DUNAREA

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
GIGI PESCARU
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 24 Ian 2009, 21:27

Re: DUNAREA

Mesaj de GIGI PESCARU » 26 Ian 2009, 09:47

[-x nu ma rastesc baeti,ce sa am cu voi am vrut sa spun ca sonarul ma ajuta sa depistez praguri, busteni etc. poate nu mam exprimat eu bine asa e la anceput, pot spune ca te ajuta prin ceia ce vezi in apa .poti vedea si daca prin zona sant pesti mari, dar daca considerati ca vam suparat va las pe voi aici an balta asta . ma retrag cu scuze ca vam deranjat :-h

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de gor965 » 26 Ian 2009, 10:05

Gigi ,stai linistit ca nu deranjezi pe nimeni ! Eu ti-am atras atentia doar sa nu mai folosesti literele mari (in mod excesiv) fiindca se interpreteaza ca ridici tonul in discutie (asa e limbajul pe net , acum).
P.S
Am cativa cunoscuti ce au sonar pe barca si-ti spun sincer ca nu prind mai mult peste decat aia e pe mal !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
ROSCA MIREL
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 19 Ian 2008, 13:27
Localitate: MOTRU
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de ROSCA MIREL » 26 Ian 2009, 10:29

GIGI PESCARU scrie:[-x nu ma rastesc baeti,ce sa am cu voi am vrut sa spun ca sonarul ma ajuta sa depistez praguri, busteni etc. poate nu mam exprimat eu bine asa e la anceput, pot spune ca te ajuta prin ceia ce vezi in apa .poti vedea si daca prin zona sant pesti mari, dar daca considerati ca vam suparat va las pe voi aici an balta asta . ma retrag cu scuze ca vam deranjat :-h
nu spun ca este rau sa iei sonar, dar imi pare rentabil la rapitor pestele pasnic trebuie sa il faci sa manince sa stea in zona sa ii placa momeala si sa se invete cu ia ; sonaru nu face toate astea . dar este bine sa ai si nu pune baza in el ,mai bine in momeala. nu ai suparat si deranjat pe nimeni ....ce trebuie sa pui totul la suflet =))

Avatar utilizator
Zainn
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 04 Ian 2009, 00:06
Localitate: Pe balta
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de Zainn » 28 Ian 2009, 01:09

salut la toata lumea in primu rand vreau sai multumesc lui gor965 pentru informatia legata de betele de 3,90 am vazut daiwa emblem mi se par ok leam achizitionat si sper sa fiu multumit de ele la primu pescuit am sa va anunt cum a fost :)) inca o rugaminte ce mulinete as putea sa pun sa se potriveasca mai bine astept sfaturile voastre multumesc mult :">
Fish is my life !!!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de gor965 » 28 Ian 2009, 01:52

Zainn scrie:salut la toata lumea in primu rand vreau sai multumesc lui gor965 pentru informatia legata de betele de 3,90 am vazut daiwa emblem mi se par ok leam achizitionat si sper sa fiu multumit de ele la primu pescuit am sa va anunt cum a fost :)) inca o rugaminte ce mulinete as putea sa pun sa se potriveasca mai bine astept sfaturile voastre multumesc mult :">
Le scoti la Dunare ???
Despre mulinete vorbim aici ! Eventual ,deschizi un topic nou ,spui cam ce vrei , cam la ce bani si sigur vei primii raspunsuri ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de gor965 » 02 Feb 2009, 17:23

A fost un amic la Dunare ,Sambata pe 24 ianuarie (pe la km. 390 initial...pe la Ciocanesti) si pana pe la 11 am n-a avut o trasatura ! M-a sunat sa ma intrebe ce sa faca (de fapt il sfatuisem sa nu se duca fiindca e drumul greu ...raspunsul lui : am 4x4 ,nu se poate sa nu intru....). I-am spus sa se lase mai la vale spre Oase (la 382 ) .Nu stiu ce a inteles (mai repede cred n-a putut intra acolo) si a mers mai in sus (nu stie exact unde a ajuns) ,cert e ca in cateva ore a prins 7 ciortani intre 2 si 2.5 kg la patratica mica de mamaliga ! Abia ieri am stat de vorba cu el ...a facut masina zob ,dar nu-i parea rau :)).Umbla vorba ca pe la Dorobantu s-ar fii prins un crap de 16 kg... :-w >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: DUNAREA

