Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de Qnyx » 03 Feb 2010, 16:48

adi74 scrie:Domnule administrator de sistem, am sesizat si eu o problema .....vreun raspuns? mi-ai cerut detalii ti-am dat! problema persista, precum ai vazut , nu sunt singurul care am sesizat acest lucru. ce sa intelegem noi astia mai putin privilegiati? ca se lucreaza? ca esti depasit de situatie? ca esti in vacanta? ti-ai dat demisia, ti-o dai? chiar este enervant sa rasfoiesc printre zeci de postari.......un upgrade este de fapt un pas inapoi? pai daca e asa era mai buna cealalta versiune. pacat ...
Domnule utilizator al site-ului InfoPescar.tv, daca nu a aparut pana acum un raspuns, asta nu inseamna ca am plecat in vacanta. De dat demisia, cu cea mai mare placere.....dar unde sa-mi dau demisia ? Revenind la subiect, acest link este intrucatva asemenator cu ceea ce doriti, asta ca nu cumva sa pierdeti timpul rasfoind printre postari, ca sa nu mai vorbim de faptul ca posturile noi au o icoana albastra in stanga.
In alta ordine de idei, daca observati, exista doar 2 persoane care s-au plans de acest lucru: dumneavoastra -"adi74" - si utlizatorul "stefan muraru" din 8000+ de utilizatori. Fiindca parerea dvs conteaza pentru mine, voi persevera in continuare in rezolvarea acestui impediment si va voi anunta de indata ce situatia va va fi favorabila.

P.S. Ma scuzati dar nu pot sa nu observ:
Domnule ..... mi-ai cerut .... ti-am dat....ai vazut .... ca esti ... ca esti in... ti-ai dat... ti-o dai ...

Trebuie sa va hotarati: ori "domnule", ori "tu" ! (tratati aceasta mica observatie in spirit de gluma).
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
adi74
membru activ
membru activ
Mesaje: 62
Membru din: 14 Dec 2008, 13:09

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de adi74 » 03 Feb 2010, 16:59

Multumesc pentru raspunsul promt! Acel "Domnule administrator de sistem" a fost spus in gluma, este drept ca modalitatea de comunicare prin scris este impersonala si de aici apar disensiuni, chiar daca ele nu exista. Imi cer scuze daca modul usor ironic a deranjat, (ironia era la adresa situatiei nici decum personala) nu am dorit decat sa ajut... :-??
cu tot respectul cuvenit

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de costelino » 03 Feb 2010, 21:13

Dificil ,nu stiu cum sa ma fac inteles.Mai in gluma,cred ca si Gogu are aceeasi problema din moment ce a disparut de cand a-ti schimbat look-ul.
Fratilor ma chinui de 3 zile sa scriu acest mesaj.Nu inteleg de ce ,dupa modificarea care a-ti facut-o, totul se deschide atat de greoi chiar se blocheaza la un moment dat.De cate ori vreau sa dau un raspuns la ceva trebuie sa stau sa se deschida casuta unde trebuie sa scriu, cam 2 ore.Asta daca am noroc sa se deschida.Este enervant si plictisitor in acelasi timp.
E frumos noul look dar parca nu merita sacrificiul pierderii de utilizatori din cauza vitezei.
Poate sunt putin conservator dar era mult mai bine inainte.
E o simpla parere,daca pare sa fie deplasata va rog sa nu-mi raspundeti.
Si va mai rog ceva:
Nu-mi spune-ti ca am o problema cu calculatorul sau reteaua pentru ca lucrurile de mai sus le patesc numai pe acest site.
Va multumesc

P.S.

Goguleeee,ti-a disparut tastatura?
Inveseleste putin atmosfera aici ca mai are putin si devine un site de vanzari-cumparari si cateva concursuri cu aceleasi comentarii

Pro Natura

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de Pro Natura » 03 Feb 2010, 22:17

costelino scrie:Dificil ,nu stiu cum sa ma fac inteles.Mai in gluma,cred ca si Gogu are aceeasi problema din moment ce a disparut de cand a-ti schimbat look-ul.
Fratilor ma chinui de 3 zile sa scriu acest mesaj.Nu inteleg de ce ,dupa modificarea care a-ti facut-o, totul se deschide atat de greoi chiar se blocheaza la un moment dat.De cate ori vreau sa dau un raspuns la ceva trebuie sa stau sa se deschida casuta unde trebuie sa scriu, cam 2 ore.Asta daca am noroc sa se deschida.Este enervant si plictisitor in acelasi timp.
E frumos noul look dar parca nu merita sacrificiul pierderii de utilizatori din cauza vitezei.
Poate sunt putin conservator dar era mult mai bine inainte.
E o simpla parere,daca pare sa fie deplasata va rog sa nu-mi raspundeti.
Si va mai rog ceva:
Nu-mi spune-ti ca am o problema cu calculatorul sau reteaua pentru ca lucrurile de mai sus le patesc numai pe acest site.
Va multumesc

P.S.

