Okuma Longbow sau Okuma Powerliner

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: Okuma Longbow sau Okuma Powerliner

Mesaj de Marius Vintila » 24 Noi 2010, 00:08

Pai o sa-mi iau ca ale tale gor965 Okuma Orix RXS - 65 sau Spro IncognitoLCS880 si mai e varianta Spro Long Cast LCS 555. Hmmm :-?
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Okuma Longbow sau Okuma Powerliner

Mesaj de gor965 » 24 Noi 2010, 01:05

Daywalker scrie:Pai o sa-mi iau ca ale tale gor965 Okuma Orix RXS - 65 sau Spro IncognitoLCS880 si mai e varianta Spro Long Cast LCS 555. Hmmm :-?
Daca poti ia-ti Axeon 65...Orix nu cred ca mai gasesti decat prin Asia ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: Okuma Longbow sau Okuma Powerliner

Mesaj de Marius Vintila » 24 Noi 2010, 10:34

Ok, ms pentru propunere. S-a notat. Arata super misto tre' sa ma duc in magazin sa pun mana pe ea.
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Okuma Longbow sau Okuma Powerliner

Mesaj de stefan_kwr » 25 Noi 2010, 16:13

gor965 scrie: Daca poti ia-ti Axeon 65...Orix nu cred ca mai gasesti decat prin Asia ! :D
Cine nu si-ar dori aceste mulinete, dar la ce preturi au acum mai bine te lipsesti. Nu zic eu ca nu-si merita banii, ca arata si merg super, dar fata de acum 1-2 ani au pretul aproape dublu.

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: Okuma Longbow sau Okuma Powerliner

Mesaj de Marius Vintila » 25 Noi 2010, 21:37

Da dar tre' sa-mi iau ceva, daca stau sa ma gandesc...cam tot s-a scumpit in ultimul timp.Acu'...asta e.
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Okuma Longbow sau Okuma Powerliner

Mesaj de stefan_kwr » 25 Noi 2010, 22:00

Daywalker scrie:Da dar tre' sa-mi iau ceva, daca stau sa ma gandesc...cam tot s-a scumpit in ultimul timp.Acu'...asta e.
Asa este, si tot se scumpeste, daca tot este criza, sa fie calumea ~x(

Avatar utilizator
mirceasd
Veteran
Veteran
Mesaje: 2023
Membru din: 11 Noi 2010, 17:36
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: Okuma Longbow sau Okuma Powerliner

Mesaj de mirceasd » 01 Dec 2010, 19:03

Am in dotare si LB 670 si PL 865 ,oricand si oriunde ,pe balta sau la Dunare prefer LB ,arunc aproape la fel cu ambele dar LB sunt extrem de robuste.PL -ul dupa ceva uzura si folosita si ca spod a inceput sa scartie si are ceva jocuri,LB-ul nu,plus ca mie imi place mai mult cum bobineaza LB-ul in comparatie cu PL.Acum stiu ca voi supara pe unii care considera PL-ul regina mulinetelor in banii astia dar eu apreciez mai mult LB varianta initiala.
Fire intinse.
Apropo am vazut mai sus ca cineva dorea sa-si achizitioneze LCS 555 sau Incognito 855 nu mai tin minte ,ei bine daca vrei pentru crap ia-ti macar 465-ul sau 865-ul care sunt mai potrivite ,555 merg pe feeder mai bine .Firma Spro face lucruri de calitate medie si de incredere dar parerea mea(ca sunt patit) este urmatoarea: strange bani si ia-ti Shimano Biomaster ,XSB-ul este acum 100 lire in Anglia deci nu cu mult mai mult decat SPRO Incognito care este in jur de 4 milioane la noi ,iar transportul de la ei la noi pentru 4 mulinete este si de 30 de lire.
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Okuma Longbow sau Okuma Powerliner

Mesaj de stefan_kwr » 01 Dec 2010, 21:24

mirceasd scrie:Am in dotare si LB 670 si PL 865 ,oricand si oriunde ,pe balta sau la Dunare prefer LB ,arunc aproape la fel cu ambele dar LB sunt extrem de robuste.PL -ul dupa ceva uzura si folosita si ca spod a inceput sa scartie si are ceva jocuri,LB-ul nu,plus ca mie imi place mai mult cum bobineaza LB-ul in comparatie cu PL.Acum stiu ca voi supara pe unii care considera PL-ul regina mulinetelor in banii astia dar eu apreciez mai mult LB varianta initiala.
Mircea, PL nu am folosit, dar despre Lb pot sa-ti spun numai lucruri bune, le-am folosit atat la balta cat si la dunare si nu am avut nici o problema cu ele. In legatura cu asezarea firului, nu cred ca ar trebui sa le laudam prea mult, aici ar mai fi trebuit sa umble fabricantii putin, in rest toate bune despre ele.

Avatar utilizator
mirceasd
Veteran
Veteran
Mesaje: 2023
Membru din: 11 Noi 2010, 17:36
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: Okuma Longbow sau Okuma Powerliner

Mesaj de mirceasd » 01 Dec 2010, 22:02

Ok ,iti respect parerea.
Fire intinse
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”