PESCUITUL CRAPULUI UN LUX...SE PARE CA NUUUU

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: PESCUITUL CRAPULUI UN LUX...SE PARE CA NUUUU

Mesaj de IULIAN C » 28 Mai 2009, 07:40

nini scrie:
IULIAN C scrie:Da,intr-adevar a fost ceva de vis...prin "totunitarul" creat de toti cei ce ne-am aflat acolo!
Am privit cu totul si cu totul alti ochi lucrurile,determinat fiind de atmosfera creata acolo,am vazut ca oamenii astia chiar trateaza pe toata lumea egal,nu te fac sa te simti stanjenit ci dimpotriva....
Merg cu inima deschisa de acum,si am inceput sa "bajbai" cat de cat si in pescuitul crapului...am prins 4 bucati(desi nu multi,pentru un incepator e totusi bine,zic eu)!
Ai de invatat multe de la oamenii cu care am fost eu acolo,in primul rand lectii de comportament,spirit de echipa in tot ceea ce fac dansii si nu in ultimul rand despre pescuit!
Sper sa mai am ocazia asta,chiar a fost o zi,o partida...la sfarsitul ei chiar o aventura pe cinste!
(Prietenii stiu de ce.... :) :) :) :)
Le multumesc tuturor celor ce au fost acolo dar si celor care m-au sprijinit de la distanta si pe care inca nu i-am cunoscut dar sper sa se intamle asta!!
IMG_0073.JPG
sa incep cu un citat de al tau Iuliane:
"Ai de invatat multe de la oamenii cu care am fost eu acolo,in primul rand lectii de comportament,spirit de echipa in tot ceea ce fac dansii si nu in ultimul rand despre pescuit!"

Urat din partea ta, comportamentul fata de mine la Peris, dar asa este, omul uita intotdeuna de unde pleaca.
Din pacate nu ma asteptam si am fost surprins de comportamentul tau, datorita acestui fapt scriu aici. Poate cu ocazia aceasta o sa mai inveti cate ceva. Sincer... chiar imi pare rau ca m-am inselat in priviinta ta.
Iti doresc numai bine si "sistemul de valori sa nu i-l mai schimbi niciodata" =D> =D> =D>

ps. mai rau ca nu eram singur pe acolo
Desi pe fondul oboselii dusa la limita...,2 zile la 35 grade sub soare si prostia si mai mare...cateva beri..nu e o scuza,insa nu stiu ce anume ai luat in nume de rau,nu a fost o jignire,cel putin nu cu intentie!
De gresit am gresit e clar,ca nu te-ai suparat degeaba....cere-mi explicatii,le voi da,insa ce mi-ai zis tu nu am inteles ce a vrut sa insemne...
Sunt multe lucruri pe care ar trebui sa le stii...multe care ar trebui sa mi le spui...chiar si sub forma de dojana(apropo-n-am uitat absolut nimic din ce mi-ai spus in 2008...NIMIC!)
Imi cer scuze public,sper sa le accepti,si daca nu e din nou cu deranj,si esti amabil,spune-mi unde am gresit sa nu mai repet pe viitor,ori pe privat,ori chiar aici,ca din moment ce am gresit....suport consecintele!
REPET:NU STIU CE A INSEMNAT VORBA AIA SI NICI CE TE_A FACUT SA TRAGI ACESTE CONCLUZII>>> :-?? :-??
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: PESCUITUL CRAPULUI UN LUX...SE PARE CA NUUUU

Mesaj de marian_popescu » 31 Mai 2009, 21:58

de unde ati scos-o pe asta cu sa nu-ti fie rusune cu sculele tale? stiu ca baltile pe care mergeti voi este cu lume mai buna, daca pot spune asa,dar, iulian, stai linistit, pentru cei mai multi dintre noi sculele tale sunt cu adevarat un lux. poate nu va dati seama, dar dintr-un salariu mediu de 1200 de lei, destul de greu iti faci un set de scule de nivel incepator-mediu pentru crap (de ex, 4 bete sert, 4 powerliner, un powerspod cu o mulineta adecvata, un marker si cativa saci), te cam sarre de 2000 de lei. daca mai ai si familie, cred ca in rate pe vreo 2 ani reusesti, fara sa iei in calcul cort, pat scaun etc. mi-am luat clasa de prea multe ori de la localnici care se uitau la senzorii mei energoteam ca la nave spatiale. acum merg pe dunare sau dridu cu bete din fibra de 30 de lei (arno, 3 metri, 120 de grame) si nu am niciun complex. pescuitul e mult prea frumos ca sa constea doar in felul in care iti cracanezi hi-s-urile pe sky pod. ma bucur ca si tu ti-ai gasit parteneri alaturi de care poti descoperi atmosfera care ne atrage pe toti pe malul apei. felicitari
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: PESCUITUL CRAPULUI UN LUX...SE PARE CA NUUUU

Mesaj de marian_popescu » 31 Mai 2009, 22:00

scuze pt greseli, m-a cam ia valul cand e vb de pescuit :D
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: PESCUITUL CRAPULUI UN LUX...SE PARE CA NUUUU

Mesaj de IULIAN C » 31 Mai 2009, 22:25

marian_popescu scrie:scuze pt greseli, m-a cam ia valul cand e vb de pescuit :D
Da...Marian...despre asta era vorba...ca acest Om,despre Nini e vorba, m-a ajutat acum un an sa-mi fac echipamentul de pescuit,m-a introdus pur si simplu in carpfishing cu tot ce a facut pt mine,insa eu se pare ca am comis-o,s-a creat o neintelegere si crede ca sunt nerecunoscator....habar nu are insa cat de mult mi-as dori sa afle ca nu este sub nici o forma asa si ca pur si simplu...a fost sa se intample!
Si iti spun Marian, cel mai important e sa ai in echipamentul de crap PASIUNEA,restul...fiecare ce-si permite!
Asta m-a invatat si Nini,si altii,conteaza sa vrei,sa faci treaba buna si cu ce ai si citandu-l pe Nini..."Sa nu uiti de unde ai plecat"..........N_AM UITAT NINI,TE ASIGUR!!!
Indiferent ce s-ar crede,putini sunt cei care au avut ocazia mea,la randul meu,ajut si eu cu ce pot pe cine are nevoie!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”