Tehnici si momeli !

silurus glanis

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Tehnici si momeli !

Mesaj de Sebastian » 12 Mar 2010, 14:54

cosmin mihut scrie:Azi am citi in ziarul libertatea ca unu a prins un somn de 92 kg. pe Dunare,il arata si in poza,uitati-va.
de asta spui?eu zic ca e clar braconaj
Fişiere ataşate
thumb_612_x_0_4338-234411-somn.jpg

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: Tehnici si momeli !

Mesaj de cosmin mihut » 12 Mar 2010, 15:45

Esti foarte ager :O. Clar braconaj,,oare nu-l ia nimeni la pix , sigur nu la prins la undita,si mai are tupeu sa se si pozeze,jnapanul.
MERCEDES S

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Tehnici si momeli !

Mesaj de Sebastian » 12 Mar 2010, 16:33

ROMANIA .ce sa mai zici :-q :-q sunt curios ce tehnica a avut baiatul.si ma distreaza salteaua lui de primire :D .oricum cred ca sa exagerat si cu greutatea , in sensul ca nu cred ca are ala 92kg ,poate cantarit cu tot cu vana :D

Avatar utilizator
mausse26
senior
senior
Mesaje: 265
Membru din: 13 Sep 2009, 22:58

Re: Tehnici si momeli !

Mesaj de mausse26 » 12 Mar 2010, 17:46

Daca ala are 90 de kg ,eu il mananc cu totul. =)) =)) =))

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: Tehnici si momeli !

Mesaj de cosmin mihut » 12 Mar 2010, 19:18

Ai dreptate Sebi ,chiar ma gandeam si eu dao incolo de 92kg,sunt tare curios cum la prins?Treaba curata nu-i.Si nesi astia mai zic"captura demna de cartea recordurilor". [-x [-x [-x
MERCEDES S

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Tehnici si momeli !

Mesaj de iorgu » 12 Mar 2010, 20:24

Cine a pescuit sportiv ,,somn'' nu poate evalua la mai mult de 65 de kg., acel exemplar, si nici urmele de sange nu se explica la o capturare decenta. Prieteni stiu,, de ce?'' In rest no comment :-&
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: Tehnici si momeli !

Mesaj de zamfi » 13 Mar 2010, 18:56

cosmin mihut scrie:Ai dreptate Sebi ,chiar ma gandeam si eu dao incolo de 92kg,sunt tare curios cum la prins?Treaba curata nu-i.Si nesi astia mai zic"captura demna de cartea recordurilor". [-x [-x [-x
Pai nu stiu daca nu e dobitocul care se lauda la radio ... :-& Cum ca l-a vazut la mal ,s-a luptat cu el , inca nu era mort ...Actiunea se producea in clisura Dunarii si cretinul dadea interviu la radio! =))

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Tehnici si momeli !

Mesaj de sorprodan » 14 Mar 2010, 10:58

iorgu scrie:Cine a pescuit sportiv ,,somn'' nu poate evalua la mai mult de 65 de kg., acel exemplar, si nici urmele de sange nu se explica la o capturare decenta. Prieteni stiu,, de ce?'' In rest no comment :-&
nici e u nu cred ca are mai mult de 60 kg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Tehnici si momeli !

Mesaj de gogu steriade » 14 Mar 2010, 13:47

ba io dont understand :-?? aia ca o cada e barca cu care a pescuit pestele ? :-?
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
florin mirea
membru activ
membru activ
Mesaje: 97
Membru din: 04 Noi 2008, 21:47

Re: Tehnici si momeli !

Mesaj de florin mirea » 14 Mar 2010, 18:53

E chiar cada in care face baita somnicelul >:D<

Avatar utilizator
Dragos85
membru activ
membru activ
Mesaje: 123
Membru din: 02 Feb 2010, 20:52

Re: Tehnici si momeli !

Mesaj de Dragos85 » 14 Mar 2010, 19:01

omu a zis ca l-a vazut de pe mal ca era ranit ...si .... :-w a sarit in apa cu un cutit s-a luptat cu el sa ii faca o taietura sa ii baga o sfoara ...si ca sa il scoata l-au ajutat cativa vecini ... :-w :-S nu seamana putin cu luptele alea intre tarzan si crocodili.. ? :-? avem si noi un tarzan la dunare ...se lupta cu somnii ..:)) ce zile traim ... :-& electricienii se lauda ce pescari mari sunt ..:)))

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Tehnici si momeli !

Mesaj de sorprodan » 15 Mar 2010, 14:27

e bine ca mai sunt monstrii pe dunare , nu e bine insa ca ii vaneaza oricine..........si cu orice metode nu-i asa fratilor? apropo daca in apa erau si crocodili mai sarea dupa peste?
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
florian1954
membru activ
membru activ
Mesaje: 72
Membru din: 02 Feb 2010, 23:13

Re: Tehnici si momeli !

Mesaj de florian1954 » 16 Mar 2010, 00:50

Din cîte se discută printre pescari,se pare că l-a aşteptat cam demult :!! şi apoi a intervenit cu mai mulţi ''electricieni'' [-x :-@ :-c care l-au ajutat la scos <:-P

Avatar utilizator
_Don_
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 13 Mar 2010, 21:12

Re: Tehnici si momeli !

Mesaj de _Don_ » 16 Mar 2010, 07:53

Salut prieteni pescari!

Am rasfoit cateva zile formul si nu am gasit nicaieri raspunsuri clare pentru intrebarea mea.
As dori sa stiu ce preferati, carlig simplu sau ancora?
Cand spun asta ma refer la fiecare tip de momeala in parte.
Pentru buchetul de rame, cel putin in viziunea mea e mai buna ancora, se pot fixa cu usurinta ramele.
Dar pentru alte tipuri de momel?

Multumesc anticipat!
PS: Va rog sa ma scuzati daca a mai fost dezbatuta problema dar am cautat prin forum multa vreme fara rezultat.

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: Tehnici si momeli !

Mesaj de zamfi » 16 Mar 2010, 20:16

_Don_ scrie:Salut prieteni pescari!

Am rasfoit cateva zile formul si nu am gasit nicaieri raspunsuri clare pentru intrebarea mea.
As dori sa stiu ce preferati, carlig simplu sau ancora?
Cand spun asta ma refer la fiecare tip de momeala in parte.
Pentru buchetul de rame, cel putin in viziunea mea e mai buna ancora, se pot fixa cu usurinta ramele.
Dar pentru alte tipuri de momel?

Multumesc anticipat!
PS: Va rog sa ma scuzati daca a mai fost dezbatuta problema dar am cautat prin forum multa vreme fara rezultat.
Din punctul meu de vedere carligul simplu! Solid si bine ascutit! Cu ancorele am avut surprize neplacute in trecut ...Ahhh si ar mai fi ceva :D Conform legii 317/2009 (asta e aia care reglementeaza pescuitul ...) pescuitul cu ancora si momeala naturala constituie contraventie! =)) Ancorele fratioare ...doar pe artificiale! Vezi ca este o sectiune de spinning :D

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la somn”