DUNAREA

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
nikalai
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 15 Feb 2009, 19:00

Re: DUNAREA

Mesaj de nikalai » 25 Mai 2013, 09:56

COPACUL CU PRICINA
COPACUL CU PRICINA

Avatar utilizator
nikalai
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 15 Feb 2009, 19:00

Re: DUNAREA

Mesaj de nikalai » 25 Mai 2013, 10:03

SI SALA DE NASTERI
SI SALA DE NASTERI
HMMMMMMMM
HMMMMMMMM
LOCURI DE PESCUIT
LOCURI DE PESCUIT
LOCALNIC, LA PESCUIT DE GUVID
LOCALNIC, LA PESCUIT DE GUVID
SI IAR ASTEAPTA OFFFFFFFFFFFFFFFFF
SI IAR ASTEAPTA OFFFFFFFFFFFFFFFFF
LA STAVILOPOZI
LA STAVILOPOZI
ASTEPTAM SI IAR ASTEPTAM
ASTEPTAM SI IAR ASTEPTAM

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: DUNAREA

Mesaj de cosmin mihut » 25 Mai 2013, 10:17

Dupa poze ,care sunt foarte frumoase ,se pare ca Dunarea este inca foarte ridicata .Multumesc ,am luat pozele tale ca si ,informatie .Am programat o iesire in Delta imediat dupa prohibitie ,dar vazand pozele ,o sa ma ,mai gandesc .
MERCEDES S

Avatar utilizator
nikalai
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 15 Feb 2009, 19:00

Re: DUNAREA

Mesaj de nikalai » 25 Mai 2013, 12:20

Asa este, deocamdata apa este foarte ridicata,cel putin asa era saptamana trecuta acum nu stiu cum este,oricum nu o sa mai pot plk de curand,cred ca abia prin iulie sa mai fac o iesire la Dunare dupa care vine marea ieseala in DELTA >:D< abia astept dar ramane un mare semn de :?: ca baietii au ca-m inceput sa o dea la :-@ :-@ :-@ , deh acum sa vedem ce o mai fi, pina atunci sa ne auzim numai de bine si sa apara capturile si va doresc ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de fane_mincinosu » 25 Mai 2013, 19:46

nikalai scrie:
Picture 097.jpg
aveti un arsenal serios. lansete cu actiune mare de 3 m si mulinete pe masura. ce "firma" de lansete detineti?

Avatar utilizator
nikalai
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 15 Feb 2009, 19:00

Re: DUNAREA

Mesaj de nikalai » 25 Mai 2013, 20:54

Eu pers detin RON THOMSON 2,70-80,150GR mie imi plac foarte mult sunt sensibile pe varf dar in acelasi timp si puternice pe 3/4di lanseta,eu am tras de ele cat am putut si deocamdata nu au patit nimik iar ca mulinete detin BANAX 5600NF" SARACELE'"le-am tavalit si pe Dunare si pe lacuri,balti si tot merg cu tot nisipul care a intrat in ele,am zis anul asta sa le fac o revizie,singurul defect care mi sa putut intampla este ca nu stiu de ce imi iese pick-up-rola-galet afara,in rest nu am avut prblm cu ele,nu vreau sa le fac reclama dar ptr mine sunt cele mai tavalite mulinete.

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de Sebastian » 25 Mai 2013, 21:14

nikalai scrie:Eu pers detin RON THOMSON 2,70-80,150GR mie imi plac foarte mult sunt sensibile pe varf dar in acelasi timp si puternice pe 3/4di lanseta,eu am tras de ele cat am putut si deocamdata nu au patit nimik iar ca mulinete detin BANAX 5600NF" SARACELE'"le-am tavalit si pe Dunare si pe lacuri,balti si tot merg cu tot nisipul care a intrat in ele,am zis anul asta sa le fac o revizie,singurul defect care mi sa putut intampla este ca nu stiu de ce imi iese pick-up-rola-galet afara,in rest nu am avut prblm cu ele,nu vreau sa le fac reclama dar ptr mine sunt cele mai tavalite mulinete.
SUPER lansetele,raport calitate- pret ,decent,tin la ,,tavaleala''in special pe Dunare.[in 4 ani nu am trimis nici una in service]