Goguleeee,ti-a disparut tastatura?
Inveseleste putin atmosfera aici ca mai are putin si devine un site de vanzari-cumparari si cateva concursuri cu aceleasi comentarii

Frumos dar foarte prost hostingul. Pentru o suma modica (250ron/an) se gasesc zeci de mii de servere care merg bine. Pacat, eu nu mai imi perd timpul cu incercarea de a accesa o pagina iar dupa 4-5 minute sa vad ca nu am reusit sa deschid decat 30%. Branza buna in burduf de caine.

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de Qnyx » 04 Feb 2010, 07:26

Pro Natura scrie:Frumos dar foarte prost hostingul. Pentru o suma modica (250ron/an) se gasesc zeci de mii de servere care merg bine. Pacat, eu nu mai imi perd timpul cu incercarea de a accesa o pagina iar dupa 4-5 minute sa vad ca nu am reusit sa deschid decat 30%. Branza buna in burduf de caine.
Pai noi platim de 10 ori acea suma pe an si merge asa cum se observa. Serverele sunt proprii si sunt dedicate pentru treaba asta; conexiunea la internet e problema. Daca reusim sa gasim un provider de internet care sa ofere o latime de banda mai mare la un pret rezonabil, va fi foarte bine.

P.S. Ce provider de internet aveti ?
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Pro Natura

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de Pro Natura » 04 Feb 2010, 11:37

Qnyx scrie:
Pro Natura scrie:Frumos dar foarte prost hostingul. Pentru o suma modica (250ron/an) se gasesc zeci de mii de servere care merg bine. Pacat, eu nu mai imi perd timpul cu incercarea de a accesa o pagina iar dupa 4-5 minute sa vad ca nu am reusit sa deschid decat 30%. Branza buna in burduf de caine.
Pai noi platim de 10 ori acea suma pe an si merge asa cum se observa. Serverele sunt proprii si sunt dedicate pentru treaba asta; conexiunea la internet e problema. Daca reusim sa gasim un provider de internet care sa ofere o latime de banda mai mare la un pret rezonabil, va fi foarte bine.

P.S. Ce provider de internet aveti ?
Si mai mare greseala cu serverele proprii dedicate (nu o sa aveti niciodata calitate la un pret rezonabil). Incercati o firma care se ocupa numai de hosting (eu folosesc mxhost.ro si nu am nici o problema). Ca provider, doar ca informatie va spun ca folosesc Romtelecom (fibra optica), oricum acesand adresa dvs. si dupa alti provideri tot foarte greu merge, probabil numai dupa RDS merge bine.

Avatar utilizator
mario_kempes10
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 12 Dec 2007, 23:52
Localitate: Otelu Rosu - Caras Severin

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de mario_kempes10 » 04 Feb 2010, 12:01

Aceeasi problema cu viteza si deschiderea foarte greoaie a paginilor o am si eu si am postat-o si in topicul deschis chiar de mine pe aceasta tema. Am clicknet de 6 Mb/s si pe celelalte forumri numai dau clic si se deschide aproape instant pagina. Aici , cand am norocul sa pot intra pe forum , stau foarte mult pana se deschide o pagina , ma enervez si il inchid. Sper din tot sufletul sa se rezolve cat mai repede aceasta problema , pe care vad ca o au mai multi useri.
**==
Imagine "TAURUS CARP TEAM"

Avatar utilizator
mike_carp
senior
senior
Mesaje: 169
Membru din: 09 Ian 2008, 11:57
Localitate: Bucuresti

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de mike_carp » 04 Feb 2010, 15:21

Eu nu am nici un fel de probleme cu accesarea forumului.
Utilizez un modem Orange de 7,2 mb.
crafty carper
Mihai Tomescu

Pro Natura

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de Pro Natura » 04 Feb 2010, 16:05

mike_carp scrie:Eu nu am nici un fel de probleme cu accesarea forumului.
Utilizez un modem Orange de 7,2 mb.
Buna treaba. Suntem noi pescari dar nici chiar asa. :))

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de gogu steriade » 04 Feb 2010, 16:37

