Capturi pe Dunare

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de sorprodan » 16 Apr 2010, 21:11

dar pana atunci ce faci dai pe net,,,,,,,, eu am foo si azi =))
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de gor965 » 16 Apr 2010, 21:44

sorprodan scrie:dar pana atunci ce faci dai pe net,,,,,,,, eu am foo si azi =))
...si ...ai curentat ceva ? :-w
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de sorprodan » 17 Apr 2010, 09:47

...si ...ai curentat ceva ? :-w[/quote]
m-ai omorat cat de agresiv poti sa fii cu unii oameni......apropo eu pescui si pe un canal de irigatii daca te pricepi poate acel canal sa intre la balti aferente ori ba?
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de sorprodan » 17 Apr 2010, 09:55

si ami zic ceva .......eu fak 5 min pana la locul de pescuit ,,,,,,,ce sa fak nu pot rezista tentatiei ,,, tu ce ai face?
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de gor965 » 17 Apr 2010, 12:48

sorprodan scrie: m-ai omorat cat de agresiv poti sa fii cu unii oameni......apropo eu pescui si pe un canal de irigatii daca te pricepi poate acel canal sa intre la balti aferente ori ba?
Citeste legea si-o sa vezi ca nu sunt agresiv ci doar corect in privinta perioadei de prohibitie ...inclusiv pe canalele de irigatii !
De-aia e tara asta in rahatul care este ...ptr. ca legea e doar ptr. cei saraci si cinstiti ! Ptr. restul , legea e ceva ce trebuie ocolit ,ignorat , tras in piept ,etc. :(
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de gor965 » 17 Apr 2010, 12:53

sorprodan scrie:si ami zic ceva .......eu fak 5 min pana la locul de pescuit ,,,,,,,ce sa fak nu pot rezista tentatiei ,,, tu ce ai face?
...eu as bea cateva beri la o terasa pe malaul apei ! ;)
Borcea e la 500 m in linie dreapta fata de blocul meu...si totusi de ani de zile ,cand e prohibitie ,nu merg la peste ! Fac acasa orice ,dar nu incalc legea si las pestele sa se inmulteasca linistit !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de sorprodan » 17 Apr 2010, 13:08

si daca te duci la peste el nu se mai inmulteste
tre in primul rand ca oamenii sa schimbe mentalitatea, adica sa lase puietul sa creasca mare ca sa aibe mai tarziu ce prinde. dar nu eu ia tot cu palsa cu ochiuri mici
aporropo de peste in zona mea pe C 0 un canal de irigatii de 9,5 km si lat de 70 m . nu se mai gasea in anul 2005 nici coada de peste ,,dar DOMNUL a trimis inundatiile cu peste . stii ce a fak omul a bagat iar plasa si a luat mama de ciortan cu tonele? de ce? de foame, prietene ? NU de dragul de a prinde [-x
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de gor965 » 17 Apr 2010, 13:40

sorprodan scrie:si daca te duci la peste el nu se mai inmulteste
Pai daca o prinzi pe ma-sa si-l chinui pe ta-su ,cum vrei sa se mai inmulteasca ?
Eu nu contest faptul ca raul mai mare il produc altii ,cu plase ,curent ,gaz ,etc. , dar nici nu pot sa trec cu vederea ca dvs. incalcati legea repetat si ma acuzati pe mine ca sunt agresiv !...ce-ati vrea ,sa va aplaud ca retineti pesti mai mult decat limita legala si ca pescuiti in prohibitie pe motiv ca nu va puteti abtine ? Nu sunt eu usa de biserica dar cat timp postati pe acest forum vreau sa cred ca puteti respecta legea , ca si noi ceilalti !(cel putin la nivel declarativ...ca daca nu se spune si nu se posteaza foto ce pot acuza , toata lumea e cinstita pana ala D-zeu !)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
florian1954
membru activ
membru activ
Mesaje: 72
Membru din: 02 Feb 2010, 23:13

