DUNAREA

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: DUNAREA

Mesaj de iorgu » 11 Noi 2010, 21:52

cosmin mihut scrie:Buna seara Iorgule tata ,esti bine, totul ok ,imi pare bine ca ai revenit .Te salut ...ai dreptate in privinta lui Prodan ,se pare ca el este cel mai pescar de pe aici ,o sa-l vizitez curand la el in Regat acolo unde intradevar este rege...
Cosmine, ai tot respectul si urarile mele de bine pentru familia ta. Prodan intradevar este unul din putini useri (exceptie face Craparulsef), care posteaza cu o ritmicitate constanta, rezultatele pe care datorita meritelor lui, le are. Nu sunt de acord sub nici o forma sa fie marginalizat sau ironizat de acei asa zisi ,, pescari in scorburi', sa fie luat in deradere asa cum a fost in momentul cand a facut achizitia de aceea barca, datorita careia, Prodan are numai si numai rezultate, pe care ,,altii" le-ar dorii. Dar una este sa mergi dupa un peste si alta este sa bem spumos de 15 lei, in fata camerei,,digi". Cosmine iti doresc ca toate semafoarele vietii tale sa fie pe lumina VERDE.
Ocroteste natura, merita!

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: DUNAREA

Mesaj de gogu steriade » 11 Noi 2010, 23:27

[quote="sorprodan"
uite bre unul de 100 kg........http://www.youtube.com/watch?v=rldFyligTwA , prins in zona unde pescuiesc
eu[/quote]
Prodane nu tia crescut mah nasu ca lu Pinochio ? :-B da unde sti ca avea 100 kg ? :-??
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: DUNAREA

Mesaj de gogu steriade » 11 Noi 2010, 23:30

cosmin mihut scrie:Buna seara Iorgule tata ,esti bine, totul ok ,imi pare bine ca ai revenit .Te salut ...ai dreptate in privinta lui Prodan ,se pare ca el este cel mai pescar de pe aici ,o sa-l vizitez curand la el in Regat acolo unde intradevar este rege...
nea Mihute sa nu uiti sati iei cizma da cauciuc si manusi da cauciuc si tot sa fie da cauciuc ca sa nu te curentezi ! :-$ ai vazut cea patit bietu somn ala da 100 kg ! >:)
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: DUNAREA

Mesaj de gogu steriade » 12 Noi 2010, 00:16

iorgu scrie:
cosmin mihut scrie:Buna seara Iorgule tata ,esti bine, totul ok ,imi pare bine ca ai revenit .Te salut ...ai dreptate in privinta lui Prodan ,se pare ca el este cel mai pescar de pe aici ,o sa-l vizitez curand la el in Regat acolo unde intradevar este rege...
Cosmine, ai tot respectul si urarile mele de bine pentru familia ta. Prodan intradevar este unul din putini useri (exceptie face Craparulsef), care posteaza cu o ritmicitate constanta, rezultatele pe care datorita meritelor lui, le are. Nu sunt de acord sub nici o forma sa fie marginalizat sau ironizat de acei asa zisi ,, pescari in scorburi', sa fie luat in deradere asa cum a fost in momentul cand a facut achizitia de aceea barca, datorita careia, Prodan are numai si numai rezultate, pe care ,,altii" le-ar dorii. Dar una este sa mergi dupa un peste si alta este sa bem spumos de 15 lei, in fata camerei,,digi". Cosmine iti doresc ca toate semafoarele vietii tale sa fie pe lumina VERDE.
nene Iorgule io nam poze cu pesti da ce crezi - io sunt pescar ? :-? io nas sta sa prind pui da pesti si sai bag cu ochi in telefonu mobil #-o .io daca dau da masa si da tasu poate le fac poze poate nu ! :-?? ce draqo ori suntem golani ori nu mai suntem ! ;;) ce treaba are ca alti ie oameni inainte da a fi pescari :-B ,daca nare poze cu alevini e fix pix ! [-x
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 12 Noi 2010, 06:14

