pescuit in italia

Moderator: vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
victoricarpteam
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 28 Oct 2010, 20:51
Contact:

Re: pescuit in italia

Mesaj de victoricarpteam » 01 Apr 2011, 21:17

s-au mai schimbat cateva reguli , dar asta o sa ma informez mai bine duminica si o sa va spun.
no kill&catch&release

Avatar utilizator
alin81
membru activ
membru activ
Mesaje: 149
Membru din: 25 Oct 2009, 11:35
Localitate: Milano

Re: pescuit in italia

Mesaj de alin81 » 04 Apr 2011, 10:39

Cum am promis am iesit impreuna cu Victor pe Mandarino,asa am avut posibilitate sa cunosc un conational cu sange de crapar ca si mine,de la prima partida pe Mandarino i-mi pun sperante mari in acest lac pentru acest an urmand sa mai fac cateva partide impreuna cu Victor atat de o zi cat si de weekend-uri.Eu am avut 2 prezentari,o ratare si unul pe salte de peste 10 kg iar Victor 3 prezentari unul pe saltea de peste 13 kg,unul sa eliberat singur la mal dupa ce sa aratat si ultimul in incheiere ia indreptat acul de la korda marime 6 model kurv.
Fişiere ataşate
DSCF2488.JPG
DSCF2492.JPG
DSCF2489 (2).JPG
NO BEEEP....... NO PARTY

Avatar utilizator
victoricarpteam
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 28 Oct 2010, 20:51
Contact:

Re: pescuit in italia

Mesaj de victoricarpteam » 04 Apr 2011, 14:28

intradevar a fost o zi minunata, in care m-am simtit foarte bine , am avut si prezentari si ratari , ca asa e la pescuit, cu siguranta o sa mai facem multe alte partide pe acest lac pentru ca iti daruieste multe satisfacti .(mi de multumiri lui alin pentru ziua asta minunata). abia astept urmatoarele.
no kill&catch&release

Avatar utilizator
daniel_c
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 23 Noi 2009, 23:01

Re: pescuit in italia

Mesaj de daniel_c » 04 Apr 2011, 22:06

Felicitari!!!Cum se prezinta balta?-cate postatiuni are, regulament(s-a schimbat ceva....e permis pescuitul noaptea,groundsheet permis,nr de bete,cantitate nada, accesibile toate posturile cu masina...etc), si daca ati vb pt rezervare in perioada de voi amintita.Saptamana viitoare fac o iesire de 3 zile pe Zero, un mic rau, dar care-ti ofera capturi impresionante,daca v-ar tenta si pe voi, va las nr meu de tel si poate ne punem de acord.

Avatar utilizator
victoricarpteam
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 28 Oct 2010, 20:51
Contact:

Re: pescuit in italia

Mesaj de victoricarpteam » 05 Apr 2011, 08:43

daniel_c scrie:Felicitari!!!Cum se prezinta balta?-cate postatiuni are, regulament(s-a schimbat ceva....e permis pescuitul noaptea,groundsheet permis,nr de bete,cantitate nada, accesibile toate posturile cu masina...etc), si daca ati vb pt rezervare in perioada de voi amintita.Saptamana viitoare fac o iesire de 3 zile pe Zero, un mic rau, dar care-ti ofera capturi impresionante,daca v-ar tenta si pe voi, va las nr meu de tel si poate ne punem de acord.
balta merge de minune , au fost posturi unde au facut 12 14 prezentari pe zi si tot cam atatea pe noapte , duminica tipul a plecat mai repede , era rupt de oboseala.se pescuieste non stop, adica de cand intri pana cand pleci fara oprire cu 3 bete, nada porumb fiert bine tiger nut si boiles 5 kg /zi in teorie , nu te contloleaza nimeni,dar nu are rost sa momesti mult ca e stramomit.rezervari nu se mai pot face decat daca dai acont pt ca au fost uni care fac rezervari si nu mai merg si au pierdut posturi care le putea da la pescuit. daca vrei pe perioada 29 30 1 mai sunt libere cateva , iti dau numarul de tel si suni, noi am prenotat 6 si 7 . sunt bune 5 si 8 de linga noi. despre iesire eu nu pot saptamana asta ,poate altadata, orcum iti multumesc de invitatie.http://www.lagomandarino.it/ aici ai toate informatiile de care ai nevoie, daca ai nelamuriri te pot ajuta, daca vrei sa ocupi 1 din posturile ce ti-am zis zi ca esti prieten cu mine si vrei sa pescuiesti langa noi si daca nu sa ocupat e al tau, tine cont ca 1 post e de 2 rod pod-uri(2 pescari).
no kill&catch&release