Avatar utilizator
nikalai
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 15 Feb 2009, 19:00

Re: DUNAREA

Mesaj de nikalai » 26 Mai 2013, 00:34

OFFFFFFFFFFFFFFFF in sfarsit avem cu cine vb >:D< curaj baietii mult a fost destul mai este =))

Avatar utilizator
razvanuuu
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 18 Feb 2013, 23:43

Re: DUNAREA

Mesaj de razvanuuu » 26 Mai 2013, 13:33

Salutare dragi Pescari,
Am facut si eu prima iesire pe acest an la Dunare localitatea PECENEAGA Jud Tulcea, ieri Ne-am intors dupa o noapte petrecuta pe malul inca umed al dunararii cu semnele lasate de retragerea apelor. Ca si urmare 3 trasaturi finute si o trasatura mai violenta, nu am reusit sa agat decat un sprit bun de Buzau.
Momeli am folosit Rama neagra, Rama rosie, Coropisnita, Lipitoare plus feromoni pentru mustaciosi fara rezultat.
Pentru Crap porumb in tuica, porum uscat, porumb Bonduelle, porumb cu aroma de scoica , patratica cu aroma de scoica, patratica cu aroma de miere toate fara nici o miscare dar a fost frumos
Fişiere ataşate
Nici pescuitul de noapte nu a dat roade.
Nici pescuitul de noapte nu a dat roade.
Dimineata Nici o miscare
Dimineata Nici o miscare
O zona minunata
O zona minunata
Pescuitul pe seara 2-3 trasaturi discrete.
Pescuitul pe seara 2-3 trasaturi discrete.

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: DUNAREA

Mesaj de viorelb73 » 26 Mai 2013, 16:36

Frumoase locuri, nici un electrician in zona? Sa dea Domnul sa dispara toti!

Respect
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
razvanuuu
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 18 Feb 2013, 23:43

Re: DUNAREA

Mesaj de razvanuuu » 26 Mai 2013, 22:07

O singura barca a trecut dar din ce am vazut foloseau plase, chiar am studiat ce pregateau in barca si doar plase am vazut.

Avatar utilizator
Saklas
utilizator
utilizator
Mesaje: 27
Membru din: 13 Mai 2013, 14:08

Re: DUNAREA

Mesaj de Saklas » 26 Mai 2013, 23:05

o întrebare..platica,carasul au început să mănânce?sau e Dunărea prea mare?

Avatar utilizator
gazaru
Veteran
Veteran
Mesaje: 707
Membru din: 01 Apr 2008, 22:24
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de gazaru » 27 Mai 2013, 09:20

Saklas scrie:o întrebare..platica,carasul au început să mănânce?sau e Dunărea prea mare?
Am fost pe Dunare la Oltenita la 422 (POMPE), intre doua furtuni periculoase s-a prins caras frumos cam la 400-500 gr, platica la fel si doua mrene cam la kg. Am pescuit pe dunare dar nuci un ciortan, somotei. Dunarea....curatica, mai venea cate un bustean dar a fost frumos.

Avatar utilizator
Saklas
utilizator
utilizator
Mesaje: 27
Membru din: 13 Mai 2013, 14:08

Re: DUNAREA

Mesaj de Saklas » 27 Mai 2013, 20:07

multumesc de raspuns..eu as vrea sa fug putin pe sf. gheorghe weekendul viitor..sper sa inceapa sa manance ca Dunarea scade bine..

Avatar utilizator
nikalai
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 15 Feb 2009, 19:00

Re: DUNAREA

Mesaj de nikalai » 27 Mai 2013, 20:30

:-h ---<>< si asteptam info si tot tacamul ,poze,captur,i peisaje si inca o data sa-ti zbarnaie betele si sa te intorci victorios :D

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”