FOTO CAPTURI

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: FOTO CAPTURI

Mesaj de vali003 » 22 Oct 2009, 00:24

Misule ....... nu te enerva frate , si aici la noi mai sint cite unii , care, cind vad ca eliberez ditamai crapii , i-mi spun ca sint dus cu capul , tu ai pretentii in Romania ????

Avatar utilizator
remus_cta
senior
senior
Mesaje: 286
Membru din: 11 Feb 2008, 22:42

Re: FOTO CAPTURI

Mesaj de remus_cta » 22 Oct 2009, 22:24

meserie scrie:
remus_cta scrie:va urez multa bafta in continuare [-x
Esti cunva din constanta? Ca prin zona se prinde la (220)volti :-@
:-h :-h
Fişiere ataşate
etc etc
etc etc
etc
etc
14,5 kg eliberare
14,5 kg eliberare
11,5kg eliberare
11,5kg eliberare
15kg eliberare 2
15kg eliberare 2
15 kg eliberare
15 kg eliberare

Avatar utilizator
Adrian B
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 24 Noi 2007, 16:51

Re: FOTO CAPTURI

Mesaj de Adrian B » 23 Oct 2009, 11:31

@ "meserie"

Faptul ca ai pus pe acest site, care nu promoveaza neaparat pescuitul C&R, insa promoveaza bunul simt, poze cu niste pesti, multi, morti, cu niste cutite infipte in ei mi se pare mai mult decat depasirea bunului simt, mi se pare vid in cap.
Daca ne luam dupa Darwin...si maimuta a evoluat.
Pozele tale arata faptul ca Romania e departe de normalitate.
Daca-ti opreai pt consum doar cativa pesti si aveai niste poze decente, chiar daca pescuiesc exclusiv C&R te felicitam.

Vali, spui ca in Canada sunt "cativa" care se minuneaza ca eliberezi pestele. Aici doar cativa elibereaza pestele.

Aprecieri Remus (si ceilalti). Exemple pozitive. Poze cu crapi eliberati.
Fişiere ataşate
P1000589.JPG

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: FOTO CAPTURI

Mesaj de gor965 » 23 Oct 2009, 20:08

De cate ori imi vine sa sterg anumite poze ,ma gandesc ca nu am de unde sa stiu exact in ce conditii s-au prins acele capturi (legea pe apele naturale si pe majoritatea baltilor permite retinerea a 5 kg de peste /zi ...X nr. de pescari inmultit cu Y nr. de zile de pescuit si se poate ajunge la o poza de genul ala cu o groaza de stiuci "un pic lesinate" pe iarba ) asa ca astept lamuriri suplimentare ,iar in ultima instanta ma gandesc ca anumite poze trebuiesc date exemplu negativ ...ASA NU !!! >:)
Nu contestam calitatile de pescar ale dl. Meserie ,dar asemenea poze nu dezvaluiesc nimic din caracterul sportiv (recreativ) al sportului pe care-l practica ! :">
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Madalin013
membru activ
membru activ
Mesaje: 122
Membru din: 15 Ian 2009, 00:29
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: FOTO CAPTURI

Mesaj de Madalin013 » 23 Oct 2009, 20:58

@meserie am si eu niste amici care au fost in delta si s-au pozat cu o gramada de stuci si au venit acasa cu vro 4 saci si ceva la 6 lei (ron) kg cu ata au cumparat kg de stiuca de la localnici care bagau plasa si se laudau pe la bloc ca au prins la nu stiu ce peste la oscilanta nu stiu de care.... si asa mai departe fir intins in continuare :-S

Avatar utilizator
biggercs
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 18 Oct 2009, 22:40
Localitate: departe de casa

Re: FOTO CAPTURI

Mesaj de biggercs » 23 Oct 2009, 21:00

Nu inteleg pentru ce poate lua cineva atata peste,tre sa dai in boli ascunse daca maninci atata carne alba...eu as ruga moderatorii sa scoata pozele in care apar cutzite si de alea,e rusinos ca cineva sa "scoata in fata"asa ceva...daca toata lumea ar lua atata peste de cate ori merge la pescuit in zece ani dam dupa mormoloci,ca pesti ne raman doar in cartile de biologie...Imi pare mult daca deranjez pe cineva,dar una e sa promovezi,sau nu C&R shi alta sa permitzi barbaritatzi de astea.Fir intins


PS.Domnu Meserie,stai linistit,nu sunt invidios pe dumneata (:|

Avatar utilizator
meserie
utilizator
utilizator
Mesaje: 21
Membru din: 09 Sep 2009, 19:57

Re: FOTO CAPTURI

Mesaj de meserie » 24 Oct 2009, 09:28

Adrian B scrie:@ "meserie"

Faptul ca ai pus pe acest site, care nu promoveaza neaparat pescuitul C&R, insa promoveaza bunul simt, poze cu niste pesti, multi, morti, cu niste cutite infipte in ei mi se pare mai mult decat depasirea bunului simt, mi se pare vid in cap.
Daca ne luam dupa Darwin...si maimuta a evoluat.
Pozele tale arata faptul ca Romania e departe de normalitate.
Daca-ti opreai pt consum doar cativa pesti si aveai niste poze decente, chiar daca pescuiesc exclusiv C&R te felicitam.

