NOUA LEGE A PESCUITULUI

birocratie

Moderatori: pharaoh, vali003

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: NOUA LEGE A PESCUITULUI

Mesaj de Qnyx » 25 Mar 2008, 20:56

Nu exagerez cu nimic cand spun ca am vazut un individ pe malul Dunarii in zona Ghindaresti cu 26 !!!!! retineti douazeci si sase de lansete pe mal. Ramasesem blocat. Omu' dadea la somn.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
Pescar Brailean
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 24 Noi 2007, 11:01

Re: NOUA LEGE A PESCUITULUI

Mesaj de Pescar Brailean » 25 Mar 2008, 21:10

SI cum putea sa aibe grija de toate???Numai daca le scotzi sa schimbi momeala itzi ia o ora?Si daca ii tragea la 5 odata :?: :D :lol: Tipu ala chiar era exagerat shi cred ca era shi dus umpic cu capu :lol:

Avatar utilizator
APSHD
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 01 Ian 2008, 17:40
Localitate: HUNEDOARA

Re: NOUA LEGE A PESCUITULUI

Mesaj de APSHD » 25 Mar 2008, 22:21

Problema este cind un pescar are 2 permise si cu 8 bete ocupa 50 de metri de mal .
Ceilalti unde vor mai pescui :?:

Avatar utilizator
gaz461
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 08 Dec 2007, 14:54
Localitate: TIMISOARA

Re: NOUA LEGE A PESCUITULUI

Mesaj de gaz461 » 25 Mar 2008, 22:34

Mersi mult ,sint de acord ca 5 bete este mult, dar si doua erau prea putin pt.ca si rotpodurile si alarmele au 3-4 posturi si stateau nefolosite iar la crap dac-ai pus 3 bete poti sa dai cu al patrulea la un caras ziua si sa-l bagi seara la un somn .si mai o chestie nasoala era ca desi n-au mai bagat un peste in apa veneau si dadeau in cel mai fericit caz un avertisment sau altii au luat chiar amenda pt. al 3 lea bat ca mai bagai unu la un salau , nu era rau ca veneau rau era ca se legau de prostii sau nimicuri .De exemplu cind veneau ma refer la noi in timis control de la APS (fostul AJVPS) se luau de pescarii de la banatu ,cind veneau aia de la banatu se luau de pescarii de la APS si va intreb au vina PESCARII eu cred ca nu , clar traim in ROMANIA SI CONTROALE TREBUIE ... cit de multe .fir intins .

Avatar utilizator
APSHD
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 01 Ian 2008, 17:40
Localitate: HUNEDOARA

Re: NOUA LEGE A PESCUITULUI

Mesaj de APSHD » 26 Mar 2008, 20:41

Nu cred ca vreodata va fi o conlucrare intre AGVPS si celelalte Asociatii si asta numai din vina AGVPS-ului deoarace refuza categoric orice dialog cu Asociatiile independente.
Pacat , mare pacat. :!:

Avatar utilizator
APSHD
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 01 Ian 2008, 17:40
Localitate: HUNEDOARA

Re: NOUA LEGE A PESCUITULUI

Mesaj de APSHD » 23 Apr 2008, 10:01

Pe ordinea de zi a Senatului-comisia legislativa- a avut loc ieri prima sedinta privind modificarea si aprobarea prin Lege a OG 23/2008. Graba cu care se doreste aprobarea acestui act normativ, precum si modificarile introduse la OG, arata ca cei interesati nu se lasa. FNPSR a prezentat hibele acestor noi texte ce vroiau sa fie introduse in OG, a transmis observatiile sale comisiei si s-a decis ca saptamana viitoare sa se prezinte o pozitie comuna anpa-fnpsr.

Avatar utilizator
APSHD
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 01 Ian 2008, 17:40
Localitate: HUNEDOARA

Re: NOUA LEGE A PESCUITULUI

Mesaj de APSHD » 08 Iul 2008, 21:20

Din cite am inteles atribuirea apelor catre asociatii s-a cam blocat la ANPA.
S-a incercat o impartire a apelor fara sa se tina cond de Planul de Management depus de Asociatii. Am informat ANPA ca voi contesta acest mod de atribuire al apelor si ca urmare miine 09-07-2008 la ora 15 sunt convocat impreuna ca presedintii celorlalte Asociatii la Directia Agricola unde vor veni reprezentantii de la ANPA pentru a ajunge la un consens in legatura cu impartirea apelor.
Voi revenii cu amanunte dupa desfasurarea sedintei.

Scrie răspuns

Înapoi la “Legi, Permise, Asociatii, Cluburi, Federatii”