C&R prinde si elibereaza

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Scrie răspuns
gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de gor965 » 29 Noi 2010, 23:55

vioril scrie:gata George , ai reusit din prima , felicitari !!!!!!

stabileste tu locatia si data si tocmai ce te-ai facut cu o lada de bere ( USRSUS e buna ? ) .

astept pm sau too all , sa faci si ceva poze ca sa confirmam corectitudinea .



Cordial
Astept premiul la primul concurs de pe Tancabesti, la care participa Dan M. ! ;)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de vioril » 30 Noi 2010, 00:01

ok

Avatar utilizator
BerNard
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 01 Ian 2011, 11:37
Localitate: Colacu-Racari
Contact:

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de BerNard » 01 Ian 2011, 18:53

parerea mea e urmatoarea: daca vreau peste il gasesc la magazin si banii ii castigi prin distractie si placerea de a pescui
crede-ma...
Sau poate alti pescari nu gandesc asa
eu unul doar daca vad balta sunt vindecat de orice boala...ce vreau sa spu n este ca ma scapa de orice stres ;)
Catch and Release
TEEN CARP TEAM

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de pharaoh » 01 Ian 2011, 19:06

Ce stres ai tu la 16 ani mai? :-? :)
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
BerNard
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 01 Ian 2011, 11:37
Localitate: Colacu-Racari
Contact:

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de BerNard » 01 Ian 2011, 19:36

ce vrei sa spui? Daca am 16 ani ce se intampla?...poate mai am si eu ceva pe constiinta ce ma supara
Catch and Release
TEEN CARP TEAM

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de pharaoh » 01 Ian 2011, 19:37

Glumeam :). Bine ai venit pe forum.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
BerNard
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 01 Ian 2011, 11:37
Localitate: Colacu-Racari
Contact:

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de BerNard » 01 Ian 2011, 19:45

ok..bine ms :D
Catch and Release
TEEN CARP TEAM

Avatar utilizator
Razvan_6
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 17 Sep 2009, 15:20

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de Razvan_6 » 07 Apr 2012, 22:53

:( Cand taxele C&R o sa fie realiste ( ex: 20 lei / 12h ) .... atunci fiti siguri ca o sa inceapa lumea sa vrea sa se educe ( unii o sa faca progrese altii nu ) . Intrarea cu masina la locul de pescuit trebuie interzisa cu desavarsire ..... masinutza sta mai bine la locul ei in parcarea special amenajata ( asta ca sa nu existe tentatia din partea pescarului sa ascunda crap intre capitonajele portierelor , sub scaune etc . X-( ) .Primul pas trebuie sa l faca patronii de balti ...... pentru ca ei sant lorzii ..... la ei e capitalu .... ei comanda , nu masele de pescari si pescarici .Dupa oprirea masinii in parcare , paznicul preia si ajuta la transportarea bagajelor pescarului pana la locul de pescuit . (:|

Avatar utilizator
ady_brasov
membru activ
membru activ
Mesaje: 117
Membru din: 06 Mar 2012, 12:33
Localitate: brasov

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de ady_brasov » 17 Iul 2012, 14:38

**== salutare pescari,eu am ajuns sa practic pescuitul c&r dintr-un singur motiv :Imi place sa prind peste mare si in speta foarte mare....si sa va dau un ex.....ce farmec ar mai avea pescuitul in regim prinde si mananca daca dau un ex la mine.....pe mine o partida amicala ma costa 150 ron nada + momeli + drumul 100 ron +taxa baltii in jur de 50 ron + mai pierzi o montura 2-3 sau chiar 10 ,depinde de balta in care pescuiesti,pescarii mai experimentati stiu despre ce vorbesc , la mine o montura costa in jur de 12-15 lei si daca fac o mede la 5 monturi pierdute intr-o partida de pescuit,aia ar insemna 60 ron . + consumabilele de ex:carlige ,baterii la senzori ,baterii pentru lanterne,butelie la aragazul de chemping ...... toate astea ar rezulta in jur de: 350 ron
iar daca fac o socoteala cat peste as putea sa cumpar de la metro...(tot viu ca la balta) fara a ma mai obosi sa pierd o noapte si a ma mai chinui cu o tona de bagaje dupa mine,avand in vedere ca la metro crapul viu costa 15 ron kg as putea sa ma duc sa cumpar cu 350 ron ..23.33 kg de crap.....deci in concluzie la aceasta suma cheltuita la o partda buna de pescit,eu spun ca renunti de buna voie la regimul :prinde si mananca........daca iubesti pescuitul si esti dependent de el,te duci doar sa-l prinzi ,sa ai faci o poza ca amintire ,si il eliberezi in speranta ca in timp va mai creste si iti va da satisfactii si ma mari data viitoare cand il vei mai prinde......deaceea practic eu sistemul c&r......... o:-)
aviz amatorilor de prinde si mananca.....:Mai bine mergeti voi la metro si cu 50 ron cumparati si mancati peste pana va ingrasati,sau ca solutie ma ieftina,asta ca sa nu va mai obositi cu alesul oaselor si curatatul pestelui.....mai este un soi de peste care se numeste : Pangasius si costa vreo 10 ron kg. **== ;)
In consecinta daca iubesti drill-ul,capturile corpolente,baltile populate...foloseste sistemul c&r

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de Laurentiu » 18 Iul 2012, 08:59

Da ce garla frecventezi mataluta de pierzi 5 monturi per partida? Ca eu sa ma chinui si nu pierd 5 pe an...
Ca sa nu mai zic ca sunt destule socoteli gresite p-acolo dar vin de la un pescuit catch & portbagaj si sunt cam obo sa recalculez..

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de pharaoh » 18 Iul 2012, 09:53

O problema care mi se pare mai grava este ca in weekend vreau sa ies la o partida C&R si n-am unde :))
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de Laurentiu » 18 Iul 2012, 10:03

Adica n-ai o garla decenta si civilizata in Constanta? :O

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de pharaoh » 18 Iul 2012, 10:18

Nu prea. Corbu este cu circuit inchis deocamdata si pe alte ligheane nu prea-mi vine sa dau milioane pentru doi baboi. De obicei ies singur la pescuit si nici capitolul Delta sau Dunare nu ma avantajeaza in cazul asta. Deci fara "C" nu pot sa "R" :D
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de georgemarian » 18 Iul 2012, 10:50

Laurentiu scrie:Da ce garla frecventezi mataluta de pierzi 5 monturi per partida? Ca eu sa ma chinui si nu pierd 5 pe an...
Ca sa nu mai zic ca sunt destule socoteli gresite p-acolo dar vin de la un pescuit catch & portbagaj si sunt cam obo sa recalculez..
Eu daca pierd 1 montura pe an este bine... :))
Ai prins ceva?:>

Avatar utilizator
ady_brasov
membru activ
membru activ
Mesaje: 117
Membru din: 06 Mar 2012, 12:33
Localitate: brasov

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de ady_brasov » 18 Iul 2012, 11:10

mai baieti...aici in zona brasov sunt balti cu multa agatatura.....ca de ex: uitativa pe forumul de la concursul :Cupa zona brasov ,acolo am pierdut 15 monturi si 120 m de fir inaintas,iar acum la ultimul concurs la trofeul cuplurilor am pierdut doar 5.......dar...na daca unii pescuiesc doar pri ligheane de balti......;)

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”