gogu steriade scrie:
iorgu scrie:
cosmin mihut scrie:Buna seara Iorgule tata ,esti bine, totul ok ,imi pare bine ca ai revenit .Te salut ...ai dreptate in privinta lui Prodan ,se pare ca el este cel mai pescar de pe aici ,o sa-l vizitez curand la el in Regat acolo unde intradevar este rege...
Cosmine, ai tot respectul si urarile mele de bine pentru familia ta. Prodan intradevar este unul din putini useri (exceptie face Craparulsef), care posteaza cu o ritmicitate constanta, rezultatele pe care datorita meritelor lui, le are. Nu sunt de acord sub nici o forma sa fie marginalizat sau ironizat de acei asa zisi ,, pescari in scorburi', sa fie luat in deradere asa cum a fost in momentul cand a facut achizitia de aceea barca, datorita careia, Prodan are numai si numai rezultate, pe care ,,altii" le-ar dorii. Dar una este sa mergi dupa un peste si alta este sa bem spumos de 15 lei, in fata camerei,,digi". Cosmine iti doresc ca toate semafoarele vietii tale sa fie pe lumina VERDE.
nene Iorgule io nam poze cu pesti da ce crezi - io sunt pescar ? :-? io nas sta sa prind pui da pesti si sai bag cu ochi in telefonu mobil #-o .io daca dau da masa si da tasu poate le fac poze poate nu ! :-?? ce draqo ori suntem golani ori nu mai suntem ! ;;) ce treaba are ca alti ie oameni inainte da a fi pescari :-B ,daca nare poze cu alevini e fix pix ! [-x
pai si ce cauti bre p-aci?,,,,,aaaaaaaaaaaaaaaa?
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
lmihailescu
utilizator
utilizator
Mesaje: 47
Membru din: 03 Iun 2010, 10:11

Re: DUNAREA

Mesaj de lmihailescu » 12 Noi 2010, 07:47

Foarte frumosi pestii. Felicitari =D>

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: DUNAREA

Mesaj de iorgu » 12 Noi 2010, 09:41

Buna, Gogule. Postarea facuta de mine a fost in ideea de incurajare si promovare a rezultatelor pe care le avem la partidele de pescuit. Cred ca locul cel mai corect de informare a noastra, este acest site ,,InfoPescar.Tv". Pentru imaginile cu mese pline de doze, sticle, damigene si pahare goale, exista un alt site. Cred ca se numeste ,,betivii anonimi" sau cam asa ceva.
Nu sunt pocait si nici antialcool, ba din contra si parca m-am saturat de imaginile vazute in realitate, pentru a le mai gasii postate cu o ritmicitate stresanta in anumite topicuri.
Accesez forumul in ideea de a afla sau vedea ceva referitor la pescuit, pesti si locuri pentru practicarea acestui hoby. Tot respectul din partea mea pentru tine, Gogule :-h
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de Sebastian » 12 Noi 2010, 09:57

coane iorgule,tot in spiritul acestui forum iti spun ca nu este bine ce faci.laso mai incet cu apropourile astea de doi lei ca nu duc la nimic constructiv si benefic.uite ,eu, am dat uitarii[asta si vis a vis de alcool]postarile tale bahice in miez de noapte,scuzele lamentabile de dimineata ,basca mesajele de pe privat si injuraturile de prin alte parti [-x .tocmai de aceea ,repet,NU ESTE BINE CE FACI.

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: DUNAREA

Mesaj de gogu steriade » 12 Noi 2010, 10:01

sorprodan scrie: pai si ce cauti bre p-aci?,,,,,aaaaaaaaaaaaaaaa?
fac misto da braconieri ! :-B ,,,, mantelegi ? :-?
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: DUNAREA

Mesaj de gogu steriade » 12 Noi 2010, 10:13

iorgu scrie:Buna, Gogule. Postarea facuta de mine a fost in ideea de incurajare si promovare a rezultatelor pe care le avem la partidele de pescuit. Cred ca locul cel mai corect de informare a noastra, este acest site ,,InfoPescar.Tv". Pentru imaginile cu mese pline de doze, sticle, damigene si pahare goale, exista un alt site. Cred ca se numeste ,,betivii anonimi" sau cam asa ceva.
Nu sunt pocait si nici antialcool, ba din contra si parca m-am saturat de imaginile vazute in realitate, pentru a le mai gasii postate cu o ritmicitate stresanta in anumite topicuri.
Accesez forumul in ideea de a afla sau vedea ceva referitor la pescuit, pesti si locuri pentru practicarea acestui hoby. Tot respectul din partea mea pentru tine, Gogule :-h
conashule sa am pardon da mie mai mult imi place sa beau o bere la o masa pa malu apei dacat sa belesc strapazani si pui da crap ! <:-P Io stiu pa unu care e mai dat draq da pescar da rapitor daca iti pun pozele cu pesti care ia prins ! :-c treaba e ca ia pozat acasa si pestile au ajuns la tigaie deci nu sa pupa sal facem vedeta publica ! :-B pa alti ia prins febra da net si face poze dan orice unghi :^O si nu ie nimic rau in treaba asta daca nu sar face da kakao ca unele poze arata ca la braconaj ! #-o
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: DUNAREA

Mesaj de iorgu » 12 Noi 2010, 11:32

coane iorgule,tot in spiritul acestui forum iti spun ca nu este bine ce faci.laso mai incet cu apropourile astea de doi lei ca nu duc la nimic constructiv si benefic.uite ,eu, am dat uitarii[asta si vis a vis de alcool]postarile tale bahice in miez de noapte,scuzele lamentabile de dimineata ,basca mesajele de pe privat si injuraturile de prin alte parti [-x .tocmai de aceea ,repet,NU ESTE BINE CE FACI.



