DUNAREA

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 15 Oct 2010, 19:51

Pipo1114 scrie:
dar ce vor sa fie alea:)p
sorry dar nu ma prea price[
sunt niste mistreti innotand catre o insula,,,,,,,,,,,,,,,
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 17 Oct 2010, 10:07

sorprodan scrie:
Pipo1114 scrie:
dar ce vor sa fie alea:)p
sorry dar nu ma prea price[
sunt niste mistreti innotand catre o insula,,,,,,,,,,,,,,,

Fratilor , ce stiti de unda aceea de poluare venita de la "fratii" nostri ungurii ?
Imi spunea cineva ca este dezastru natural , ca 15 ani vor trebui sa se curete apele din susul Portilor De Fier 1 ...intrucat lacul de acumulare al barajului este locul in care se vor aduna / aseza pe fund cele mai multe cantitati din acele metale .
De asemenea , desi am inteles ca pestii nu au suferit ( nu sunt convins de asta ...si inca mai e timp .. ) , consumul de apa din Dunare va fi mult timp contraindicat ... desi autoritatile nu au luat nici o masura privind acest lucru .... spun ca Ph `ul este ok , dar NU ESTEEEE !!
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
Dan Andrei
senior
senior
Mesaje: 307
Membru din: 07 Ian 2008, 13:05
Localitate: Campina

Re: DUNAREA

Mesaj de Dan Andrei » 17 Oct 2010, 10:13

Eu am inteles ca ungurii au reusit sa stopeze revarsarea catre Dunare a apelor poluate,si ca impactul evenimentului la noi in tara ar fi nesemnificativ :-?? ..........asa se vehiculeaza dar adevarul poate sa fie altul si tare as dori sa-l stiu.
Numai bine!

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 17 Oct 2010, 16:44

Dan Andrei scrie:Eu am inteles ca ungurii au reusit sa stopeze revarsarea catre Dunare a apelor poluate,si ca impactul evenimentului la noi in tara ar fi nesemnificativ :-?? ..........asa se vehiculeaza dar adevarul poate sa fie altul si tare as dori sa-l stiu.

Oricum , in Tr Severin , apa de la robinete era destul de nasoala ptr baut . In acest caz , inca un motiv in plus pentru a lua cate 10 bidoane de apa de la fantana de la tara , saptamanal .

Sincer , asta recomand tuturor . Ce-ar fi sa spuna autoritatile care este defapt adevarul ?
Autonomia de furnizare a apei potabile si-ar stopa activitatea .. sunt foarte multe implicatii , care ar duce la multe complicatii ... de ce sa nu lase batranii sa bea linistiti ceai cu aroma de Al ... foarte bun la scaderea celor care ar tre sa ia pensie .. plus altele ...
Ganditi-va bine ... chestiile nu sunt asa vizibile ptr toata lumea asa ca , isi permit sa musamalizeze atat cat se poate . As fi tare curios daca Dl Gherghe , primarul Severinului , serveste ciorba facuta cu apa de la robinet ...
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: DUNAREA

Mesaj de ionutniculae » 18 Oct 2010, 11:40

ceva noutati de la dunare

sau toti sunteti pe balta :D
Never give up

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 18 Oct 2010, 12:06

ionutniculae scrie:ceva noutati de la dunare

sau toti sunteti pe balta :D
mai venim bre si p-acasa sa alimentam
Fişiere ataşate
17102010694.jpg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: DUNAREA

Mesaj de ionutniculae » 18 Oct 2010, 12:20

sa alimentezi ce ....
benzina sau ceva tarie, ca e cam cald afara :D :D :D
Never give up

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de pharaoh » 18 Oct 2010, 12:24

forumul cu poze :P
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 18 Oct 2010, 19:37

pharaoh scrie:forumul cu poze :P
se stie ,,,,,,,,,,,,,,,,,, nu? daca nu eu , atunci cine????? exemplu ; marla prinsa la shad
Fişiere ataşate
17102010696.jpg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 23 Oct 2010, 13:43

una recenta,,,,,,,,,cu dedicatie pt dl. GEORGE, iar apoi urmeaza filmuletele cu eliberari de avat
Fişiere ataşate
22102010726.jpg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 23 Oct 2010, 18:20



cine are suflet ,,,,,,,,,,,,,,,,are,,,
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de gor965 » 23 Oct 2010, 19:03

sorprodan scrie:una recenta,,,,,,,,,cu dedicatie pt dl. GEORGE, iar apoi urmeaza filmuletele cu eliberari de avat
Multumesc ...nu trebuia !...ma faci sa ma simt dator ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de Sebastian » 23 Oct 2010, 19:10

nea soprodane ma faci sa ma simt vinovat.eu nu am eliberat nici un avat anul asta in delta desi am prins o gramada ,numai ca iam pus pe post de momeala in timp ce dadeam la salau si somn.oricum edificator clipu.

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 23 Oct 2010, 19:43

sebastian scrie:nea soprodane ma faci sa ma simt vinovat.eu nu am eliberat nici un avat anul asta in delta desi am prins o gramada ,numai ca iam pus pe post de momeala in timp ce dadeam la salau si somn.oricum edificator clipu.
nu se da cu bucata de avat nicidata la salau,,,,, el simte si nu v-a manca niciodata avat ,,experienta facuta de mine la stationar intr-o zi,,, am luat numa la bucatica de caras la avat nici macar nu a miscat , niciodata de cand dau nu am luat la avat,,, si dau de vreo 15 ani pe dunare
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: DUNAREA

Mesaj de cosmin mihut » 23 Oct 2010, 19:46

Prodane ce mama dracului ca mie nu-mi merge filmuletul ,multe salutari din partea mea .Ma spune-mi un pic prin ce parte de Dunare pescuiesti tu ptr. ca as veni si eu asa pe un weekend ?Acum pana nu da iarna.Si inca ceva FELICITARI se pare ca tu esti cel mai activ pescar de prin aceasta zona ...Bravo.
MERCEDES S

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”