DUNAREA

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
oliver
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 06 Apr 2012, 22:29
Localitate: Tulcea

Re: DUNAREA

Mesaj de oliver » 28 Apr 2013, 11:00

sorin1362 scrie:Pai mai Stefane, dupa cum vad ... si vorba lu' Mitica de la liga, te-a cam durut in manivela de la mulineta de prohibitie.
Asta se cheama braconaj sportiv! :))
Peştele care scapă din undiţa pescarului este întotdeauna cel mai mare.

Avatar utilizator
adriani
utilizator
utilizator
Mesaje: 42
Membru din: 07 Apr 2012, 10:23
Localitate: Calarasi

Re: DUNAREA

Mesaj de adriani » 28 Apr 2013, 13:09

oliver scrie:
sorin1362 scrie:Pai mai Stefane, dupa cum vad ... si vorba lu' Mitica de la liga, te-a cam durut in manivela de la mulineta de prohibitie.
Asta se cheama braconaj sportiv! :))
Braconaj @-) ??? , Pai daca asta-i braconaj ce fac aia cu curentu` cum se mai numeste ??? Sigur ca da, asa nu se mai poate, trebuiesc sanctionati drastic"braconierii" sportivi ca sa nu mai deranjeze electricienii in aceasta perioada.

Avatar utilizator
oliver
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 06 Apr 2012, 22:29
Localitate: Tulcea

Re: DUNAREA

Mesaj de oliver » 28 Apr 2013, 13:47

Braconaj @-) ??? , Pai daca asta-i braconaj ce fac aia cu curentu` cum se mai numeste ???

....sportiv,ce fac electricieni nu mai e braconaj se numaste genocid,crima,e.t.c. >:) ,trebuiesc curentati si ei(la 380) sa vada cum e :))
Apropo denumirea de braconaj sportiv au dat-o baieti de la Pol.Frontierei.
Peştele care scapă din undiţa pescarului este întotdeauna cel mai mare.

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de fane_mincinosu » 15 Mai 2013, 22:33

salutare. in zona mea dunarea s-a retras pe cursul ei normal si au inceput sa fie vizibile modificarile suferite de maluri in urma inundatiilor.... pomi noi scufundati ...deci noi posibilitati. deja am auzit ca cineva a spart "gheata" prinzand un ciortan de aproape 3 kg. mustaciosi care au supravietuit imperecherii si plaselor au inceput sa manance :)

Avatar utilizator
gazaru
Veteran
Veteran
Mesaje: 707
Membru din: 01 Apr 2008, 22:24
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de gazaru » 21 Mai 2013, 09:59

Pe 24 Mai ies pe Dunare la Oltenita.
Colegii din Oltenita ne spune cum se prezinta Dunarea, se poate campa pe mal ?
Doresc sa merg in amonte de Arges.
Multumesc anticipat pentru informatii.

Avatar utilizator
nikalai
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 15 Feb 2009, 19:00

Re: DUNAREA

Mesaj de nikalai » 21 Mai 2013, 15:20

Eu am fost sambata si duminica pe bratul borcea in zona la caprarie,pot sa va zic ca pestele nu vrea sa coopereze sub nicio forma am incercat la toate mosmoandele si ptr somn ,salau si crap o singura mreana a prinso colegul meu cred ca nu avea mai mult de 0,500 gr un somotei dabia iesit de la cresa si o platica,apa sa retras din padure dar a ramas multe mlastini si te rup tantari in doua ~x( va doresc ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
nikalai
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 15 Feb 2009, 19:00

Re: DUNAREA

Mesaj de nikalai » 21 Mai 2013, 16:05

Picture 095.jpg
Picture 094.jpg
Picture 093.jpg
Picture 092.jpg
Picture 091.jpg
Picture 089.jpg
Picture 088.jpg
Picture 087.jpg
Fişiere ataşate
Picture 090.jpg

Avatar utilizator
gazaru
Veteran
Veteran
Mesaje: 707
Membru din: 01 Apr 2008, 22:24
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de gazaru » 21 Mai 2013, 17:24

Nikalai, cand sunt facute pozele?
Ma intereseaza daca-i Dunarea retrasa.