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de florian1954 » 17 Apr 2010, 14:44

sorprodan,gor965,are dreptate [-x Fiecare este răspunzător ptr.el,dar eu nu vreau să ştiu că tu mergi :-$ Poate mergi la Papadia,pompe,vrăjitoarea,etc.,este treaba ta [-x

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de sorprodan » 17 Apr 2010, 15:33

florian1954 scrie:sorprodan,gor965,are dreptate [-x Fiecare este răspunzător ptr.el,dar eu nu vreau să ştiu că tu mergi :-$ Poate mergi la Papadia,pompe,vrăjitoarea,etc.,este treaba ta [-x
prietene eu merg unde vreau in zona mea problema esta ce faci? eu nu merg la pescui de foame este un sport hooby . nimeni nu te poate ingradi cu nimic cel putin pe mine nu pt ca eu pescui de placere e o diferenta nu?
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de sorprodan » 17 Apr 2010, 15:36

eu stiu prea multe ca sa vina cineva sa-mi fak morala mai ales ca nu iau nik in juvelnik de multe ori pt ca nu e nevoie de ce sa omori niste pesti pt a te da mare?
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de gor965 » 17 Apr 2010, 19:00

sorprodan scrie:
florian1954 scrie:sorprodan,gor965,are dreptate [-x Fiecare este răspunzător ptr.el,dar eu nu vreau să ştiu că tu mergi :-$ Poate mergi la Papadia,pompe,vrăjitoarea,etc.,este treaba ta [-x
prietene eu merg unde vreau in zona mea problema esta ce faci? eu nu merg la pescui de foame este un sport hooby . nimeni nu te poate ingradi cu nimic cel putin pe mine nu pt ca eu pescui de placere e o diferenta nu?
Amice ,facem praf topicul lui Mini_mic si-ti spun ptr. ultima oara...logica gandirii dumitale si calitatea de pescar sportiv sunt facute praf de genul acesta de comentariu : "merg unde vreau ...merg cand vreau...nu merg de foame ...pescuitul e un sport (hobby) ...nimeni nu ma poate ingradi ,etc." ,ptr. ca tot ce spui ca faci e in contradictie cu legea pescuitului sportiv ! O-i pescui dumneta de placere dar nu esti deloc sportiv ,ptr. ca in timp ce noi stam acasa in perioada de prohibitie dumneata ii trage ace in gura pestelui care acum trebuie lasat sa se reproduca ! Dumneata te gandesti doar la placerea proprie ,la momentul actual ...noi cei care stam acum acasa ne gandi si la peste si la placerea noastra (si a altora) in viitor ! Asta este diferenta intre mine care-s agresiv si dumneta care esti "painea lui D-zeu" ...ca eu imi apar saracia si o ultima placere pe care o am cand merg la pescuit ,iar dumneata traiesti clipa si-ti bagi picioarele in ea de lege si-n placerea celorlati ! Du-te si prinde-l dumneata pe tot ,dar te rog ai bunul simt si nu ne mai spune cum ,cand si unde incalci legea, ca asa ceva nu ne intereseaza ! [-x
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de sorprodan » 17 Apr 2010, 19:07

padurea nu se sperie de cel ce vine cu toporul si e cel ce cara cu spinarea =))
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de gogu steriade » 18 Apr 2010, 09:41

sorprodan scrie:padurea nu se sperie de cel ce vine cu toporul si e cel ce cara cu spinarea =))
adanca gandire mancatiash ! :-B padurea nu sa sperie da dan pacate ramane in curu gol si dispare da pa fata pamantului :-w ca ala cu toporu si ala cu carca zice : laso ba ca merge asa creste ia la loc in urmatori 100 da ani #-o si noi o sa fim oale si ulcele pana atunci <:-P deci daon masa da treaba hai sa belim tot ca noua ni se rupe ,creanga ! =((
ma Prodane mai sunteti multi dastia la voi acolo in sat ? :-S
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de sorprodan » 18 Apr 2010, 20:11

nu sunt singur.... pe garla sunt singur ....si cu multi altii de la oras ce invata sa perscuiasca crap salbatic,,,,,,,,,,,, :))
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”