Chiroiu - Cupa CARP ZONE la stationar - 25 Aprilie 2009

Moderator: mini_mic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
al_trentea
membru activ
membru activ
Mesaje: 78
Membru din: 12 Feb 2009, 11:14

Re: Chiroiu - Cupa CARP ZONE la stationar - 25 Aprilie 2009

Mesaj de al_trentea » 14 Feb 2009, 11:52

2. Al. Trentea - C.S. "Pescar 4Ever"
Cum si eu am avut sansa de a vedea balta, si de a o incerca putin la match in noiembrie anul trecut, astept cu nerabdare acest concurs.

Avand in vedere perioada din an cand se desfasoara concursul, va rog sa tineti cont de durata zilei, mai precis de orele de lumina, si de faptul ca este necesara o pregatire de 1,5 - 2 ore inainte de disputarea manselor. De asemenea de alegerea sectoarelor de concurs, care trebuie sa fie pe cat posibil echilibrate.
Pana atunci, numai bine!
"Fusion 4 Energy" Fishing Club - Barcelona

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Chiroiu - Cupa CARP ZONE la stationar - 25 Aprilie 2009

Mesaj de Marinita » 14 Feb 2009, 23:25

al_trentea scrie:2. Al. Trentea - C.S. "Pescar 4Ever"
Cum si eu am avut sansa de a vedea balta, si de a o incerca putin la match in noiembrie anul trecut, astept cu nerabdare acest concurs.

Avand in vedere perioada din an cand se desfasoara concursul, va rog sa tineti cont de durata zilei, mai precis de orele de lumina, si de faptul ca este necesara o pregatire de 1,5 - 2 ore inainte de disputarea manselor. De asemenea de alegerea sectoarelor de concurs, care trebuie sa fie pe cat posibil echilibrate.
Pana atunci, numai bine!

In primul rand BINE AI VENIT printre noi pe acest site Ne simtim onorati ca un pescar de calibrul tau sa participe la acest concurs.Ca si la alte concursuri de stationar unde participa Alex Trentea, Maty, Benzar ,Bogdan Constantinescu si alti ,acest concurs va fi o provocare si un concurs deosebit de interesant.Sa nu uitam ca pescarii de stationar sunt renumiti in prepararea nadei si viteza de a prinde peste.Ori ce regulament de stationar are 2 manse a 3 ore unde se prinde cantitati impresionante de peste.Vei fi solicitat la pregatirea standurilor(daca timpul iti va permite) pentru ca sa fie totul in regula. =D>
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Chiroiu - Cupa CARP ZONE la stationar - 25 Aprilie 2009

Mesaj de florentiniuga » 15 Feb 2009, 21:42

al_trentea scrie:2. Al. Trentea - C.S. "Pescar 4Ever"
Cum si eu am avut sansa de a vedea balta, si de a o incerca putin la match in noiembrie anul trecut, astept cu nerabdare acest concurs.

Avand in vedere perioada din an cand se desfasoara concursul, va rog sa tineti cont de durata zilei, mai precis de orele de lumina, si de faptul ca este necesara o pregatire de 1,5 - 2 ore inainte de disputarea manselor. De asemenea de alegerea sectoarelor de concurs, care trebuie sa fie pe cat posibil echilibrate.
Pana atunci, numai bine!
Am fi bucurosi daca ne-ati ajuta si cu niste sugestii de regulament. Noua, craparilor, nu ne este chiar la-ndemana si vrem sa pastram traditia pescuitului la stationar.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
faraon tudor
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 20 Iul 2008, 21:38
Localitate: bucuresti

Re: Chiroiu - Cupa CARP ZONE la stationar - 25 Aprilie 2009

Mesaj de faraon tudor » 15 Feb 2009, 22:33

Am vorbit cu nea Maty si din pacate intre 24-30 aprilie e la Cup Romaniei la Sarulesti

Avatar utilizator
al_trentea
membru activ
membru activ
Mesaje: 78
Membru din: 12 Feb 2009, 11:14

Re: Chiroiu - Cupa CARP ZONE la stationar - 25 Aprilie 2009

Mesaj de al_trentea » 16 Feb 2009, 01:21

Marinita scrie:
al_trentea scrie:

In primul rand BINE AI VENIT printre noi pe acest site Ne simtim onorati ca un pescar de calibrul tau sa participe la acest concurs.Ca si la alte concursuri de stationar unde participa Alex Trentea, Maty, Benzar ,Bogdan Constantinescu si alti ,acest concurs va fi o provocare si un concurs deosebit de interesant.Sa nu uitam ca pescarii de stationar sunt renumiti in prepararea nadei si viteza de a prinde peste.Ori ce regulament de stationar are 2 manse a 3 ore unde se prinde cantitati impresionante de peste.Vei fi solicitat la pregatirea standurilor(daca timpul iti va permite) pentru ca sa fie totul in regula. =D>
Multumesc pentru aprecieri Dane, dar eu n-am cum sa ma compar cu cei pe care i-ai enumerat mai sus, chiar daca am avut onoarea de a-i arbitra in unele concursuri sau de a ma afla ca si concurent alturi de unii dintre ei. Este o bucurie si un prilej de a invata de la acesti maestri.

