pescari romani din spania

Moderator: vali003

Avatar utilizator
raressorin
utilizator
utilizator
Mesaje: 37
Membru din: 01 Feb 2010, 23:51
Localitate: departe de casa
Contact:

Re: pescari romani din spania

Mesaj de raressorin » 13 Mai 2011, 01:09

EL CIPRI are perfecta dreptate.sunt foarte multi romani pe care nu ii intereseaza ce lasa in urma lor.

Avatar utilizator
adin3lu
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 06 Iun 2011, 23:48

Re: pescari romani din spania

Mesaj de adin3lu » 07 Iun 2011, 01:11

Salutare la toti , am si eu o intrebare pt voi , cine stie un lac prin preajma madridului unde se poate prinde carasi si bibani . Stie cineva cum se le zice in spaniola la caras si la biban ? Si alt loc unde sa se poata pescui platica si numele ei in spaniola ? astept raspunsurile voastre . UN SALUDO

Avatar utilizator
AnAcKoNdA2
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 16 Iul 2011, 21:44

Re: pescari romani din spania

Mesaj de AnAcKoNdA2 » 17 Aug 2011, 03:31

Avertizare pentru cei care merg la pescuit pe Ebru..e valabil de la Sastago..pana jos la Mequinenza.Ieri am fost mai jos de Caspe pentru o partida de pescuit .In jur de ora 1 ne-am asezat la masa sa mancam.Dupa masa clar...o cafeluta..cum se terminase pachetul de tigari am zis sa merg la masina (care se afla la cca 20 metrii in spatele nostru) sa iau un pachet de tigari.
Surpriza!Desii am lasat masina inchisa din telecomanda ...au reusit sa deschida usile si sa ma lase..fara bani..fara tigari..fara camera foto..mp3..ochelari de soare..cam tot ce se putea lua.Spre norocul meu au lasat actele in masina .. mai mult au renuntat chiar si la cardurile de banca.
Mai jos de noi era o echipa de pescari spanioli,am mers si am intrebat daca nu au vazut pe cineva sau ceva suspect.Au spus ca a trecut o masina wolsvagen de culoare neagra....si ca ocupantii erau de culoare..pareau de origine romana. Daca mergeti la pescuit in zona..sa fiti foarte atenti...in special daca trece masina cu pricina(sunt hoti de meserie si urmaresc pescarii care vin acolo).
Noaptea trec cu barca si daca te pune pacatul sa atipesti...iti salta betele de pe suport.Vin cu barca fara motor pe cursul apei .
Acuma stau si ma gandesc daca ziua in amiaza mare...la 20 metrii de locul unde luam noi masa au curajul sa faca asa ceva...

O sa mai merg ,chiar daca e un loc greu accesibil,poate data viitoare nu o sa mai fie asa norocosi :D
Legal ai voie sa pescuiesti cu doua bete..promit ca de maine eu o sa am 3..chiar daca ai 3-lea o sa fie fara fir :D ..si in loc sa asez patul linga bete am sa aleg sa stau undeva la umbra :D
Sanatate si numai bine

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuit in afara tarii”