Avatar utilizator
alin81
membru activ
membru activ
Mesaje: 149
Membru din: 25 Oct 2009, 11:35
Localitate: Milano

Re: pescuit in italia

Mesaj de alin81 » 05 Apr 2011, 12:10

Cine vrea sa mearga trebuie sa se decida pana luni 11.04.2011,cum a zis si Victor noi am rezervat locurile 6 si 7 pentru perioada 29-30-1 urmand sa facem plata prin sistem pay pal luni 11 deci daca mai vrea cineva sa mearga trebuie sa se decida si sa ne anunte ca sa-i dam datele pentru a putea rezerva.Momentan erau libere si locurile 5 si 8 asa ca putem pescui impreuna.Pentru a rezerva este necesar plata in avant a 50% din total,restul de 50% in momentul care ajungi pe lac.Eu unul am rezervat postul 6 complet(2 locuri)asta insemnand 90 € pentru 3 zile deci un avans de 45 €.Ca nada trebuie folosita numai gusturi dulci sau de fructe,altceva nu merge,eu unul am pescuit exclusiv dinamyte baits iar Victor imperial baits.Eu am avut prezentarile la fluro pop-ups Mulberry Florentine de 15mm si la bila tare Frenzied Monster Tiger Nut de 20mm. Va astemtam pe toti cei interesati.
NO BEEEP....... NO PARTY

Avatar utilizator
victoricarpteam
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 28 Oct 2010, 20:51
Contact:

Re: pescuit in italia

Mesaj de victoricarpteam » 05 Apr 2011, 14:19

as veni cu o completare lla ce zicea alin mai sus referitor la nada, pe postul 5 ar merg bine cine e adeptul tiger nut si porumb,pt ca e cel mai bun loc pt amuri din tot lacul, daca sunteti interesati de el grabitiva ca e cel mai vanat post.
no kill&catch&release

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: pescuit in italia

Mesaj de zamfi » 06 Apr 2011, 18:31

Super poze!Bravo! M-ati omorat de tot!! :D Din fericire aproape am intrat in linie dreapta...Plecarea catre Italia in 15! Daca Dumnezeu ajuta. Am si eu vreo trei arome de pop-up fluo de la Dynamite Baits, de 15mm...Plus boilesuri de larve(bloodworm) de la C.C.More ...Pelete de larve...Mama ii rup! :))

Ps: sa vedem ce face somnul... >:D<

Avatar utilizator
daniel_c
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 23 Noi 2009, 23:01

Re: pescuit in italia

Mesaj de daniel_c » 06 Apr 2011, 22:14

Baieti,imi pare nespus de rau dar nu pot sa vin in perioada aia.....oricum va doresc fire cat mai zbuciunate, si daca vreti, as idraznii sa va dau un sfat , mai bine zis o parere personala :incercati-l si cu ceva bile cu aroma de banana!, macar un bat acolo....