Buei la mine merge ceva mai cu schepsis. :-B ..ca iam luat la omor paia care mia gatuit cablu da net ca cica din cauza la ger sa contra-atacat sarma :-?? (mia explicat aia ca e ca la barbati cand da da frig sa face mica ! #-o ) si cica daia merge greu ! #:-S Iam zis ca nu sa poate vere ca io nam sarma ca toata lumea ca am luat si io daia mai buna da la macazurili da tren :D si e groasa rau ,nu slabeste aia asa da capu ei ! :-w Lam loat dupa aia pa ala mic la interogatoriu sa vad cea facut la calculator :-w ca da acate ori intram aci nu mai era saitu ca inainte si eu iesem iar sil cautam pala carel stiam io @-) . asta e cu rosu si io stiam ca e cu albastru. :)] da acum nu mai conteaza la mine merge treaba si pana trece da la o pagina la alta mai beau o gura da bere deci pauzele mici si dese e cheia da desfacut berea ! ;)
pss
sa stiti ca cand mia sarit tifla pa pestii aia da internet ,dilarii ,provideri cum drac le zice mia facut unu niste teste mancavas si mia dat ala sa va zic ca la noi in sat merge cu 33 M/s downspeed 6M/s uplodspeed ,e bine ? I-)
pup iu oll ! :-*
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de gor965 » 04 Feb 2010, 17:06

mario_kempes10 scrie:Aceeasi problema cu viteza si deschiderea foarte greoaie a paginilor o am si eu si am postat-o si in topicul deschis chiar de mine pe aceasta tema. Am clicknet de 6 Mb/s si pe celelalte forumri numai dau clic si se deschide aproape instant pagina. Aici , cand am norocul sa pot intra pe forum , stau foarte mult pana se deschide o pagina , ma enervez si il inchid. Sper din tot sufletul sa se rezolve cat mai repede aceasta problema , pe care vad ca o au mai multi useri.
**==
Cat de mult stati voi sa se deschida o pagina ?
Eu am net de 10Mb/s si nu pot sa spun ca merge chiar asa de rau ! Am filmat putin cu webcam -ul sa vedeti timpul de reactie (mentionez ca am o rabla de PC vechi de 6 ani ,si-am vazut diferenta la frate-miu care are un pC nou si acceseaza Infopescar ,instant,la un singur click cu toate ca avem acelasi abonament de internet la I-link).
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
mario_kempes10
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 12 Dec 2007, 23:52
Localitate: Otelu Rosu - Caras Severin

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de mario_kempes10 » 04 Feb 2010, 17:19

George , dupa cate am vazut , la tine merge chiar foarte bine. Daca ar merge si la noi asa crezi ca ne-am mai strofoca atat? Ce nu inteleg eu , este de ce pe celelalte forumuri deschide pagina aproape instant , iar aici trebuie sa astept 10-20 secunde (uneori) ? Am incercat cu mai multe browsere ( IE8 , Mozzila , Opera , Acoo Browser) si rezultatul este la fel. Ce mai pot sa spun este ca , dimineata merge mai bine ca dupa masa sau seara.

P.S. - Aceeasi problema am avut-o si cu un alt forum , iar dupa ce a fost schimbat serverul merge instant! **==
Imagine "TAURUS CARP TEAM"

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de costelino » 05 Feb 2010, 14:26

Iar am sta 15 min. sa scriu mesajul asta

@George

Dupa explicatiile care le dai, eu inteleg ca nu ne crezi???

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de vali003 » 05 Feb 2010, 15:11

Dupa aparitia noului site si eu am avut aceeasi problema , i-mi lua 2-3 min. pina se deschidea o pagina , am un laptop destul de performant si internet de mare viteza , am incercat tot ce se putea si nu am reusit sa fac mare lucru , spre norocul meu , un prieten mi-a instalat windows 7 , am sters tot ce aveam in memorie , lasind doar programele strict necesare , acum merge super , spre bucuria mea , fiindca aveam de gind sa-mi iau alt laptop , prin ceea ce am scris nu va sugerez sa faceti ca mine , doar o idee . :D

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de gor965 » 05 Feb 2010, 17:15

costelino scrie:Iar am sta 15 min. sa scriu mesajul asta

@George

Dupa explicatiile care le dai, eu inteleg ca nu ne crezi???
Pai voi asta a-ti inteles din raspunsurile mele ... ca nu va cred ! :-w Eu inteleg ca intampinati probleme in a a ccesa pagina si vroiam sa stiu cat de mari sunt problemele si va sugeram sa luati in calcul si alte cauze ! O fi pagina grea ,prea incarcata , dar asta nu e singurul motiv...asta vroiam sa zic (era o constatare) !...ca atare am postat filmuletul ala in care se vede ca si eu deschid cel mai greu pagina asta ,dar intr-un timp rezonabil !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”