci cand eu sau altcineva cere un raspuns de la un individ in mod absolut si nu de la un colectiv sa nu te mai erijezi in purtator de cuvant daca nu esti :-? .
Cred ca ti-am mai spus pe alt forum...scrii mult, prost si fara rost ! Retine, nu zic ca esti prost...dar normal nu esti sigur ! Cum poti sa ceri unei persoane sa se abtina de la o mica explicatie sau o mica adnotare cand subiectul in discutie e unul public si oricine isi poate da cu parerea ?! Cand ai nevoie de un raspuns de la o anume persoana, fie ea si purtator e cuvant, invata sa folosesti mesajele private !...altfel, asteapta-te sa mai comenteze si altii si nu le mai pune tu etichete ! Maine poimaine o sa-mi ceri CV-ul, sa dau probe de lucru, sau o sa ai pretentia sa dau teste grila ptr. ca m-am bagat si in alte discutii din diverse rubrici ale forumului si n-am calificarile necesare ! Grow up man...esti pe un forum public, nu intr-o sala de judecata ! >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de miyagi » 10 Aug 2011, 18:02

Te-am inteles vericule. Nu sunt prost, dar scriu prost si fara rost. Lasa topicul pentru solutia oferita de federatie te rog.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de Amstel » 10 Aug 2011, 18:03

A venit iarna mai devreme? :-?

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de gor965 » 10 Aug 2011, 18:06

Amstel scrie:A venit iarna mai devreme? :-?
Nu...eu sunt la munca si ma plictisesc ! >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit

Mesaj de miyagi » 10 Aug 2011, 18:09

gor965 scrie:
Amstel scrie:A venit iarna mai devreme? :-?
Nu...eu sunt la munca si ma plictisesc ! >:)
=)) . Buna treaba! Hai sa continuam :D .
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Scrie răspuns

Înapoi la “Legi, Permise, Asociatii, Cluburi, Federatii”