donatiile pescarilor...un nou inceput...

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de kamasan » 13 Dec 2007, 22:16

Corect. Nimeni nu doreste responsabilitatea de a raspunde de suma de bani strinsa in cont.
Lui vali i-ar fi destul de greu sa trimita niste bani (valuta) intr-un cont in lei.
Arin, sa stii ca nu-i neaparat nevoie sa ai bani, pentru a ajuta la aceasta actiune(tinind cont de faptul ca ideea a fost a ta :wink: ), iar, dupa ce vei lua bacul, vei putea sa participi si fara acei 5-600ron !
Eu zic sa asteptam sa treaca sarbatorile, si in ianuarie putem sa incepem sa ne organizam.
Mai asteptam propuneri din partea voastra! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Mesaj de arinlupascu » 14 Dec 2007, 14:34

daca voi asa credeti...eu am zis k daca totusi avem o suma de bani stransa undeva poate asa reuseam sa ajutam alte pers care ar dori sa mearga si care nu a avea posibilitati...eu la asta ma refeream...in fine voi ziceti sa asteptam...asteptam nu am nimic in potriva dar mi-e ca dupaia sa nu intervina altele si sa nu mai facem nimic....ca vorbim de vreo 8 pag pe forum si vad ca deocamdata u am ajuns la mai nimic inafara de faptul ca suntem de acord unii sa mergem ... :?
;)Arin

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Mesaj de arinlupascu » 14 Dec 2007, 15:28

sau daca vreti ma ocup eu de crearea contului si de ce mai e nevoie...daca sunteti de acord...
;)Arin

Avatar utilizator
costel pisoiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 23 Noi 2007, 23:10
Localitate: ploiesti

Mesaj de costel pisoiu » 14 Dec 2007, 22:15

Ai putea sa aflii daca se poate deschide un cont cu mai multe specimene de semnatura, astfel sa trebuiasca sa fie mai multi prezenti cand se scot banii. In felul asta se elimina suspiciunile. Pot sa fie mai multe persoane din zone diferite, care sa nu aiba legatura intre ele si cand avem o actiune, acestia se intalnesc cu o zi innainte si scot banii (eventual cumpara ce avem nevoie).

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Mesaj de arinlupascu » 14 Dec 2007, 22:17

deci cum...?...cu mai multe specimene de semnatura?...opki ...unde?la bcr?sau la ce banca?
;)Arin

Avatar utilizator
costel pisoiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 23 Noi 2007, 23:10
Localitate: ploiesti

Mesaj de costel pisoiu » 14 Dec 2007, 22:42

Nu stiu, dar cred ca se poate, ma gandesc ca daca facem totul cat mai transparent o sa vina si banii. Nu cred ca o sa se inghesuie cineva sa depuna bani intr-un cont al unei persoane fizice!

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Mesaj de arinlupascu » 15 Dec 2007, 11:45

de aceea era bine sa ne organizam intr-o asociatie ceva...o sa ma interesez pe la prieteni care e cea mai convenabila banca si am sa va comunic...si daca tot o sa pot o sa si deschid contul,da? :?:
;)Arin

Avatar utilizator
gabi neamtu
senior
senior
Mesaje: 278
Membru din: 22 Noi 2007, 23:05
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de gabi neamtu » 15 Dec 2007, 13:34

[quote="arinlupascu"]de aceea era bine sa ne organizam intr-o asociatie ceva...o sa ma interesez pe la prieteni care e cea mai convenabila banca si am sa va comunic...si daca tot o sa pot o sa si deschid contul,da?

la banca transilvania ( acolo am contul de la firma se poate emite si carduri pe contul respectiv ) am vrut sa deschid si un cont la BCR dar nu mi-au convenit conditiile

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Mesaj de arinlupascu » 15 Dec 2007, 20:14

la banca transilvqnia?....pai si care sunt conditiile acolo?restu ce ziceti?
;)Arin

Avatar utilizator
gabi neamtu
senior
senior
Mesaje: 278
Membru din: 22 Noi 2007, 23:05
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de gabi neamtu » 16 Dec 2007, 02:39

[quote="arinlupascu"]la banca transilvqnia?....pai si care sunt conditiile acolo?restu ce ziceti?

la transilvania e mult mai putina birocratie BCR -ul ca sa scoti bani cu cardul mai trebuie sa faci un cont si sa-l alimentezi din primul cont pe cand la transvilvania pe contul respectiv i-ti elibereaza carduri si nu mai trebuie sa ajungi chiar la banca sa scoti bani, la depunere e mai simplu asta e parerea mea pot fi si alte banci bune dar nu am lucrat cu ele nu pot sa -mi dau cu parerea decat despre cele de mai sus

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Mesaj de arinlupascu » 18 Dec 2007, 14:15

m-am interesat si am aflat cat de cat ceva...deci...se poate sa creezi un cont persoana fizica in care tu poti imputernicii alte max 3-4 pers sa scoata bani de pe el...dar care e smecheria...pt acel cont banca iti opreste un anumit comision...care la brd e de 0.5 euro...la raiffeisen e de 4 lei...si mai de parte nu mai stiu...mi-a spus un pr care lucreaza la brd...deci...l :?: a BT cat e comisionul?
;)Arin

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Mesaj de arinlupascu » 20 Dec 2007, 18:19

alooo mai este cinevaaa??? :evil: ...of...
;)Arin

Avatar utilizator
gabi neamtu
senior
senior
Mesaje: 278
Membru din: 22 Noi 2007, 23:05
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de gabi neamtu » 20 Dec 2007, 18:45

[quote="arinlupascu"]alooo mai este cinevaaa???


daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Avatar utilizator
gabi neamtu
senior
senior
Mesaje: 278
Membru din: 22 Noi 2007, 23:05
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de gabi neamtu » 20 Dec 2007, 22:46

[quote="arinlupascu"]alooo mai este cinevaaa???

la transilvania tot vreo 4ron la extragerea de bani din cont dar nu stiu sigur ca nu ma interesat

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Mesaj de arinlupascu » 21 Dec 2007, 10:56

pai si bun ce facem...unde mergem?la BT sau BRD?? unde vreti sa deschidem???aideti spuneti ceva... :arrow:
;)Arin

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”