axeon axs 65 sau spector st 65

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
Digital
senior
senior
Mesaje: 393
Membru din: 07 Mar 2009, 21:30
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: axeon axs 65 sau spector st 65

Mesaj de Digital » 22 Apr 2012, 17:20

mirceasd scrie:Nu stiu sigur dar am auzit ca diferenta dintre Spector si Axeon este urmatoarea:
Spector - roti conice si de aici rezistenta la uzura mai mica;
Axeon - surub fara sfarsit -rezistenta la uzura mare.
Stiu sigur urmatoarele:
am folosit ca spod un Spector (si eu si prietenul meu ,deci se pune inmultit cu 2 :-? ) un sezon si a inceput sa caraie si sa aiba jocuri mari;
un alt amic de-al meu mai pescar decat mine (asta este sigur) foloseste Axeoane de vreo 3 ani si pe spod si pe normal si nu are probleme.

Pe chestia asta mi-am achizitionat recent si un set de Axeoane 65 - sper ca nu am gresit.
Urmaresc cu interes topicul ,poate cineva are informatii precise ,daca nu am sa desfac o mulineta ,imi pare rau ca nu mai am totusi si Spectorul pentru comparatie.
Fire intinse.
PS -vanzatorul mulinetelor Axeon confirma teoria mea :)]
Mulineta Spector era noua ??? sau era deja "obosita" :))
Imi este greu sa cred ca dupa un sezon de folosinta chiar si x2 poate sa se uzeze asa rau [-x - Folosind-o doar ca mulineta pentru nadit uzura practic nu ar fi trebuit sa existe pentru simplu fapt ca la capatul celalalt forta este minima ;)
O racheta (la recuperare) nu inseamana nimic pentru o mulineta . Dar daca e asa cum spui tu (desi ma indoiesc) brandul Okuma ar trebuie a isi schimbe blazonul din urs in rama =))
Stima.
Unii imi spun ca esti inca frumoasa
Eu nu te mai
vad azi in nici un fel

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”