Domnule Iuga, eu nu ma aflu acum in tara, dar spre sfarsitul saptamanii viitoare am sa va trimit un model de reulament bazat pe cel FIPS e.d., model folosit si la concursurile organizate de "Pescari 4Ever".

Toate cele bune!
"Fusion 4 Energy" Fishing Club - Barcelona

Avatar utilizator
faraon tudor
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 20 Iul 2008, 21:38
Localitate: bucuresti

Re: Chiroiu - Cupa CARP ZONE la stationar - 25 Aprilie 2009

Mesaj de faraon tudor » 16 Feb 2009, 22:26

Domnule Florentin, cred ca ar trebui schimbata data concursului .Intre 13-23 aprilie e o pauza competitionala

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Chiroiu - Cupa CARP ZONE la stationar - 25 Aprilie 2009

Mesaj de florentiniuga » 17 Feb 2009, 00:27

faraon tudor scrie:Domnule Florentin, cred ca ar trebui schimbata data concursului .Intre 13-23 aprilie e o pauza competitionala
Da, stiu, e pauza pentru cele crestinesti. o:-) <:-P
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
faraon tudor
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 20 Iul 2008, 21:38
Localitate: bucuresti

Re: Chiroiu - Cupa CARP ZONE la stationar - 25 Aprilie 2009

Mesaj de faraon tudor » 17 Feb 2009, 21:16

CORECT! :">

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Chiroiu - Cupa CARP ZONE la stationar - 25 Aprilie 2009

Mesaj de Madalin Dirla » 17 Feb 2009, 21:20

faraon tudor scrie:Am vorbit cu nea Maty si din pacate intre 24-30 aprilie e la Cup Romaniei la Sarulesti
Avem o sansa in plus :D !!!

Avatar utilizator
al_trentea
membru activ
membru activ
Mesaje: 78
Membru din: 12 Feb 2009, 11:14

Re: Chiroiu - Cupa CARP ZONE la stationar - 25 Aprilie 2009

Mesaj de al_trentea » 18 Feb 2009, 13:44

florentiniuga scrie:.
Am fi bucurosi daca ne-ati ajuta si cu niste sugestii de regulament. Noua, craparilor, nu ne este chiar la-ndemana si vrem sa pastram traditia pescuitului la stationar.[/quote]


V-am trimis pe e-mail!

Numai bine,

al. trentea
"Fusion 4 Energy" Fishing Club - Barcelona

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Chiroiu - Cupa CARP ZONE la stationar - 25 Aprilie 2009

Mesaj de Marinita » 19 Feb 2009, 09:44

MDI scrie:
faraon tudor scrie:Am vorbit cu nea Maty si din pacate intre 24-30 aprilie e la Cup Romaniei la Sarulesti
Avem o sansa in plus :D !!!

stai linistit Madaline caci uite cum stau altii si asteapta la gaura ,din surse sigure cica va participa si GIGI MOROIU pentru cine nu il cunoaste este distribuitor pe Romania al produselor TRABUCCO si aproape la toate concursurile de stationar sa cocotat pe podium.Deci nu te bucura prea tare. =)) =))
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
al_trentea
membru activ
membru activ
Mesaje: 78
Membru din: 12 Feb 2009, 11:14

Re: Chiroiu - Cupa CARP ZONE la stationar - 25 Aprilie 2009

Mesaj de al_trentea » 20 Feb 2009, 09:13

Am inteles ca daca Maty nu va participa, isi va trimite baiatul, un mare talent in devenire...Asa ca o sa ne bata un junior! :D
"Fusion 4 Energy" Fishing Club - Barcelona

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Chiroiu - Cupa CARP ZONE la stationar - 25 Aprilie 2009

Mesaj de misu_sipanu » 20 Feb 2009, 19:20

<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P Daca vine Gigi Moroiu o sa fac parte din galerie =D> =D> =D> =D> =D>

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Chiroiu - Cupa CARP ZONE la stationar - 25 Aprilie 2009

Mesaj de Marinita » 21 Feb 2009, 15:41

misu_sipanu scrie:<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P Daca vine Gigi Moroiu o sa fac parte din galerie =D> =D> =D> =D> =D>

Misule cred ca vor fi multi doritori sa participe la acest deoarece este un concurs lejer si cu taxa mica .Durata concursului va fi similara cu cea a unei partide de pescuit de relaxare unde mai pui ca se vor premia toti participantii care se inscriu cu articole de pescuit(mulinete ,fire, nade, vergi ).Prin acest concurs eu am in vedere si crearea unei secti de PESCUIT STATIONAR in cadrul clubului pe langa cea de crap . :idea:
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Chiroiu - Cupa CARP ZONE la stationar - 25 Aprilie 2009

Mesaj de misu_sipanu » 21 Feb 2009, 16:47

:D Marinita,ma multumesc cu cele 7 manse ale turneului INFO ,stationarul nu este punctul meu forte.Tot ce stiu in materie de stationar tehnici,si alte "alea"le stiu de la Gigi.Pentru mine pescuit de doi ani inseamna,mulinete de 10000,bete 3,5lbs,.....etc.....sti si tu mai bine.Adica FOREVER CARP.

Scrie răspuns

Înapoi la “Stationar”