Vali, spui ca in Canada sunt "cativa" care se minuneaza ca eliberezi pestele. Aici doar cativa elibereaza pestele.

Aprecieri Remus (si ceilalti). Exemple pozitive. Poze cu crapi eliberati.
AIINCEPUT S_A FACI PE LUPUL MORALIST SI NU ESTE BINE SI FARA JIGNIRI ORI AI GASIT TEAVA PUSA ? X-(

Avatar utilizator
meserie
utilizator
utilizator
Mesaje: 21
Membru din: 09 Sep 2009, 19:57

Re: FOTO CAPTURI

Mesaj de meserie » 24 Oct 2009, 09:35

Madalin013 scrie:@meserie am si eu niste amici care au fost in delta si s-au pozat cu o gramada de stuci si au venit acasa cu vro 4 saci si ceva la 6 lei (ron) kg cu ata au cumparat kg de stiuca de la localnici care bagau plasa si se laudau pe la bloc ca au prins la nu stiu ce peste la oscilanta nu stiu de care.... si asa mai departe fir intins in continuare :-S
d aca ai asemenea cunostinte inseamna ca faci acelesi lucru :-q eu v-am respectat dar vad ca mam inselat :-@ bafta in continuare!

Avatar utilizator
meserie
utilizator
utilizator
Mesaje: 21
Membru din: 09 Sep 2009, 19:57

Re: FOTO CAPTURI

Mesaj de meserie » 24 Oct 2009, 09:42

biggercs scrie:Nu inteleg pentru ce poate lua cineva atata peste,tre sa dai in boli ascunse daca maninci atata carne alba...eu as ruga moderatorii sa scoata pozele in care apar cutzite si de alea,e rusinos ca cineva sa "scoata in fata"asa ceva...daca toata lumea ar lua atata peste de cate ori merge la pescuit in zece ani dam dupa mormoloci,ca pesti ne raman doar in cartile de biologie...Imi pare mult daca deranjez pe cineva,dar una e sa promovezi,sau nu C&R shi alta sa permitzi barbaritatzi de astea.Fir intins


PS.Domnu Meserie,stai linistit,nu sunt invidios pe dumneata (:|
daca dumneata crezi ca daaca ei in medie 5kg pe zi a trei zile si esti 5 6 pescari. Cred ca nu am depasit cu nimic bunul simt cum consideri tu ca-l ai =D>

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Re: FOTO CAPTURI

Mesaj de mini_mic » 24 Oct 2009, 12:13

Fara suparare dar poza cu zecile de stiuci nu va face prea mare onoare....Nu vad de ce ati retinut pe langa zecile de stiuci de dimensiune legala si pixurile alea de 200-300 grame ... :-t [-x :-q

Avatar utilizator
meserie
utilizator
utilizator
Mesaje: 21
Membru din: 09 Sep 2009, 19:57

Re: FOTO CAPTURI

Mesaj de meserie » 24 Oct 2009, 18:07

mini_mic scrie:Fara suparare dar poza cu zecile de stiuci nu va face prea mare onoare....Nu vad de ce ati retinut pe langa zecile de stiuci de dimensiune legala si pixurile alea de 200-300 grame ... :-t [-x :-q
ok vad ca a devenit un canal de barfa ,pacar eu credeam ca pot sa ma documentez dar mam inselat.Cred ca mai vinovati sunt cei care ne iau mii de lei pentru niste balti care nu au nici un peste ,sterilizeaza pestele (curent 220) plimbatul prin rezervatie cu zeci de cai putere. Apropo pixurile sunt de fapt niste bibani dar va inteleg face-ti critica.Sa stiti ca eu eliberez foarte mult peste (se poate dovedi cu martori)ci nu numai la concursurile pe care va place sa le aratati ca voi.
Sa stiti ca pestii pe care ii aratati voi sunt la concursuri la care nu toti pescari pot ajunge .Din lipsa de bani evident. VA LAUDATI mereu ca ati fost la concursuri internationale si bla bla dar de ce nufaceti ceva s-au luati masuri pentru cei cecumpara balti pun niste preturi fffmari si la care nu prinzi nimic findca patronu se plimba cu barca si fac alte magarii. Mai am o intrebare pt d-nl modelator,balta facau este de stat? ca daca da are un regim mai mult decat privat. va multumesc. cu scuzele de rigoare
Penttru cei ce vor sa stie acolo erau stucile de la cel putin 10 pescari. Test. Pteati sa nu jigniti. Sa stiti ca am castigat cateva concursuri nu asa MARI CA VOI. 8->