Avatar utilizator
nikalai
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 15 Feb 2009, 19:00

Re: DUNAREA

Mesaj de nikalai » 21 Mai 2013, 17:56

Pozele sunt facute sambata si duminica care au trecut,iar apa scade bine :)

Avatar utilizator
gazaru
Veteran
Veteran
Mesaje: 707
Membru din: 01 Apr 2008, 22:24
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de gazaru » 21 Mai 2013, 20:56

nikalai scrie:Pozele sunt facute sambata si duminica care au trecut,iar apa scade bine :)
Multumesc si fire intinse, voie buna ( :) :) :) se vede in poze ca aveti :) :) :) ) si sanatate.

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de fane_mincinosu » 21 Mai 2013, 23:29

nikalai scrie:Eu am fost sambata si duminica pe bratul borcea in zona la caprarie,pot sa va zic ca pestele nu vrea sa coopereze sub nicio forma am incercat la toate mosmoandele si ptr somn ,salau si crap o singura mreana a prinso colegul meu cred ca nu avea mai mult de 0,500 gr un somotei dabia iesit de la cresa si o platica,apa sa retras din padure dar a ramas multe mlastini si te rup tantari in doua ~x( va doresc ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><
salutare domnu nikalai. cunosc zona caprarie si ma interesa cum ati ajuns acolo? cu bacu pe la bordusani sau pe la taxare? cu este drumul, ca anu trecut era o adevarata cursa cu obstacole...gropi ca la nebuni. daca nu aveai masina inalta ramaneai suspendat :-?

Avatar utilizator
nikalai
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 15 Feb 2009, 19:00

Re: DUNAREA

Mesaj de nikalai » 21 Mai 2013, 23:52

salutare Fane,noi intram pe la taxare ca avem un ARO rosu care il tinem la baietii de la paza, ce pot sa zic drumul este acelasi cu aceleasi gropi dar merge ptr ca este uscat, cand ploua e ca-m greu daca nu ai o masina mai inalta si mai ales sa fie de tavaleala,acum cand am fost nici noi nu ne-am aventurat sa intram cu masina prin padure ptr ca toate intrandurile erau foarte moi,aveam posibilitatea sa ramanem in noroi asa ca am lasat masina sus pe dig

Avatar utilizator
adyadryan1992
membru activ
membru activ
Mesaje: 79
Membru din: 29 Mar 2011, 14:14

Re: DUNAREA

Mesaj de adyadryan1992 » 22 Mai 2013, 12:56

ceva capturi?? Sa terminat prohibitia??

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de fane_mincinosu » 23 Mai 2013, 11:08

nikalai scrie:salutare Fane,noi intram pe la taxare ca avem un ARO rosu care il tinem la baietii de la paza, ce pot sa zic drumul este acelasi cu aceleasi gropi dar merge ptr ca este uscat, cand ploua e ca-m greu daca nu ai o masina mai inalta si mai ales sa fie de tavaleala,acum cand am fost nici noi nu ne-am aventurat sa intram cu masina prin padure ptr ca toate intrandurile erau foarte moi,aveam posibilitatea sa ramanem in noroi asa ca am lasat masina sus pe dig
am inteles. stiu masina. auzisem ca e al unor bucuresteni care vin ocazional la peste. mai astept ca inca nu mananca hotarat ... eu am fost la deal pe la " Cerbu '' si am luat un ciortanel la vreo 400 gr si am avut 4 trasaturi sanatoase dar fara finalizare. in rest noroi mult, tantarii ''cata frunza si iarba'' . daca mai ajungeti in zona si aveti un loc liber pt un pescar amator....

Avatar utilizator
nikalai
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 15 Feb 2009, 19:00

Re: DUNAREA

Mesaj de nikalai » 25 Mai 2013, 09:45

da nea fane noi suntem bucurestenii, inainte veneam wk de wk acum nu prea se mai poate din cauza serviciului si sa o spunem pe bune din cauza banilor ~x( acum venim o data sau de doua ori pe luna :-< dar e bine si asa pina la urma.fanica cand o sa venim si o sa fie lok te luam cu cea mai mare placere ca de obicei venim ca-m 4-5pers,daca este sa-mi lasi nr de tel pe mp si cand ajungem acolo am sa te sun :)] si vb.Am uitat sa va zic ca, cand am fost ultima data am intrerupt si o sarcinna :)) saraca rata isi facuse sala de nastere in trunchiul unui copac.

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”