Avatar utilizator
alin81
membru activ
membru activ
Mesaje: 149
Membru din: 25 Oct 2009, 11:35
Localitate: Milano

Re: pescuit in italia

Mesaj de alin81 » 06 Apr 2011, 22:34

daniel_c scrie:Baieti,imi pare nespus de rau dar nu pot sa vin in perioada aia.....oricum va doresc fire cat mai zbuciunate, si daca vreti, as idraznii sa va dau un sfat , mai bine zis o parere personala :incercati-l si cu ceva bile cu aroma de banana!, macar un bat acolo....
Multumim de sfat dar am incercat deja si o sa mai incercam data viitoare.Acum a mers cu miere la Victor.
NO BEEEP....... NO PARTY

Avatar utilizator
victoricarpteam
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 28 Oct 2010, 20:51
Contact:

Re: pescuit in italia

Mesaj de victoricarpteam » 07 Apr 2011, 14:11

zamfi scrie:Super poze!Bravo! M-ati omorat de tot!! :D Din fericire aproape am intrat in linie dreapta...Plecarea catre Italia in 15! Daca Dumnezeu ajuta. Am si eu vreo trei arome de pop-up fluo de la Dynamite Baits, de 15mm...Plus boilesuri de larve(bloodworm) de la C.C.More ...Pelete de larve...Mama ii rup! :))

Ps: sa vedem ce face somnul... >:D<
eu as zice sa iei si ceva bile dulci cu tine,in perioada asta merge bine , parerea mea, acuma vezi si tu .....
no kill&catch&release

Avatar utilizator
victoricarpteam
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 28 Oct 2010, 20:51
Contact:

Re: pescuit in italia

Mesaj de victoricarpteam » 07 Apr 2011, 14:15

daniel_c scrie:Baieti,imi pare nespus de rau dar nu pot sa vin in perioada aia.....oricum va doresc fire cat mai zbuciunate, si daca vreti, as idraznii sa va dau un sfat , mai bine zis o parere personala :incercati-l si cu ceva bile cu aroma de banana!, macar un bat acolo....
multumim pt sfat, eu de obicei dau cu aroma de banane pt ca e una dintre preferatele mele, dar cred ca pe mandarino au toti bile cu banana si li sa cam acrit de banane :D . o sa incerc si data viitoare pe un bat , ca orcum am 5 kg cu aroma de banane asa ca tre sa le consum pe undeva.imi pare rau ca nu te poti alatura si tu la iesirea asta ,poate la urmatoarea...orcum mai tinem legatura, toate cele bune
no kill&catch&release

Avatar utilizator
victoricarpteam
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 28 Oct 2010, 20:51
Contact:

Re: pescuit in italia

Mesaj de victoricarpteam » 16 Apr 2011, 18:32

referitor la boilesuri cu arome dulci, ieri seara am fost la o partida rapida de pescuit de noaptea pe lacul din mantova cu un prieten, in total am avut 17 prezentari din care 2 ratati, 2 de 8 gk amandoi oglinda, 1 de 11 kg 1 de 10 kg si restul intre 1kg si 5 kg, eu am prins 9 cu biolesuri cu aroma de piersica si prietenul meu 2 cu aroma de piersica 3 sau 4 cu aroma de capsuni asa dar cred ca aromele dulci pt perioada aceasta merg bine.
Fişiere ataşate
8 kg
8 kg
11  kg
11 kg
no kill&catch&release

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: pescuit in italia

Mesaj de zamfi » 18 Apr 2011, 22:15

Pescuiesc! :D Astazi : 1 sturion de cca 7 kg la porumb :D ; 1 caras de 1,5 kg la camole ; 3 crapi - 6 kg, 7 kg , 10,5 kg la pop-up fluoro cu aroma de ananas .Multa trotta !Dupa masa pe Tanaro la somn ,dar ...nimic! :O Apa totusi foarte rece ,deoarece vine din munte . Maine numai dupa crap! O sa incerc si boilesuri cu capsuni, csl si spicy robin red...Sa vedem. O seara buna.

Avatar utilizator
victoricarpteam
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 28 Oct 2010, 20:51
Contact:

Re: pescuit in italia

Mesaj de victoricarpteam » 18 Apr 2011, 23:35

se vede ca nu pierzi timpul de pomana si ca ai inceput distractia, tinene la curent cu rezultatele din urmatoarele zile, fir intins si distractie maxima
no kill&catch&release

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuit in afara tarii”