donatiile pescarilor...un nou inceput...

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabi neamtu
senior
senior
Mesaje: 278
Membru din: 22 Noi 2007, 23:05
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de gabi neamtu » 21 Dec 2007, 14:40

[quote="arinlupascu"]pai si bun ce facem...unde mergem?la BT sau BRD?? unde vreti sa deschidem???aideti spuneti ceva...


unde vreti cine se ocupa trebuie sa aiba si banca aproape

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Mesaj de arinlupascu » 21 Dec 2007, 15:01

daca vreti ma ocupt eu cu asa ceva...brd e mai aproape de mn...e si BT , brd e la vreo 5 min si BT tot cam atata...deci ...cum vreti
;)Arin

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de kamasan » 27 Dec 2007, 02:21

Am si eu o rugaminte la voi: toti cei care sinteti de acord ca sa veniti in delta ,in martie-aprilie (sau dupa ce se retrag apele, in caz ca vor fi inundatii), sa ma anunte. :wink: Multumesc frumos.
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Mesaj de arinlupascu » 27 Dec 2007, 02:23

eu as vrea sa vin :lol:
;)Arin

Avatar utilizator
jackpot
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 22 Noi 2007, 22:12
Localitate: Timisoara

Mesaj de jackpot » 29 Dec 2007, 12:46

se pare ca nu mai zice nimeni nik de delta, asa se intampla cand ne cramponam de niste bani, eu zic sa ramana cum am vorbit, ne vededem pe 1 martie sau in primul weekend din aprilie daca e sa fie frig si intemperii, prima data eu zic sa ne cunoastem si pe urma sa deschidem conturi in nume colectiv, haaah ce ziceti?? primul week in april e 4,5,6....mai vorbim pana atunci....

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Mesaj de arinlupascu » 29 Dec 2007, 13:04

mda...si unde sa ne int?...?
;)Arin

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Mesaj de arinlupascu » 13 Ian 2008, 00:52

revin asupra subiectului cu vesti proaspete...am vb cu o doamna o pr de-a mamei care se ocupa cu salvarea cainilor maidanezi... :lol: ...ceva asemanator..ea are un club de vreo 4 ani si asa ca nu am ezitat sa o intreb anumite lucruri...! 1 dansa a facut pliante si bannere si chestii la un tip care nu a taxat-o cu absolut nimic,,,el avand avantajul ca isi facea reclama la firma...deci aman2 au avut ceva de castigat... 2 mi-a sugerta , dupa ce i-am explicat care e planul nostru , sa mergem cu un proiect in hartie la firmele care fac saci de gunoi...si sa le cerem sa ne sponsorizeze cu saci...noi angajandu-le,bineinteles, sa le facem o mica reclama....nu e rea ideea trebuie doar sa ne ocupam cu asa ceva...eu o sa incerc sa vad cu ce pot ajuta...
;)Arin

Avatar utilizator
OXY666666
membru activ
membru activ
Mesaje: 69
Membru din: 09 Dec 2007, 17:34
Localitate: ORADEA

Mesaj de OXY666666 » 19 Ian 2008, 19:47

bine spus Arin! ar cam fi cazul sa se infiinteze si altfel de "pepiniere" de pesti. de ex mie i-mi este dor sa mai prind o caracuda,un Lin,o Platica,Mreana,Scobar etc-la 1kg cel putin! poate nu totdeauna ne permite timpul sa facem o partida de Crap,iar "virusul" nu ne da pace si ne scoate si pt cateva ore pe balta,rau,...si ar fi placut un dril..doua..! sorry..off topic

Avatar utilizator
jackpot
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 22 Noi 2007, 22:12
Localitate: Timisoara

Re: donatiile pescarilor...un nou inceput...

Mesaj de jackpot » 17 Feb 2008, 12:04

iaca e jumatatea lu' februarie si nu mai zicem nik de delta din dec. cum face fratilor mai donam ceva sau o lasam in seama lu' altii? ne adunam in april. la crisan in hol sa bem o caffa si sa vedem ce facem sau ne vedem de bulendrele noastre:)???

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: donatiile pescarilor...un nou inceput...

Mesaj de florentiniuga » 18 Feb 2008, 02:21

01.20am. Am iesit in balcon si mi s-au lipit nadragii de picioare. Brrrrrrrrrrr! -9ºC. Ce planuri sa facem acum? Ma duc sa visez despre Delta. Somn usor! Ne auzim cand apar zambilele. :lol:
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Re: donatiile pescarilor...un nou inceput...

Mesaj de arinlupascu » 29 Feb 2008, 01:26

este sfarsitul lui martie...afara sa mai ncalzit...cum ramane cu planul nostru?...cand plecam pt actiunea noastra?...tebuie sa stabilim si tot odata tebuie raspunse si la urmatoarele cerinte...
1.unde vom depozita gunoiul?
2.cu ce il vom transporta?
3.ce mai avem de gand sa facem acolo inafara de curatarea zonei de deseuri si peturi?
4.cum strangem donatiile?
5.cat avem de gand sa stam acolo?
;)Arin

Avatar utilizator
costel pisoiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 23 Noi 2007, 23:10
Localitate: ploiesti

Re: donatiile pescarilor...un nou inceput...

Mesaj de costel pisoiu » 03 Apr 2008, 00:05

Dupa ce iarna a facut curat , ce putem sa curatam noi in martie-aprilie ? Doar pt. un sprit nu este cam departe ?

Avatar utilizator
VladTepes
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 15 Apr 2008, 13:19

Re: donatiile pescarilor...un nou inceput...

Mesaj de VladTepes » 25 Feb 2009, 17:46

Chiar daca ii mai vechi topicul , plictisanduma la lucru mam gandit sa scriu ce imi trece acum prin minte.

Adevarat nu am avut rabdare sa citesc tot dar nu cred ca repopularile sunt o solutie, sa populezi numa ca sa vine Xulescu sa bage curentu? Cred ca cel mai eficienta metoda ar fi o strangere de fonduri si angajare unei compani de protectie si paza si dotarea lor cu barci super silentioase cu motor care sa patruleze, sa filmeze si fotorgrafieze pe cei care ii prind la braconat sub orce forma ar folosi si depunerea lor cu dovezile de rigoare la oraganele abilitate.
Cred ca ar fi mult mai eficienta aceasta metoda

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: donatiile pescarilor...un nou inceput...

Mesaj de toader nicolae » 25 Feb 2009, 18:25

Metoda ar functiona daca legile ar fi de partea noastra ,dar paznicii ii vor prinde iar justitia ii scapa si noi o luam de la capat.Dar daca trebuie sa dau bani pentru pesti,ma bag si eu.

Avatar utilizator
profenster carp
senior
senior
Mesaje: 190
Membru din: 14 Feb 2009, 03:49
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: donatiile pescarilor...un nou inceput...

Mesaj de profenster carp » 26 Feb 2009, 19:42

Domnilor daca rezolvam problema asta care e destul de grea mai este una si mai grea .Gasim un reprezentant incoruptibil? sau sa-l gasim pe BATMAN?pt. o balta mai zici dar pt delta...de ce sa ne chinuim noi,cand altii deabea asteapta sa facem pasul asta si sa profite?
munca e pentru cine nu stie sa pescuiasca

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”