In intervalul calendaristic 18 oct. - 10 nov., 2010, numarul postarilor erau de una,doua pe zi.Dupa postarea lui Sorprodan, userii si-au permis sa faca aprecieri sau nu la aceasta. Printre acestia m-am numarat si eu. Parerea mea a fost sincera si consider eu, comform regulamentului acestiu site. Daca nu putem posta decat in anumite feluri gen grila, rog sa fim anuntati, avertizati sau banati definitiv. Sunt sigur ca multi dintre noi avem si alte pareri si conceptii in privinta anumitor subiecte, dar cred,ca tocmai in diversitate este sarea si piperul discutiilor constructive. Personal nu stiu de ce imi sunt adresate ultimatumuri la fiecare postare a mea. Respect si voi respecta toti userii de pe acest site, dar doresc ca acest lucru sa fie reciproc.
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 12 Noi 2010, 15:09

Fratilor , am si eu 2 cuvinte de spus ...
Incetati cu galceava asta si hai sa vedem ce / cine / unde si la ce a prins peste .
Cred ca asta e cel mai important lucru .
Sunt pescari care s-au cam saturat de aceste apropouri la adresa unora care defapt ii incrimineaza pe ei , pescari care prefera sa mearga linistiti la peste si sa nu mai posteze pe aici ... nu dau nume , dar sunt destui ...

Daca se continua cu astfel de discutii ... nu ajungem niciunde .

Parerea mea.

Prodane , jos palaria pentru capturi . Imi pare rau ca nu am unde sa prind si eu asa ceva , dar nu ma oftic , astfel incepand sa divagez .
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 12 Noi 2010, 21:50

gogu steriade scrie:
sorprodan scrie: pai si ce cauti bre p-aci?,,,,,aaaaaaaaaaaaaaaa?
fac misto da braconieri ! :-B ,,,, mantelegi ? :-?
maestre bre,, braconier faci pe altul ,,,,, ciortanii aia au fost eliberati,,,,, ai fost rau intentionat bre,,, ce tara de c***t avem , societatea ne-o facem noi
si ne mai si plangem de ea
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: DUNAREA

Mesaj de gogu steriade » 12 Noi 2010, 22:16

sorprodan scrie:
gogu steriade scrie:
sorprodan scrie: pai si ce cauti bre p-aci?,,,,,aaaaaaaaaaaaaaaa?
fac misto da braconieri ! :-B ,,,, mantelegi ? :-?
maestre bre,, braconier faci pe altul ,,,,, ciortanii aia au fost eliberati,,,,, ai fost rau intentionat bre,,, ce tara de c***t avem , societatea ne-o facem noi
si ne mai si plangem de ea
interesant cum teai oparit matale asa repede si teai identificat cu personajul de care fac io misto ! :-B daca tot te crezi steven spilberg de ce nai inregistrat si eliberarea la ciortani ? :-? cine draqu te mai crede pe tine bre Prodane ca eliberezi pesti cand iti faci poze cu ei prin gradina da pomi fructiferi ? :"> ai uitat cand sa luat astia da tine ca aveai pestii intinsi pa asfalt ? #-o Bre io mai fac misto da care ie luzari de sa ia cu mine in gura inseamna ca sa simte amenintat de ceva dan ce spun eu ,mantelegi ! :P fi si matale mai vesel si mai destins nu mai pune botu la toate vrajelile care ie pa net ;) ca ie lumea rea si invidioasa si te face sa te enervezi ;;) si faci in basca mea infarct #-o si ma ia Iorgu la omor :-w ca am prapadit pa cel mai mare pescar da la Dabuleni incoace ! :-??
p.s
ia mai toarnane niste povesti despre somnul ala da 100 da kile >:D< ca prea ai lasat-o moarta dupa ce neai infierbantat atata ! :-c
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 13 Noi 2010, 07:35

somnul a foo prins in primavara -vara de niste pescari intr-o vintira,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, >:)
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”