Avatar utilizator
Madalin013
membru activ
membru activ
Mesaje: 122
Membru din: 15 Ian 2009, 00:29
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: FOTO CAPTURI

Mesaj de Madalin013 » 24 Oct 2009, 19:00

meserie scrie:
Madalin013 scrie:@meserie am si eu niste amici care au fost in delta si s-au pozat cu o gramada de stuci si au venit acasa cu vro 4 saci si ceva la 6 lei (ron) kg cu ata au cumparat kg de stiuca de la localnici care bagau plasa si se laudau pe la bloc ca au prins la nu stiu ce peste la oscilanta nu stiu de care.... si asa mai departe fir intins in continuare :-S
d aca ai asemenea cunostinte inseamna ca faci acelesi lucru :-q eu v-am respectat dar vad ca mam inselat :-@ bafta in continuare!
bre daca taceai filozof ramaneai . si pescari ca mata :^O sa stii ca sunt multi .. sii dak cunosc asemenea persoane nu inseamna neaparat ca fac si eu aceleasi lucruri am si eu un creieras cu care pot deosebi binele de rau si care ma ajuta sa iau decizii fie ele bune sau rele ... asa ca lasa-ne L-)

Avatar utilizator
meserie
utilizator
utilizator
Mesaje: 21
Membru din: 09 Sep 2009, 19:57

Re: FOTO CAPTURI

Mesaj de meserie » 24 Oct 2009, 20:25

Madalin013 scrie:
meserie scrie:
Madalin013 scrie:@meserie am si eu niste amici care au fost in delta si s-au pozat cu o gramada de stuci si au venit acasa cu vro 4 saci si ceva la 6 lei (ron) kg cu ata au cumparat kg de stiuca de la localnici care bagau plasa si se laudau pe la bloc ca au prins la nu stiu ce peste la oscilanta nu stiu de care.... si asa mai departe fir intins in continuare :-S
d aca ai asemenea cunostinte inseamna ca faci acelesi lucru :-q eu v-am respectat dar vad ca mam inselat :-@ bafta in continuare!
bre daca taceai filozof ramaneai . si pescari ca mata :^O sa stii ca sunt multi .. sii dak cunosc asemenea persoane nu inseamna neaparat ca fac si eu aceleasi lucruri am si eu un creieras cu care pot deosebi binele de rau si care ma ajuta sa iau decizii fie ele bune sau rele ... asa ca lasa-ne L-)
am inteles ce caracter de tata ai . ai putea sa te inscrii la (forum gustos pt femei) :-@

Avatar utilizator
meserie
utilizator
utilizator
Mesaje: 21
Membru din: 09 Sep 2009, 19:57

Re: FOTO CAPTURI

Mesaj de meserie » 25 Oct 2009, 09:52

biggercs scrie:Nu inteleg pentru ce poate lua cineva atata peste,tre sa dai in boli ascunse daca maninci atata carne alba...eu as ruga moderatorii sa scoata pozele in care apar cutzite si de alea,e rusinos ca cineva sa "scoata in fata"asa ceva...daca toata lumea ar lua atata peste de cate ori merge la pescuit in zece ani dam dupa mormoloci,ca pesti ne raman doar in cartile de biologie...Imi pare mult daca deranjez pe cineva,dar una e sa promovezi,sau nu C&R shi alta sa permitzi barbaritatzi de astea.Fir intins


PS.Domnu Meserie,stai linistit,nu sunt invidios pe dumneata (:|
OARE? vezi sa nu te imbolnavesti tu de ciuda. NU stiai ca carnea alba este ce-a mai indicata .MAI CITESTE. vai dar asta se invata la scoala si........ lasa :))

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Re: FOTO CAPTURI

Mesaj de mini_mic » 25 Oct 2009, 13:48

Am intels toate aspectele: stiucile erau pe mai multi pescari iar pestii mici erau bibani. Era bine sa specificati din prima ca sa nu mai apara discutii.

Cam atat cu off topicurile . Deja discutia a deviat rau de tot !!!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”