Mesaj de stefanflorin » 02 Feb 2009, 17:44

offtopic :ce n-as da acum pt un ciortan de 2 kile mai ales cand ii toarna cu zapada de aseara si nu ma pot duce la peste in ziua mea libera :((
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
ROSCA MIREL
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 19 Ian 2008, 13:27
Localitate: MOTRU
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de ROSCA MIREL » 02 Feb 2009, 21:14

stefanflorin scrie:offtopic :ce n-as da acum pt un ciortan de 2 kile mai ales cand ii toarna cu zapada de aseara si nu ma pot duce la peste in ziua mea libera :((
mai punem si pofta -n cui" sau faci ca mine ;iei un crap de la metro si il pui in cada din baie si incerci la pluta daca nu merge dai la greu . :D :D sa lasam gluma miercuri fac o dunare merg pe salau ,biban ,avat sa vad ce iasa .

Avatar utilizator
cornel G
membru activ
membru activ
Mesaje: 112
Membru din: 16 Dec 2007, 19:33
Localitate: bucuresti

Re: DUNAREA

Mesaj de cornel G » 03 Feb 2009, 10:46

gor965 scrie:A fost un amic la Dunare ,Sambata pe 24 ianuarie (pe la km. 390 initial...pe la Ciocanesti) si pana pe la 11 am n-a avut o trasatura ! M-a sunat sa ma intrebe ce sa faca (de fapt il sfatuisem sa nu se duca fiindca e drumul greu ...raspunsul lui : am 4x4 ,nu se poate sa nu intru....). I-am spus sa se lase mai la vale spre Oase (la 382 ) .Nu stiu ce a inteles (mai repede cred n-a putut intra acolo) si a mers mai in sus (nu stie exact unde a ajuns) ,cert e ca in cateva ore a prins 7 ciortani intre 2 si 2.5 kg la patratica mica de mamaliga ! Abia ieri am stat de vorba cu el ...a facut masina zob ,dar nu-i parea rau :)).Umbla vorba ca pe la Dorobantu s-ar fii prins un crap de 16 kg... :-w >:)


sal George!
am auzit ca,canalul Dorobantu a fost concesionat.
sti ceva de acest lucru?
salut toti pescarii de Dunare si nu numai!
Mirel,sa ai fir intins!
toate cele bune!

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Re: DUNAREA

Mesaj de mini_mic » 03 Feb 2009, 12:31

ROSCA MIREL scrie:miercuri fac o dunare merg pe salau ,biban ,avat sa vad ce iasa .
S-ar putea sa nu iasa nimic...eu am tot fost si n-am mai luat nimic; parearea mea e ca mai bine mergi pe un lac care s-a dezghetat ca mai iei ceva...dunarea are apa prea rece chiar si pt salau :|

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de gor965 » 03 Feb 2009, 17:42

Cornele ,nu stiu nimic ! Daca aud ceva iti spun ! Anul trecut ,cand s-au aprobat palnurile de management ,canalul a fost luat de APS Oltenita !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
many
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 08 Feb 2009, 16:41

Re: DUNAREA

Mesaj de many » 08 Feb 2009, 23:53

in zona aia am fost dar se dadea mult cu plasa.apropo e in mehedinti?

Avatar utilizator
cornel G
membru activ
membru activ
Mesaje: 112
Membru din: 16 Dec 2007, 19:33
Localitate: bucuresti

Re: DUNAREA

Mesaj de cornel G » 09 Feb 2009, 09:58

bratul Ara ieri,
doua platicute,ceata si aer curat.
nici cei care dadeau la spin, nu faceau mare lucru.
apropo,nu a inceput prohibitia la stiuca?
toate cele bune!

Avatar utilizator
mbolintis
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 26 Feb 2009, 13:16

Re: DUNAREA

Mesaj de mbolintis » 26 Feb 2009, 13:34

Bun gasit,

Apa este foarte rece pe Dunare, dar, se pare, ca domnului Salau i s-a facut foame. Am fost pe 7 febr in zona Gostinu si am reusit sa pacalesc 2 salai, primii pe anul asta. Amandoi in 3-4 m de mal si numai printre crengi si copaci cazuti in apa.
Razele soarelui (doar in weekend-ul acela ca apoi s-a racit iar vremea) inviase cu adevarat natura. Fluturi, gaze, pasarele ...
De-abia astept sa se mai incalzeasca putin vremea sa pot iesi iar.
07022009(002).jpg

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de gor965 » 26 Feb 2009, 15:53

Bravo ...si la mai mare ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”